Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole

Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole Problemy, dyskusje na temat kopiowania płyt na konsole.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.04.2005, 15:20   #1111
Shindou
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Shindou
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Posty: 2
Shindou w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam problem, otóż mam obraz gry na PS2 o rozszerzeniu *.nrg czyli otwiera to NERO i Alcohol 120%, ja nagrywałem osobiście ten obraz Alcoholem 120% i przed wypaleniem wyskoczyła mi tabelka z następującymi parametram:.

Format Ścierzki: Data Track Mode 1, Data Track Mode 2 From 1, Audio Track (domyślnie dałem Data Track Mode 1)
Wielkość sektroa w bajtach: 2352, 2048, 2336 (domyślne 2048)
Wielkość nagłówka w bajtach: 307200
Wiekość stopki w bajtach: 0
Dane były już zakodowane: ODZNACZONE
Dane zawierają sekcje z informacjami EDC/ECC: ODZNACZONE

Wogóle się na tym nie znam więc dałem aby wypalał tak jak jest. No i płytke wypaliło ale gdy wkładam do konsolki to na pierwszej gierce wchodzi mi do menu ale gdy daje NEW GAME niestety już nic się nie dzieje płytka w kółko się kręci i nic, natomiast przy drugiej gierce działa wszystko OK przycina mi tylko sekwencje filmowe. Konsola ma 7 dni i jest nowa nie przerobiona, gry odtwarzam SwapMagic'kiem

Drugie pytanie tyczy się gry MGS2: Substance, mam orginał tej gry od kumpla, zrobiłem zrzut obrazu Alcocholer, zrzut zajmuje 6,3 GB czy mam nagrać to na płytę dwuwarstwową bo nie ma wala aby się zmieściła na zwykłej a czy jak nagram to czy taką płytę PS2 odczyta ?
Shindou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.04.2005, 15:47   #1112
Desden
-=Advokat^Diabła=-
 
Avatar użytkownika Desden
 
Data rejestracji: 14.02.2005
Lokalizacja: Spira - real zone
Posty: 1,391
Desden zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Shindou

Wogóle się na tym nie znam więc dałem aby wypalał tak jak jest. No i płytke wypaliło ale gdy wkładam do konsolki to na pierwszej gierce wchodzi mi do menu ale gdy daje NEW GAME niestety już nic się nie dzieje płytka w kółko się kręci i nic, natomiast przy drugiej gierce działa wszystko OK przycina mi tylko sekwencje filmowe. Konsola ma 7 dni i jest nowa nie przerobiona, gry odtwarzam SwapMagic'kiem
No to przeciez pisze w tutorialu że gry powyżej>650MB na CD nie będą śmigać wiesz mi,jakby tak było to by SM był ideałem...a ja w 7 niebie

Cytat:
Napisany przez Shindou
Drugie pytanie tyczy się gry MGS2: Substance, mam orginał tej gry od kumpla, zrobiłem zrzut obrazu Alcocholer, zrzut zajmuje 6,3 GB czy mam nagrać to na płytę dwuwarstwową bo nie ma wala aby się zmieściła na zwykłej a czy jak nagram to czy taką płytę PS2 odczyta ?
Taaa nawet jak jakimś cudem wypalisz na dwówarstwowej płytce dvd,to i tak swap magic tego nie odczyta,bo on nieczyta dwówarstwówek!!!
Ale za to mozna zripować gre do poziomu takiego, że wejdzie na 2 płyty dvd5(4.7GB),i wtedy będzie śmigać na bank!!!
Desden jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 16:47   #1113
Shindou
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Shindou
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Posty: 2
Shindou w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez desden
No to przeciez pisze w tutorialu że gry powyżej>650MB na CD nie będą śmigać wiesz mi,jakby tak było to by SM był ideałem...a ja w 7 niebie
eghmm nie wyjaśnilem się jasno. Obraz gry który mam do nagrania *.nrg to obraz płyty DVD (4GB) a nie CD i jest to gra Devil May Cry. Nie jest to pierwsza gra jaką sobie nagrałem bo nagrałem już kilkanaście i jak na razie każda działa bez zarzutu tylko że te wcześniejsze były przeważnie w rozszerzeniu *.gi które nagrywałem progsem Rocerder Now Deluxe. Teraz pierwszy raz natknąłem się na obraz z rozszerzeniem *.nrg do PS2, i mam z nią kłopot bo gre odczytuje intro itd ale po wciśnięciu NEW GAME obraz powoli się sciemnia i powinno być ładowanie gry i niby płyte czyta ale nic się nie dzieje. Natomiast w drugiej gierce (DMC3) też był obraz *.nrg ale już wszystko działa git, normalnie gram tyle że sekwencje filmowe (filmiki) mi przycina.

