Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Hardware

Hardware Problemy, dyskusje o konsolach, akcesoriach i sprzęcie.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.06.2010, 23:08   #1
Fonek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.04.2010
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 8
Fonek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post PS2 i Monitor CRT

Chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić żeby podłączyć ps2 do Monitora od komputera W domu trwają wieczne walki o telewizor na dodatek mistrzostwa świata RPA i chciałbym się dowiedzieć ile kosztowałaby przeróbka komputera/monitora pod ps2 Jestem kompletnym laikiem w te sprawy więc tutoriale + opisy mile widziane Z góry dzięki za pomoc
Fonek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.06.2010, 00:21   #2
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
-> VGA Box

Ewentualnie kabel component, który przerobisz sobie na VGA
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2010, 11:06   #3
krrk
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.01.2009
Posty: 28
krrk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobilem sobie kabel VGA dla PS2. Nie za bardzo nadaje sie to do gier ale mi byl potrzebny dla Linuksa. Spawdzilem 2 gry. Final Fantasy XII i Burnout Takedown. Zadna z tych gier nie odpalila sie poprawnie. Zreszta trzeba sie bawic GS Mode Selector aby cokolwiek zobaczyc na monitorze z wyjatkiem softu ktory obsluguje monitory. No i dobrze jest miec monitor ktory obsluguje Sync-On-Green bo jesli nie to troche sie komplikuje sprawa budowy kabla VGA. W instrukcji do mojego monitor jest napisane, ze obslugje SOG i jest ok. Sprawdzilem jeszcze jeden monitor. W jego instrukcji nie ma slowa o SOG ale obsluguje SOG.

Ostatnio zmieniany przez krrk : 16.06.2010 o godz. 11:22
krrk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2010, 12:18   #4
Fonek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.04.2010
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 8
Fonek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A da się sprawdzić czy monitor obsługuje SOG ? Instrukcji nie mam : / I czy zamiast kabla VGA może być RCA ? (Bo wiem że trzeba mieć Tuner TV w kompie)
Fonek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2010, 12:41   #5
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
VGA Box tudzież kabel component + przejściówka VGA są potrzebne aby używać monitora przy PS2 BEZ komputera. Natomiast jeśli masz w kompie tuner TV to mocno ułatwia sprawę bo tunery mają VIDEO IN i przez to wejście podłączasz PS2 chinchami
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2010, 13:24   #6
krrk
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.01.2009
Posty: 28
krrk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poszukaj instrukcji do monitora w Internecie. Ale jak wczesniej napisalem, to, ze w instrukcji nie ma slowa o SOG nie koniecznie oznacza, ze monitor nie obsluguje tej funkcjonalnosci. Na http://psx-scene.com jest lista monitorow obslugujacych SOG ale nie sadze zeby byla kompletna. znalazlem jeszcze to: http://psx-scene.com/forums/showthre...ght=sync+green Ale NIE SPRAWDZILEM TEGO wiec jesli zjaralbys sobie PS2 to nie miej do mnie pretensji.
krrk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2010, 13:34   #7
Fonek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.04.2010
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 8
Fonek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
szczuru czyli podłączam chinchiny od ps2 do tunera tv i tyle można grać przez monitor kiedy włączony jest komp ?
Fonek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2010, 20:48   #8
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
szczuru czyli podłączam chinchiny od ps2 do tunera tv i tyle można grać przez monitor kiedy włączony jest komp ?
Komputer musi być włączony co byś miał włączony program PVR

Ale po średnich tunerach nie oczekuj pięknej grafiki
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2010, 12:19   #9
krrk
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.01.2009
Posty: 28
krrk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez krrk Podgląd Wiadomości
Zrobilem sobie kabel VGA dla PS2. Nie za bardzo nadaje sie to do gier ale mi byl potrzebny dla Linuksa. Spawdzilem 2 gry. Final Fantasy XII i Burnout Takedown. Zadna z tych gier nie odpalila sie poprawnie.
Niestety nie jest prawdą to co napisałem. Burnout Takedown odpala się poprawnie jeśli w GSM wyłączy się opcję DISPLAYx Adaption (znalazłem tę informację na psx-scene). Przetestowałem jeszcze jedną grę - Okami. Działa ok przy włączonych wszystkich opcjach. Sprawdziłem obie te gry przy rozdzielczości 640x480@60Hz. Na temat Final Fantasy XII jest info tutaj:http://psx-scene.com/forums/showpost.php?p=473718&postcount=958 Rozdzielczości w których FF odpala się nie działają na moim monitorze.
krrk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Kilka pytań dotyczących ps2 (FMCB,Dysk,Pal/Ntsc,Psx) Vasaki Hardware 3 25.01.2010 14:42
Save PS2 Slim akkkjyglpc Hardware 4 17.08.2008 16:09
PS2 i trainer'y urbizg Homebrew 1 21.07.2008 18:53
ELF-Pack - obraz z programami dla PS2 (uLE, SMS, HDL, OPL, ESR, FMCB etc.) Berion Homebrew 0 01.01.2008 17:51


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.