Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje

Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje Opinie o dyskach twardych, wyniki testów, porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.07.2013, 19:47   #1
redtuba
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 31.07.2013
Posty: 2
redtuba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
króry dysk wybrać ???

Siema mam takie pytanie? Który z tych 2 dysków kupić lub moze jakis inny mi doradzacie , głownie chodzi mi o 1tb, 7200 ob. , zeby był cichy i nie nagrzewał sie za bardzo
1. DYSK TWARDY 1TB WD GREEN SATA3 7200obr 64MB


2. DYSK TWARDY SEAGATE 1TB SATA +KABEL GWARANCJA / FV


oba są na allegro niestety nie moge wstawić linka
redtuba jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.07.2013, 20:31   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,059
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
weź ten z dłuższa gwarancją,cichszy powinien być wd
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2013, 23:29   #3
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
WD Green, ma kilka niezaprzeczalnych zalet, podczas pracy nie wydziela ciepła i go nie słychać. Dodatkowo ma dobre łożyskowanie, w ręce nie czuć, że pracuje.
Natomiast wydajnościowo nadaje się przede wszystkim jako magazyn. Miałem dwa w domu, jeden został jako właśnie magazyn.

Seagate, zależy jaki ? Coś z serii STDM001 na pewno będzie bardzo dobre wydajnościowo, niestety nie miałem go "w rękach". Z testów wynika, że jako dysk mechaniczny jest bardzo szybki, lecz czy się grzeje, lub czy trzymając go w rękach nie "wibruje" ? Po przykręceniu do obudowy, wibracje przenoszą się na całość konstrukcji, objawia się to charakterystycznym "buczeniem". Dobrze to słychać przy wyciszonym zestawie komputerowym. Dla mnie to nie do przejścia. Samsung F3 "buczał" na tyle, że musiałem go swego czasu sprzedać.

Dzisiejsze HDD mają lepsze łożyska, wiec niedogodność "wibrowania" może zostać wyeliminowana.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2013, 08:58   #4
Gulgoi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.07.2009
Posty: 6
Gulgoi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
STDM001 do wydajna seria dysków gdyz posiadam wersje 2TB i naprawdę to dobry i wydajny dysk choć zgodzę się z przed mówca ze teraz warto brać dyski z jak najdłuższą gwarancją jeśli chodzi o dysk jako magazyn;-)
Gulgoi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2013, 17:17   #5
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Seagate, zależy jaki ? Coś z serii STDM001 na pewno będzie bardzo dobre wydajnościowo, niestety nie miałem go "w rękach". Z testów wynika, że jako dysk mechaniczny jest bardzo szybki, lecz czy się grzeje, lub czy trzymając go w rękach nie "wibruje" ?
Mam 2TB z serii DM001 - dysk pracuje w średniej temp. 36 st.C, więc nie można powiedzieć, że się przegrzewa i jest niesłyszalny, nie ma żadnych wibracji, nie słychać też pracy głowic, a mam ażurową obudowę stojącą pół metra od uszu.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wolny dysk samsung hd103sj 1TB kbkak23 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 17 14.05.2012 08:30
Dysk twardy Seagate 250GB nagle gubi partycje - może to wina płyty głównej? malanski Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 1 20.04.2009 22:34
Dysk do notebooka i obudowa na dysk 2,5 cala andrzejj9 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 47 20.08.2008 07:39
Nowy dysk na starym kompie - prośba o pomoc w wyborze kuei-jin Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 8 18.07.2008 02:58
nowy dysk i co... ?? :( Zelea Off topic 16 13.12.2004 21:35


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.