Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje

Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje Opinie o dyskach twardych, wyniki testów, porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.02.2009, 17:31   #31
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Ps: aha i to nie sa umki przeciwdrgawkowe to sa wystepy pozycjonujace nastepny dysk polozony na wierzch.
Zauważyłem to ale i tak świetnie tłumią pracę dysku Co do grzania to ta obudowa jest aluminiowa. Zobaczymy jak dysk będzie się miał po 4 dniach ciągłej pracy.

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/dat...ry/strona2.php (kropka nr 3)

"Dysk powinien być umieszczony w obudowie poziomo, etykietą ku górze. Jeśli zdecydujemy się na montaż twardego dysku pionowo, sami skrócimy jego żywotność o 30%. Choć nie jest to dobre rozwiązanie, jest ono dopuszczalne przez producentów dysków twardych. Największym błędem jest zamocowanie dysku odwrotnie (etykietą do dołu). W takiej sytuacji żywotność dysku skraca się dziesięciokrotnie"
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.02.2009, 17:47   #32
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Dysk powinien być umieszczony w obudowie poziomo, etykietą ku górze. Jeśli zdecydujemy się na montaż twardego dysku pionowo, sami skrócimy jego żywotność o 30%. Choć nie jest to dobre rozwiązanie, jest ono dopuszczalne przez producentów dysków twardych. Największym błędem jest zamocowanie dysku odwrotnie (etykietą do dołu). W takiej sytuacji żywotność dysku skraca się dziesięciokrotnie
Be-ze-du-ry!
Tym ciekawiej, ze nie zauwazylem, aby jakikolwiek producent, cos nawet pisal na ten temat!
Albo zle widzialem ! - tez mozliwe.
I w dalszym ciagu uwazam to za bzdure.
Pewnie beda inni i mieli inne zdanie. Ale dopoki nie zobacze przekonujacego testu - bede uwazal j.w

To zabawne:
-ale sprawdzilem swoje SunBrghty i maja nozki przeciwdrgawkowe po prawidlowej stronie
Czyli od spodu. (dysk lezy naklejka do gory)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!

Ostatnio zmieniany przez yahol : 07.02.2009 o godz. 18:38
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 21:29   #33
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jest i kolejna różnica. W poprzedniej obudowie, gdy miałem podłączony dysk 250gb to w menadżerze urządzeń widniał cały model dysku a teraz jest tylko "Ext Hard Disk USB Device"...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 21:58   #34
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zarówno w "bezpiecznym usuwaniu" jak i w menago zadań, widać cala nazwę dysku (model)
Połączenie USB lub FireWire. eSATA nie wiem, bo mam tylko 4 gniazda SATA na dwóch kontrolerach i nie mam gdzie podłączyć.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 22:06   #35
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Coraz bardziej mnie to dziwi. Czyżby jakiś felerny model? Podróbka? :/ Kupione tutaj http://allegro.pl/item535641211_obud...apex24_pl.html pudełko oryginalne, jest naklejka FEN.
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 22:13   #36
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
z tego co widziałem, producenci jeśli już nie zalecają to jedynie pracy w pozycji odwróconej ...

sam niedawno zbudowałem media center w oparciu o coś takiego i też dysk pracuje w pionie, zobaczymy jak będzie

po fakcie stwierdziłem, że może trzeba było wybrać dysk z nowego trendu oszczędnych np.: WD Green Power, czy nawet coś z 5400 obr., ale już za późno ... temperatura też podobno nic nie szkodzi

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2009, 00:37   #37
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A teraz inne pytanie. Mam na tym dysku zamontowaną jedną partycję logiczną. Nie lepiej jest zrobić na niej primary active? Do to coś?
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2009, 12:34   #38
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Matefusz Podgląd Wiadomości
A teraz inne pytanie. Mam na tym dysku zamontowaną jedną partycję logiczną. Nie lepiej jest zrobić na niej primary active? Do to coś?
Tylko jeśli postawisz na niej system.
__________________
Pozdrawiam mjq
mjq666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2009, 13:17   #39
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
IMHO-dyski zewnetrzne, w obudowach 3.5 cala, nie sa przeznaczone do pracy ciaglej!
(mala obudowa, brak wentylatora etc)
Lepsze do tego sa obudowy 5.25 cala z wentylatorem.
Osobiscie na dyskach zewnetrznych robie backupy, trzymam dane, jakies filmy itepe...
To raz - dwa, w zwiazku z tym dzielenie dysku zewnetrznego na partycje uwazam za nieporozumienie, i to kazdej wielkosc. Lepiej zalozyc osobne foldery.
I tak jak dysk padnie, dane ida do piachu

Ps: wydaje sie, ze twoja obudowa, jest po prostu odwrotnie zlozona .
I cena jest dosc wysoka, nie powinna przekraczac 149 zl brutto.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2009, 13:26   #40
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Może z tymi czterema dniami przesadziłem. Przecież jak zostawiam obudowę włączoną na noc i żadnych operacji na tym dysku nie przeprowadzam (zapis/odczyt) to i tak się grzać bardzo nie będzie.
Co do ceny to tańszej nie znalazłem (teraz też sprawdziłem i tańszych nie ma, chyba, że masz inne źródła http://www.nokaut.pl/szukaj/ME-740T.html http://allegro.pl/search.php?string=ME-740T&country=1 )