Co do MGS2 to wypalić wypale na dwuwarstwowej bo mam nagrywarkę DL i już wypalałem takie tylko ciekawiło mnie czy SM by to odczytał no anyway thnx
Shindou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2005, 17:19   #1114
Desden
-=Advokat^Diabła=-
 
Avatar użytkownika Desden
 
Data rejestracji: 14.02.2005
Lokalizacja: Spira - real zone
Posty: 1,391
Desden zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powiem tak że się spotkałem z grą na ps2 w *.nrg bo akurat tak wyszło,i tez miałem problem,więc podpiołem pod deamona,włączyłem alcohol120% i kazałem mu zrobić obraz w *.mdf,i który później wypaliłem i chodził,więc tak też sie wkużyłem gdy już 4 płytki poszło w błoto,więc możesz spróbować tego.
Jest też znane że gry trzeba patchować,ale devila1 raczej nie trzeba,bo jak wersje dvdripy śmigają to tym bardziej dvd
Desden jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2005, 20:03   #1115
Maccio
Ziomek zza światów
 
Data rejestracji: 05.03.2005
Posty: 20
Maccio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czy mozecie mi powiedziec jesli ktos wie jak dziala i czy wogóle dziala to USB Advence
Maccio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 18:17   #1116
maras1212
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2005
Posty: 5
maras1212 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam nadzieje że to dobre miejsce ponieważ zwracam się do Was o pomoc. Próbuję zrobić kopię zapasową oryginalnej gry Gran Turismo 3 Niestety po nagraniu (próbowałem kilkoma programami) przegrana gra nie działa. Uruchamiam Swap Magic 3 potem kopię i wczytuje tylko dwie plansze i potem staje Czy ktoś może mi pomóc ? Dlaczego tak się dzieje czy to jakieś zabezpieczenie ?
maras1212 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 18:29   #1117
maras1212
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2005
Posty: 5
maras1212 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kopia oryginalnej gry na Playstation II

Witam
Na wstepie prosze o wyrozumialosc poniewaz jestem tu nowy i nie bardzo potrafie poruszac sie jeszcze po forum, nie wiem gdzie szukac pomocy a mam nastepujacy problem. Probuje zrobic kopie zapasowa oryginalnej gry Gran Turismo 3 Niestety po nagraniu (probowalem kilkoma programami) przegrana gra nie dziala. Uruchamiam Swap Magic 3 potem kopie i wczytuje tylko dwie plansze i potem staje Czy ktos moze mi pomoc ? Dlaczego tak sie dzieje czy to jakies zabezpieczenie ? Czym to mozna skopiowac ? Prosze o pomoc.

Dodam tylko, ze juz kiedys spotkalem sie z czyms takim, ze przegrana gra po prostu stawala w miejscu. Oczywiscie niektore gry kopiuje mi bez problemu z oryginalow a niektorych nie chce Prosze o jakas porade ewentualnie jakies linki do konkretnych tutoriali o przegrywaniu gier na Playstation II. Wszedzie tego szukam i nie moge znalezc nic konkretnego, nikt mi nie chce pomoc w tej sprawie
maras1212 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 19:58   #1118
Dante83
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 87
Dante83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=46246
Dante83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 20:19   #1119
maras1212
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2005
Posty: 5
maras1212 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oczywiście przeczytałem te tutoriale ale mi nic nie chce działać tak jak tam to jest opisane GameJack chce nagrywać tylko w szybkości x32 a w Alkocholu w ogóle dla płyt dvd nie mogę ustawić profili ani szybkości nagrywania. Nie wiem o co chodzi, nikt mi nie chce pomóc a zmarnowałem już chyba 20 płyt dvd i nadal nie przegrałem GT3
maras1212 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 20:24   #1120
d@n_007
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: jaworzno
Posty: 155
d@n_007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hehe GT3 nie przegrasz jest najlepiej zabezpieczoną grą jaka wyszła na ps2 i dotego na płycie DL i tylko na takiej będzie działać, sam widziałem na necie wersje już działające i nawet oinstrukcje do tego lecz mi to nie działało więc zostaje mi tylko uzbierać pieniądze na originałą tobie też to radze
__________________
d@n_007
d@n_007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 21:18   #1121
Dante83
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 87
Dante83 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez d@n_007
hehe GT3 nie przegrasz jest najlepiej zabezpieczoną grą jaka wyszła na ps2 i dotego na płycie DL i tylko na takiej będzie działać, sam widziałem na necie wersje już działające i nawet oinstrukcje do tego lecz mi to nie działało więc zostaje mi tylko uzbierać pieniądze na originałą tobie też to radze
mylisz GT3 z GT4!!!

a co do kopi GT3 to na dysk dvd decrypterem i pal alkoholem 120% przy dvd nie wybierasz profilu!!! i pal x4 pozdro
Dante83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 22:00   #1122
maras1212
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2005
Posty: 5
maras1212 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Spróbuje tak jak radzi Dante83 i poinformuje o wynikach. Dzięki za odzew!
maras1212 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 13:51   #1123
d@n_007
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: jaworzno
Posty: 155
d@n_007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
o racja gt3(zong) to moim zdaniem wystarczy dvddecrypter
__________________
d@n_007
d@n_007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 16:08   #1124
split7
Bywalec
 
Avatar użytkownika split7
 
Data rejestracji: 19.03.2005
Posty: 41
split7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Dawno mnie tu nie było

Ludziska! co lepsze hdloader czy hdadvance , ktory z tych programow jest na dvd (bo jak wiecie mam problemy z backupami płytek CD). Czekam na odpowiedz

A wlasnie ... co sie dzieje w swiecie "Kopia zapasowa GT4 PAL"
__________________
split7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 22:15   #1125
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
W tej kwestii na razie slychac tylko tyle ze mozna ja odpalic z dysku przy pomocy bodajze HD Loadera... O kopii DVDR lub DVDR-DL nic nie slychac na razie, ale podejrzewam ze chlopaki sa juz blisko, skoro udalo im sie odpalic z dysku i pozbyc sie zapewne dzieki temu zabezpieczenia sprawdzania warstwy!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.