Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Hardware

Hardware Problemy, dyskusje o konsolach, akcesoriach i sprzęcie.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 2, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 03.12.2020, 21:58   #31
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez szczuru Podgląd Wiadomości
Jaki kolor diody? Obczaj:
https://bitbuilt.net/forums/index.ph...on-guide.1044/


Konkretnie: Step 3: Testing
Hej. Wielkie dzięki za tę wskazówkę. Z tego wynika że zainstalowałem chip jak najbardziej prawidłowo i na moje szczęście jest działający. Po uruchomieniu konsoli świeci się czerwona dioda, która po chwili gaśnie i na stałe świeci się dioda pomarańczowa. Według opisu zamontowano właściwie, więc nie pozostaje mi nic innego jak chyba dalsze poszukiwanie odpowiedniej mocy i marnowanie płyt na działającą wersję SWISS.

Może się kiedyś pokuszę o kupno tego, ale na razie jeszcze powalczę.
BTW. Konsola normalnie współpracuje z oryginalnie tłoczonymi płytami.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.12.2020, 20:42   #32
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Aktualnie wszystko działa.

1. Zgodnie ze wskazówkami od kolegi @iraslbn trzeba było zejść poniżej wartości 150 Ohm (ogólnie nie rekomendowane) bo w zalecanych wartościach konsola nie chciała współpracować z nagrywaną płytą.

Możliwe że nie jest to takie niebezpieczne jak gromami sypią przy zachowaniu pewnych warunków. Mam na myśli używanie napędu wyłącznie do wczytania płyty ze SWISS i w jego ustawieniach zaznaczenie opcji by wyłączać napęd zaraz po wczytaniu oprogramowania. Laser nie zdąży się nagrzać a tym bardziej przegrzać. Odpada jednak granie w oryginalne nośniki.

Konsola zobaczyła płytę miniDVD firmy Maxell, a pogardziła Philipsem.


2. Współpraca z SD2SP2. Jak już się paprało od początku to i tutaj SWISS zachowywał się tak jakby adapter był uszkodzony. Początkowo w pierwszym menu wyboru pokazywał tę opcję, ale już w momencie zatwierdzania przyciskiem "A" pozostawały wyłącznie inne opcje jak DVD czy System.

Winna była niekompatybilna karta pamięci. Karta MicroSD 8GB kompletnie nie reagowała, pomimo formatowania do Fat32, exFAT itd. Poszła karta o pojemności 4GB.
Może to i bez znaczenia, ale w moim przypadku dopóki mi wszystko nie poszło nie mogłem wykluczyć uszkodzenia lub wady któregokolwiek z akcesoriów.


Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne wskazówki.

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 06.12.2020 o godz. 20:48 Powód: cenne wskazówki dla zielonych
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
chip gamecube, gamecube, gcloader, gier, osd, sd2sp2, swiss, xeno

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.