Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   problem z gran turismo 4 (https://forum.cdrinfo.pl/f104/problem-gran-turismo-4-a-50950/)

majnman 11.04.2005 18:28

problem z gran turismo 4
 
WITAM WSZYSTKICH
MAM PROBLEM CHCIAŁEM WYPALIĆ GIERKĘ NA PS2 GT4 GIERA MA 5.27 GB, ROZPOZNANE ZABEZPIECZENIE TO: PSX/LybCrypt KOPIOWAŁEM ACOHOLEM 120- 1.9.5.2722 UŻYWAJĄC ALCOHOLERA i profilu psx/LybCrypt OCZYWIŚCIE NA PŁYCIE DL, FIRMY PLATINUM 8.G GB X 2.4 PO WYPALENIU GIERKA SIĘ NIE ODPALA PROSZĘ O POMOC POZDRAWIAM KONRAD... ( majnman@op.pl )

RoCzEz 20.04.2005 22:36

Tej gierki nie da się przegrać. Problem polega na odczytywaniu przez konsole płyt DL, konsola czyta płytę od zewnętrznej części nośnika do środka ,a nagrywarki wypalają płytę DL na odwrót i PS2 nie czyta tych płyt.

Desden 21.04.2005 09:09

Ps2 odczyta,ale on raczej nie ma infinity itp. czy NA+Hdd więc ma po zawodach(na razie) :D

stawross 23.04.2005 13:40

Dvd9 Double Layer
 
Witam wszystkich mam pewien problem od jakiegos czasu posiadam gran turismo 4 powiedzcie mi jak i w jakim programie idzie to nagrac i co trzeba ustawic poniewaz nagrywalem w nero i nic zwalilem tylko dwie plytki
za podpowiedz jak nagrywac plytki double layer bede wdzieczny

bart_3d 23.04.2005 16:24

Był już topic na ten temat, ale chyba został przeniesiony.
Poszukaj w dziale z zapezpieczeniami.

stawross 24.04.2005 08:43

To jak mozesz to podpowiedz mi chociaz gdzie jest taki dzial zabezpieczenia poniewaz nie znam tego forum :-(

ed hunter 24.04.2005 08:48

Cytat:

Napisany przez stawross
To jak mozesz to podpowiedz mi chociaz gdzie jest taki dzial zabezpieczenia poniewaz nie znam tego forum :-(

na głównej forum :bicz:

grzes07 24.04.2005 09:10

Cytat:

Napisany przez stawross
To jak mozesz to podpowiedz mi chociaz gdzie jest taki dzial zabezpieczenia poniewaz nie znam tego forum :-(


witam


ja moge tylko podpowiedziec jedno daj sobie spokoj z ta gra sam widzisz jakie straty juz poniosles i nic z tego nie wyszlo.
Aby odpalic ta gre to niestety potrzebujesz HDD chip Matrix Infinity (firmware 1.4b)lub DMS 4 Toxic Firmware 1.3, czytalem rowniez ze ta gre skopiowano nowa wersja programu Alcohol 120% i podobno odpala ale to tylko ploty dlatego do tego nalezy podejsc dosyc ostroznie.
Dlatego odradzam kopiowania tej gry chyba ze masz za duzo kasy.
A ponizej masz link do tego dzialu

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=50950

pozdrawiam

M@X 24.04.2005 11:50

W skrocie : nie nagrasz tego bo zabezpieczenie opiera sie na tym iz plyta moze byc wytloczona w PTP lub OTP (GT4 jest w PTP), a nagrywana tylko w OTP. Fizycznie nie da sie tego zrobic bo nie ma takich nagywarek i nosnikow - cala nadizeja w dwuwarstwowych nosnikach typu "minus"...

wg-89 24.04.2005 15:48

Nie da się skopiować bo Gran Turismo jest nagrane od brzegu do środka, a nie od środka do brzegu. Aktualnie żadne nagrywarki nie mogą nagrywać od brzegu do środka. Tak pisało w psx extreme.

M@X 24.04.2005 21:39

Zgadza sie dzis wertowalem ten numer PSX Extreme i w duzym skrocie tak to wyglada - a w ogole to "bylo napisane" a nie "pisalo" ;-D!

rafalm1 11.05.2005 15:56

A co to jest ten infiniti i na +hd?
A w związku z tym czy oryginał pójdzie czy nie?
Słyszałem że niektórzy jakoś rozbijają plik iso i go nagrywają partiami tak żeby to co jest na koncu nagrało sie na początku.
Tyle że trzeba wiedzieć jak rozbić ten plik.

Berion 11.05.2005 15:58

Cytat:

Napisany przez rafalm1
A co to jest ten infiniti i na +hd?
A w związku z tym czy oryginał pójdzie czy nie?
Słyszałem że niektórzy jakoś rozbijają plik iso i go nagrywają partiami tak żeby to co jest na koncu nagrało sie na początku.
Tyle że trzeba wiedzieć jak rozbić ten plik.

Oryginał bez problemu (no powiedzmy, że bez problemu)

wYpor 14.05.2005 10:43

Cytat:

Napisany przez majnman
WITAM WSZYSTKICH
MAM PROBLEM CHCIAŁEM WYPALIĆ GIERKĘ NA PS2 GT4 GIERA MA 5.27 GB, ROZPOZNANE ZABEZPIECZENIE TO: PSX/LybCrypt KOPIOWAŁEM ACOHOLEM 120- 1.9.5.2722 UŻYWAJĄC ALCOHOLERA i profilu psx/LybCrypt OCZYWIŚCIE NA PŁYCIE DL, FIRMY PLATINUM 8.G GB X 2.4 PO WYPALENIU GIERKA SIĘ NIE ODPALA PROSZĘ O POMOC POZDRAWIAM KONRAD... ( majnman@op.pl )

Wcale nie musisz mieć HDD, by odpalić Gt4 na na starym PS2. Wystarczy użyć patcha Toxic Patcher DL na obrazie płyty i po problemie. Miałem taki sam problem. Na hiszpańskim forum powiedzieli mi co i jak i działa bez problemu. I jeszcze coś nie oszczędzaj na nośnikach DL. O ile zwykłe 4.7 niekoniecznie musiały być Verbatima czy TDK, by wszystko dobrze śmigało, to DL muszą być najlepszej jakości, by działały. Nie zniechęcaj się. Ja zmarnowałem 4 verby, by w końcu odpalić gt4. Pozdrawiam.

grzes07 14.05.2005 13:10

@wYpor

witam

czy warto bylo?, praktycznie ta gra "kosztowala" 5 plyt DVD DL co daje w praktyce 150 zl., a mamy tylko kopie gry. Wiem ze to twoja sprawa(kasa rowniez) ale czy warto takie wysokie koszta ponosic?.
Ale kazdy ma prawo wyboru.

pozdrawiam

rafalm1 14.05.2005 13:11

Cytat:

Napisany przez wYpor
Wcale nie musisz mieć HDD, by odpalić Gt4 na na starym PS2. Wystarczy użyć patcha Toxic Patcher DL na obrazie płyty i po problemie. Miałem taki sam problem. Na hiszpańskim forum powiedzieli mi co i jak i działa bez problemu. I jeszcze coś nie oszczędzaj na nośnikach DL. O ile zwykłe 4.7 niekoniecznie musiały być Verbatima czy TDK, by wszystko dobrze śmigało, to DL muszą być najlepszej jakości, by działały. Nie zniechęcaj się. Ja zmarnowałem 4 verby, by w końcu odpalić gt4. Pozdrawiam.

