Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Hardware

Hardware Problemy, dyskusje o konsolach, akcesoriach i sprzęcie.Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.03.2013, 18:49   #1
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 154
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
PS2 Slim SCPH-70004 - koniec z płytami - USB/HDD/SMB - pytania

Witam użytkowników forum,

Wstęp.
W ciągu ostatnich paru lat grałem jedynie okazyjnie, ostatnimi czasy jednak coś mnie natchnęło i postanowiłem urządzić mojej PS2 małe odrodzenie. Przede wszystkim dokupiłem kabel komponent – LCD ma 23 cale, ostrość ustawiona na 0 i grając z odległości 2 metrów (w sam raz jak dla mnie) obraz podoba mi się bardziej niż na CRT, super sprawa. Dokupiłem także dwie kolorowe oryginalne karty pamięci oraz pada dla gości i jaram się jak dziecko. Szczerze mówiąc nie pociągają mnie nowe konsole, wychowałem się na NES/Amidze, uwielbiam stare dobre Playstation a PS2 to już dla mnie szczyt marzeń O ile ten pierwszy jestem w stanie sobie emulować (koniec utrapień ze słabym laserem i płytami CD) tak przy PS2 nadal muszę polegać na płytach. Laser mam sprawny i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to o czym napiszę za chwilę. Muszę zaznaczyć również że na punkcie dbania o sprzęt dotykają mnie wręcz natręctwa dlatego oryginalnych płyt nawet już nie ruszam (tak samo płyty audio - muzykę zgrywam na mp3 a opakowanie z nośnikiem to dla mnie item kolekcjonerski który pięknie zdobi moją półkę). Od lat używam więc kopii zapasowych wypalanych na Verbatim 16x DVD-R MCC 03RG2, kiedyś nawet Taiyo Yuden.

Płyty kupowałem zawsze w ciemno, po prostu wiedziałem że Verbatim musi być OK i tak też było, nie miałem nigdy problemów z odtwarzaniem gier, poza malutkimi wyjątkami np. w. Mortal Kombat: Deadly Alliance gdzie filmiki przycinały dosłownie co pól sekundy, nie dało się nic obejrzeć, podobnie Headhunter. Płyty wypalałem prędkością 1x w programie DVD Decrypter, moja nagrywarka to LG GSA-H42L LightScribe DVD Writer.

Ostatnimi czasy bardzo dużo czytałem na temat PS2 i tak natrafiłem na tematy gdzie obalano mit nagrywania w myśl zasady ‘im wolniej tym lepiej’. Postanowiłem wykonać test – na ostatnich płytach jakie mi zostały wypaliłem Mortal Kombat: Deadly Alliance prędkościami 8x, 10x i 12x. I co się okazało? Przy 12x filmiki cieły się już tylko sporadycznie, czasem w ogóle. To samo Headhunter. Ucieszyło mnie to i postanowiłem wypalić wszystko od nowa, w końcu laser przy tak nagranych płytach nie będzie się w ogóle męczył co wydłuży jego żywotność więc nawet nie zastanawiałem się czy warto.

Problem pojawił się kiedy zauważyłem że w marketach nie ma już płyt Verbatim oznaczonych tak jak kiedyś „Mitsubishi Chemical Corp.”, zamiast tego „Mitsubishi Kagaku Media Company”. Na Allegro zamówiłem z jedynej oferty z numerem seryjnym 43548, niestety okazało się że to te same płyty które zdążyły już zalać markety.

Barion pisał mi że zmieniła się nazwa więc była jeszcze jakaś nadzieja, tym bardziej że płyta została odczytana jako MCC 03RG20. Dalej było jeszcze lepiej, wypaliłem Mortala 8x, 10x i 12x. 8x przycinało ale 10x i 12x śmigało jak żyleta, zero zacięć, lepiej niż przy poprzednich płytach gdzie jak pisałem potrafiło się czasem przyciąć.

Uradowany postanowiłem dla formalności rozstrzygnąć która prędkość wypala lepiej - 10x czy 12x. U kolegi wykonałem testy jakości na nagrywarce BenQ i tu sprawa wydała mi się podejrzana. Nowe płyty miały PIE Avg 37.77 (12x) i 59.08 (10x) podczas gdy 12x na starej płycie 3.92. Wydało mi się to nielogiczne ponieważ na starej płycie filmiki potrafiły przyciąć a na nowej w ogóle. Załączam zrzuty:

10x - nowa płyta Mitsubishi Kagaku Media Company

Nazwa: 10x.png, 
obejrzany: 6448 razy, 
rozmiar: 105.2 KB.


