Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje

Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje Opinie o dyskach twardych, wyniki testów, porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.07.2005, 23:16   #16
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam Seagate Barracuda ATA V 80 GB o pojemności 74,5 GB Na takich to tylko
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.07.2005, 23:40   #17
Burak_PL
..
 
Avatar użytkownika Burak_PL
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Kraków
Posty: 2,970
Burak_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !
W pierwszej kwestii - chyba już to ktoś wyjaśnił i jest to normalne - choć chyba powinienieś mieć coś około 78 GB ??
Co do firmy - każdy poleca coś innego - modne i ponoć dobre są teraz Samsungi, Seagate ma tę zaletę, że mają 5 lat gwarancji, a WD są bazując na moich doświadczeniach - wytrzymałe. Więc trudno coś polecić

A co do ceny - te 120 zł na Allegro - to raczej na pewno nie była nówka

W Proline dyski 80 GB -> 199 zł - 235 zł
A to jest w miarę tani sklep, z tego co wiem.

Pozdrawiam

ro29
co od pierwszej kwestii to wiem to tylko info

że nie nówka to też wiem tylko że działa bez zarzutów czyli za 80 200zł rozsądna cena? (nówke oczywiscie)
__________________
..
Burak_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2005, 23:55   #18
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Burak_PL
(...)

że nie nówka to też wiem tylko że działa bez zarzutów czyli za 80 200zł rozsądna cena? (nówke oczywiscie)
Czy to rozsądna cena - nie wiem - też bym chciał taniej - aczkolwiek jeśli chodzi o dysk twardy - to mając możliwość podłączenia nowego (w starym kompie może być problem) - i majac kasę - kupiłbym chyba nowy - szczególnie że ten na Allegro wydaje mi się jak na 80 GB trochę podejrzany - za około 80-90 zł chodzą dyski 10-20 GB z pewnego źródła, więc
A akurat do używanych dysków nie mam tak do końca przekonania. Choć z drugiej strony, mój kupiłem też używany z całym kompem i jakoś jeszcze działa

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 00:32   #19
Burak_PL
..
 
Avatar użytkownika Burak_PL
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Lokalizacja: Wodzisław Śl./Kraków
Posty: 2,970
Burak_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Czy to rozsądna cena - nie wiem - też bym chciał taniej - aczkolwiek jeśli chodzi o dysk twardy - to mając możliwość podłączenia nowego (w starym kompie może być problem) - i majac kasę - kupiłbym chyba nowy - szczególnie że ten na Allegro wydaje mi się jak na 80 GB trochę podejrzany - za około 80-90 zł chodzą dyski 10-20 GB z pewnego źródła, więc
A akurat do używanych dysków nie mam tak do końca przekonania. Choć z drugiej strony, mój kupiłem też używany z całym kompem i jakoś jeszcze działa

ro29
mówisz pojerzane? hmmm no nic klawiatura się sypła i tak musze iśc do komputerowego, więc kupię nówkę i już
__________________
..
Burak_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 07:03   #20
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez dani01
chce kupic dysk 40gb ale gdzies przeczytalem ze stare plyty glowne nie beda widziec 40gb tylko 33gb , czy jezeli dysk ma 2 talerze to znaczy ze ma 2 x 20 gb 1 talerz=40gb
moja plyta glowna lucky star k7vat kt133
Akurat bios ktory ukazal sie do wymienionej przez ciebie plyty glownej obsluzy spokojnie dysk do wartosci 120 GB, sprawdz w sieci czy nie ma nowego biosu ktory usuwa ta granice wielkosci dysku, jesli nie ma pozostaje kupno osobnego kontrolera IDE ATA (SATA) co czasem okazuje sie bardzo dobrym krokiem... domyslny kontroler na plycie glownej, nie jest czasem "az tak wydajny" jak ten osobny na PCI
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 19:28   #21
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Akurat bios ktory ukazal sie do wymienionej przez ciebie plyty glownej obsluzy spokojnie dysk do wartosci 120 GB, sprawdz w sieci czy nie ma nowego biosu ktory usuwa ta granice wielkosci dysku, jesli nie ma pozostaje kupno osobnego kontrolera IDE ATA (SATA) co czasem okazuje sie bardzo dobrym krokiem... domyslny kontroler na plycie glownej, nie jest czasem "az tak wydajny" jak ten osobny na PCI
Ciapek miał (ma) Lucky Stara i jest do tego BIOS który znosi limity dla HDD (nieoficjalny), podawałem swego czasu link do tego BIOSu. Opcja SZUKAJ i będzie wszystko jasne.
Nie podejrzewam aby był do dostania nowy HDD 40GB > od dawna nie są produkowane. To co jest to są dyski poserwisowe bądź leżaki magazynowe. 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 19:42   #22
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wink

