Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje

Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje Opinie o dyskach twardych, wyniki testów, porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.06.2010, 16:43   #1
Wojtek1990
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2010
Posty: 20
Wojtek1990 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wybór dysku 500 GB - prosze o porade.

Chcę kupić dysk w cenie do 200 zł - bedzie siedzial w konsoli xbox 360 (zgrywnie gier na HDD z PC i granie w nie z poziomu kosoli).

Proszę o poradę.

Wytypowałem 3 dyski - prosze o wskazanie, który byś wybrał i dlaczego ew. polecenie innego (max. cena do 200 zł):

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ 500 GB - pokaźnie transfery

Seagate Barracuda LP ST3500412AS 500 GB - bardzo cichy, "znośnie transfery"

Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS 500 GB - pięcioletnia gwarancja (?), pokaźnie transfery

Jak jest z gwarancją na dyski ? Czy to zalerzy od sklepu w którym kupuje, czy muszą dać taką gwarancję jaką oferuje producent (dają karte gwarancyjną?)

Typujac owe dyski opierałem sie na danych z waszych rankingów oraz strony http://www.chip.pl/ranking/pamieci-m...trzne-35-cala/

Ostatnio zmieniany przez Wojtek1990 : 03.06.2010 o godz. 16:47
Wojtek1990 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.06.2010, 21:15   #2
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,192
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Któryś z Seagate'ów. Samsung zapewne będzie wpadał w lekkie wibracje, ta seria jakoś tak ma. Seagate LP jest bardzo cichy dzięki swoim 5900 RPM, ale to przekłada się na wydajność. Jednak moim zdaniem wydajność nie ma wielkiego znaczenia w przypadku dysku do konsoli, więc chyba warto się nad nim zastanowić. Seagate z serii 7200.12 tylko wówczas, jeśli planujesz używać go sporadycznie np. do przenoszenia sporych ilości danych między komputerami, a więc jako HDD do kompa, a nie tylko do konsoli. Jeśli ma siedzieć tylko i wyłącznie w Xboxie, to moim zdaniem nie ma sensu patrzeć na te parę dodatkowych megabajtów wydajności.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2010, 21:33   #3
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Może WD Caviar GreenPower 500GB WD5000AADS 32MB ? Mam ten dysk w wersji 750GB od kilku miesięcy i spisuje się świetnie.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.06.2010, 23:04   #4
Wojtek1990
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2010
Posty: 20
Wojtek1990 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Któryś z Seagate'ów. Samsung zapewne będzie wpadał w lekkie wibracje, ta seria jakoś tak ma.
No i jeden "problem" z glowy. Mialem raz dysk samsunga i niecetnie podchodze do tej marki

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Seagate LP jest bardzo cichy dzięki swoim 5900 RPM, ale to przekłada się na wydajność. Jednak moim zdaniem wydajność nie ma wielkiego znaczenia w przypadku dysku do konsoli, więc chyba warto się nad nim zastanowić.
Najbardziej wlasnie przekonuje mnie ten dysk. Transfer rzędu 100 mB/s nie jest najlepszym osiągiem i ze zgrywaniem 8+ gigowych plikow moze byc troche męki ale myślę, że odpłaci mi to cichą pracą HDD - wkoncu jak juz zgram co trzeba, to nie beda mi potrzebne transfery 140mB/s

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Seagate z serii 7200.12 tylko wówczas, jeśli planujesz używać go sporadycznie np. do przenoszenia sporych ilości danych między komputerami, a więc jako HDD do kompa, a nie tylko do konsoli. Jeśli ma siedzieć tylko i wyłącznie w Xboxie, to moim zdaniem nie ma sensu patrzeć na te parę dodatkowych megabajtów wydajności.
Chyba jednak wydajność nie jest najważniejsza.

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Może WD Caviar GreenPower 500GB WD5000AADS 32MB ? Mam ten dysk w wersji 750GB od kilku miesięcy i spisuje się świetnie.
Marka WD nigdy mnie nie zawiodła, widze ze bufor 32 MB, ale mimio wszystko wezne chyba ten dysk 5900 RPM.

Dziękuje wam za opinie.
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez Wojtek1990 : 03.06.2010 o godz. 23:10
Wojtek1990 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2010, 11:03   #5
kriest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2006
Posty: 1
kriest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jarson, a może to twoja obudowa tak ma, że jest podatna na wszystko..?

Cytat:
Napisany przez Wojtek1990 Podgląd Wiadomości
No i jeden "problem" z glowy. Mialem raz dysk samsunga i niecetnie podchodze do tej marki
Kiedyś. Zwróć uwagę na to słowo. Kiedyś to ja też odzyskiwałem pliki z dysków samsunga, które mi ludzie przynosili, ale ostatnio jakoś samsungi zdarzają się sporadycznie.

