Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Hardware

Hardware Problemy, dyskusje o konsolach, akcesoriach i sprzęcie.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.09.2002, 10:19   #1
Mlody-San
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.07.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 46
Mlody-San w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Która konsole, jaki model itp... [?]

Mam nadzieje ze ten temat tu pasuje bo to w koncu off topic.

Potrzebuje opinii dobrze znajacych sie na tych sprawach osob bo przede mna naprawde ciezki wybor. Planuje sobie kupic Playstation 2. W zwiasku z tym mam pytania:

1. Jaki model kupic. Sa podobno rozne (np. SCPH-XXXXX) wersje. Podobno te nowsze sa mniej awaryjne i ogolnie lepsze. Ktory model jest najlepszy i jaki ma symbol (V.5, R, SCPH - cos w tym stylu).
2. Mam 3 warianty. Albo kupic nowa "czysta" konsole i dac ja do przerobienia (montaz mod-chipa), albo kupic nowa ale juz z wmontowanym mod-chipem, albo kupic nowa i czekac az pojawi sie jakis nowy, lepszy mod-chip (ewentualnie obecny stanieje). Ktory wariant wedlug Was jest najlepszy? Boje sie kupic nowa i dac do przerobki bo nieumiejetny "monter" moze mi podobno popsuc konsole, moge wiec kupic nowa ale juz przerobiona (od pirata, na gieldzie) ale boje sie ze konsola moze pasc po miesiacu, poza tym moze niedlugo wyjdzie lepszy chip i moze warto poczekac.
3. Jakie sa obecnie mod-chipy i ktory z nich jest ten ULTIMATE tzn. odpala oryginaly-importy we wszystkich systemach+Ps2 CDR i DVDR we wszystkich systemach+PSX CDR we wszystkich systemach i ewentualnie zdejmuje blokade regionalna na filmy DVD (ale to juz niekoniecznie). Jestem w stanie wydac 100 zeta wiecej na wlasnie taki chip niz meczyc sie z jakimis SWAP TRICKAMI.
4. Podobno we wrzesniu bedzie jakas obnizka cen w europie. Czy w zwiazku z tym oplaca sie jechac do niemiec i tam kupic PS2 (ale potem trzeba bedzie osobno dac do przerobienia)? Ile mozna zaoszczedzic (roznica jakbym kupil w polsce)?
5. Czy montowanie chipa jest naprawde takie trudne jak mowia? Czy ludzie ktorzy w Polsce sie tym zajmuja znaja sie dobrze na tym? Czy mozna im zaufac i dac konsole do przerobienia? Czy daja jakas gwarancje (np. miesiac) po przerobieniu?
6. Czy po przerobieniu konsoli mozna ja potem "odrobic" (tzn. wyjac mod-chip) jak wyjdzie jakis lepszy?
7. Ile trzeba zaplacic za najlepszy mod-chip?
8. Jak juz sie kupi chip to ile trzeba zaplacic gosciowi, ktory go wmontuje (zeby nie wyjsc na frajera)?
9. Czy jest sens zazadania np. 2 miesiecznej gwarancji na nowego ale juz przerobionego Pleja 2 i katowania go przez ten okres w celu sprawdzenia czy wytrzyma i czy nie jest uszkodzony?
10. Czy mod-chipy psuja konsole? Czy konsola staje sie wtedy bardziej awaryjna i szybciej pada laser?
11. Podobno najnowszy model ma przemodelowana plyte glowna ze nie mozna wmontowac chipa? Czy to prawda?
12. Czy pojawil sie juz Messiah 2? Jak tak to czy jest najlepszy?
13. Co oferuje Magic Chip i Magic Chip 2?

To wszystkie pytania jakie teraz przychodza mi do glowy. Jezeli ktos ma doswiadczenie ktorym chcialby sie ze mna podzielic, bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek opinie, rady, wskazowki. Bardzo bym prosil o odpowiedzi w stylu AD 1, AD 10. Tak zeby nie bylo zamieszania.

Bardzo prosze o pomoc! Jest to dla mnie bardzo wazne bo na Waszych opiniach bede glownie opieral swoja decyzje.

