Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS2 Slim Modbo Chip - Nie działają gry z PSX (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps2-slim-modbo-chip-nie-dzialaja-gry-psx-85837/)

Ziem 05.05.2010 19:12

PS2 Slim Modbo Chip - Nie działają gry z PSX
 
Witam. Już na wstępie muszę przyznać i uprzedzić ewentualne oskarżenia - tak zarejestrowałem się na tym forum tylko po to aby zamieścić ten post z prośbą o pomoc. Ale może zacznę od początku. Otóż na gwiazdkę kupiłem PS2 slim, przerobione chipem Modbo z Allegro. Szczegółów transakcji omawiać nie będę, dość powiedzieć, że sprzedawca był jak najbardziej zaufany, a konsola działała świetnie. Dbałem o to aby "kopie zapasowe" gier których używałem były wypalane na dobrych płytach, bo czytałem że laser może nie tolerować "no-name'ów". Jednak od mniej więcej miesiąca płyty które zawierają gry z PSX nie są przez moją konsole odczytywane. Po włożeniu słychać stukanie jak by płyta nie mogła się rozpędzić do odpowiedniej prędkości a potem przestaje się ruszać w ogóle. Sprawdzałem czy to wina płyt próbując z innymi grami, jednak zawsze gry z PSX nie uruchamiały się podczas gdy inne, z PS2, Audio CD itp uruchamiają się bezproblemowo. Ponieważ jestem człowiekiem który lubi pograć również w starsze tytuły z konsol pierwszej generacji jest to dla mnie problem. Czy macie może pomysły co może być winne takiemu stanowi rzeczy? Czy to pierwszy krok do zniszczenia lasera? Jeśli tak to jak temu zaradzić? I jakie są koszta ew. wymiany lasera? Jeśli nie udzieliłem jakieś istotnej informacji proszę dopytać. Liczę na pomoc, pozdrowienia, Ziem.

P.S. Nie wiem czy to istotne ale problemy zaczęły się krótko po przeniesieniu konsoli do innego pokoju.

Berion 05.05.2010 19:21

Cytat:

Napisany przez Ziem (Post 1096190)
Witam. Już na wstępie muszę przyznać i uprzedzić ewentualne oskarżenia - tak zarejestrowałem się na tym forum tylko po to aby zamieścić ten post z prośbą o pomoc.

Zapewne jak 99% innych rejestrujących się na forach w całym szerokim internecie. ;)

- - -

Cytat:

Nie wiem czy to istotne ale problemy zaczęły się krótko po przeniesieniu konsoli do innego pokoju.
Czyli wcześniej te gry uruchamiały się bez problemu? Czy konkretnie te same, czy inne np. od kolegów? ;]

Ziem 05.05.2010 20:57

Wcześniej i te i inne gry uruchamiały się bez zarzutu. No ewentualnie po resecie konsoli ale słyszałem że na chipie to normalne że za drugim razem czasem wczyta wiec się nie martwiłem

quaczuq 12.05.2010 18:22

bootmode na auto wchodzisz /_\ i () do menu modbo

Ziem 13.05.2010 12:45

Cytat:

Napisany przez quaczuq (Post 1097264)
bootmode na auto wchodzisz /_\ i () do menu modbo

boot mode jest wlaczone na auto jednak nic to nie zmieniło

ethar 09.06.2010 23:26

Odpal, poczekaj aż spróbuje zbootować, po czym "resetnij" konsole, odczekaj chwilę, jak po 2-3 próbach nie da rady. To nie wiem, ale miałem podobny problem;) Też mam slima, z modbo, więc może pomogę;)

Edit: Teraz doczytałem, że działały tak ;) Sprawdź czy dobrze są "wkładane", chodzi mi o to żeby napęd załapał płytę - w sensie delikatnie dociśnij jak "kliknie" zamknij klapkę, i sprawdź wtedy;) Ja tak mam że niektóre marki płyt, dopiero po pewnym czasie mi się nie zazębiały z napędem ;)

Ziem 10.06.2010 13:07

Dzieki juz wszystko dziala. temat do zamkniecia :P

MCL 25.07.2010 16:26

nie tak prędko do zamknięcia ... ;P
Jak kolega naprawił ten problem? Slimka v19, modbo 760, jeszcze ani razu nie zaskoczyła żadna kopia zapasowa czy oryginał gry z PSX, chip zamontowany raczej prawidłowo, w końcu zamówiłem konsolę z przeróbką od Norby'ego :) próbowałem w ustawieniach chipa, triku z 2x resetem (ktoś coś pisał o niebieskiej diodzie, ale ja takiej nie mam, o co chodzi? ) no ale lipa :/

Inna sprawa, że przy w pełni działającym PSXie nie zależy mi aż tak bardzo na odpalaniu tych kilku gierek, no ale miejsce to miejsce... dobrze że kupiłem slimkę, bo grubasa musiałbym chyba nad xboxem/ pod psx postawic :D

Berion 25.07.2010 18:43

Cytat:

żadna kopia zapasowa czy oryginał gry z PSX
Może nie umiesz skopiować/nagrać? ;]

mode2, RAW-DAO96 (i tutaj headshot bo wiele nowych nagrywarek nie wspiera już tego trybu...), ewentualnie naprawione (czyli w tym przypadku popsute ;]) dane subkanałowe.


Nie mniej jednak oryginalne gry z tego samego regionu co konsola MUSZĄ startować. Jak nie to faktycznie coś nie tak.

MCL 25.07.2010 19:00

Oj to odpada Berion, specjalne nagrywane wyselekcjonowaną nagrywarką/odtwarzaczem CD z parunastu które mam na stanie, pozatym te jak i inne gry chodzą bezproblemowo na PSXie :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.