Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Ps1 problem oraz nagrywanie plyt (https://forum.cdrinfo.pl/f104/ps1-problem-oraz-nagrywanie-plyt-66660/)

Argentus 20.07.2006 19:09

Ps1 problem oraz nagrywanie plyt
 
Witam mam pewien problem chodzi o to ze kupilem uzywana konsole Playstation 1 gry chodzily fajnie ale teraz cos niedziala. Wlaczam gre i konsola pracuje tak jakby nieumiala ruszyc tej gry jak i dziesiatki innych. Obraca sie kilka jakisch dzwiekow i zatrzymuje itd. Co moze byc nie tak, czy brudny laser? Jak go wyczyscic?
Drugie pytanie to odnosnie nagrywania plyt do PS1 nagrywam alcoholem trybem Playstation na plytach takich jakie w rece mi wejda. Pytanie brzmi jak zrobic by nagrywac gre maksimum predkoscia 6x, czy to zalezy tylko i wylacznie od plyty?
Kupilem 3 rozne i zawsze minimalna predkosc mam 8x.
Dziekuje i pozdrawiam

mastahpl 20.07.2006 19:55

Proponuję wypalać DVD Decrypterem. Wprawdzie nie mam doświadczenia w tym programie odnośnie nagrywania gier na PSX, natomiast w tym programie powinieneś móc ustawić każdą prędkość (oczywiście zostanie ona zaokrąglona do minimalnej prędkości nagrywania nośnika).

loki7777 20.07.2006 20:30

nie prawda, nie nagrasz wolniej niz 8x bo takie sa plyty i sie tym nie przejmuj.ja osobiscie do robienia backupow gier z ps1 uzywam clonecd i do wypalania on tez moze byc. alcohol nie jest zly

mgit 20.07.2006 21:53

CDR nagrywa***263; 6x... :nie: ja na PSX (czasy jak si***281; jeszcze PSX mia***322;o) gry pali***322;em 32x i ***347;miga***322;o bez problemu

Desden 21.07.2006 12:14

Cytat:

Napisany przez mastahpl
Proponuję wypalać DVD Decrypterem.

Gre na CD? :D

@Argentus jesli masz speeda x8 tzn. ze masz jedna z nowszych wypalarek i nizej nic nie zdziałasz! - mozesz tylko wypalac x8.
A wszystko na ten temat, jest w >opisach czym to robic(Cdrwin,Alcohol120%)
Co do twojego problemu wypal gre powiedzmy na esperanzie wg. tego opisu i druga na verbatimie, jak obie nie rusza to wina prawdopodobnie bedzie juz nie nosnika....
I napisz czego uzywasz czy masz modchipa zainstalowanego czy jakąś "swap" metodą to robisz?

Berion 21.07.2006 12:23

PSX ot tak z dnia na dzień przez brudny laser na pewno nie przestaje odczytywać płyt.

Konsole "z klapą" bardzo łatwo czyścić. Kup irchę, izopropanol i działaj (ruchy od wewenątrz do zewnątrz, nie na okrągło :D). Zalecana też delikatność (nie wgnieć całego mechanizmu :D).

@mastahpl
Co ty piłeś? DVD Decrypter do CD? ;)

loki7777 21.07.2006 12:52

ale imageburn juz tak, dvd decrypter to taki starszy brat, przyjmijmy ze chodzilo o imageburn'a:)

mastahpl 21.07.2006 13:46

Cytat:

Napisany przez mastahpl
Proponuję wypalać DVD Decrypterem. Wprawdzie nie mam doświadczenia w tym programie odnośnie nagrywania gier na PSX, natomiast w tym programie powinieneś móc ustawić każdą prędkość (oczywiście zostanie ona zaokrąglona do minimalnej prędkości nagrywania nośnika).

OK, widzę, że kilka pół-przespanych nocy odbiło się na mojej umiejętności 'czytania ze zrozumieniem', i skupiłem się jedynie na możliwości ustawiania dowolnej prędkości. Nie będę już dorzucał swoich trzech groszy, ponieważ odpowiedź dawno już padła

Cytat:

przyjmijmy ze chodzilo o imageburn'a
PS. Dziękuję za wyrozumiałość loki7777 pokazałeś klasę :)

loki7777 23.07.2006 16:48

dzieki za uznanie:).forum jest to po by pytac, a nie ganic ludzi


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.