Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole

Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole Problemy, dyskusje na temat kopiowania płyt na konsole.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.10.2002, 21:53   #1
Yarertz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Posty: 1
Yarertz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na jakich nośnikach palić? [PS2, XBox itd... ]

Mam zamiar archiwizowac plyty do wlasnego uzytku z konsol Xbox i Ps2
wiem ze do Xbox'a potrzebne sa Cdrw a czy do ps2 takze?
Yarertz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.10.2002, 07:13   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
do ps2 wystarcza zwykle plytki - tylko moze sie okazac ze musisz przerobic konsole - ps2 z tego co pamietam sprawdza ATIP plyty i z CDra sie nie uruchomi
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.09.2003, 20:02   #3
BusyBoy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.08.2003
Posty: 9
BusyBoy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DATEX dla PS2 ??? czy mial ktos problemy ?

Witam

Moze ktos mi odpowie na moje pytanko, ostatnio robilem kopie bezpieczenstwa 2 gierek na PS2 , chodzi o to ze jedna byla nagrana na plytach DATEX a 2 na PRINCO, jezelich chodzi o ta druga na PRINCO to nie ma zadnych zastrzezen , wszystko chodzi elegancko , natomiast gierki na DATEX`ie konsola wogole nie widzi, czy to jest wina plytyli, czy DATEX`y wogole nadaj sie do robie kopii bezpieczenstwa gierek na PS2?? Moze ktos mi powie jakie plyty DVD-R nadaja sie do tego na 100% i nie bedzie zadnych problemow

Dziekuje za pomoc
BusyBoy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.09.2003, 21:01   #4
lukas69
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.12.2002
Lokalizacja: Mc podl
Posty: 157
lukas69 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm powiem więcej

DATEX x2 moja Toshiba nie widzi wogóle ani była nagrywarka LG 4020B a te płyty czyta Toshiba znajomego (dziwne ale prawdziwe !!! - ten sam model)
PS2 nie widzi wogóle
__________________
gdzie sens a gdzie logika ??
lukas69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2003, 23:32   #5
DEFFCON
Bywalec
 
Avatar użytkownika DEFFCON
 
Data rejestracji: 10.09.2002
Posty: 54
DEFFCON w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam
Tak jak wyzej plytki firmy Datex nie nadaja sie do konsol PS2 i Xbox.
Naprawde malo dalo sie odpalic tych plytek na w/w konsolkach.
Ogolnie nie polecam !
Pzdr..........
DEFFCON jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2003, 13:27   #6
Cloud_Strife
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4
Cloud_Strife w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na jakim nośniku nagrywać gry na PS2?

Mam już troche zepsutą konsole ale jeszcze niektóre płyty czyta. Najlepiej oczywiście chodzą tłoki i oryginały. Mam gry na:

-Verbatim DataLifePlus Advanced Azo 4x DVD-R - niezbyt dobre aczkolwiek gry się uruchamiają, niestety laser trzeba dość szczegółowo wyregulować pod te płyty. filmiki się zacinają

- Princo mam chyba najwięcej i procentowo chodzą najlepiej, wiem że to kiepskie plyty ale jak narazie chodzą dobrze

- esperanzy. mam trzy odmiany esperanz i niestety żadna nie odpowiada mojej konsoli - filmiki się tną

-mediasonic. kiedyś to gry na tym chodzily jak żyleta ale teraz jedna nie chodzi w ogóle

-X-disc - mam jedną taką płyte i niestety gra nie wczytuje się do końca

-Emtec - konsola wydaje dziwne dzwieki i sie gra nie uruchamia

- TDK Data/Video DVD-R mam jedną gre i chodzi jak żyleta ale cena tych plyt powala

- DATEX moja pierwsza gra (DMC) jest nagrana na tej płycie i do dzisiaj chodzi idealnie mimo wielu rys ale nowe partie tych płyt już mi nie chodzą na konsoli a częśc to wogóle nie daje się nagrać (czyste płyty które nie są czyste?!?)

Prosze może ktoś doda jakieś swoje opinie do tych płyt albo poleci jakies inne płyty.