A skąd można wziąść tego toxic patchera?
I jakiego masz modchipa że współpracuje z płytami DL?

grzes07 14.05.2005 13:27

Cytat:

Napisany przez rafalm1
A skąd można wziąść tego toxic patchera?
I jakiego masz modchipa że współpracuje z płytami DL?


witam

zobacz ponizej "patch"

http://www.playstation-world.com/sta...3e0ea9610fe8bc

a tutaj ponizej jak to zrobic

http://www.cdcopy.it/Masterizzare_gi...ticolari.phtml

pozdrawiam

p.s
czy gra odpali to w glownej mierze bedzie uzaleznione od naszego modchipa ktorego mamy w konsoli i nie zapominajmy o dobrym nosniku jak napisal kolega "wYpor "

wYpor 14.05.2005 14:27

Cytat:

Napisany przez grzes07
@wYpor

witam

czy warto bylo?, praktycznie ta gra "kosztowala" 5 plyt DVD DL co daje w praktyce 150 zl., a mamy tylko kopie gry. Wiem ze to twoja sprawa(kasa rowniez) ale czy warto takie wysokie koszta ponosic?.
Ale kazdy ma prawo wyboru.

pozdrawiam

Czy Gt 4 nie jest grą dla której "warto"? :)
A z powodu, nic nie zapłaciłem za te Verby, to warto...
Link już jest od grzes07, ale macie jeszcze ten, bo nie wiem czemu u mnie on nie działa.

P.S. Uważajcie na wersje HDD, tu toxic nic nie pomoże...

http://www.mgforums.com/forums/showt...260#post263260

wYpor 14.05.2005 14:41

Cytat:

Napisany przez grzes07
witam

zobacz ponizej "patch"

http://www.playstation-world.com/sta...3e0ea9610fe8bc

a tutaj ponizej jak to zrobic

http://www.cdcopy.it/Masterizzare_gi...ticolari.phtml

pozdrawiam

p.s
czy gra odpali to w glownej mierze bedzie uzaleznione od naszego modchipa ktorego mamy w konsoli i nie zapominajmy o dobrym nosniku jak napisal kolega "wYpor "

Właśnie sobie przypomniałem, że właśnie dzięki takim twoim postom nauczyłem się wypalać gry PS2. Twoje rady sprawiły, że wiele płytek już zleciało... ;) thx

grzes07 14.05.2005 14:45

witam

jezeli plyty nic nie kosztowaly to rzeczywiscie warto to niema dwoch zdan, bo inaczej bylaby to jedna z drozszych kopi gry PS2.
Dzieki za dobre slowa, milo slyszec..

pozdrawiam, i zycze dalszej owocnej pracy z konsola PS2

wYpor 14.05.2005 14:50

Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego zpatchowany obraz gt4 nie działa na nośnikach DVD-R? (przynajmniej u mnie)

kiewas 14.05.2005 15:17

Siemacie, mam pytanie czy obraz gran turismo 4 ze stronki ps2rip.com da się spatchować tym programem od toxica?
Gra figuruje pod hasłem: Gran Turismo 4 PAL Multi5 DVD9 HDD...
Więc się obawiam, czy to nie jest wersja HDD o której pisał @wYpor

wYpor 14.05.2005 15:24

Niestety dobrze się obawiasz. Też miałem z tym do czynienia. Niestety tego obrazu nie zpatchujesz toxic'em. Wyświetli Ci się monit: Not a dual layer disc. Najlepszy pomysł według mnie to własny obraz z oryginała, bo z tego co wiem, jak na razie w necie nic lepszego nie znajdziesz. Pozdro

kiewas 14.05.2005 15:38

Cytat:

Napisany przez wYpor
Niestety dobrze się obawiasz. Też miałem z tym do czynienia. Niestety tego obrazu nie zpatchujesz toxic'em. Wyświetli Ci się monit: Not a dual layer disc. Najlepszy pomysł według mnie to własny obraz z oryginała, bo z tego co wiem, jak na razie w necie nic lepszego nie znajdziesz. Pozdro

Dzięki za informacje, ale patrząc na te problemy to chyba jednak pozbieram kasę na oryginał.. na allegro kosztuje 115zł, tylko dalej nie wiem czy ruszy na konsoli z ripperem3.1, slyszalem ze da sie jakos wyłączyć chip, jak tak - to jak?

wYpor 14.05.2005 15:50

Cytat:

Napisany przez kiewas
Dzięki za informacje, ale patrząc na te problemy to chyba jednak pozbieram kasę na oryginał.. na allegro kosztuje 115zł, tylko dalej nie wiem czy ruszy na konsoli z ripperem3.1, slyszalem ze da sie jakos wyłączyć chip, jak tak - to jak?

Najlepiej pożycz od kogoś oryginała, zrób obraz i poeksperymentuj, bo jeżeli masz rippera 3.1, to nie wiem jak będzie. Wiem, że działa na swapie i duo, ale nie znam nikogo z ripperem niestety. Pozdro

A i jeszcze coś. Nie bądź taki pewien co do oryginałów, bo spotkałem się z przypadkami, że i te nie działały. Znajomy chciał grę zwrócić, lecz niestety powiedziano mu, że ma przerobioną konsolę i, że kasy nie dostanie...

rafalm1 17.05.2005 11:28

Mam sposób dla wszystkich którzy mają już nagrany dysk DL z gran turismo i nie chcą wydawać kasy na kolejny.
Zripuj obraz płyty decrypterem,spatchuj go toxic patcherem,(Zauważcie że jak zmontujecie obraz plyty na komputerze to ma on 3.09gb)teraz przy pomocy programu magic iso robimy obraz płyty ze zmontowanego obrazu płyty który spatchowaliśmy.Plik ma teraz 3.09gb i można go nagrać decrypterem na zwykły dvd5.
Sposób uruchomienia:
Wkładamy płyte dvd5,konsola pokazuje znaczek TOXIC zamiast PlayStation2 a później napisy firmowe po czym pojawia sie czarne tło.
Teraz najtrudniejszy moment bo trzeba po pracy laseru wyczuć kiedy wyjąć płyte(Tuż przed zatrzymaniem płyty)
Teraz wkładamy płyte dvd9 DL i gotowe
Pojawia sie napis sony i wszystko gra w najlepszym pożądku.
Jest to sposób dla osób które nagrało już jedną dvd9 DL i ich kopia dochodzi do napisów firmowych a później pojawia sie czarne tło i nic.