12x - nowa płyta Mitsubishi Kagaku Media Company

Nazwa: 12x.png, 
obejrzany: 6141 razy, 
rozmiar: 104.0 KB.


12x - stara płyta Mitsubishi Chemical Corp.

Nazwa: 12x stare.png, 
obejrzany: 6294 razy, 
rozmiar: 102.4 KB.


Wróciłem do domu, zacząłem wypalać i tu zaczęły się schody. Zacząłem od wspomnianego Mortal Kombat: Deadly Alliance przy prędkości 12x. Okazało się że filmiki tną niemiłosiernie (co ciekawe wszystkie oprócz intra). I to w zasadzie wystarczyło, oczywistym było już że nie ma tu żadnej reguły ani gwarancji że wypalania będą dobre, tym bardziej że o ile na takim Mortalu można to jeszcze zweryfikować poprzez filmiki tak inne gry działają dobrze nawet jeśli laser męczy się w większym stopniu. Tego chciałem właśnie uniknąć więc cały plan wziął w łeb. Stare płyty zdążyłem już wrzucić do wora, cześć się porysowała, pobrudziła, interes roku po prostu

Poirytowany przeznaczyłem zakupioną szpulę płyt na zmarnowanie i wykonałem mnóstwo testów. Oto przykład z God Of War II gdzie mierzyłem czas od ukazania się loga Playstation 2 aż do pierwszego obrazu gry czyli loga Sony Computer Entertainment.:

Stara płyta:

1x (Taiyo Yuden wypalany w 2007)) - 11 sekund
12x (MCC 004 - Mitsubishi Chemical Corp. {DVD+R kupowane jeszcze w Listopadzie, zostało mi jeszcze jakieś 18 płyt, wypalałem na nich dane}) – minimum 20 sekund ale czasem 40, raz zdarzyła się nawet minuta i 20 sekund.

Nowa płyta (Mitsubishi Kagaku Media Company):

1x - 36 sekund (!!!)
6x - 40 sekund (!!!)
8x - 23 sekundy
10x - 20 sekund
12x - 24 sekundy
16x - 13 sekund

Na podstawie testu uznałem że nowe płyty wolą jednak prędkośc 16x. Super, ulga, można zacząć od początku. Znowu zaczynamy od Mortala.. i okazuje się że filmik tnie tak że praktycznie stoi w miejscu! Ręce mi opadły, zero logiki, sensu i jakiegokolwiek odniesienia, jedynie zmarnowane płyty. Podobnie było w przypadku paru innych gier, szkoda już o tym pisać, i tak przesadziłem już wyżalając się Berionowi na PM (wybacz stary )


Po przydługim wprowadzeniu przechodzę do sedna.

Mam już dość kombinowania z płytami, być może to również kwestia zużywania się nagrywarki, nie chce się już z tym męczyć, tym bardziej że jak pisał Berion, płyty mogą się same ‘psuć’ z czasem, sam to przechodziłem (wyparowanie danych z CD Verbatima itp.). Postanowiłem drążyć temat dalej i spróbować znaleźć jakieś rozwiązanie i tak okazało się że możliwe jest granie bez udziału płyt. Na wstępie pozwolę sobie jedynie napisać to o czym każdy zapewne pomyślał wchodząc w temat grania z HDD/USB – dlaczego Sony nie mogło zastosować w Slimach USB 2.0?? Byłoby za pięknie po prostu

Wracając do tematu - zacząłem od zainstalowania na kartę pamięci programu FreeMCBoot, konkretnie wersje dla zielonych w.w.w.freemcboot.info/noobie.html

Bardzo fajny program – w końcu mogę korzystać z managera plików korzystając z kabla komponent (uruchamiając go z płyty musiałem przełączać na kabel composite). Brak loga PS2 i szybsze boot’owanie – również bardzo fajna sprawa.
Mam dwa pendrive’y 8Gb, postanowiłem więc sprawdzić jak wygląda granie przez USB. Gry instalowałem programem USBExtreme, potem defragmentacja (ta w XP, nie żadnym programem) i nie było żadnych problemów. Na 8GB wchodzi jedna ‘większa gra’ lub dwie mniejsze z uwagi na potrzebne dla defragmentacji 15% wolnego miejsca.

