Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole

Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole Problemy, dyskusje na temat kopiowania płyt na konsole.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.03.2002, 09:10   #1
aaaaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 1
aaaaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wypalanie plytki na konsole CD32 w programie Nero

Chciałbym sie dowiedziec jakich opcji uzyc w programie Nero by płytka wypalona na pececie mogla normalnie
startowac na konsoli CD32 ?
aaaaa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.03.2002, 18:08   #2
jacoob
Jacoob Member
 
Avatar użytkownika jacoob
 
Data rejestracji: 31.08.2001
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 762
jacoob niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
przepraszm może nigdy o tym niesłyszałem co to jest konsola "CD32" ?
jacoob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2002, 20:47   #3
BARTI
Gość
 
Posty: n/a
Wydaje mi się że nie trzeba żadnych dodatkowych funkcji w NERO. Myślę że poprostu robisz płytkę ISO na której jest plik "startup sequence" (odpowiednik autoexec'a na PC) w którym musisz wskazać program który musi się uruchomić na konsoli. Nie jestem tego pewien ponieważ przygodę z Amigą skończyłem dość dawno temu ale miałem kiedyś fabryczny czytnik CD do Amigi 500 (tak, tak był taki...) i na oryginalnych płytach było to w ten sposób zrobione. Myślę że w ten sposób można zrobić sobie składankę dyskietkowych gier z Amigi na CD. Tylko czy CD32 czyta CDR
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2002, 04:46   #4
InfoNexus
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Posty: 38
InfoNexus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
jacoob (08-03-2002 19:08):
przepraszm może nigdy o tym niesłyszałem co to jest konsola "CD32" ?
...może dlatego, że za krótko żyjesz ...albo nigdy nie miałeś do czynienia z Amigami

Amiga CD32 była konsolą do gier trochę podobną w wyglądzie do konsoli Jaguar f-my Atari...
InfoNexus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2002, 05:09   #5
InfoNexus
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Posty: 38
InfoNexus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
aaaaa (08-03-2002 10:10):
[...] jakich opcji uzyc w programie Nero by płytka wypalona na pececie mogla normalnie startowac na konsoli CD32 ?
Przyznam szczerze, że z CD32 osobiście nie miałem do czynienia, ale... na płytkach CD32 umieszczany był specjalny plik (pliki) [w tej chwili nazwy nie pomnę, musiałbym sprawdzić] i nie chodzi tu tylko o plik: 'starup-sequence'... Natomiast Nero nie jest w stanie ich wygenerować... poza tym plyty na Amigę są zapisywane w formacie ISO9660 Level 2 z modyfikacją RockRidge, czego Nero raczej nie obsługuje ...

IMHO najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie ISO-Image płyty na jakiejś Amidze (swojej lub kolegi) np. za pomocą programu MakeCD lub BurnIt!, a potem przeniesienie tak przygotowanego "obrazu" na peceta i wypalenie na CD. No chyba, że chcesz tylko zrobić kopię płytki z konsoli, wtedy wystarczy opcja "cd copy" w Nero...
...tylko nie ma co przesadzać z szybkością zapisu. CD32 jest wyposażona w czytnik x2, stąd mogą (zaznaczam mogą, ale nie muszą) wystąpić problemy z odczytem płyty zapisanej z większą prędkością niż 4x...
InfoNexus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2002, 05:13   #6
InfoNexus
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Posty: 38
InfoNexus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
InfoNexus (10-03-2002 05:46):
[...] Amiga CD32 była konsolą do gier trochę podobną w wyglądzie do konsoli Jaguar f-my Atari...
...z tą różnicą, że z CD32 można zrobić pełnosprawny komputer (w wyniku rozbudowy), a z Jaguar'a nie...
InfoNexus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2002, 08:53   #7
jacoob
Jacoob Member
 
Avatar użytkownika jacoob
 
Data rejestracji: 31.08.2001
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 762
jacoob niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
InfoNexus (10-03-2002 05:46):
Cytat:
jacoob (08-03-2002 19:08):
przepraszm może nigdy o tym niesłyszałem co to jest konsola "CD32" ?
...może dlatego, że za krótko żyjesz ...albo nigdy nie miałeś do czynienia z Amigami

Amiga CD32 była konsolą do gier trochę podobną w wyglądzie do konsoli Jaguar f-my Atari...
Żyje już długo poprostu nigdy niemiałem do czynienia z amigą najpierw zx spectrum+ potem Atari i później PC stąd moje pytanie.

pozdrowienia
jacoob jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2002, 01:16   #8
InfoNexus
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Posty: 38
InfoNexus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
jacoob (10-03-2002 09:53):
Żyje już długo poprostu nigdy niemiałem do czynienia z amigą najpierw zx spectrum+ potem Atari i później PC stąd moje pytanie.
OK, OK ...just kidding! Ja również pamiętam ten sprzęt...
InfoNexus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.