:piwo: Miłego grania :piwo:

Desden 18.05.2005 19:04

Cytat:

Napisany przez wYpor
Najlepiej pożycz od kogoś oryginała, zrób obraz i poeksperymentuj, bo jeżeli masz rippera 3.1, to nie wiem jak będzie. Wiem, że działa na swapie i duo, ale nie znam nikogo z ripperem niestety. Pozdro

A i jeszcze coś. Nie bądź taki pewien co do oryginałów, bo spotkałem się z przypadkami, że i te nie działały. Znajomy chciał grę zwrócić, lecz niestety powiedziano mu, że ma przerobioną konsolę i, że kasy nie dostanie...

Jezuuu :blee:

Oryginał musi latać na nie przerobionej konsolce,ale fakt przy nie których modelach występowały takie objawy ze nie smiga.
A co do wersji backup'owej na riperku to oryginał smiga, ale trzeba dłuzej reset przyczymac i od cała filozofia,co do swapa do dzis pozostał zgrzyt zebów ;)

luk1111 20.05.2005 19:18

Chciałem się spytać czy kopia Gran Turismo 4 wraz z patchem Toxic będzie działać na konsolce z modchipem Messiah. Ktoś coś wie lub słyszał ?? Bo ja niejedne forum przejrzałem, ale nic na ten temat konkretnie nie znalazłem.

wonsak 15.07.2005 01:20

ja mam wersje gt4 od fast scene, uzylem patcha toxic i gt4 dziala mi bez najmnijeszych nawet problemow. mam przerobke ripper 2.

Na przyszłość proszę nie pisać o release'sie z sieci. :) - dop. Berion

Berion 15.07.2005 11:39

Przydałoby się porównanie LBA z przed i po s'patch'owaniu. Jak znajdę trochę czasu to wrzucę listę zmian.

Snikersik 15.07.2005 22:30

Na SM nie chodzi, chodzą mity że jednak chodzi ale to zwykłe bajki, sam miałem chyba z 4-5 wersji GT4 :/

Kupiłem orginał... :D

Bo SwapShit nie obsługóje DVD9 (nie wiem nie używam, tak twierdzi Desden, a na ich stronę nie chce mi się zaglądać ). - dop. Berion

Desden 20.07.2005 14:38

No to juz problemu z GT4 nie bedzie-wszyscy razem swap rządzi(joke):D

kiewas 22.07.2005 11:57

Mam pytanko, potrzebuje zextractować z ISO GT4 pliki, po to żeby móc zrobić ripa, tylko nie mogę zrzucić danych z drugiej warstwy, używam Apache2 - ale niestety jak chcę zmienić warstwę to program się zawiesza. Znacie jakieś alternatywy??

-edit-
dobra, już sobie poradziłem, wystarczyło zmienić nazwę pliku ISO na krótszą :P

wonsak 22.07.2005 12:20

jak zrobisz ripa to ja jestem księdzem, wiem już jakie mózgi próbowały i nic z tego nie wyszło , mimo wszystko powodzenia

Desden 22.07.2005 12:25

Cytat:

Napisany przez wonsak
jak zrobisz ripa to ja jestem księdzem, wiem już jakie mózgi próbowały i nic z tego nie wyszło , mimo wszystko powodzenia

Ja zrobie i co będe Biskupem, hmm?

@kiewas no widzisz, a już miałem napisac :P

Berion 22.07.2005 13:20

Cytat:

Napisany przez wonsak
jak zrobisz ripa to ja jestem księdzem, wiem już jakie mózgi próbowały i nic z tego nie wyszło , mimo wszystko powodzenia

Jest jedno ALE. Te "mózgi", a konkretnie Sonix wypuścił ripkit'a (rozgryzł cała tablicę w *.vol'u :) )
- Teraz każdy może sobie takiego sprawić :D

Sonix! DZIEN-KU-JE-MY :) (w imieniu całej wschodniej części świata :D)

kiewas 22.07.2005 18:24

Cytat:

Napisany przez wonsak
jak zrobisz ripa to ja jestem księdzem, wiem już jakie mózgi próbowały i nic z tego nie wyszło , mimo wszystko powodzenia

A więc już mam mówić do ciebe per wasza świętobliwość? :P

http://www.backuptools.co.uk/ - tutaj można sobie pobrać owego toola do ripowania, działa wyśmienicie , testowałem. Wyrzucasz filmiki, a ten programik sam się troszczy o zrelinkowanie brakujących plików innym :)

Berion 22.07.2005 18:29

Cytat:

Napisany przez kiewas
[...] Wyrzucasz filmiki, a ten programik sam się troszczy o zrelinkowanie brakujących plików innym :)

Jak to Ripkit :)
Też przetestuję, narazie jednak muszę zrobić porządek na twardzielu. Za mało miejsca na takie zabawy.

bazuka 23.07.2005 16:46

Moze juz ktos pisal ale wydaje mi sie ze na stronie http://www.WAREZ/ pojawila sie wersja na normalnego DVD Gran Turismo 4 Pal Multi 5 DVD 5 ktorej nie trzeba patchowac tylko nagrac i do roboty.... Moze sie ktos wypowie o te wersji ;)

Berion 23.07.2005 17:01

@bazuka
Nie sprawdzałem jeszcze. Narazie mam zamiar zrobić sobie DVD9Rip...

Berion 24.07.2005 13:40

Jak postanowiłem tak też uczyniłem :)

Jako, że mam pionka 107D, który nie obsługuje płyt DL obraz mi się zrzucił tylko z jedną warstwą. :( Mimo wszystko postanowiłem poświęcić tę jedną płytę i sprawdzić tool'a Sonix'a (v1.01).

Program nie widzi *.vol [!] Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby go wybrać. Kliknąłem RIP i poszło... z'RIP'ował stary plik GT4.vol i utworzył nowy GT4L1.vol.
Nagrałem wszystko na płytę i... ...

... ... ... tak, działa.

Pierwsze wrażenie: masssakra XD.
Brak FMV i animacji w tle, brak części oświetlenia w tle, brak smooth'ów, brak nawet cześci teł XD... Bida XD (czyli podobnie jak kilka lat temu z GT3). Na szczęście podczas gry wszystko jest w porządku.

Od biedy można pograć, nawet laser nie szaleje zbytnio... eee... ... ...

Jak dotąd testowałem tylko Arcade (GT Mode nie sprawdzałem, nie chciało mi się memorki wkładać).

Desden 24.07.2005 14:25

No masakra to napewno jest,ale znajac życie to pewnie Sonix popracuje nad swoim wynalzkiem,moze zrobi aby gra była na dwóch płytkach.
Podobnie jak mozna z MGS2 sub. w tedy nikt, by nie nażekał ;)

kiewas 24.07.2005 16:32

Cytat:

Napisany przez Berion
Jak postanowiłem tak też uczyniłem :)

Jako, że mam pionka 107D, który nie obsługuje płyt DL obraz mi się zrzucił tylko z jedną warstwą. :( Mimo wszystko postanowiłem poświęcić tę jedną płytę i sprawdzić tool'a Sonix'a (v1.01).