Oto gry które testowałem przy użyciu Open PS2 Loader v0.8:

Mortal Kombat: Deception – pierwsza gra i.. działa bez płyty, szok Tak jak się spodziewałem filmy tną się co sekundę, sama rozgrywka natomiast bez zastrzeżeń, w przeciwieństwie do płyty muzyka nie urywa się na pół sekundy po wygranej rundzie czy przed komendą ‘fight’. Jedynie co na minus to jakieś 2-4 sekundy dłuższe loadingi. Nawet nie same przed walką ale np. czarny obraz zaraz po walce widoczny jest dłużej niż normalnie. Tak czy inaczej, intro znam na pamięć więc granie jak najbardziej na plus.

Burnout 3: Takedown – Przycina intro oraz filmiki w tle w menusach, loading’i chyba nawet takie same jak przy DVD, bez zastrzeżeń.

Resident Evil Code: Veronica X – Filmiki nie przycinają ale odtwarzane są jakby w lekko zwolnionym tempie. Troszkę dłuższe loading’i między lokacjami (animacja otwierania drzwi + dodatkowe 2-3 sekundy czarny obraz).

God Of War / God Of War II – Przycinające filmiki (tu jest to już troszkę uciążliwe), gameplay bez zastrzeżeń.

Tekken 4 – Filmiki wyłączają się po 2 sekundach, gameplay bez zastrzeżeń. Trochę dłuższe loading’i.

Tekken Tag Tournament – Niestety grę trzeba uruchamiać przy załączonym ‘Mode 02’. Pierwsze sekundy walki (i czasem w trakcie) tną ale przynajmniej w końcu mogłem zagrać w ten kultowy tytuł, wcześniej nie robiłem tego z obawy przed katowaniem lasera CD które nie są już tak dobre jak kiedyś (pamięta ktoś ciemnozielone TDK RefleX Ultra lub niebieskie Verbatimy? )

Pride FC – Gra działa dokładnie tak samo jak z płyty, nawet filmiki się nie tną.

NBA 2K8 / PES 2008 – poza tnącym filmikiem w PES 2008 wszystko działa jak należy, żadnych opóźnień ani dłuższych loading’ów. Szczególnie cieszy NBA 2K8, laser działał tu głośno i intensywnie.

Grand Theft Auto III / Vice City / San Andreas – Po prostu super. Dwie pierwsze części skończyłem ponad 10 lat temu na PC, San Andreas na PS2 jednak nigdy nie ruszałem, serce mi pękało słysząc jakie męki przechodzi laser dogrywając wszystko bez przerwy. Na USB problem nie istnieje, gry chodzą świetnie, GTA III już zdążyło mnie pochłonąć na nowo

