Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   problem z gran turismo 4 (https://forum.cdrinfo.pl/f104/problem-gran-turismo-4-a-50950/)

Berion 25.07.2005 21:18

Cytat:

Napisany przez M@X.666
Wpolczuje, intro do GT4 jest boooskie- ten Ford GT40 w rytm na pcozatku monumentalnej muzyki a potem jej mieszanie sie z gitarowymi riffami klasycznego juz "Moon Over The Castle". Zalujcie - polecam kopie 1:1! [...]

Mam dostęp do oryginału kolegi, więc takie RIP'y to dla mnie raczej ciekawostka (tym bardziej tylko z jednego layer'u :D). Ot... dla sportu

Cytat:

Napisany przez M@X.666
@Berion - sonixowi to chyba podziekuje caly trzeci swiat, bo caly swiat rozwiniety zrobil sobie kopie na DVD9 rowno z wyjsciem toola TOXiC. No ale coz... Sam pewnie do tej pory zajezdzalbym oryginal (a jak!), gdyby nie uczynnosc kolegi z nagrywarka DL!

:D

Karol744 28.07.2005 11:09

Witam. Mam szybkie pytanko. Zripowalem sobie GT4 wynalazkiem Sonix'a. I nie wiem co zrobic dalej?! Zrobilem z tych plikow plik .iso (z tego co wczesniej wypakowalem i przerobilem na 3GB). Zrobilem zwykle iso - nic nie wybieralem i nagralem w Nero. Ale PS2 widzi niby plyte tylko, ze sie nie uruchamia!! Zrobilem cos zle? Bardzo prosze o szybka pomoc bo zaraz wyjezdzam a chcialem sobie zabrac gre na wakacje :(

Berion 28.07.2005 11:55

@Karol744
Krzystałeś z tutoriala? Poszukałeś trochę? ehh... ...
Mam nadzieję że wiesz, że to musi być ISO/UDF, a nie ISO (kompilacja w Nero)?

Dobra... mniejsza z Nero. Zassaj CD/DVD Generator i w nim zbudój ISO. Na 100% będzie działać.

Druga sprawa:
Wypakowujesz pliki z płyty (z obu layer'ów) potem w progsie Sonix'a podajesz mu *.vol i resztę sam zrobi (jeśli z dwóch layer'ów to będziesz mieć wybów co wyrzucić). Po wszystkim robisz *.iso ze wszystkich plików GT4 i możesz grać.

Karol744 28.07.2005 12:36

Dzieki... z tutoriala korzystalem, ale wyszlo jak wyszlo i chyba zrobilem" zle iso ".

Mam nadzieje, ze teraz bedzie ok :D

Pozdr.

fire_fighter999 29.07.2005 12:29

mnie się udało zrobić bezproblemowo ripa GT4 i powiem szczerze że działa on u mnie na konsoli lepiej niż oryginalna wersja tej gry :| (jeśli ktoś jest zainteresowany tu jest opiane jak to dokładnie zrobić dotyczy tylko GT4 ;) )

Berion 29.07.2005 12:40

Zapomniałem napisać:
Porównałem oba LBA (nie s'patch'owany i to po upg. tool'em Toxic'a). Różnice? ŻADNYCH.
Jakto żadnej? Ano takto. Najwyraźniej była to kwestia czegoś w stylu MediaCheck w pliku IOPRP300.

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
mnie się udało zrobić bezproblemowo ripa GT4 i powiem szczerze że działa on u mnie na konsoli lepiej niż oryginalna wersja tej gry :| (jeśli ktoś jest zainteresowany tu jest opiane jak to dokładnie zrobić dotyczy tylko GT4 ;) )

Ja bym nie używał iml2iso. Raz się oszukałem... Zdecydowanie pewniej jest pobawić się CD/DVD Generator'em. Więcej gimnastyki, ale możemy sobie poukładać pliki, a nawet coś dodać.

I druga sprawa: Po co usuwać? Nie lepiej demultiplexować (i skomresować)?

fire_fighter999 29.07.2005 13:00

Cytat:

Napisany przez Berion
Ja bym nie używał iml2iso. Raz się oszukałem... Zdecydowanie pewniej jest pobawić się CD/DVD Generator'em. Więcej gimnastyki, ale możemy sobie poukładać pliki, a nawet coś dodać.

I druga sprawa: Po co usuwać? Nie lepiej demultiplexować (i skomresować)?

skompresować a i owszem ale mniej bawienia jest jak się je wyrzuci pozatym i tak są niepotrzebne jak kto woli... a co do tego iml2iso od Gnie's właśnie dzięki niemu udało mi się zrobić poprawny obraz który się nagrał dobrze i działał z płytki jak i z HDD bo gdy użyłem iml2DVD od Sonix'a do stworzenia obrazu to mi ciągle się powiększał przy jego i miał ponad 10GB a nie miał mieć więcej niż 4,3GB :| i jakoś nie dało się go nagrać na płyktę DVD5 :)

Berion 29.07.2005 13:05

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
skompresować a i owszem ale mniej bawienia jest jak się je wyrzuci [...]

Ale jaka satysfakcja :) Możliwy jest RIP GT4 nie ucinając niczego! Warto się pobawić...

