Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   10000 godzin :D (https://forum.cdrinfo.pl/f105/10000-godzin-d-95524/)

ethar 03.04.2016 17:55

Czym idzie to sprawdzić? Bo screen trochę wygląda jakbyś sprawdził po prostu dysk pracujący w konsoli - u mnie niestety to odpada bo już raz dysk był wymieniany.

Berion 03.04.2016 18:44

Ano inaczej się nie da jak sprawdzając S.M.A.R.T. HDD (skoro bez HDD pracować nie może).

Trzeba było odczytać przy wymianie i teraz byś sobie zsumował. ;p

ethar 03.04.2016 23:31

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1357171)
Trzeba było odczytać przy wymianie i teraz byś sobie zsumował. ;p

No niekoniecznie, konsolę kupowałem używaną więc nie wiadomo czy w niej dysk był wymieniany czy nie... Ale ten stary już dawno poszedł na śmietnik ;) Rozumiem, że nie ma innego sposobu?

Berion 04.04.2016 18:45

Racja.

Niestety nie ma, więc to taki sposób chałupniczy. ;)

armorsnake 24.04.2016 09:42

Możesz podać jaki model konsoli? OFW czy CFW? Czy używasz oprogramowania monitorującego i zarządzającego chłodzeniem konsoli?

Berion 24.04.2016 20:25

CECHL04. Nigdy nie rozbierana, nigdy nie kontrolowałem temperatury ani nie używałem CFW, który by ją zmieniał (czyli, który zmieniałby progi temperatur dla obrotów wiatraka). Pomijając jeden 5 minutowy incydent kiedy któryś Rebug miał webmana z programi ustawionymi dla slim. Pierwszy CFW to był bodajże 3.41, potem DEX CFW kiedy nie było kluczy (~1000 godzin), i później z powrotem CEX CFW. Szacuję na chyba ~2000 godzin pracę we wnęce szafki, gdzie grzała się niemiłosiernie i żeby uspokoić moją nerwicę natręctw kierowałem w jej stronę wiatrak, który nie schładzał mnie podczas 40*C upału tylko konsolę. Jedyne co robię to raz na pół roku tzw. fan test, czyli czary z ejectem. Wtedy konsola wydmuchuje jeszcze nieskawalony kurz i wścieka wszystkich domowników, którzy są świadkami tej spektakularnej demonstracji wyższości PS3 na Volkswagenem. Numer buta to 49.

Konsola powinna być już kilka razy martwa. A mimo to przekornie działa. Przyjmuję zakłady. ;)

armorsnake 24.04.2016 20:42

Tak naprawdę 'fan test' nic nie daje. Kurz zbiera się wewnątrz konsoli tamując przepływ powietrza, tylko mechaniczne czyszczenie jest w skuteczne. Ogólnie jestem pod wrażeniem, że jeszcze nie spłynęła, generalnie VER-001 jest już na 65nm wiec trochę mniej ciepła generują procki.
Generalnie zawsze radzę delikatnie podkręcić minimalne obroty wentylatora ponieważ defaultowe ustawienia $ONY są słabe, zapewne celowo aby napędzać sprzedaż nowych modeli. Proponuję zainstalować jakikolwiek CFW z modułem COBRA, zainstalować WebMan, w ustawieniach jest zakładka dynamiczne sterowanie wentylatorem, zaznaczamy max ~75 stopni i minimalne obroty ~34%, konsola będzie troszkę głośniejsza ale znacznie wydłuży to jej żywotność, niestety ta opcja w webmanie ma ma małego buga z płytą VER-001 ale to niuans. Oczywiście polecam też zmienić pastę termoprzewodzącą na osłonach procesorów, bo po tylu godzinach pracy straciła swoje właściwości, jednakże wiąże się to z delikatnym ryzykiem bo czasami samo odseparowanie płyty głownej od radiatorów może spowodować mikropęknięcie połączenia BGA pomiędzy procesorem a płytą głowną, czytaj YLOD.

Berion 24.04.2016 21:38

Ale ja o tym wszystkim wiem, po prostu mi nie zależy. Gier na PS3 do ogrania została mi garstka, a rozbierać jej nie chcę (nie chce mi się, za dużo roboty, wolę ten czas spędzić inaczej). Po prostu na koniec growego żywota zrobię jeszcze poradnik z Linuksem, wejdę na jakiś bezpieczniejszy CFW, zsynchronizuję trofea, zjadę do 3.55, z poziomu FSM zrobię holokaust i wgram najnowszy OFW oddając siostrzeńcowi.

Mam jeszcze na pamiątkę prawie nieużywane CECH-2504 z OFW 3.55 na ewentualne późniejsze zabawy. ;)

szczuru 24.04.2016 22:16

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1359095)
(...)wejdę na jakiś bezpieczniejszy CFW, zsynchronizuję trofea, zjadę do 3.55, z poziomu FSM zrobię holokaust i wgram najnowszy OFW oddając siostrzeńcowi.

Przed oddaniem zapytaj się czy na pewno chce mieć OFW ;)

Berion 24.04.2016 23:21

Nie jest intelektualnie w stanie ogarnąć sceny na PS3, po za tym chce zagrać online i zrobiłby to raczej i tak wbrew mojemu zakazowi, więc... :fiu: Chociaż zastanawiam się, gdyby wyłączyć QA, wyłączyć debug update, przełączyć się na CEX VSH, spoofnąć na 99.9999 i wywalić z flasha toolboksa i certyfikaty to wtedy bym mu ten online zablokował i upd fw także.

Berion 20.12.2017 20:05

Ilość załączników: 1
Cóż, 11 tysięcy z ogonem. Ktoś chce kupić? Fat z OFW 3.55. :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.