Program nie widzi *.vol [!] Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby go wybrać. Kliknąłem RIP i poszło... z'RIP'ował stary plik GT4.vol i utworzył nowy GT4L1.vol.
Nagrałem wszystko na płytę i... ...

... ... ... tak, działa.

Pierwsze wrażenie: masssakra XD.
Brak FMV i animacji w tle, brak części oświetlenia w tle, brak smooth'ów, brak nawet cześci teł XD... Bida XD (czyli podobnie jak kilka lat temu z GT3). Na szczęście podczas gry wszystko jest w porządku.

Od biedy można pograć, nawet laser nie szaleje zbytnio... eee... ... ...

Jak dotąd testowałem tylko Arcade (GT Mode nie sprawdzałem, nie chciało mi się memorki wkładać).

no właśnie, nie masz większości tych rzeczy o których napisałeś bo nie miałeś GT4L1.VOL, a to z tamtego pliku wypakowują się filmiki, które kasujesz (nie wszystkie, tyle wykasowujesz żeby mieć 1.25GB) i tool robi z powrotem GT4L1.VOL (prawie wszystko tam jest, oprócz tych filmików, każdy brakujący jest zrelinkowany do 20r60r.pss).

To co masz to jest RIP extremalny :P

Berion 24.07.2005 16:48

@kiewas
Ano nie :) Cóż... RIP jest surowy :)

Przydałaby się możliwość relinkowania własnych utworów do gry :) lub chociaż wywalenie ich... ...

M@X 25.07.2005 21:08

Wpolczuje, intro do GT4 jest boooskie- ten Ford GT40 w rytm na pcozatku monumentalnej muzyki a potem jej mieszanie sie z gitarowymi riffami klasycznego juz "Moon Over The Castle". Zalujcie - polecam kopie 1:1!

@Berion - sonixowi to chyba podziekuje caly trzeci swiat, bo caly swiat rozwiniety zrobil sobie kopie na DVD9 rowno z wyjsciem toola TOXiC. No ale coz... Sam pewnie do tej pory zajezdzalbym oryginal (a jak!), gdyby nie uczynnosc kolegi z nagrywarka DL!

Berion 25.07.2005 21:18

Cytat:

Napisany przez M@X.666
Wpolczuje, intro do GT4 jest boooskie- ten Ford GT40 w rytm na pcozatku monumentalnej muzyki a potem jej mieszanie sie z gitarowymi riffami klasycznego juz "Moon Over The Castle". Zalujcie - polecam kopie 1:1! [...]

Mam dostęp do oryginału kolegi, więc takie RIP'y to dla mnie raczej ciekawostka (tym bardziej tylko z jednego layer'u :D). Ot... dla sportu

Cytat:

Napisany przez M@X.666
@Berion - sonixowi to chyba podziekuje caly trzeci swiat, bo caly swiat rozwiniety zrobil sobie kopie na DVD9 rowno z wyjsciem toola TOXiC. No ale coz... Sam pewnie do tej pory zajezdzalbym oryginal (a jak!), gdyby nie uczynnosc kolegi z nagrywarka DL!

:D

Karol744 28.07.2005 11:09

Witam. Mam szybkie pytanko. Zripowalem sobie GT4 wynalazkiem Sonix'a. I nie wiem co zrobic dalej?! Zrobilem z tych plikow plik .iso (z tego co wczesniej wypakowalem i przerobilem na 3GB). Zrobilem zwykle iso - nic nie wybieralem i nagralem w Nero. Ale PS2 widzi niby plyte tylko, ze sie nie uruchamia!! Zrobilem cos zle? Bardzo prosze o szybka pomoc bo zaraz wyjezdzam a chcialem sobie zabrac gre na wakacje :(

Berion 28.07.2005 11:55

@Karol744
Krzystałeś z tutoriala? Poszukałeś trochę? ehh... ...
Mam nadzieję że wiesz, że to musi być ISO/UDF, a nie ISO (kompilacja w Nero)?

Dobra... mniejsza z Nero. Zassaj CD/DVD Generator i w nim zbudój ISO. Na 100% będzie działać.

Druga sprawa:
Wypakowujesz pliki z płyty (z obu layer'ów) potem w progsie Sonix'a podajesz mu *.vol i resztę sam zrobi (jeśli z dwóch layer'ów to będziesz mieć wybów co wyrzucić). Po wszystkim robisz *.iso ze wszystkich plików GT4 i możesz grać.

Karol744 28.07.2005 12:36

Dzieki... z tutoriala korzystalem, ale wyszlo jak wyszlo i chyba zrobilem" zle iso ".

Mam nadzieje, ze teraz bedzie ok :D

Pozdr.

fire_fighter999 29.07.2005 12:29

mnie się udało zrobić bezproblemowo ripa GT4 i powiem szczerze że działa on u mnie na konsoli lepiej niż oryginalna wersja tej gry :| (jeśli ktoś jest zainteresowany tu jest opiane jak to dokładnie zrobić dotyczy tylko GT4 ;) )

Berion 29.07.2005 12:40

Zapomniałem napisać:
Porównałem oba LBA (nie s'patch'owany i to po upg. tool'em Toxic'a). Różnice? ŻADNYCH.
Jakto żadnej? Ano takto. Najwyraźniej była to kwestia czegoś w stylu MediaCheck w pliku IOPRP300.

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
mnie się udało zrobić bezproblemowo ripa GT4 i powiem szczerze że działa on u mnie na konsoli lepiej niż oryginalna wersja tej gry :| (jeśli ktoś jest zainteresowany tu jest opiane jak to dokładnie zrobić dotyczy tylko GT4 ;) )

Ja bym nie używał iml2iso. Raz się oszukałem... Zdecydowanie pewniej jest pobawić się CD/DVD Generator'em. Więcej gimnastyki, ale możemy sobie poukładać pliki, a nawet coś dodać.

I druga sprawa: Po co usuwać? Nie lepiej demultiplexować (i skomresować)?

fire_fighter999 29.07.2005 13:00

Cytat:

Napisany przez Berion
Ja bym nie używał iml2iso. Raz się oszukałem... Zdecydowanie pewniej jest pobawić się CD/DVD Generator'em. Więcej gimnastyki, ale możemy sobie poukładać pliki, a nawet coś dodać.

I druga sprawa: Po co usuwać? Nie lepiej demultiplexować (i skomresować)?

skompresować a i owszem ale mniej bawienia jest jak się je wyrzuci pozatym i tak są niepotrzebne jak kto woli... a co do tego iml2iso od Gnie's właśnie dzięki niemu udało mi się zrobić poprawny obraz który się nagrał dobrze i działał z płytki jak i z HDD bo gdy użyłem iml2DVD od Sonix'a do stworzenia obrazu to mi ciągle się powiększał przy jego i miał ponad 10GB a nie miał mieć więcej niż 4,3GB :| i jakoś nie dało się go nagrać na płyktę DVD5 :)

Berion 29.07.2005 13:05

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
skompresować a i owszem ale mniej bawienia jest jak się je wyrzuci [...]

