Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Project PSIO, czyli PS1 SD Card Hack (https://forum.cdrinfo.pl/f105/project-psio-czyli-ps1-sd-card-hack-91030/)

Trilu 26.11.2015 21:30

Ja widzę przydatność PSIO w aspekcie testowania swojego kodu ,lub testowania swoich dodatków/poprawek w istniejących grach ,testowanie tłumaczenia bez nagrywania płytki ,wiem teraz są emulatory i mój wywód stał się bezsensowny lol2

Berion 26.11.2015 23:23

A jeszcze taniej emulować na PC. Jak już w tym kierunku podążamy... ;P W tego typu projektach nie chodzi o opłacalność tylko o sposób uruchamiania gier z nowoczesnych, tanich, łatwo wymienialnych nośników (jakim jest właśnie karta SDHC).

Dlaczego miałoby być awaryjne? Tam nie ma niczego co się może zepsuć inaczej niż ze starości.

- - -

W testowaniu kodu jest bezużyteczne. Od tego są emulatory na PC i caetla na flashkarcie (chociaż nie wiem czy dziś jeszcze można dostać coś na comlink).

szczuru 26.11.2015 23:29

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1343200)
(chociaż nie wiem czy dziś jeszcze można dostać coś na comlink).

Można ;) I Caetla ponoć nadal ładnie śmiga :)

MrFilox 27.11.2015 15:37

Cytat:

Napisany przez Trilu (Post 1343195)
Ja widzę przydatność PSIO w aspekcie testowania swojego kodu ,lub testowania swoich dodatków/poprawek w istniejących grach ,testowanie tłumaczenia bez nagrywania płytki ,wiem teraz są emulatory i mój wywód stał się bezsensowny lol2

A płyty nie kosztują kilka złoty najtańsza kosztuje tyle co pudełko zapałek.

Trilu 27.11.2015 16:39

Chodziło raczej o czas i zanieczyszczanie planety tymi płytami :P
Sam projekt jest ok ,bo tacy zapaleńcy są potrzebni ;)

MrFilox 27.11.2015 18:14

Cytat:

Napisany przez Trilu (Post 1343241)
Chodziło raczej o czas i zanieczyszczanie planety tymi płytami :P
Sam projekt jest ok ,bo tacy zapaleńcy są potrzebni ;)

No w sumie matka ziemia będzie mniej zanieczyszczona. ;)

A tak po za tym platforma całkiem umarła. Nawet mi się znudził kultowy psx nie wiem jak :sciana: :rozwal:

szczuru 27.11.2015 19:43

Cytat:

Napisany przez MrFilox (Post 1343244)
Nawet mi się znudził kultowy psx nie wiem jak :sciana: :rozwal:

A mi nie :P ;)

http://fashionablygeek.com/wp-conten...ion-wallet.jpg

MrFilox 29.11.2015 19:50

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1343200)
A jeszcze taniej emulować na PC.

Tylko nie wszystkie gry są kompatybilne z emulatorem np gran Turismo 4 się wiesza error wywala itp.

Berion 29.11.2015 21:22

GT4 nie ma na PSX, a to o nim jest mowa.
Po za tym to Tobie "się wiesza error wywala". ;]

- - -

Najwyraźniej cena nie zniechęciła zainteresowanych bo już pierwszą partię wyprzedano.

Autor zaczął prace nad podobnym urządzeniem, ale dla Dreamcasta. Pytanie tylko po co skoro już jest co najmniej kilka. :hmm:

http://dc-io.com/

A youkai of love 01.12.2018 14:33

No i mam to cudo. W większości to co chciałem działa bez problemów. Castlevania: SotN nie odpala, w CTR Aku Aku nie rusza mordą, Wipeout ma totalną zwiechę w trakcie ładowania do poziomu, poza tym wszysto fajno i przede wszystkim cicho, a nie wycie napędu, nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy potrzebują ten szum. xD Co kto lubi.