Pozdrowienia.
Cloud_Strife jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2003, 20:47   #7
thomas_anders
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2003
Posty: 5
thomas_anders w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A na jakiej nagrywarce i przy jakiej szybkosci nagrywales te plyty? Ja mam Liteona 411s i wlasciwie na wszystkich "najlepszych" (Verbatim, TDK) tna sie gry i filmy. Jedynie na jednej plycie no-name, ktora mozna bylo nagrac tylko z predkoscia 1x wszystko jest OK. Reszta niestety jest znana nagrywarce i sa do wyboru predkosci tylko 2x i 4x - a zdaje sie, ze slaby odczyt plyt przez PS2 to wlasnie sprawa predkosci powyzej 1x.
thomas_anders jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2003, 21:05   #8
Cloud_Strife
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4
Cloud_Strife w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kiedyś czytałem na angielskim forum, że szybkość nagrywania nie jest ważna... ważne są tylko nośniki. ja nagrywam w Nero, alcoholu lub RecordNow x2, x4. Filmiki tną mi się zależnie od gry i nośnika. mam Dynasty Warrior 4 na Esperanzie i na Verbatimce to mi sie nadal tnie, troche to wina mojej konsoli .. ale np Hunter the reckoning na verbatimce filmiki odtwarza 'prawie' idealnie. nagrywarka to LG. też myślałem, że to może być ważne jaką prędkościa jest nagrane bo stare gry mi chodzą dobrze a były nagrane 1x i to na dziadowskich nośnikach jak DATEX.
Cloud_Strife jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.12.2003, 13:26   #9
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Czy szybkosc nei jest wazna? Zalezy od konsoli... Co Ci zalezy nagrac 3-4 plyty przy 1x? A z nosnikow pomimo ceny polecam TDK - lyka kazdy PS2 i nie ma ze boli!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2003, 06:06   #10
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niechciał bym być złośliwy ale kiedy był czyszczony laser w konsoli?
znajomy miał identyczne problemy, które zanikły po gruntownym czyszczeniu optyki
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2003, 09:02   #11
Kuba001
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.11.2003
Posty: 27
Kuba001 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X.666
Czy szybkosc nei jest wazna? Zalezy od konsoli... Co Ci zalezy nagrac 3-4 plyty przy 1x? A z nosnikow pomimo ceny polecam TDK - lyka kazdy PS2 i nie ma ze boli!
Jak mówi M@X.666 Prędkość jest bardzo ważna !!
Zalecany zapis ejst z prędkością x1 i x2 głównie wszyscy nagrywają x2

Jeśli chodzi o płytki to nagrywam jeśli chodzi by tanio to na :

X-Disc
MeiaSonic
No Name Biały do nadruku

I Czyta na każdej konsoli
Kuba001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2003, 03:26   #12
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A nie powinno się nagrywać gier na PS2 na płytach dvd+r? Jeżeli tak to jakie polecacie?
dodo. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2003, 10:55   #13
makaron
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika makaron
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Lokalizacja: Pisz/IRL
Posty: 219
makaron zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niewiem ja nagrałem raz u kumpla i nie ikało.Kazdy wali na DVD-R.a z nosników to tdk, verbatim , platinium.Nagrywam już troche czsu i nietety ale wszystko jest ważne : płyta , prędkosc , ilosc powłączanych programów podczas sesji oraz nagrywarka.Jeżeli istnieje możliwosć to dobieraj płyty z NIEBIESKIM spodem.Zauwarzyłęm ze nawet na lipnych płytach np eperanzza gry idą ok czasami nawet lepiej niż np na platinium.każdy moze sieniezgodzić ale jak dotą niemam problemów jak stosuje taką zasade.
__________________
PSX mod, PS2 Mod, PS3
XboX Mod, X360 Mod
DS Mod, PsP fAt Mod
Lenovo A6U i resztę gratów których nie mogę już zliczyć.
makaron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.01.2004, 21:43   #14
Cloud_Strife
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4
Cloud_Strife w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no i pozbyłem się konsoli.. kupie sobie nową i przez jakiś czas nie będe mial problemów. ale w ostatnich etapach żywota mojej konsoli jedyne płyty jakie czytała to x-disc, cdr i oczywiscie oryginały (oprócz jednego review)
nawet cudowne TDK nie działały. ale ostatnio nagrałem gierki na kilka różnych płytach i nowa konsola(nie moja) czytała wszystko:
XIDEX DVD-R - jedna na nówce chodzi ok druga nie
TDK DVD-R Data/Video 1-4x - dwa razy uruchomiła mi się nawet na mojej starej konsoli ale na nówce chodzi bez problemu
Verbatim DVD+R Data - na nówce chodzi
Verbatim 4x DVD-R (różnokolorowe nadruki) - ok na nówce
X-Disc - 10 nagranych - 9 chodziło na starej konsoli, 10 - na nówce
Cloud_Strife jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2004, 07:16   #15
monwis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Posty: 11
monwis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD-R VERBATIM Printable (METAL AZO)(X2) i DVD-RW VERBATIM (SERL)(X2) - na tych nośnikach nie powinno być żadnych problemów. Płyty odpalają się poprawnie, filmy śmigają aż miło i to po jednym restarcie konsoli. Natomiast na DVD-R MINT (X4) tu jest różnie - zdecydowanie lepiej działają jak są nagrane z szybkością x4 niż x2 - dziwne? Co do CD-R to LITEON 411S nagrywa minimum X8 więc polecam inną nagrywarkę bo mogą być problemy z odczytem tanich CD. Na np.TEAC512EB nagrane płyty X2 działają na PS2 ok (praktycznie każdy tani nośnik). Dobrze odczytywane są płyty CD-R DYSAN złote.
monwis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.