Ale jaka satysfakcja :) Możliwy jest RIP GT4 nie ucinając niczego! Warto się pobawić...

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
[...] a co do tego iml2iso od Gnie's właśnie dzięki niemu udało mi się zrobić poprawny obraz który się nagrał dobrze DVD Generatorem [...]

To ty nagrywasz CD/DVD Gen'em? :wow: Ryzykant... Zdecydowanie najlepszy do wypalania obrazów jest DVD Decrypter. Darmowy, prosty i z doskonałą weryfikacją danych.

A czemu nie możesz zrobić iso za pomocą CD/DVD Gen'a?

fire_fighter999 29.07.2005 13:12

poprawiłem tego posta bo źle to napisałem nie nie nagrywam DVD Genem bo to sie tak nie da nawet nim kilka razy próbowałem i jedna płytka czy dwie działały... :) lepszy jest DVD Decrypter z tym się zgadzam w 100%
Cytat:

Napisany przez Berion
A czemu nie możesz zrobić iso za pomocą CD/DVD Gen'a?

a nawet nie wiedziałem że można nim robić obrazy co się spotkałem to było żeby wyeksportować plik iml i utworzyć obraz w jednym z wspomnianych programów :| a co do kompresji skoro mówisz to trzeba będzie spróbowac i tego sposobu bez ucinania tylko w czym je skompresować może jakieś małe info na ten temat :)

Berion 29.07.2005 13:18

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
[...] a nawet nie wiedziałem że można nim robić obrazy co się spotkałem to było żeby wyeksportować plik iml i utworzyć obraz w jednym z wspomnianych programów :| a co do kompresji skoro mówisz to trzeba będzie spróbowac i tego sposobu bez ucinania tylko w czym je skompresować może jakieś małe info na ten temat :)

Demultipleksujesz np. PPSPlex. Rozkłada Ci się na *.m2v/*.wav (Video) lub sam *.wav (Audio).
Z kompresją audio nie ma problemów, ale video już tak. Odsyłam do działu DVD Video...

A jeśli chodzi o budowę obrazu to poprostu wybierasz export image, potem łączysz te pliki wszystkie razem (ofkoz bez arkusza dyrektyw) i zmieniasz nazwe na *.iso.

fire_fighter999 29.07.2005 13:23

Cytat:

Napisany przez Berion
Demultipleksujesz np. PPSPlex. Rozkłada Ci się na *.m2v/*.wav (Video) lub sam *.wav (Audio).
Z kompresją audio nie ma problemów, ale video już tak. Odsyłam do działu DVD Video...

widze że dzisiaj będe miał co robić i pokombinuje z tym... pewnie trochę czasu na tym zleci jak nic ale jak napisałeś satysfakcja gwarantwana :).

Cytat:

Napisany przez Berion
A jeśli chodzi o budowę obrazu to poprostu wybierasz export image, potem łączysz te pliki wszystkie razem (ofkoz bez arkusza dyrektyw) i zmieniasz nazwe na *.iso.

dobrze wiedzieć... dzięki za info :piwo:

Dante83 31.07.2005 20:24

Ilość załączników: 1
Niestety umnie nie śmiga :-( wypalona x2,4 na verbatimku spaczowana paczem toxica na konsoli v7 z ripperem 1

fire_fighter999 31.07.2005 20:32

może coś źle zrobiłeś a nagrywałeś na DVD9 czy robiłeś ripa na DVD5 bo można zrobić takiego ripa że na DVD5 się wszystko zmieści :)

a nie mój błąd... nie doczytałem posta... mnie też na DVD9 nie chciała trybić po spatchowaniu nawet na R3 i R3.2

Berion 31.07.2005 21:04

To nie jest kwestia mod-chip'ów (wszystkie z górnej półki bez problemów łykają DL'e, co zresztą można sprawdzić na stronach ich producentów).

Problem leży w jakości nośników (druga warstwa) jak i ... ... co najważniejsze jakości i stanie naszego lasera w PS2. Moja ma np. problem z oryginalnym GT4 (które mi się boot'owało raz na kilka razy).
Sony leci sobie z nami klientami w ... nie powiem co. Każdy wie... ... Nie chodzi już nawet o odczyt kopii, ale trwałość lasera i jego tragiczną jakość. Co to ma być? Nie raz słyszałem teksty w stylu: "Hhha! I dobrze! Nie graj na backup'ach do się nie popsuje". Guzik prawda... Pomijąjąc tak skrajne przypadki jak pad cewki po paru h grania na org., czytnik nie wytrzyma nawet dziesięciu lat! Kto grał w GTA-SA więcej niż 8h non-stop ten wieo czym prawię. Smutna prawda... ...Przepraszam za ten offtop...

Dante83 31.07.2005 21:05

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
może coś źle zrobiłeś a nagrywałeś na DVD9 czy robiłeś ripa na DVD5 bo można zrobić takiego ripa że na DVD5 się wszystko zmieści :)

a nie mój błąd... nie doczytałem posta... mnie też na DVD9 nie chciała trybić po spatchowaniu nawet na R3 i R3.2


Sprawdze jeszcze na jakiejś innej konsoli wyaliło sie calkie mnieźle komp czyta bez problemu wiec mysle ze to przez rippera 1. pozdrawiam

Berion 31.07.2005 21:11

@Dante83
Zakładając, że wszystko zrobiłeś "jak Bóg przykazał" będzie to raczej kwestia napędu. R1 z tego co słyszałem nie ma problemów z DVD+R DL...

Sprubój może ją przekręcić podczas "buta" na ukos/do pionu.

PS: A czy beniek nie ma własnych narzędzi pomiarowych? Nero jest mało wiarygodne...

fire_fighter999 31.07.2005 21:15

Cytat:

Napisany przez Berion
Zakładając, że wszystko zrobiłeś "jak Bóg przykazał" będzie to raczej kwestia napędu. R1 z tego co słyszałem nie ma problemów z DVD+R DL...
Sprubój może ją przekręcić podczas "buta" na ukos/do pionu.

a jeśli to nie da to jak nie boisz się to pobaw się zębatką przy laserze i spróbuj ją (nie pękaj tak niczego zepsuć się nie da :)) przesuwać według wskazówek zegara i co jedno piknięcie włączaj konsole i sprawdz czy czyta płytkę... oczywiście przesuwaj zębatke jak odłączysz knsole z prądu... :P

Berion 31.07.2005 21:18

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
a jeśli to nie da to jak nie boisz się to pobaw się zębatką przy laserze i spróbuj ją (nie pękaj tak niczego zepsuć się nie da [...]