Jedynie wpienia mnie, że gry które potrzebują oba pliki BIN i CUE (czyli gry CDDA) nie zadziałają od tak, CUE musi być przerobiony do pliku CU2 a to nie jest zwykły plik tekstowy ze zmienionym rozszerzeniem.

misiozol 01.12.2018 15:43

Ciagle twierdze ze starata kasy lepiej bylo kupic pstv lub vite ;)

A youkai of love 01.12.2018 18:41

Nie żałuję, a Vita lub PSTV, sam nie wiem, piszą, że sprzedają z FW max 3.68 a mają 3.69, to nie irlandia gdzie nie ma aż tylu cebularzy-oszustów.

Jolek 01.12.2018 19:36

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1414199)
No i mam to cudo. W większości to co chciałem działa bez problemów. Castlevania: SotN nie odpala, w CTR Aku Aku nie rusza mordą, Wipeout ma totalną zwiechę w trakcie ładowania do poziomu, poza tym wszysto fajno i przede wszystkim cicho, a nie wycie napędu, nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy potrzebują ten szum. xD Co kto lubi.

A co z Parasite Eve (1, 2), Resident Evil (2, 3), Spyro?
Pamiętam, że te gry miały problem z POPStarterem* i chyba z ePSXe*.
BTW te obrazy z którymi masz problem działają z POPStarterem?

* - wiem że to są emulatory.

To PS1 było jakoś uciążliwie głośne jak się grało z płyty?
PS2 z NA działa zdecydowanie głośniej.
PS3 też nie jest za ciche.
PS4 nie mam, więc się nie wypowiem, ale tam płyta służy chyba tylko do instalacji.

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1414199)
Jedynie wpienia mnie, że gry które potrzebują oba pliki BIN i CUE (czyli gry CDDA) nie zadziałają od tak, CUE musi być przerobiony do pliku CU2 a to nie jest zwykły plik tekstowy ze zmienionym rozszerzeniem.

A w POPStarterze nie denerwowało cię, że musisz przerobić CUE+BIN na VCD?

BTW to "przerabianie" chyba nie zajmuje jakoś nie wiadomo ile czasu?

A youkai of love 01.12.2018 19:53

Z Parasite Eve nie wiem ale wszystkie 3 Spyro działają. Co do głośności - kwestia przyzwyczajenia, akurat z fatami ps3 nie mam wyboru i wiatraki na 35 albo 37%. xD




No z POPSem inaczej bo tam to z cue+bin robiło się plik, no i całkiem inaczej bo to ps2 a nie ps1. xD




Może i nie zajmuje, ale każden jeden emu ps1 chce BIN+CUE albo inne formaty a nie przerabianie CUE do CU2. xD




Tak, w większej części przypadków (jakieś 99%) to co nie działa z POPSem to działa z PS-IO. ;)

Jolek 01.12.2018 20:34

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1414213)
No z POPSem inaczej bo tam to z cue+bin robiło się plik...

A co ja napisałem? :P

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1414213)
Może i nie zajmuje, ale każden jeden emu ps1 chce BIN+CUE albo inne formaty a nie przerabianie CUE do CU2. xD

Jakie inne formaty?
Chyba nie mówisz o ISO, co jest w przypadku gier z PS1 nieporozumieniem.
Wolę "przerobić" CUE do CU2, niż CUE+BIN do VCD.
Skoro to tylko CUE, które zajmuje parę bajtów, to "przeróbka" zajmie co najwyżej chwilę.

No i jest to tylko potrzebne jeśli gra ma CDDA.

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1414213)
Tak, w większej części przypadków (jakieś 99%) to co nie działa z POPSem to działa z PS-IO. ;)

Castlevania: SotN z POPStarterem ma zwiechy chyba tylko z teleportami, ale się odpala.

W CTR nie powinno być większych problemów. Poza spadkami FPS.

Wip3out powinno też śmigać.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.