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
[...] a co do tego iml2iso od Gnie's właśnie dzięki niemu udało mi się zrobić poprawny obraz który się nagrał dobrze DVD Generatorem [...]

To ty nagrywasz CD/DVD Gen'em? :wow: Ryzykant... Zdecydowanie najlepszy do wypalania obrazów jest DVD Decrypter. Darmowy, prosty i z doskonałą weryfikacją danych.

A czemu nie możesz zrobić iso za pomocą CD/DVD Gen'a?

fire_fighter999 29.07.2005 13:12

poprawiłem tego posta bo źle to napisałem nie nie nagrywam DVD Genem bo to sie tak nie da nawet nim kilka razy próbowałem i jedna płytka czy dwie działały... :) lepszy jest DVD Decrypter z tym się zgadzam w 100%
Cytat:

Napisany przez Berion
A czemu nie możesz zrobić iso za pomocą CD/DVD Gen'a?

a nawet nie wiedziałem że można nim robić obrazy co się spotkałem to było żeby wyeksportować plik iml i utworzyć obraz w jednym z wspomnianych programów :| a co do kompresji skoro mówisz to trzeba będzie spróbowac i tego sposobu bez ucinania tylko w czym je skompresować może jakieś małe info na ten temat :)

Berion 29.07.2005 13:18

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
[...] a nawet nie wiedziałem że można nim robić obrazy co się spotkałem to było żeby wyeksportować plik iml i utworzyć obraz w jednym z wspomnianych programów :| a co do kompresji skoro mówisz to trzeba będzie spróbowac i tego sposobu bez ucinania tylko w czym je skompresować może jakieś małe info na ten temat :)

Demultipleksujesz np. PPSPlex. Rozkłada Ci się na *.m2v/*.wav (Video) lub sam *.wav (Audio).
Z kompresją audio nie ma problemów, ale video już tak. Odsyłam do działu DVD Video...

A jeśli chodzi o budowę obrazu to poprostu wybierasz export image, potem łączysz te pliki wszystkie razem (ofkoz bez arkusza dyrektyw) i zmieniasz nazwe na *.iso.

fire_fighter999 29.07.2005 13:23

Cytat:

Napisany przez Berion
Demultipleksujesz np. PPSPlex. Rozkłada Ci się na *.m2v/*.wav (Video) lub sam *.wav (Audio).
Z kompresją audio nie ma problemów, ale video już tak. Odsyłam do działu DVD Video...

widze że dzisiaj będe miał co robić i pokombinuje z tym... pewnie trochę czasu na tym zleci jak nic ale jak napisałeś satysfakcja gwarantwana :).

Cytat:

Napisany przez Berion
A jeśli chodzi o budowę obrazu to poprostu wybierasz export image, potem łączysz te pliki wszystkie razem (ofkoz bez arkusza dyrektyw) i zmieniasz nazwe na *.iso.

dobrze wiedzieć... dzięki za info :piwo:

Dante83 31.07.2005 20:24

Ilość załączników: 1
Niestety umnie nie śmiga :-( wypalona x2,4 na verbatimku spaczowana paczem toxica na konsoli v7 z ripperem 1

fire_fighter999 31.07.2005 20:32

może coś źle zrobiłeś a nagrywałeś na DVD9 czy robiłeś ripa na DVD5 bo można zrobić takiego ripa że na DVD5 się wszystko zmieści :)

a nie mój błąd... nie doczytałem posta... mnie też na DVD9 nie chciała trybić po spatchowaniu nawet na R3 i R3.2

Berion 31.07.2005 21:04

To nie jest kwestia mod-chip'ów (wszystkie z górnej półki bez problemów łykają DL'e, co zresztą można sprawdzić na stronach ich producentów).

Problem leży w jakości nośników (druga warstwa) jak i ... ... co najważniejsze jakości i stanie naszego lasera w PS2. Moja ma np. problem z oryginalnym GT4 (które mi się boot'owało raz na kilka razy).
Sony leci sobie z nami klientami w ... nie powiem co. Każdy wie... ... Nie chodzi już nawet o odczyt kopii, ale trwałość lasera i jego tragiczną jakość. Co to ma być? Nie raz słyszałem teksty w stylu: "Hhha! I dobrze! Nie graj na backup'ach do się nie popsuje". Guzik prawda... Pomijąjąc tak skrajne przypadki jak pad cewki po paru h grania na org., czytnik nie wytrzyma nawet dziesięciu lat! Kto grał w GTA-SA więcej niż 8h non-stop ten wieo czym prawię. Smutna prawda... ...Przepraszam za ten offtop...

Dante83 31.07.2005 21:05

Cytat:

Napisany przez fire_fighter999
może coś źle zrobiłeś a nagrywałeś na DVD9 czy robiłeś ripa na DVD5 bo można zrobić takiego ripa że na DVD5 się wszystko zmieści :)

a nie mój błąd... nie doczytałem posta... mnie też na DVD9 nie chciała trybić po spatchowaniu nawet na R3 i R3.2


Sprawdze jeszcze na jakiejś innej konsoli wyaliło sie calkie mnieźle komp czyta bez problemu wiec mysle ze to przez rippera 1. pozdrawiam


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.