Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   [ARTYKUŁ][PS3] PS3 FAQ - Czyli podstawowe wiadomości na temat konsoli (https://forum.cdrinfo.pl/f105/artykul-ps3-ps3-faq-czyli-podstawowe-wiadomosci-temat-konsoli-88703/)

Diabolique 05.07.2011 18:11

gdy robilem kopie mialem KMEAW. mimo to powinienem ja przywrocic na OFW? trofea poszly sie, juz wczoraj po zrobieniu partycji 22GB :) w ogole to juz nie wiem czy jest sens ja przywracac, ale ciekawe jest to ze sie nie da :/

Berion 05.07.2011 18:18

Najbezpieczniej na OFW355, dopiero potem znów kombinować.

Jeśli nie kopiowałeś save'ów na zewnątrz, a zależy Ci na nich i/lub nie masz kopi "rejestru" to warto.

A tyle razy mówiłem, żeby nie powierzać swoich danych kopii systemowej. :P

Diabolique 05.07.2011 18:55

to warto co bo juz sie pogubilem, a przeciez zapomnialem o sejwach ktore sa w backupie :( dysk sformatowalem na kompie. konsola sama go sformatowala dostala OFW. mam blad 800283F0

http://playstationeu.i.lithium.com/t...v=mpbl-1&px=-1

pocieszajace :szczerb:

Berion 05.07.2011 21:35

Albo corrupted albo to co ja mówię. Przecież nie napiszą w swoim FAQ, że się rozmiar VFLASH/HDD nie zgadza. Zgaduję oczywiście. ;)

Diabolique 06.07.2011 11:27

kopia przywrocila mi tylko sejwy. ciekawe bo wazy ona 40 gb a mi przywrocila tylko pare mb.
jezeli sformatowalem dysk to vflash musi sie zgadzac, w regionach nie grzebalem, nie doszedlem do tego. wiec jedynie gameOS zrobil miejsce dla OtherOS++ nic wiecej.
i na co komu takie opcje backupu jak nie mozna przywrocic kopii. spotykam sie z tym juz nie pierwszy raz. szkoda bo pozostaje tylko reczne kopiowanie :/

Berion 06.07.2011 13:19

Backup systemowy pochodzi z tej samej konsoli? Bo jak tak to powinien przywrócić wszystko poza trofeami.

Diabolique 06.07.2011 14:29

oczywiscie ze pochodzi z tej konsoli. nie przywrocil nic poza sejwami. a mialem tam przeciez multimana, showtime, mame, windowsa 3.1, themy :D
juz ja znam takie backupy. to jak robienie backupu partycji C: przy wlaczonym windowsie.
tzw nonstop backup z acronisa. wszystko jest uja warte.
tak w ogole to sony zna problem, ale go nie rozwiazuje.
dziwne ze ludziom pomagaja takie zabiegi.
Cytat:

Napisany 06 Luty 2011 - 00:39
@EDIT (Rozwiązanie)
A więc tak - przywracanie backupu udało się. Do końca nie wiem który ze składników się do tego przyczynił ale:
- usunąłem wszystkie gry PSP z dysku PS3 (nie można backupować gier z PSone i PS2)
- save profile Killzone 2 (chroniony przed kopiowaniem) - choć do końca nie wiem czy potrzebnie
- i najważniejsze - usunąłem wszystkie dane z katalogu "NARZĘDZIE DANYCH GIER" (katalog ten zawiera zazwyczaj update'y gier, instalki gier z płyt i zakupione DLC).

Przywrócone zostały wszystkie save'y, ustawiania, gry zakupione w PS Store (ich lokalizacja to folder "Gra", a nie "NARZĘDZIE DANYCH GIER") oraz dema gier. Musiałem tylko od nowa wgrywać update'y do poszczególnych gier i ściągać DLC (często bez DLC nie będą działać poprawnie save'y do danej gry).