Cytat:
Napisany przez esem
[...]
Nie podejrzewam aby był do dostania nowy HDD 40GB > od dawna nie są produkowane. [...]
Chyba, że laptopowe.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 19:50   #23
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
(...)
Nie podejrzewam aby był do dostania nowy HDD 40GB > od dawna nie są produkowane. To co jest to są dyski poserwisowe bądź leżaki magazynowe. 8 )
Witam !

Czyli mam rozumieć, że te wszystkie dyski 40 GB, które można kupić w każdym prawie sklepie, to są wszystko leżaki ?? (no chyba nie poserwisowe, jak nowe).
Bo jestem zaskoczony.

A jeśli leżaki - to chyba i tak niezbyt stare - więc czy to jakaś różnica ??

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 20:12   #24
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Kup sobie 40 GB Samsunga są nie do zdarcia 2,5 roku i po dziś dzień chodzi a miałem jeszcze (sprzedałem) 3,2 Gb też Samsung'a który miał okrongłe 8 lat, i chodzi u kumpla po dziś dzień
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 20:53   #25
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !

Czyli mam rozumieć, że te wszystkie dyski 40 GB, które można kupić w każdym prawie sklepie, to są wszystko leżaki ?? (no chyba nie poserwisowe, jak nowe).
Bo jestem zaskoczony.

A jeśli leżaki - to chyba i tak niezbyt stare - więc czy to jakaś różnica ??

ro29
Zobacz na stronach producentów HDD jakie (które) dyski mają na dzisiaj w ofercie... I będziesz w domu.
Leżaki > z całej europy i nie tylko > bo kto dzisiaj kupje 40GB polak, ruski, białorusin Ci co mają stare MoBo > cena 40GB jest zupełnie nie atrakcyjna.
Poserwisowe są traktowane jak nowe... Przecież nie pójdą na złom... Ktoś je kupi...
Ale nie przejmuj się tym co piszę! 8 )
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 22:51   #26
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
Zobacz na stronach producentów HDD jakie (które) dyski mają na dzisiaj w ofercie... I będziesz w domu.
Leżaki > z całej europy i nie tylko > bo kto dzisiaj kupje 40GB polak, ruski, białorusin Ci co mają stare MoBo > cena 40GB jest zupełnie nie atrakcyjna.
Poserwisowe są traktowane jak nowe... Przecież nie pójdą na złom... Ktoś je kupi...
Ale nie przejmuj się tym co piszę! 8 )
Witam !

Po pierwsze - odwiedziłem strony producentów - np. Seagate, WD - i są tam opisane także dyski 40 GB - nawet na stronach WD można je kupić -
http://store.westerndigital.com/product.asp?sku=1638613
Inna kwestia, że to też mogą być leżaki - ale czy to przeszkadza w czymś ?

Po drugie - może i kupują je tylko Polacy itd. - ale ma prawo je kupić każdy, kto chce najtańszy dysk, a także - co najważniejsze - nie potrzebuje większego dysku ( a mniejszych niestety nie ma).
Oczywiście prawdą jest, że taki 80 GB wychodzi dużo bardziej opłacalnie.

A jeśli poserwisowe traktowane są jak nowe - nie wiem, w USA można kupić sprzęt poserwisowy jako "refurbished" - a jeśli w Europie wciska się taki jako nowy - to tylko przykre

Pozdrawiam

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 07:21   #27
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !

A jeśli poserwisowe traktowane są jak nowe - nie wiem, w USA można kupić sprzęt poserwisowy jako "refurbished" - a jeśli w Europie wciska się taki jako nowy - to tylko przykre
Moze nie do konca w Europie, ale w Polsce, i to jest gorzka prawda... inna sprawa ze taki dysk moze calkiem sprawny wiele, wiele lat
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 18:07   #28
dani01
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2005
Posty: 6
dani01 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mgit
kupuje wlasnie samsunga wiem ze sa nie do zdarcia bo jednego mam juz 3 lata , gosc od ktorego go kupuje na allegro pisze ze to nie sa dyski poserwisowe
dani01 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.