Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   karta pamieci do ps2 (https://forum.cdrinfo.pl/f105/karta-pamieci-ps2-96975/)

bkt1916 03.02.2018 17:36

Nic nie zrozumiałem co piszesz o ps2 i odpalaniu z usb:-):-D
Mam jakiś mgs2 na płycie, nie ja to wypalalem, jestem w stanie po strukturze albo samej grze jakoś poznać czy to pal czy ntfs? Rozumiem czy że ntfs to wersja z usa jeśli już będę musiał poszukac?

Tak, zapytałem o ps3 bo nie chciałem na jedno pytanie zakładać tematu.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

A youkai of love 03.02.2018 17:45

SCUS to NTSC a SCES to PAL. Możesz poznać po nazwie takiego pliku z numerem po SCUS/SCES/SCEIXXX.XX

Możesz odpalać gry z USB na ps2 ale tutaj chip nie odgrywa żadnej roli, musisz jakoś uruchomić OpenPS2Loader, a najlepiej z memorki używając DEV1 a tutaj już chip potrzebny, czyli funkcji chipa odpalającej aplikacje z karty pamięci.

Nie nie, NTFS to new technology file system, format dla plików na dyskach twardych i innych pamięciach nieulotnych. Dla gier jest NTSC i PAL.

Masz chipa, więc region gry nie ma znaczenia.

No nie widzę problemu z pytaniem o ps3, fajnie, że chcesz wykorzystać konsolki na maxa. ;)

bkt1916 08.02.2018 08:54

Ej a te czerwone https://www.olx.pl/oferta/ps2-karta-...9-IDeBNId.html ?
Jak to jest z tymi kartami china i japan, ktores sa lepsze? Bo czerwona chce dokupic.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

A youkai of love 08.02.2018 08:56

Nie ma znaczenia o ile oryginalna a ta czerwona na pewno oryginalna.

bkt1916 09.02.2018 17:13

Cześć to znowu ja:)
Karte kupilem - mam juz czerwona i niebieska i starczy.
Pytanie co do padów na przyszłość te czerwone i niebieskie tez byly orgami? Bo do ps3 to odpuscilem zakup pada:) Tyle podrób... ale chyba za czasow ps2 tak nie bylo? Oczywiscie poczekam na jakas normalna cene, max 40 zl bo za 100 jest na allegro ale ja chce kupic na zapas bo mam jeszcze swoj 20 letni w tym roku od ps1:) i drugi z jednym wylamanym zabkiem analoga nie mozna wylaczyc i ten dalem dziecku ktore ma 1 kontakt z konsola w zyciu:)

Ale do rzeczy, - to jest crash 2 ntsc ten prawidlowy ?? prosze usunac linki jesli ktos potwiedzi i nie jest to dozwolone - wypaplilem crasha 2, ok 250mb po rozpakowaniu, albo mam insert psx/ps2 disc albo czarny ekran - rozumiem, ze nie dziala po prostu? :) Czy ktos ma jak sprawdzic taki konkretny obraz?

Tekken 3 - tu mam 3 pliki BIN i 1 CUE, jak to nagrac? Wypalilem ale widzi tylko te 2 jako AUDIO (i nic z nich nie odtwarza) zamiast odpalac gre, na cd to wypalilem normalnie jako playstation alcoholem, ale moze trzeba jakos inaczej ?

MGS? nie probowalem, bo

Jeszcze zadam pytanie - sa jakies emulatory XBOX (tego starego N64?) na PC?

Plz o komentarz i jesli nie wolno linków to usuniecie ale po 1 komentarzu:) BTW te crashe maja po 70 kilka mb - cos nie za mało?

Nie moge juz edytowac posta.
Male sprostowanie. O ile w/w sa faktycznie wersjami USA:

1. Tekken z tymi trzema sciezkami podejrzewam ze musi byc wypalony w inny sposob niz normalnie, nie wiem jak.
2. Crash 2 dziala
3. Crash 3 tez jednak dziala
4. Czy moge zalozyc że inne tez beda czy powinienem sprawdzic mgs i tekkena 3 z psx?

A youkai of love 09.02.2018 19:28

Post połączony. ;)

Na emuparadise są poprawne obrazy, nie wspieramy piractwa ale odpowiem, musisz nagrać od 4x do max 6x inaczej będzie źle, no i płyta CD musi być porządnej jakości.

Z padami różnie ale najczęściej kolorowe też oryginalne.

Są 2 emulatory oryginalnego xboxa, jeden odpala tylko Halo, drugi nie lepszy, nie polecam.

To jest spakowane, Crash 2 waży 183mb zrzut z oryginalnej płyty w wersji NTSC.

Jeśli te 'obrazy' mają plik cue albo ccd to musisz wypalić ten mały plik, który ma odnośniki do wszystkich plików danego obrazu.

Z innymi grami na ps1 NTSC nie jestem pewny, po prostu te 3 są najlepsze do sprawdzenia czy chip sobie radzi z wszystkimi grami ps1.