Mam nadzieje że komuś się przyda bo mi to zszarpało lekko nerwy.
chyba ta osoba nie usuwala tego poprzez ingerencje w kopie. bo jezeli miala to na dysku i to blokowalo przywrocenie backupu to ok. niestety ja mialem formatowany dysk. fakt 9 godzinnego formatu z poziomu konsoli nie wytrzymalem!

Berion 06.07.2011 16:03

W pliku to na pewno nie bo jest szyfrowany (nie wiadomo czym i skąd).

Ten jego post jest dość mało wartościowy. Od razu widać, że niema większego pojęcia o PS3. Czy ma jakieś znaczenie ilość danych na HDD to trudno powiedzieć, z powyższego niby ma.

Diabolique 06.07.2011 16:35

niestety lepszego info nie ma. w zasadzie rozwiazan poza kasowniem czegos z dysku tez nie ma. trudno. ciekawe czy to jednostkowy przypadek, czy bedzie tak za kazdym razem gdy bede robil backup.

Berion 07.07.2011 00:16

Wiesz, co by nie mówić o Sony i ich super narzędziach, to trzeba też wziąć pod uwagę fakt że Twoja konsola jest "partyzancka". ;)

Diabolique 21.07.2011 17:41

jak uruchomic sejwy z innej konsoli, pobrane z netu? jest jakis tutek?

Berion 21.07.2011 18:24

Jakie save'y?

Z PSX/PS2 jest tutek.
Z PS3 nie, bo nie ma to większego sensu: niektóre gry zapisują w swoich save'ach dane dotyczące użytkownika i zmiana ich wyłącznie w PARAM.SFO nic nie da (console id, user id, user number - robię tutorial o wykonywaniu kopii swoich danych, tam będzie można przeczytać coś na ten temat), a jeśli nie w save'ie to w PARAM.PFD, którego też nie można rozgrzebać. Natomiast na CFW Rebug można włączyć opcję Fake Safe Data Owner i znika ta restrykcja (ale save należy wtedy do roota i przestaje być Twój po wyłączeniu tej opcji - czyli tak samo jak save skopiowany z innego konta).

Sporo się nazbierało do update'u PS3 FAQ, ale wezmę się za to dopiero jak pokończę rozgrzebane tutoriale.

Diabolique 21.07.2011 19:16

osz kurde :/ tak, sejw z ps3. znalazlem cos takiego http://jamestanner.co.uk/ps3/?page_id=47 ale jakos robi sie skomplikowane w miejscu hexow :/
wiec chyba najpewniejszy sposob to rebug. sejwy nie sa na tyle wazne zeby nie musialy zostac potem usuniety. potrzebuje ich tylko w celu odpalenia DLC. recznie nie bede gibał do odpowiedniego momentu w grze :/

Berion 21.07.2011 20:30

No tak, na pierwszym screenie masz UserID i ten offset jest stały. Potem trzeba wyszukać w hexach jeszcze raz UserID (powtarza się), który występuje razem z ConsoleID i UserNumber (też w dwóch miejscach).
Numer użytkownika to numer z "dev_hdd0/home/" (na jednym bajcie!).

Możesz sobie odpuścić SFO Edit bo tam tylko jedną rzecz można edytować, a więc i tak jest potrzebny hex edytor i tak.

Jest jeszcze taki program jak PS3 Save Unlocker, ale nie polecam bo on kopiuje wszystko po UserID aż do EOF, a nie tak jak powinien, tylko podmieniać wartości.

- - -
Zaktualizowałem PS3 FAQ. Dodałem też nową stronę ze słownikiem pojęć.

Ufff! ;)

- - -

Kolejna aktualizacja, dodałem trochę pytań. Poprawiłem wszystkie literówki, błędy ortograficzne... ghem. Tak.

Garść statystyk:
  • 205550 bajtów kodu
  • 24 strony
  • 304 pytania
  • 2 piwa

:D

chris996 07.02.2013 14:02

Berion możesz dodać jeszcze do działu Custom Firmware taką ciekawostkę,
że Cobra wypuściła własne CFW 4.30. Działa w połączeniu z ich donglem.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.