Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje

Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje Opinie o dyskach twardych, wyniki testów, porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.03.2010, 21:19   #1
marko22
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika marko22
 
Data rejestracji: 01.06.2002
Lokalizacja: wlkp
Posty: 10
marko22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Test WD1001FALS Black Caviar

Nie wiem dlaczego, ale te programy testujące pokazują cuda. HD Tune w wersji proponowanej przez serwis do testu nie działa dobrze, bo nie widzi prawidłowo rozmiaru macierzy. Jego możliwości kończą się na 2199GB. To widać w niektórych testach. 1 wynik w macierzach na dyskach Samsunga pokazuje ilość dysków 5. A rozmiar macierzy taki jak podałem. Prawidłowo rozpoznaje nowa wersja. Dałem z niej zrzut, ale OCR tego nie widzi w ogóle.
HD Tach też pokazuje inny wynik, a zupełnie inny zrzut ekranu widnieje przy moim teście. Panuje ktoś w ogóle nad tym? Po kolei od samej góry w macierzach są bzdury popisane w wynikach. Wystarczy spojrzeć na screeny.
__________________
marko22
marko22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.03.2010, 22:50   #2
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Znany jest problem z pokazywaniem niepełnej macierzy w HDTune. Nie wiem jednak, czy ma to wpływ na wynik, jaki pokazuje program. Aby wyniki w naszej bazie były porównywalne, to muszą być wykonywane tym samym programem, najlepiej w tej samej wersji. Wyniki z HDTune 2.55 i HDTune Pro niestety się różnią i stąd wymóg takiej wersji. Żeby w jakiś sposób rozwiązać ten problem, to myślę, że możemy dodać możliwość dodania wyników z HDTune PRO.

Cytat:
HD Tach też pokazuje inny wynik, a zupełnie inny zrzut ekranu widnieje przy moim teście.
Jak dla mnie to wyniki jednak się pokrywają ze screenami. Bez jakiejkolwiek ingerencji. Jedyne co zmieniłem, to zatwierdziłem wynik z HDTune

Test dysku twardego Western Digital WD1001FALS 1000 GB

Test dysku twardego Western Digital WD1001FALS 1000 GB RAID 0

Dzięki za dodanie wyników i uwagi.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2010, 10:49   #3
marko22
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika marko22
 
Data rejestracji: 01.06.2002
Lokalizacja: wlkp
Posty: 10
marko22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że test macierzy przez HD Tune pro jest niezaakceptowany? Nie wiem, jaki to ma wpływ na inne testy, ale u mnie bieżąca wersja pokazała we wszystkich polach wartość 44445,2MB/sec. Zgodzisz się chyba, że są to wartości z kosmosu. Dlatego użyłem wersji pro.
Następna sprawa - jeśli wyniki HD Tune są akceptowane wg średniego transferu, to jakim cudem przy tych testach są podane takie wartości?

Test macierzy HD Tune:

Miejsce 1 - http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Sa...103UJ/192.html - wynik 561,3MB/sec - zrzut ekranu przedstawia 387,5MB/sec
Miejsce 3 - http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Se...418AS/449.html - wynik 496,6MB/sec - zrzut przedstawia 417,5MB/sec
itd., itp....

Chodzi mi o wyniki na głównej stronie. W tabeli i na zrzucie jest prawidłowo.

Dla 1 pozycji Samsunga - http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Sa...103UJ/450.html wynik na stronie dla HD Tach jest 572,3MB/sec a na zrzucie 536,1MB/sec. U mnie też - albo szwankuje mi cache przeglądarki, albo jednak coś nie tak jest z tymi zrzutami - http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/We...1FALS/565.html po wejściu z głównej strony pokazuje zupełnie coś innego niż link, który podałeś wyżej. (odczyt 109MB?)
Chyba zaczynam się gubić. Ten odczyt 109MB/sec jest dla pojedynczego dysku. To w takim razie nie wiem, jak to jest ukazywane w profilu


Pozdrawiam.
__________________
marko22

Ostatnio zmieniany przez marko22 : 17.03.2010 o godz. 11:18
marko22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
black, caviar, wd1001fals, wester digital


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Western Digital Caviar Black 1TB - WD1001FALS latet Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 9 15.02.2010 21:29
Jeżeli ktoś zna angielski perfekt proszę przetlumaczyć memorando Komputery - oprogramowanie i sprzęt 1 17.05.2003 09:41
pytano o dysan black memorando Napędy optyczne CD 17 14.04.2003 16:37
liteOn 32x12x40 i bardzo wolne nagrywanie. Jerry Napędy optyczne CD 15 03.07.2002 22:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.