Tak więc wychodzi na to że granie przez USB nie jest takie straszne jak można niekiedy przeczytać w sieci. Nie jest też jednak tak kolorowo, przygodówki z przycinającymi filmikami to jednak nie jest ‘to’. Dlatego kombinuje dalej i tutaj chciałem zwrócić się do znających się na rzeczy użytkowników forum i zadać kilka pytań.
 1. Jak rozumiem granie z zewnętrznego HDD nie różni się niczym od grania z Pendrive’a? w.w.w.versatile1.wordpress.com/2008/01/12/how-to-boot-games-off-usb-with-ps2/ gość w turorialu sugerował taką teorie jednak to jedyna taka opinia z jaką się spotkałem.
 2. Posiadam PS2 Slim SCPH-70004, jak wiadomo w modelu tym możliwe jest podłączenie HDD (idealne rozwiązanie jak dla mnie). Przespałem jednak temat i z tego co widzę nie można już nigdzie znaleźć takich wynalazków jak HD Combo. Dlatego krótko i na temat – czy taki scenariusz jest jeszcze w ogóle możliwy? Czy jest ktoś kto byłby w stanie przylutować złącze IDE do HDD? Ktoś się tym zajmuje, może na forum? Jeśli nie to od razu opcje będę mógł skreślić, ja sam musiałem instalować gotowca FMCB, prędzej ulepię działające PS2 ze śniegu niż przylutuje cokolwiek poprawnie.
 3. Pozostaje jeszcze opcja z SMB gdzie podobno gry działają bardzo przyzwoicie, nie gorzej niż przy użyciu napędu DVD. Mam tutaj jednak wątpliwości czy takie połączenie jest wykonalne w moim przypadku. Posiadam taką kartę sieciową w.w.w.softwreper.com/3891-realtek-rtl81698110-family-gigabit-ethernet-nic.html Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC - tyle że posiada ona tylko jedno wejście, zajęte już przez ‘kabel internetowy’. Rozumiem że musiałbym dokupić drugą kartę sieciową, czytałem jednak opinie że wtedy na czas grania należy odpinać kabel od Internetu, czy to prawda? Byłoby to delikatnie mówiąc niewygodne i nie ułatwiające życia rozwiązanie. O więcej w sprawie SMB póki co nie ma sensu pytać, odpowiedź na to pytanie pokaże czy jest w ogóle sens wchodzić głębiej w temat.
 4. Jest jeszcze ostatnia opcja – kupno PS2 FAT + NA + HDD. Sprawa wydaje się prosta jednak trochę strach kupować używany sprzęt. Ceny też nie są takie niskie jakby się mogło wydawać. Co o tym myślicie? Jaki model byłby najlepszy a jakiego unikać? Na co zwracać uwagę? Laser nie musi być sprawny ponieważ mogę zainstalować FMCB przy użyciu mojego slima ale czy do odtwarzania gier z HDD potrzebna jest przeróbka czy to bez znaczenia?

Chyba trochę zamieszałem z tym ostatnim pytaniem Jakby co to doprecyzuję. Póki co to tyle, proszę o poradę, z góry dziękuję i pozdrawiam
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.03.2013, 21:58   #2
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,119
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y2J Podgląd Wiadomości
nie chce się już z tym męczyć, tym bardziej że jak pisał Berion, płyty mogą się same ‘psuć’ z czasem, sam to przechodziłem (wyparowanie danych z CD Verbatima itp.).
Nie tylko mogą, ale i będą. Taka to już technologia.

Cytat:
dlaczego Sony nie mogło zastosować w Slimach USB 2.0?? Byłoby za pięknie po prostu
Gdyby nie przespali rozwoju sieci i rozwinęli OSDYS2 (w PSBBN) i/lub XMB (w modelach DESR-xxxxx) to pewnie mielibyśmy w ostatnich modelach USB 2.0. A tak, to pozostały ciekawostkmi. Oba UI były nastawione na multimedia, m.in fotki z aparatu, stąd taka moja teza. Także potrzeby takiej nie było (peryferiom starczy USB 1.1, a każdy zaoszczędzony cent przy tych ilościach... wiadomo ;]), na dodatek gdzieś w połowie życia PS2, sjeep napisał HDLoadera, a w jakiś rok po nim pojawił się USB Advance. Z punktu widzenia Sony, USB 2.0 było skrajnie nie na rękę, wycięli nawet i.Link (FireWire). Na PS3, emulując PS2, USB też jest spowalniane (ciekawe dlaczego ).

Cytat:
Bardzo fajny program – w końcu mogę korzystać z managera plików korzystając z kabla komponent (uruchamiając go z płyty musiałem przełączać na kabel composite).


Cytat:
Gry instalowałem programem USBExtreme, potem defragmentacja (ta w XP, nie żadnym programem) i nie było żadnych problemów. Na 8GB wchodzi jedna ‘większa gra’ lub dwie mniejsze z uwagi na potrzebne dla defragmentacji 15% wolnego miejsca.
Nie używaj tego programu. Polecam USBUtil, co najmniej w wersji 2.0. Chyba, że jesteś masochistą. Ma koszmarne, jarmarczne gui, ale jest "sporo funkcjonalny".

Cytat:
Oto gry które testowałem przy użyciu Open PS2 Loader v0.8:
Spróbuj wersji 0.9.

Cytat:
Tak jak się spodziewałem filmy tną się co sekundę, sama rozgrywka natomiast bez zastrzeżeń,
Prędkość pendrive'a też ma znaczenia. Może nie tyle prędkość zapisu (byleby nie była niższa USB 1.1 ;]) co czasy dostępu do sektorów.