Sea.. coś tam... Twu! Nie wypowiem tego słowa. Długim, drewnianym kijem nie dotykać nawet. Tanie, ładne, szybkie, ciche... pstryk... nie ma nic.

Ja od kiedy pamiętam używałem maxtorów. NIGDY żaden nie padł. Jakieś 15 lat temu miałem quantuma, ale pewnego dnia się nie włączył i od tego czasu zawsze w swoich komputerach kręcę maxtorami. Ale one mają jedną wadę: słychać je. Można temu zaradzić - elastyczne zawieszenie (już nie buczy) no i delikatne odsunięcie AAM od performance w stronę quiet (już nie trzaska supportem głowic).

Wracając do samsungów. Jakiś czas temu nabyłem HD502HJ. Naczytałem się wcześniej o wibracjach, trzęsieniach Ziemi w komputerze itp. Okazuje się, że dysk jest bardzo cichy. Sporo cichszy od maxtorów, za to subtelnie głośniejszy niż samsungi z green series. Ale coś za coś. Popatrz na trasfery w benchmarkach. Według rankingów cdrinfo to obecnie najszybszy dysk magnetyczny - a kosztuje 157 zł!!!

Podsumowując - jeżeli jeszcze nie kupiłeś oczywiście. Jeżeli zależy ci na sprawdzonej marce i bezpieczeństwie plików, bierz jakiegoś maxtora. Jak chcesz mieć nowy, szybki dysk za niewielkie pieniądze (a do tego myślę, że bardzo udany) - samsung hd502hj.

pozdry
kriest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2010, 23:09   #6
Wojtek1990
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.01.2010
Posty: 20
Wojtek1990 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@up Wziąłem ostatecznie dysk 2,5" do konsoli Samsung Spinpoint M7E HM641JI 640 GB ...
Przede wszystkim cichy ... tego chyba najbardziej potrzebowalem.
Dzieki za opinie, jak bede kupowal dysk 3,5" do kompa to bede mial lekkie rozeznanie w tym temacie.

Ostatnio zmieniany przez Wojtek1990 : 04.08.2010 o godz. 23:12
Wojtek1990 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.08.2010, 23:16   #7
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez kriest Podgląd Wiadomości
Sea.. coś tam... Twu! Nie wypowiem tego słowa. Długim, drewnianym kijem nie dotykać nawet. Tanie, ładne, szybkie, ciche... pstryk... nie ma nic.
Seagate a nie coś tam.
Felerna jest (była) tylko seria .11

Wiadomo, czym bardziej popularna firma (tzn. czym więcej dysków sprzedanych) tym raban o awaryjności większy, czysta statystyka.
Osobiście miałbym większe zaufanie do Seagate niż do jakiejś firmy o której jest cisza.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2010, 00:34   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez kriest Podgląd Wiadomości
Jeżeli zależy ci na sprawdzonej marce i bezpieczeństwie plików, bierz jakiegoś maxtora.
A wiesz, że ta sprawdzona marka od bezpiecznych plików to od 5 lat ten sea.. co go nawet kijem?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2010, 15:27   #9
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
A wiesz, że ta sprawdzona marka od bezpiecznych plików to od 5 lat ten sea.. co go nawet kijem?
Dokładnie od maja 2006 roku, także dyski maxtor to nic innego jak barracudy tylko z inną nalepką.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2010, 16:26   #10
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,192
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez kriest Podgląd Wiadomości
Jarson, a może to twoja obudowa tak ma, że jest podatna na wszystko..?pozdry
Tu akurat do pewnego stopnia się zgodzę - jest to model ze średniej półki, a więc nie tanie badziewie co prawda, ale też nic specjalnie wybitnego. Ale w tej obudowie na co dzień pracuje 3 HDD, a nierzadko dochodzą i inne. Zwykle słychać delikatne sinusoidalne wibracje, po odkręceniu Samsunga wszystko jak ręką odjął

Obecnie wewnątrz rezydują dwa Samsungi (640 GB i 1 TB), jest nawet jakby trochę lepiej niż z jednym - może wibracje nakładają się na siebie i wygłuszają się wzajemnie
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2011, 21:35   #11
nowe100
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2011
Posty: 11
nowe100 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja polecam Samsunga. Od wersji F3 - dobry sprzęt
nowe100 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Seagate Momentus 5400.6 ST9500325AS - 500 GB Misiek4 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 0 13.02.2009 19:34
Jak odzyskać skasowane pliki na CD-RW Jozgaw Napędy optyczne CD 7 21.06.2004 08:31
Wybór dysku (Maxtor vs Samsung) Proton Off topic 18 23.12.2003 19:13
Znacie jakies przdatne komendy z wiersza poleceń ?? Laser Off topic 30 20.03.2003 23:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.