Fizycznie nie... ale w razie czego będziesz mieć sporo roboty, aby przywrócić "stan pierwotny". Nie opłaca się...

fire_fighter999 31.07.2005 21:21

Cytat:

Napisany przez Berion
Fizycznie nie... ale w razie czego będziesz mieć sporo roboty, aby przywrócić "stan pierwotny". Nie opłaca się...


ale w większości przypadków pomaga to i przeczyszczenie soczewki jeśli nigdy wcześniej nie było to robione... udowodnione w praktyce na kilku modelach... zwłaszcza pomagało przeczyszczenie lasera z kurzu i nasmarowanie prowadnicy oczywiście jeśli konsola nie była na serwisie i nikt przez 2 lata jej nie otwierał tylko na niej grał i nie czyścił jej w środku...:) (ale się zakręciłem)

Tak, ale kiedy mamy problem tylko z grami na DL to się zwyczajnie nie opłaca. Ile jest gier na DL? Policzmy:.. GT4, XS1/2, MGS2-S, GoW - dop.Berion
Jest jeszcze: Kessen3, Madden2005-CE, The Guy Game, Champions of Norrath - dop.Desden

Dante83 31.07.2005 22:10

Tez zaczynam podejzewac laser :-) szczegolnie jak moj piesek zaczął sie lenic moje male 80 kg maleństwo (bernardyn) sprawdze u kumpla co ma ripperka chyba czzeka mnie czyszczonko :-). pozdrawiam

Desden 31.07.2005 22:13

@Dante83 zanim zaczniesz się bawić "laserem", zrób rip'a w DVD5 GT4 ;)

fire_fighter999 31.07.2005 22:15

Cytat:

Napisany przez Desden
@Dante83 zanim zaczniesz się bawić "laserem", zrób rip'a w DVD5 GT4 ;)

ale czyszcze też zalecane jeśli tego nigdy nie robił okdąd kupił konslke i jeśli ma ją długo... ;)

Chyba że coś popsuje, czego mu nie życzę.
A przy GT4 straci nie wiele,tylko płytkę 4.7GB jakby co ;-) dop.Desden

Dante83 31.07.2005 22:58

Powiem tak gierki z czasów kiedy jeszcze kupowałem kopie zapasowe na gieldzie 2 lata temu smigaja teraz kiedy sam robie kopie zapasowe pale tylko na verbach tez smiegaja bez problemu. do backupa gt4 przez tydzien czytalem wszystkie materaly wypalilem decrypterem x2,4 LO ustawilem na 1622400 wszytko krok po kroczku. Jak wsadze tą płytke do konsloi i zapodam reset to spowrotem wskakuje do browswer tak jakby płyty niebyło w napedzie jak wysune tacke i zamkne bez resetu potem to po paru chwilach wyskakuje involit dics itd, jak po resecie mam tą plansze brwser i dam browser to widzi memorke i jest napis reading disc... . Kumpel raz przytaszczyl pronce of persia bo mu w pewnym momenci niechial isc na mojej konsolce wogole sie nieodpalil, raz palilem na jakim tdku co maial inne id plytki niz pozostale tdki co uzywalem i tez gierka była wypalona ok u kumpla smiga umnie ruszyc niechciała widocznie mam mniej wraźliwy lser :-) zastanawiam sie nad dyskiem i networkiem jak bede je wstawial to odrazu czyszczonko będzie tylko jedyne co mnie przeddym powstrzymuje to te pytałem o to juz na forum ale nikt niebył laskawy odpowiedzieć na tym i na konsla.pl mam dsl 1000 tepsy i mam i modfem i router niemoge w nim nic ustawiac i neimam zewnetrzego ip i niewiem czy tak da rade pograc po neice. pozdro

fire_fighter999 31.07.2005 23:03

z tego co słyszałem to da sie tylko trzeba po lanie udostępnić (podłączając pleja do pieca) neta i to w sumie wszystko... ale czy to działa nie wiem ostatni chciałem to sprawdzić bo sam tak musiałbym zrobić ale jakoś mi się nie chciało... bo jak zainstalowałem sobie programik na kompie do tego to ten złom nie chciał się już włączyć... :\

Berion 01.08.2005 10:31

@fire_fighter999
Jeśli masz router to nie potrzebujesz podłączać do PC. Tak przynajmniej wg. PSX Extreme... ...

@Dante83
Jak masz 1024Mb/s to MUSISZ mieć dynamiczne IP. Tylko modem'owcy mają stałe (<56Kb/s). Na takim łączu pograsz bez najmniejszych problemów (pod warunkiem, że nie jest to łącze z nikim dzielone).

Dante83 01.08.2005 12:15

Cytat:

Napisany przez Berion
@fire_fighter999
Jeśli masz router to nie potrzebujesz podłączać do PC. Tak przynajmniej wg. PSX Extreme... ...

@Dante83
Jak masz 1024Mb/s to MUSISZ mieć dynamiczne IP. Tylko modem'owcy mają stałe (<56Kb/s). Na takim łączu pograsz bez najmniejszych problemów (pod warunkiem, że nie jest to łącze z nikim dzielone).

Witam jak juz pisalem mam dsla tepsy 1000 z ich modemem z włączona funkcja nat czzyli robi jako router mam w sieci jeden staly adres ip mam 9 kompów w sieci siedzizmy na wewnetrzynch ip. Wiec wydaje mi sie ze niepogram tymbardziej ze niemoge nic mieszac w ustawieniach tego routerka niemoge przekierowac portow ani nic. Kiedys mialem d okazy taka nakładke kaza nat c ozmieniala moj wewnetrzy adres ip na zewnetrzy wiec potrzebowałbym chyba jakiegos takiego programu bo jak wepne konsole do swicza to wydaje mi sie ze nici z grania albo da sie pograac z tymi co niebęda za natem. pozdrawim

fire_fighter999 01.08.2005 22:31

a ja chciałem w związku z tym ripem zapytać osoby posiadające swapa i pstwo czy im tak zripowanan wersja GT4 działała bo z tego co słyszałem gra się wieszała po załadowaniu save przed intro... tylko na pstwo się wiesza bo na dużych działa normalnie...:| ciekawe...

Desden 01.08.2005 23:11

Pewnie się wiesza, bo robili z załatanego toxic'iem kopii...

fire_fighter999 01.08.2005 23:15

Cytat:

Napisany przez Desden
Pewnie się wiesza, bo robili z załatanego toxic'iem kopii...

znaczy się próbowali zrobić z kopi która była spatchowana toxic'iem ?? bo jak sprawdzałem sam to nawet po zripowaniu obrazu z oryginalnej wersji wieszała się w wspomnianym momencie na slimie z R3.2 i to slimie nowym kilku dniowym... ja już sam nie wiem wychodzi na to że nie warto kupić slima...