Co do działania wersji NTSC, masz logo ps1? Gry nie są widocznie zwolnione? Obraz nie jest za bardzo przesunięty do góry?

bkt1916 09.02.2018 19:57

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1399463)
Post połączony. ;)

Na emuparadise są poprawne obrazy, nie wspieramy piractwa ale odpowiem, musisz nagrać od 4x do max 6x inaczej będzie źle, no i płyta CD musi być porządnej jakości.

Z padami różnie ale najczęściej kolorowe też oryginalne.

Są 2 emulatory oryginalnego xboxa, jeden odpala tylko Halo, drugi nie lepszy, nie polecam.

To jest spakowane, Crash 2 waży 183mb zrzut z oryginalnej płyty w wersji NTSC.

Jeśli te 'obrazy' mają plik cue albo ccd to musisz wypalić ten mały plik, który ma odnośniki do wszystkich plików danego obrazu.

Z innymi grami na ps1 NTSC nie jestem pewny, po prostu te 3 są najlepsze do sprawdzenia czy chip sobie radzi z wszystkimi grami ps1.

Co do działania wersji NTSC, masz logo ps1? Gry nie są widocznie zwolnione? Obraz nie jest za bardzo przesunięty do góry?

Wrzucam screen z tego tekkena. Konsola widzi to jako plyte audio i dwie sciezki, te najmniejsze ze screena. Nie wiem czemu.

MGS tez dziala. Nie widze zadnych uciec czy zwolnienia nie gralem wiec nie wiem intro MGSa nie zwalnia i menu crasha tez nie obraz jest normlany. Jakas gierke kiedys mialem co byla jakby nie wyswietlana poprawnie (przesunieta do gory ale nie wiedzialem ze to od NTSC).

Wypalam tego MGS i odpuszczam T3 poszukam wersji EU ktora bede mogl kumplowi wypalic na dvd do fmcb:) - podejrzewam ze to tez by zadzialalo ale mi na tym nie zalezy - jednak jesli wiesz jak takie cos wypalic mozesz napisac dla potomnosci:)

bkt1916 10.02.2018 00:27

Cytat:

Napisany przez bkt1916 (Post 1399464)
Wrzucam screen z tego tekkena. Konsola widzi to jako plyte audio i dwie sciezki, te najmniejsze ze screena. Nie wiem czemu.

MGS tez dziala. Nie widze zadnych uciec czy zwolnienia nie gralem wiec nie wiem intro MGSa nie zwalnia i menu crasha tez nie obraz jest normlany. Jakas gierke kiedys mialem co byla jakby nie wyswietlana poprawnie (przesunieta do gory ale nie wiedzialem ze to od NTSC).

Wypalam tego MGS i odpuszczam T3 poszukam wersji EU ktora bede mogl kumplowi wypalic na dvd do fmcb:) - podejrzewam ze to tez by zadzialalo ale mi na tym nie zalezy - jednak jesli wiesz jak takie cos wypalic mozesz napisac dla potomnosci:)

Udało mi się dla kumpla znaleźć crash 1 do 3 z psx. Obraz jest chyba płyta cd. Alcohol chce to nagrywać na dvd z 31x. Na cd u mnie śmiga ale koledze z fmcb nie pójdzie. Jak to wypalić na dvd z 4x prędkością?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

A youkai of love 10.02.2018 10:55

Nie da się wypalić gier ps1 na DVD, nigdy się nie dało, jakąś nową magie próbujesz stworzyć. xD

Nowe posty niezwiązane z tematem będą usuwane. Można utworzyć nowy topic odnośnie wypalania gier.

Iskander 10.02.2018 20:47

Ej no takich jaj jeszcze nie widziałem. :sciana:

Panie, bądź pan konsekwentny i usuń też offtop od mniej więcej połowy strony drugiej, gdzie leci konkretny temat o modchipie i w konsekwencji wypalaniu gier. :P

damian1994 10.02.2018 21:09

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1399490)
Nie da się wypalić gier ps1 na DVD, nigdy się nie dało, jakąś nową magie próbujesz stworzyć. xD

Chcesz screena na dowód, że się da?

Iskander 10.02.2018 21:35

Sam chętnie zobaczę dowód. Nagraj grę najlepiej ze ścieżką/ścieżkami audio. :P Jak uda ci się jakimś cudem to zrobić, to uruchom taką płytę na PS2. ;)

damian1994 10.02.2018 21:53

Ilość załączników: 1
Proszę bardzo:

Hamerykański Crash Bandicoot na DVD-R.

Niestety "This disc cannot be played" od odtwarzacza filmów w konsoli xD.

bkt1916 11.02.2018 09:17

Tzn nagrales jako playstation 1 na dvd z wieksza predkoscia i nie mozesz tego odtworzyc na ps2 czy mozesz? Bo nie rozumiem.

misiozol 11.02.2018 09:18

To jest gra z psx i powinna byc nagrana na CD ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.