Za KAZDA pomoc z gory BARDZO dziekuje!!!!!!!!!
Pozdrawiam.
Mlody-San jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.09.2002, 14:03   #2
Mlody-San
Bywalec
 
Data rejestracji: 11.07.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 46
Mlody-San w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy ktoś mi odpowie?
Bardzo prosze!!!
Mlody-San jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.08.2003, 14:53   #3
netkafejas
Gość
 
Posty: n/a
model v8 a jakie to jest kod to nie wiem(moje v7 ma scph 39004)
obecnie na rynku jest (to znaczy na allegro) aplepro ktory chyba sobie zamontuje a kosztuje on 75zł, a ripper 2 kosztuje ok 165zł
ja bym kupil nowa alebo uzywana od jakiegos znajomego(Wiedzac ze nie byla katowana-najlepiej nie przerobiona i dac na przerobke)
mod chip mozna chyba wyjac ale nie wiem po co(to nie pc ze trzeba uaktualniac bebechy)
polacy dobrze montuja tak jak wszyscy inni(ja swojego moda chyba sam zamontuje)
gosciowi trzeba zaplacic tyle ile sobie zarzyczy
modchipy dobre i poprawnie zamontowane nie psuja konsoli(jakies tam zepsucia z tego co wiem to tylko przypadki tak jak z psx'em) no ale bylo cos z napieciem(sony specjalnie wrzuca niezbyt wytrzymale napedy dvd do konsol zeby sie psuly dlatego trzeba uzywac markowych plyt typu verbatim)
messiah 2- nie wiem
zabezpieczenia-obecnie wszystkie konsole ps2 mozna przerobiz z tego co wiem
maigic -nie wiem co oferuje dodatkowego

ufff
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.08.2003, 21:14   #4
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie ma jeszcze modelu V8 w sprzedazy w Polsce nie wiem jak za granica, te konsole ktore przychodza z Niemiec z V8 na fakturach sa niczym innym jak V7 z poprawiona wersja lasera (dlatego na allegro wciskaja ludziom ze to V8 ). Takze kupuj V7 najlepiej z Ripperem, chyba ze bedziesz gral w gry na sieci wtedy bierz Ripper`a 2 bo ma mozliwosc wylaczenia przerobki.
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124

Ostatnio zmieniany przez Druss : 08.08.2003 o godz. 21:16
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2004, 20:08   #5
saske
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2004
Posty: 0
saske w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
PStwo!!

HEY ALL . Wiec: Mam pstwo tą nową konsolke i nie przerobiłem jej na piraty a chodzą mi przegrane Filmy DVD. Czy nic sie nie stanie jesli bede odtarzac je w napedzie ps2 ? Napiszcie inne przeciw wskazanie i nie tylko wszystko co wiecie na temat Nowej PStwo

Ostatnio zmieniany przez saske : 26.12.2004 o godz. 20:13
saske jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 08:52   #6
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chcę kupic PStwo ale sie nie znam :)

Idzie piekny czas świetej rzeczy jaką jest komunia czas wydania kasy .. niewazne

Dzieciakowi chce kupic PStwo ale niełapie zabardzo o co chodzi

PStwo na allegro jest napisane ze tej nie wersji nie trzeba przerabiac wystarczy SWAPMagic3.3(63zł) i 3 słomki by cos tam zablokowac
Super, extra, fajnie ale o co chodzi

Ceny za PStwo sa rozne
649zł h**p://www.allegro.pl/show_item.php?item=48780693

790zł h**p://www.allegro.pl/show_item.php?item=47824091

Oprócz ceny roznia sie iloscia ripperów i super fajnych dodatków.

Chcę tylko zadowolenie dzieciaka, i by gry te co ma od PS2 ( nagrywane ) działały.....
Na co mam patrzec

Z gory dziekuje
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 09:51   #7
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miles
Idzie piekny czas świetej rzeczy jaką jest komunia czas wydania kasy .. niewazne

Dzieciakowi chce kupic PStwo ale niełapie zabardzo o co chodzi

PStwo na allegro jest napisane ze tej nie wersji nie trzeba przerabiac wystarczy SWAPMagic3.3(63zł) i 3 słomki by cos tam zablokowac
Super, extra, fajnie ale o co chodzi

Ceny za PStwo sa rozne
649zł h**p://www.allegro.pl/show_item.php?item=48780693

790zł h**p://www.allegro.pl/show_item.php?item=47824091

Oprócz ceny roznia sie iloscia ripperów i super fajnych dodatków.