Desden 01.08.2005 23:43

No pewnie że nie warto, bo zostajesz skrzywdzony poprzez brak dobrego softu scenowego w stosunku do grubej ps2...
Jak i same $ony, które tak obiecale rozwiązuje problem z NA :D

eeh a czemu nie śmiga?Moze byc słaby nosnik lub nie,jednym nawet przez podwójne profile na karcie pamieci sie cyrki dzieją,wogóle tą gre można przeklnąć ;)
Można się pobawić z loader'ami lub wersjami swap'a jesli posiadasz go na dvd...
Pewnie wyjdzie patch,jesli to będzie dość powszechny problem ;p
Może wybór filmów ma tez wpływ na to,podczas ripp'owania
Ale stawiam, że to wina tego ze mają iso juz patch'owalne narzędziem od toxi'ca ;)

fire_fighter999 01.08.2005 23:49

no lus tylko jak pisałem nie było patchowane toxiciem obraz prosto DVD Decrypterem z oryginalnego GT4 był zgrany i co do nośnika to na TDK i na Verbatimie było nagranie i ten sam efekt...:| nie no wysiadam... oby jakiegoś patcha do tego zrobili... bo te slimy to szajs i tyle nie ma to jak duża PS2 (jaką sam mam V9 SS i HDD do niej z R3 :P) pozdro...

Może nie Slim'y, a sam SM? :D - dop. Berion

JarasMSR 03.08.2005 10:45

od jakiegoś już czasu dostępna jest ( ciach! <- rozumiem =]) wersja przystosowana do jednowarstwowych płyt DVD. "autor" twierdzi, iż udała mu się ta sztuka dzięki skompresowaniu filmów, tak więc teoretycznie jest pełnowartościowa. jak na razie nie miałem żadnych zwisów etc., tak więc jest ok.

Berion 03.08.2005 10:52

@JarasMSR
Jak będę mieć dostęp do palarki DL też sobie taki zrobię i napisze miniTutorial :)

fire_fighter999 04.08.2005 00:04

@Berio mam pytanie bo zacząłem robić tego ripa obniżając tylko jakość filmów i jak chce spowrotem przekonwertować je z m2v do PSS (oczywiście używam PSS Plex'a) to mi wyskakuje taki oto ładny komunikat :

http://img150.imageshack.us/img150/9575/error6ye.jpg

i nie mam zielonego pojęcia co zrobić z tym fantem...

Desden 04.08.2005 00:42

może coś jest nakopane w kodekach(reinstalacja go, to chyba standart) ;)

Berion 04.08.2005 10:19

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
@BerioN mam pytanie bo zacząłem robić tego ripa obniżając tylko jakość filmów i jak chce spowrotem przekonwertować je z m2v do PSS (oczywiście używam PSS Plex'a) to mi wyskakuje taki oto ładny komunikat [...]

Możliwe, że namieszałeś w rozdzielczościach. Muszą być zgodne ze standardem DVD-Video. Jeśli filmik był z muzą to kiedy konwertujesz na powrót do *.pss to musi być też z *.wav. Ewentualnie masz [cenzura] w kodekach na kompie...

Nic innego mi nie przychodzi do głowy... ...

fire_fighter999 04.08.2005 11:17

Cytat:

Napisany przez Berion
Możliwe, że namieszałeś w rozdzielczościach. Muszą być zgodne ze standardem DVD-Video.

z rozdziałką nic nie zmieniałem filmiki konwertowałem ReJig...

Cytat:

Jeśli filmik był z muzą to kiedy konwertujesz na powrót do *.pss to musi być też z *.wav
tam tylko opening ma muze i z niego tylko robi się M2V i WAV reszta jest bez głosu... bo ending wogóle nie można zmienić na M2V...

Cytat:

Ewentualnie masz [cenzura] w kodekach na kompie..
może to przez to ostatnio zainstlowałem pack kodeków K-Lite Codec Pack tennowszy może to on jest zj*bany...

Desden 04.08.2005 12:20

Swoją drogą Sonix apdejtował swojego DVD5 kit'a do wersji 1.02 ;]

A tak się zastanawiam czy nie lepiej jesli, by spakować ten filmik *.pss downsapling'iem?
To jest nowy tools na stronie Sonix'a który po wżuceniu pliku *.pss kompresuje jego zawartość. W efekcie dostajesz o kilkadziesiąt,nawet o 50% mniejszy rozmiaru plik *.pss ;]
edit: Trzeba mieć zainstalowanego PSS Plex'a, żeby uzyc tego progsa.

fire_fighter999 04.08.2005 12:30

Cytat:

Napisany przez Desden
Swoją drogą Sonix apdejtował swojego DVD5 kit'a do wersji 1.02 ;]

A tak się zastanawiam czy nie lepiej jesli, by spakować ten filmik *.pss downsapling'iem?
To jest nowy tools na stronie Sonix'a który po wżuceniu pliku *.pss kompresuje jego zawartość. W efekcie dostajesz o kilkadziesiąt,nawet o 50% mniejszy rozmiaru plik *.pss ;]

hmm... trzeba będzie spróbować tego... dobrze wiedziec że wogóle wyszła nowa wersja... thx za info :piwo:

M@X 04.08.2005 12:41

Cytat:

Napisany przez Desden
Swoją drogą Sonix apdejtował swojego DVD5 kit'a do wersji 1.02 ;]

A tak się zastanawiam czy nie lepiej jesli, by spakować ten filmik *.pss downsapling'iem?
To jest nowy tools na stronie Sonix'a który po wżuceniu pliku *.pss kompresuje jego zawartość. W efekcie dostajesz o kilkadziesiąt,nawet o 50% mniejszy rozmiaru plik *.pss ;]

DVDShrink robi to samo, ale tu znowu rozbijamy sie o jakosc. Jak MPEG-2 video w PS2'owsich plikach PSS downsampluje przy pomocy CCE. Jezeli mialbym je obnizac do 50 % na pewno zdecydowalbym sie na 10 przebiegow ;-D!

fire_fighter999 04.08.2005 22:52

no i spróbowałem i... dalej to samo ciągle ten sam błąd... już nawet próbowałem z rożnymi kodekami na kompie i dalej nic... jakiś pomysł... ;)

juraks 07.08.2005 02:25

Cytat:

Napisany przez kiewas
Dzięki za informacje, ale patrząc na te problemy to chyba jednak pozbieram kasę na oryginał.. na allegro kosztuje 115zł, tylko dalej nie wiem czy ruszy na konsoli z ripperem3.1, slyszalem ze da sie jakos wyłączyć chip, jak tak - to jak?

Na ripperze 3.1 GT4 oryginal dziala zawsze na kazdym modelu z wlaczonym lub wylaczonym scalakiem-3xReset!!!!!!!!!!!!!(chyba ze jest czytnik dojechany i nie moze rozczytac plyty)

JarasMSR 09.08.2005 22:35

żaden ze mnie znawca, ale na chłopski rozum program sygnalizuje brak pamięci, co może wystąpić, gdy korzysta on z jakiegoś katalogu tymczasowego na zupełnie innej partycji niż jest zainstalowany kub gdzie ma się znaleźć plik wynikowy, a tam być może miejsca brak...

fire_fighter999 09.08.2005 23:12

problem udało się rozwiązać wkońcu... okazało się że za dużo naraw filmików chce z downsamplować :blee: i komp tego nie mógł zrobić ale dałem mu w mniejszych ilościach i działa jak ta lala... ;)

Berion 10.08.2005 08:04

Cytat:

Napisany przez JarasMSR
żaden ze mnie znawca, ale na chłopski rozum program sygnalizuje brak pamięci, co może wystąpić, gdy korzysta on z jakiegoś katalogu tymczasowego na zupełnie innej partycji niż jest zainstalowany kub gdzie ma się znaleźć plik wynikowy, a tam być może miejsca brak...

