Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Nagrywanie gier na Nintendo GameCube (https://forum.cdrinfo.pl/f104/nagrywanie-gier-nintendo-gamecube-95266/)

iraslbn 20.09.2020 21:46

Zamierzam dokupić sd reader i z karty SD bootować swissa, napęd mam okej a jakie płyty mini polecacie i na alledrogo coś znajdę ?
Dzięki za szybką odpowiedz.

szczuru 21.09.2020 09:49

Z SD nie będziesz bootował Swissa bo Xeno nie ma takiej opcji. Xeno w zasadzie pozwala tylko na uruchamianie kopii zapasowych na dvd, więc Swissa nagraj na DVD i odpal. Po uruchomieniu Swissa dopiero nim odpalaj gry/homebrew z SD.

iraslbn 21.09.2020 09:56

@Szczuru zamowilem plyty, mini esperanza mam nadzieje ze podejda. Sprobuje tak zrobic, A to sd2sp2 sluzy do uruchamiania juz obrazow iso z karty ? Swissa na plyte wersja najaktualniejsza prawda ?

KaiQ 21.09.2020 10:09

Czyli jeśli dobrze Was rozumiem bez chipu w obydwu konsolach m związane ręce. Swiss można uruchomić tylko z wypalonej płyty i dopiero wtedy taki adapter będzie działać?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

szczuru 21.09.2020 10:49

Cytat:

Napisany przez iraslbn (Post 1439252)
@Szczuru zamowilem plyty, mini esperanza mam nadzieje ze podejda. Sprobuje tak zrobic, A to sd2sp2 sluzy do uruchamiania juz obrazow iso z karty ? Swissa na plyte wersja najaktualniejsza prawda ?

SD2SP2 to adapter SD na port serial, więc powinien być wykrywany tak samo jak SD z portu karty pamięci. Swiss na DVD nie musi być najnowszy bo możesz nowszy uruchomić z SD za pomocą starszego Swissa z poziomu przeglądarki plików. Swiss służy do odpalania ISO i DOL z SD (dol to taki exe na GameCube/Wi - wrzucasz najnowszą wersję swiss.dol na sdi odpalasz starym, którego bootujesz z dvd).

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1439254)
Czyli jeśli dobrze Was rozumiem bez chipu w obydwu konsolach m związane ręce. Swiss można uruchomić tylko z wypalonej płyty i dopiero wtedy taki adapter będzie działać?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka



Jeśli mówimy o Xeno, czyli najpopularniejszym i najtańszym chipie to tak - to jest chip lutowany do elektroniki napędu, więc ten musi być sprawny. Są inne chipy (np ViperGC czy Qoob), które może (bo piszę z pamięci) umożliwiają boot z sd/memory card. Są też emulatory napędy (WiiKey itp).

//Edit

Np Hyperboot i Qoob ma taką opcję:
https://www.badassconsoles.com/hyperboot/

A youkai of love 21.09.2020 11:45

Spróbuj kupić te emulatory napędu (które wcale takie dobre nie są, do Wii i tylko jeden do GC jest ok, GCLoader), życzę powodzenia, to samo z modchipami, Ripperów i Qoob'ów już po prostu się nie dostanie, a jeśli to za kosmiczne kwoty, w takim wypadku lepiej olać GC i odpalać na Wii. Mam Qoob'a i sam badassconsoles nie radzi za bardzo flashować QOOB'a, mam jakąś starą wersję, która ma autostart z SD w slocie memorki B albo SD2SP2 i wystarczy, planuję zakup GCLoadera, ale ta cena ($160) mnie dobija, skoro to samo mam na Wii.

misiozol 21.09.2020 13:23

Ooo wlasnie madre slowa po co wywazac otwarte drzwi, niestety teraz dostac modchipa do czego kolwiek z generacji 5/6 konsol graniczy z cudem a to co bylo poszlo na przemial ot to tyle .

iraslbn 21.09.2020 15:02

Xeno mam zainstalowanego, sd2sp2 mam założone czy uruchomię już swissa z microsd czy mam go zabootować z nośnika ?
Na nośniki czekam, może jutro będe mógl przetestować.

Tak na marginesie mam wii i nintendont, a gc kupiłem okazyjnie ale po raz kolejny nie wiem po co :)

szczuru 21.09.2020 15:42

Swissa bootujedz z płyty, dopiero wtedy za jego pomocą uruchamiasz rzeczy z sd.

iraslbn 21.09.2020 20:00

Czekam na mini dvd, mam jeszcze jednego chipa nowke xeno jakby ktoś był zainteresowany ?

To tak na marginesie, nie pałam się handlem.

iraslbn 23.09.2020 16:10

Mam już dvd mini, nagrywam imgrurn coś mam specjalnie ustawić prędkość 4 x moze byc ?

KaiQ 24.09.2020 07:38

Cytat:

Napisany przez iraslbn (Post 1439272)
Czekam na mini dvd, mam jeszcze jednego chipa nowke xeno jakby ktoś był zainteresowany ?

To tak na marginesie, nie pałam się handlem.

Ile to kosztuje?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

iraslbn 24.09.2020 20:56

chip xeno koszt mysle 18 zl + kw

KaiQ 25.09.2020 06:46

Cytat:

Napisany przez iraslbn (Post 1439351)
chip xeno koszt mysle 18 zl + kw

Biorę. Później się odezwę na PV co do szczegółów

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

iraslbn 26.09.2020 17:43

Dobrze, i dotarłem że wszystko działa. Swiss najnowszy 0.5 + backupy z karty sd2sp2 które mam po 12 zł jeśli ktoś zainteresowany.
Skalibrowałem laser, dzięki @szczuru za wskazówki.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.