Chcę tylko zadowolenie dzieciaka, i by gry te co ma od PS2 ( nagrywane ) działały.....
Na co mam patrzec

Z gory dziekuje
Odpuść sobie zakup PS2. Przereklamowana zabawka o małych możliwościach.
O wiele większe możliwości posiada XBOX, a i nowocześniejszy.
Jako, że o konsolach niewielkie pojęcie mam, to proponuję odwiedzić www.xboxonline.pl
Dowiesz się tam wszystkiego na temat XBOX'a, jak i innych konsol.
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 10:18   #8
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton
Odpuść sobie zakup PS2. Przereklamowana zabawka o małych możliwościach.
O wiele większe możliwości posiada XBOX, a i nowocześniejszy.
Jako, że o konsolach niewielkie pojęcie mam, to proponuję odwiedzić www.xboxonline.pl
Dowiesz się tam wszystkiego na temat XBOX'a, jak i innych konsol.
napewno na www.xboxonline.pl bezstronnie ocenili konsole... na PS2 jest o wiele wiecej swietnych tytulow a X ma tylko Halo i kilka konwersji z pieca...
Poza tym to X-Box jest przereklamowany.

PS. poza tym chodzi o konsole dla dziecka gdzie najlepszy byl by GameCube (nie mowie ze to konsola dla dzieci ale posiada wiecej tytulow dla najmlodszych niz X czy PS2)
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"

Ostatnio zmieniany przez REi : 23.04.2005 o godz. 10:20
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 10:24   #9
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
napewno na www.xboxonline.pl bezstronnie ocenili konsole... na PS2 jest o wiele wiecej swietnych tytulow a X ma tylko Halo i kilka konwersji z pieca...
Poza tym to X-Box jest przereklamowany.

PS. poza tym chodzi o konsole dla dziecka gdzie najlepszy byl by GameCube (nie mowie ze to konsola dla dzieci ale posiada wiecej tytulow dla najmlodszych niz X czy PS2)
Za to Twoja odpowiedź jest bezstronna z reklamą PS2 w podpisie ^_^
Podałem stronę poświeconą XBOX'owi przede wszystkim, aby się @miles dowiedział na temat tej konsoli jak najwięcej. Oczywiście porównanie z innymi konsolami też tam jest i wcale nie uważam, żeby było specjalnie stronnicze. Dane techniczne jednoznacznie wskazują, że XBOX jest o wiele lepszą zabawką i już. Zestawienie gier też się tam znajduje i jakoś nie widzę specjalnej przewagi PS2. Zresztą... jeśli na PS2 jest dla przykładu gier 100tys., a na XBOX'a 90tys., to uznamy wyższość PS2, bo ma wiecęj tytułów?! I tak nawet nie zagrasz w większość tych gier nigdy w życiu. No ale PS2 jest na pewno lepszą konsolą, bo ma więcej gier... bez komentarza.

Ostatnio zmieniany przez Proton : 23.04.2005 o godz. 10:31
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 11:17   #10
czero
-=| GodFather |=-
 
Avatar użytkownika czero
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 3,284
czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@Proton, nie tyle co wiecej gier, ale wiecej swietnych tylulow, ktorych nie uswiadczysz na X'a i tutaj jest zdecydowana wyzszosc PS2 nad X'em. Taka jest prawda. Moze Xbox jest lepszy sprzetowo i graficznie (nie wiele) ale co z tego jesli jest tna niego tylko KILKA ciekawych tytulow, a na PS2 ciekawych gier jest tyle ze grania starczy ci na kilka lat.

Jakbym mial teraz kupowac konsole moj wybor ponownie padlby na PS2, sorki ale bez Tekkena, GT czu MGS'a bym nie wyrobil .

Ps. reklama z podpisu @Rei'a to nie reklama PS2, ale PSP, to tak dla scislosci
czero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 11:39   #11
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czero
Ps. reklama z podpisu @Rei'a to nie reklama PS2, ale PSP, to tak dla scislosci
Mój błąd... faktycznie, że to nie PS2 (choć łudząco podobne). Ale i tak powiązane z SONY
Może nie wszystkie tytuły są dostępne na obie konsole, ale i tak wolałbym kupić XBOX'a. Przy czym na pewno konsoli nie wykorzystywałbym wyłącznie do gier. XBOX ma wbudowany dysk, można używać jako odtwarzacza DVD, DivX, do odtwarzania MP3 etc.
Według mnie super rozwiązanie, bo jedna zabawka zastępuje parę urządzeń w domu. Tego PS2 jednak już chyba nie potrafi...

