Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje

Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje Opinie o dyskach twardych, wyniki testów, porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.08.2012, 20:26   #1
Wojtek1990
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2010
Posty: 20
Wojtek1990 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysk SSD 128 GB do 450 zł

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze dysku.
Wstępnie wytypowałem dwa dyski, które wydają być najlepsze w tym segmencie cenowym. Są to OCZ Vertex4 oraz Crucial M4. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje.

Nie wiem czym się kierować w wyborze pomiędzy nimi (pod kątem wydajności). Tu jest ich porównanie: link oraz link.

Chodzi mi o to, które testy bardziej odpowiadają codziennej pracy na laptopie (praca systemu / instalka czegoś / uruchomienie programu / przerzucenie czegos z jednej partycji na drugą itp.) W artykułach dołączonych do ww. testów bardziej chwalony jest OCZ (podobno nowy FW jest rzeczywiście dobry), ale wydaje mi się, że te artykuły są sponsorowane (dostarczenie sprzętu, słodzenie i nadzwyczaj rozbudowane opisy w porównaniu z innymi dyskami).

Wstępnie przyznam, że jestem bardziej przekonany do OCZ ze względu na 5-letnią gwarancję, to że dokonują update'ów FW oraz mają o 300 MB/s większy zapis liniowy.

Ostatnio zmieniany przez Wojtek1990 : 09.08.2012 o godz. 20:31
Wojtek1990 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.08.2012, 20:34   #2
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jeżeli jeszcze nie widziałeś, to polecam nasz ranking dysków SSD, na podstawie wyników benchmarków dodanych przez użytkowników: http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/ranking/hdd/ssd/

Osobiście stoję przed podobnym wyborem i chyba zdecyduję się na Cruciala. Warto także rozważyć SSD Samsunga.

Edit: Przenoszę do drugiego działu, bo jednak jest on bardziej odpowiedni dla tego tematu ("porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.")
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2012, 20:37   #3
Wojtek1990
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2010
Posty: 20
Wojtek1990 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Jeżeli jeszcze nie widziałeś, to polecam nasz ranking dysków SSD, na podstawie wyników benchmarków dodanych przez użytkowników: http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/ranking/hdd/ssd/

Osobiście stoję przed podobnym wyborem i chyba zdecyduję się na Cruciala. Warto także rozważyć SSD Samsunga.
Widziałem to już. W podanych przeze mnie linkach są raczej bardziej szczegółowe testy + jedna platforma testowa. Ciekawy jestem tylko czy po poprawkach oprogramowania poprawiły się osiągi ww dysków.

W każdym bądź razie dzięki za wypowiedź.
Wojtek1990 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Czy masz już dysk SSD? pali Propozycje, sugestie, błędy forum 7 13.10.2011 23:55
Toshiba, dysk może? dariuszkalwaj Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 20 31.12.2009 08:49
Dysk wypadł z Raid0 (Stripe) (SEAGATE 500 GB) h00ly Odzyskiwanie danych 5 02.09.2009 23:08
Dysk twardy Seagate 250GB nagle gubi partycje - może to wina płyty głównej? malanski Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 1 20.04.2009 22:34


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.