Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole

Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole Problemy, dyskusje na temat kopiowania płyt na konsole.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.12.2010, 11:35   #1
Chmielo1993
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2010
Posty: 7
Chmielo1993 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Konsola PS2 slim

Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Jeżeli coś źle napisałem to przepraszam.
Wczoraj zakupiłem używana konsolę ps2 slim wersja SCPH-77004 z dwoma padami, okablowaniem.
Konsola nie jest przerobiona, i chodzą na niej tylko orginalne gry.
I teraz moje pytanie. Kolega doradził mi abym zakupił kartę pamięci z allegro z wgranymi programami za pomocą których będę mógł odpalić kopię orginalnych gier, lub gry sciągnięte z internetu.
Karty są na allegro po ok.30/40 do 50zł. Nie mogę umieścić linku ponieważ jestem nowym użytkownikiem forum i nie napisałem jeszcze 10 wiadomości.

Te programy znajdują się na karcie 64mb:
Browser - klasyczne menu PS2 gdzie łaczymy sie z karta pamieci
System Configuration - opcje konsoli,ustawienia zegara itp
Menadzer plikow uELF - przydatne narzedzie do przenoszenia plikow pomiedzy karta pamieci a usb (pendrive itd).
Start Gry - tutaj mamy glowne narzedzie Free McBoota.Sluzy ono do odpalania gier. Po wlozeniu gry i zamknieciu klapki wciskamy Launch DVD
HD Loader - narzedzie sluzace do odpalania gier z dysku twardego konsoli oraz save'owania stanow gier i przenoszenia plikow.
SMS Odtwarzacz multimedialny - tutaj uruchamiamy filmy,muzyke z plyt badz pamieci masowej
SEGA - emulator konsoli SEGA
PSX - tutaj uruchamiamy gry z PSXa
SNES - emulator konsoli Snes
Łamacz kodów - narzedzie sluzace do tworzenia wszelkich kodow do gier
USBExtreme/Advance - narzedzia sluzace do zarzadzania pamiecia masowa i wszystkiego co z nia zwiazane
Game Boy - emulator konsoli Game boy
Nintendo - emulator konsoli Nintendo
HDTV - aplikacja sluzaca do odpalania gier,filmow w podwyzszonej rozdzielczosci(o ile isnieje taka mozliwosc)
PS2 mame - emulator konsoli psx
Zarzadzanie MC - narzedzie do dokladnego formatowania kart pamieci


Czy gry sciągniete z interneru lub skopiowane z orginalnej płyty na czystą płytę DVD lub CD będą mi chodziły? Czy te gry trzeba patchować albo coś? A może jest jakiś inny sposób aby gry kopiowane chodziły w mojej konsoli za podobną cenę do ceny karty?
Proszę o odpowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Chmielo1993 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.12.2010, 14:12   #2
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Zapoznaj się z tym:
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2-FreeMCBoot-ESR/


Poza tym sprzedaż kart z FMCB jest NIELEGALNA gdyż licencja FMCB zakazuje jego sprzedaż (gdyż jest darmowy). Inną kwestią jest np gdy sprzedawca pobiera opłatę za SAMĄ kartę pamięci a FMCB wrzuca w gratisie.
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2010, 14:25   #3
Chmielo1993
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2010
Posty: 7
Chmielo1993 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to powiedzmy ze sprzedawca pobiera opłatę za kartę pamięci, a FMCB dożuca za free. Czytałem już tamtą stronę no i tam pisze że trzeba patchować te gry i nagrywać na płyty. A czy to się robi łatwo? tzn czy przeciętny użytkownik konsoli i komputera da sobie z tym radę to ogarnąć i zrobić tak, aby kopie gierek chodziły? Czy może lepiej się w to nie bawić i dać gdzieś do serwisu czy coś. Chociaż szkoda mi kasy, bo wiem że w komisie trzeba trochę zapłacić. A tu max 50zl
Chmielo1993 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2010, 15:20   #4
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Samo patchowanie sprowadza się do dwóch kliknięć i trwa ~5sek (Pamiętaj, że patchować możesz gry, które są na DVD. Gry na CD trzeba przenosić na DVD).
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2010, 16:36   #5
Chmielo1993
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2010
Posty: 7
Chmielo1993 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szczuru widzę że tylko Ty istniejesz na tym forum ;P
A jak z konsolą? Nie psuje się? Bo czytałem też że często siada laser po nagrywanych płytach. To prawda? jaka jest ewentualna wymiana lub naprawa lasera?
Chmielo1993 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2010, 19:46   #6
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Laser Ci siądzie nawet jak będziesz grał tylko na oryginałach. Także staraj się używać nośników dobrej jakości (Verbatim, TDK) a nie jakiegoś taniego shitu za 1,50zł Ceny laserów sprawdź sobie na Allegro. Do Slima są "dość" tanie w porównaniu z laserami do FAT-ów.
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2010, 20:13   #7
Chmielo1993
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2010
Posty: 7
Chmielo1993 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieeki za odpowiedzi
Jutro zamówię kartę pamięci, i będę próbował sciągać gry, patchować i działać
Pozdrawiam! ;d
Chmielo1993 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2010, 20:33   #8
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
sciągać gry
Piractwo na forum jest zabronione (również rozmowa o nim)
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2010, 20:41   #9
Chmielo1993
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.12.2010
Posty: 7
Chmielo1993 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przejęzyczyłem się, sorki ;]
Chmielo1993 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
gdzie mogę dostać nowy wentylatorek do PS2 Slim? dudek17 Hardware 8 14.04.2010 23:17
Gry Psx na Ps2 slim bolexx1313 Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole 7 06.01.2009 20:27
Save PS2 Slim akkkjyglpc Hardware 4 17.08.2008 17:09
PS2 Slim płytki DVD-R a DVD+R AnDrI Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole 8 07.03.2008 21:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.