Ostatnio zmieniany przez Proton : 23.04.2005 o godz. 11:43
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 12:16   #12
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hje hje DObra czy Ps2 czy Xbox to bedzie wybór 8 latka .. to jeden z takich dzieci co wieku 7 lat juz przeszedł Herosa ... i niech ma tą konsole by odwali sie od kompa.
Gry beda sciagane z neta i nikt tutej nie ma nawet wątpilowsci ze tak nie bedzie. Nie bedzie miał kasy by wydac na orginały.....
Czy kupie juz, z jakimiś Ripperami, blokadami, i czymkolwiek bedzie to kosztowało ok. 800zł musze wydac

XboX to chyba zabawka dla wiekszych dzieci cos tam czytałem o mozliowsciach rozbudowanie tego pudełaka, do rozmiarow centrali .... ale czy Matiemu to potrzebne

Musze poczytac o Tych sposobach przerabiania... jak cos ktos ma posiada piszcie spostrzezenia, jak mozecie
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 12:30   #13
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
rowniez uwazam, ze xbox bylby lepszym wyborem, co z tego, ze na PS2 wychodzi wiecej tytulow - owszem, wychodzi wiecej, bo wychodzi KAZDY, nawet beznadziejny tytul byle sie pokazac..., na xbox'a sa tylko hity.., do tego na xbox'ie lepsza grafa .
mozliwosc grania to jednak 1/100 jego mozliwosci, moglbys przy okazji zrobic sobie CENTRUM MULTIMEDIALNE ..
btw. slyszalem, ze w PS2 sie psuja lasery?
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 21:12   #14
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ooo mamy wojne PS2 vs X...
Pragne jednak wyjasnic ze nie jestem fanem PS2 w zasadzie w ogole nie lubie konsol stacjonarnych i nie lubie firmy SONY. Na PSP zdecydoowalem sie tylko dlatego bo potrzebuje nowego handhelda a z dwojka PSP i DS to pierwsze ma w moim odczyciu lepsze gry (i nie chodzi o grafike).

Wracajac do klutni - nie posiadam zadnych z konsol ale przyjaciel ma je obie a ze moze grac tylko na 1 to goszcza one u mnie nazmiane. X ma pare wielkich tytulow: Halo, Halo2, Doom3, Unreal Championship i UC2
Natomiast PS2 ma MGS 2 i 3, Gran Turismo, Tekkeny, Front mission, Filan Fantasy itd itp.

Na polu gier i ich grywalnosci prymat wiedzie PS2 ale faktem jest ze X ma lepsza grafe.

Oto opinia bezstronnego gracza ktory nie jest przywiazany do zadnej konsoli bo zadnej z nich nie posiada

PS. jestem fanem Nintendo

PS2 @czero grales w God of WAR ?
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"

Ostatnio zmieniany przez REi : 23.04.2005 o godz. 21:15
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.04.2005, 21:52   #15
elmonitoros
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika elmonitoros
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 2
elmonitoros w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
łłooo. grywalność sie liczy w sensie miodność. że xbox ma lepszą grafike? nic to, nie ma przepaści między tymi konsolami jesli o to chodzi, xbox wygrywa połową długości nosa conajwyżej. gadżety na xbox'a, w sensie dodatkowe bajery są drogie, a ps2 dvd w standardzie. o przyjemność samego grania chodzi i w tej kwestji ps2 bije konkurenta na łeb na szyje(zdecydowana większość porządnych tytułów). sony to sony, solidna firma z doświadczeniem w dziedzinie rozrywki. microsoft to firma nierzetelna i złodzieje
pozdro

Ostatnio zmieniany przez elmonitoros : 24.04.2005 o godz. 23:50
elmonitoros jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Jaki jest adres stronki www, która pokazuje adres IP? B@rtek Off topic 12 04.10.2004 07:30
Jaki model nagrywarki ?? Marcin69 Napędy optyczne DVD 7 28.07.2003 14:45
Jaki model Sony DRU500? chico99 Napędy optyczne DVD 4 29.03.2003 21:09
jaki model nagrywarki kupic? figaro Napędy optyczne CD 15 13.12.2002 17:22
Jaki model i jakiej firmy nabyć?????? Bea Napędy optyczne CD 7 27.05.2001 18:50


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.