:zawstydz: Ano racja... ... spojrzałem tylko na "run time error" XD

Cytat:

[...] od jakiegoś już czasu dostępna jest ( ciach! <- rozumiem =]) wersja przystosowana [...]
:spoko:

szczuru 20.09.2005 07:56

Tutorial - Jak Dobrze nagrać Gran Turismo-4 (DVD9)
 
Ten Tutorial/Opis Został utworzony Jedynie w Celach EDUKACYJNYCH

Potrzebne rzeczy:
  • Gran Turismo 4 :D (Ja uzywam wersji sklepowej taka którą można kupić w Polsce [wersja PAL]
    Toxic Dual Layer Patcher - ściągać z www.alucard.cc
    DVD Decrypter - ściągać z www.dvddecrypter.com
    Płyte DVD DWUWARSTWOWĄ w systemie + (DVD+R DL)
    Nagrywarke DVD Obsługującą Nagrywanie Płyt Dwuwarstwowych

1.Tworzymy ISO Programem DVD Decrypter
2.Uruchamiamy Program "Toxic Dual Layer Patcher" i Patchujemy Plik ISO z Gran Turismo 4 (jeśli wszystko poszło OK to powinno sie wyświetlić "OK")
3.W Programie "DVD Decrypter" W Głównym Oknie Programu Mamy Ikonke z Małą Książeczką Klikamy na nią wybieramy Producenta Swojej Nagrywarki i w pierwszej Liście Wybieramy "DVD+R\R DL" a w Drugim "DVD-ROM" i Klikamy "Change"
4.Jeżli zmiana tkz. "Book Type" (Mała Książeczka) Nie przyniósł Błędów to mozemy śmiało Nagrywać Płytę w "DVD Decrypter" ale UWAGA NAGRYWAĆ MUSIMY Z PRĘDKOŚCIĄ x2 (lub x2,4)

Możesz się teraz cieszyć działającą Kopią zapasową Swojego GT4

UWAGA!
Kopia Nie działa Z narzędziami Typu "Swap Magic"
Kopia Zapasowa Działa na 100% na konsola o następującej Konfiguacji:
V3 z modchipem DMS3
V4 z modchipem DUO2SE
V5 z modchipem Ripper IV
V5 z modchipem Neo Bright
V7 z modchipem Neo Bright
V9 z modchipem Ripper IV
V9 z modchipem DUO2SE
V9 z modchipem Crystal
V7 z modchipem Crystal
V12 z modchipem Crystal
Nie działa natomiast na V9 z modchipem Ripper 3.1

Jak Rozróżnić wersje Konsol Playstation-2 Macie Opisane:
TUTAJ

Bezpośrednie Linki Do Wymaganych Plików:
DVD Decrypter
Toxic Dual Layer Patcher

Berion 20.09.2005 10:07

Osobiście przygotowuję tutorial na temat GT4. Zrobimy tak:

Żeby się nie zmarnowało co napisałeś to przepiszę (fullDVD), a od siebie dodam jak zrobić RIP idealny (czyli nie wyrzucać niczego) :)

szczuru 20.09.2005 10:14

Berion, OK ale nie wiem czy wiesz że jeśli robisz DVD Ripa (tzn GT4 na DVD5) to żeby go uruchomić potrzebny jest zapisany save na memorce z GT4 ja osobiście rozwiązałem po części ten problem zrobiłem tak:

Na płytce nagrałem:
Multiloader,w którym wybieramy Gran Turismo 4 lub Launcher ELF'a, którym możemy skopiować save (który także jest nagrany na tym samym DVD) na memorke.

====
BTW. może by przenieść ten tutorial do działu tutoriale?

Berion 20.09.2005 10:18

Drobne sprostowanie:
GT4 jak i DVD5RIP działają na każdym modelu z każdym modem (nie wiem jak z AR2/NEO) :). Z tego co wiem to Slimy mają problemy z downsamplowanymi *.pss'ami (hi Kriss). A tak to wszystko lotto :)

Nie wiem skąd masz takie info ???

Druga sprawa:
Nie wiem czy jest sens przenosić -> PM/GG

PS: Ripper 4 NIE ISTNIEJE :) - to jest podróbka

szczuru 20.09.2005 13:47

Berion, Dlatego napisałem Ripper IV :)

A Info o Save'ie to chyba miałem przestarzałe informacje gdyż ja miałem do czynienia jeszcze z pierwszymi Ripami GT4 gdzie był dostępny tylko Arcade Mode i potrzebny był save...

A co do DVD5Rip Robionego Toolem, który stworzył bodajrze Sonix jeszcze nie miałem do czynienia (tzn nie zrobiłem ripa :P)

Desden 20.09.2005 17:23

Nie trzeba zadnego sejwa,wkazdym badz razie narzedziami od sonixa nie trzeba.
Zdrugiej strony tutorial na patchowanie jest tego typu: "być albo nie być",bo dla kogoś kto ma wydac te 15zł na płyte czy 2-3zł robi raczej ruznice ;)
Jak i sama prostota, wiec do dnia dzisiejszego,nie było sensu pisac obsługe narzedziem od toxica ;)
Zreszta juz było kilka razy podawane źrodło do modchipów działających z owym backupem DVD9,jak i sam proces patchownia :D
Tutek jest oki.chociarz wyzwaniem byłaby już niestety niekonwencjonalna czy powiedzienie ekonomiczno-przestarzała, metoda tolboya :D

M@X 20.09.2005 22:37

Bezstratny rip utilem Sonixa robilem - dziala bez save'a, tylko skzoda ze downsampling plikow odbywa sie przez ReJig a nie przez CCE :-(. Do Twojej listy dzialajacych kopii DVD9 dorzucam PS2 V4 z chipem Mars II.

modoc 27.09.2005 19:50

http://torrenty.org/templates/torren...39591469480890

podobno ta wersja działa bez problemu na swap magicu co słyszeliście o tym i czy to prawda

Berion 27.09.2005 19:53

Cytat:

Napisany przez modoc
http://torrenty.org/templates/torren...39591469480890

podobno ta wersja działa bez problemu na swap magicu co słyszeliście o tym i czy to prawda

Nie mam pojęcia ??? Nie ściągam z sieci :P Wolę zrobić sam:
Raz, że pewny obraz
Dwa, szkoda czasu
Trzy, regulamin :P

PS: Pewnie jakiś shit. Strasznie mało waży :|

szczuru 28.09.2005 13:08

Berion, to jest na 99% pierwszy rip GT4 (ten, o którym pisałem że wymaga save'a). Rip ten jest do dupy Sam Arcade Mode... :(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.