W dyskach zewnętrznych zawsze miałem jedną partycję (chodziło mi o to czy zrobić primary i active ale @mjq666 już nieco rozjaśnił sytuację)
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2009, 13:45   #41
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
IMHO-dyski zewnetrzne, w obudowach 3.5 cala, nie sa przeznaczone do pracy ciaglej!
(mala obudowa, brak wentylatora etc)
Bez przesady. Obudowy przecież nie są szczelne w 100%. Mam dwa dysku w obudowach zewnętrznych i nie ma z nimi żadnych problemów. Komputer chodzi zazwyczaj po 12h, w weekendy dłużej.
__________________
Pozdrawiam mjq
mjq666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.07.2009, 19:55   #42
piecia166
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2005
Lokalizacja: Orneta-> północno wschodnia Polska
Posty: 22
piecia166 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam chciałbym o ile to możliwe usłyszeć jakieś porady co do dysku zewnętrznego. Zamierzam kupić dysk 250/320GB, jego głównym zadaniem ma być magazynowanie danych z laptopa ewentualne odtwarzanie filmów na odtwarzaczu DVD. Dodatkowo chciałbym aby dysk był zasilany przez port USB bez zewnętrznego zasilacza.

Moje pytanie to jakie dyski nadawałyby się do tego celu, wybrać dysk WD czy np Seagate lub Samsunga ?

Czy lepiej wybrać dyski w których niema dostępu do dysku właściwego (zdjęcie obudowy może ją uszkodzić) czy takie w których, wymiana obudowy jest bezproblemowa. Na sam koniec pytanie o jakość dysków badsectory ogólną wadliwość jeżeli ktoś mial juz styczność z x dyskami danego typu prosiłbym o komentarz
http://allegro.pl/item676646067_320g...usb_sklep.html
http://allegro.pl/item675599462_320g...essential.html
http://allegro.pl/item678731703_dysk...msung_wwa.html
piecia166 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2009, 13:21   #43
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Mogę polecić WD, działają bardzo dobrze. Są ciche i prawie się nie grzeją. Migająca lampka pracy trochę denerwuje ale można ją zamalować czarnym pisakiem . Mają bardzo krótki kabelek USB, a nawet minimalnie dłuższy powoduje że dysk przestaje działać - to jedyna poważna wada jak dla mnie. Na czarnej obudowie mocno widać rysy i kurz, lepiej wybrać jakiś inny kolor np. czerwony lub biały.

Ostatnio widziałem ten news na stronie głównej i zaciekawiła mnie jak działa ta funkcja USB Turbo Boost. Na allegro są już te dyski, przy następnej okazji może się skuszę.


pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2009, 13:42   #44
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
PQI zaprezentował 2,5 calowe, przenośne dyski HDD z serii H550. Urządzenia są dostępne w pojemnościach 250, 320 oraz 500 GB i oferują nawet o połowę wyższe szybkości transferu danych, niż konkurencyjne produkty.

Funkcją, która wyróżnia nowe twarde dyski PQI, jest USB Turbo Boost. Wg producenta umożliwia ona zwiększenie prędkości transferu danych nawet o 53 proc. - do 38 MB/s podczas odczytu i 40 MB/s przy zapisie danych.
Ciekawe :0
Cytat:
# USB 1.1 Urządzenia spełniające warunki tej specyfikacji mogą pracować z prędkością (Full Speed) 12 Mbit/s (1.5 MB/s) i (Low Speed) 1.5 Mbit/s (0.1875 MB/s)
# USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z maksymalną prędkością 480 Mbit/s (60 MB/s). Rzeczywista prędkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami.
Podwojnie ciekawe, bo nie spotkalem USB faktycznie pracujacych szybciej niz 9/15mb!
(IMHO-zauwazylem znaczacy spadek szybkosci transferow w nowych urzadzeniach USB)
Z tego co wiem, wiekszosc "przyspieszaczy" USB polega na buforowaniu wiekszych ilosci danych, i przesylanie do zapisu z bufora.
Polega to na przechwytywaniu przez bufor danych i pozniejszy juz powolny zapis na dysku. Przy duzych dyskach i ciezkich danych, tylko poczatek i koniec zapisu sa "szybkie" pozostale ida z tradycyjna szybkoscia dla USB.
IMHO- chłyt małketinkowy.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2009, 14:04   #45
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A ja spotkałem przekraczające 20MB/s (było w działce z dyskami AFAIR).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dysk zewnętrzny - jaki wybrac + kilka pytań Baku-1986 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 7 27.05.2008 21:46
SEAGATE (dysk zewnętrzny) deathspike Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 5 17.03.2008 08:29
Dysk zewnętrzny gregruda Napędy optyczne DVD 6 21.11.2007 20:58
Stacjonarny DVD z USB + Dysk zewnętrzny reqel Napędy optyczne DVD 4 28.05.2007 13:26
Zewnętrzny Dysk Twardy shuma02 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 6 21.01.2004 15:22


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.