Cytat:
Jedynie co na minus to jakieś 2-4 sekundy dłuższe loadingi.
USB 1.1 jest znacznie wolniejsze niż DVD x2. Głównie stąd biorą się problemy z loadingami i filmikami, które mają bitrate wyższy niż możliwa do osiągnięcia prędkość odczytu.

Cytat:
Jak rozumiem granie z zewnętrznego HDD nie różni się niczym od grania z Pendrive’a?
Niczym.


Polecam też zapoznać się z moim PS2 FAQ. Pytałeś o modele, tam względnie szczegółowo je opisałem.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF

Ostatnio zmieniany przez Berion : 03.03.2013 o godz. 22:01
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2013, 23:05   #3
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,469
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jedyne "sklepy", które maja jeszcze na stanie HDCombo/HD pro, które udało mi się znaleźć:
http://www.psxboy.com/1212_HD-PRO-fo...CPH-7xxxx.html
http://www.westingames.com/ProductDetails.aspx?id=865
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2013, 10:08   #4
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 154
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szczuru dzięki za linki. Jednak zamontowanie tego to i tak sprawa raczej nie do przeskoczenia dla mnie.

Postanowiłem zaryzykować i kupiłem PS2 FAT + NA, ten oto zestaw:
w.w.w.allegro.pl/show_item.php?item=3074408935
(sprzedający obiecał dorzucić jeszcze dwa dodatkowe pady bezprzewodowe, razem 4. Ale to raczej w ramach ciekawostki, dobrze wiemy że nic nie zastąpi starego dobrego duala )

Konsola SCPH-3XXXX. Jeśli wszystko działa tak jak zapewniał sprzedawca to pozostanie mi dokupić przejściówkę w.w.w.allegro.pl/usb-2-0-ide-adapter-2-5-3-5-sata-zasilacz-i3004161241.html i dysk. Mam już na oku te trzy modele

w.w.w.allegro.pl/dysk-ide-400-gb-samsung-hd400ld-i3074780461.html
w.w.w.allegro.pl/dysk-twardy-seagate-barracuda-400gb-7200-ata-i3066956303.html
w.w.w.allegro.pl/samsung-hd300ld-300gb-okazja-100-sprawny-i3056284733.html

Wszystkie oczywiście kompatybilne (według w.w.w.ps2drives.x-pec.com/?p=list )

Wcześniej zapytam jeszcze znajomego serwisanta czy nie ma czegoś na zbyciu. Chciałbym żeby dysk miał minimum 300 GB, tak żeby raz wrzucić wszystkie ulubione gry i mieć spokój. Wiem że HD Loader nie wykrywa więcej niż 137 GB ale podobno OPL nie ma już z tym problemu (?).

Czy to się uda? Pewności nie ma, mogłem tylko zaryzykować. Sprzęt powinien dojść w połowie tygodnia, zdam relację jak to wygląda.


@Berion:

Cytat:
Bardzo fajny program – w końcu mogę korzystać z managera plików korzystając z kabla komponent (uruchamiając go z płyty musiałem przełączać na kabel composite).
Nie wiem dlaczego, uruchamiając uELF z płyty ukazywał się komunikat 'tryb niedostępny', czyżby za mała rozdzielczość dla kabla komponent? W FMCB wszystko śmiga jak należy, chwała mu za to

Cytat:
Napisany przez BERION
Nie używaj tego programu. Polecam USBUtil, co najmniej w wersji 2.0. Chyba, że jesteś masochistą. Ma koszmarne, jarmarczne gui, ale jest "sporo funkcjonalny".
Nie ukrywam że wygląd trochę mnie odstraszył. Czy wybór programu może mieć wpływ rozgrywkę? Tzn. prędkość doczytywania itp? Na czym polega większa funkcjonalność USBUtil? Co można jeszcze robić oprócz samej instalacji gry na dysku?

Cytat:
Napisany przez BERION
Polecam też zapoznać się z moim PS2 FAQ. Pytałeś o modele, tam względnie szczegółowo je opisałem.
Twój FAQ dawno przestudiowany ale w ostatnim tygodniu bez przerwy czytałem i doszło tyle nowych informacji że chwilami mam mętlik, tak jak z tym pytaniem o to czy FMCB działa na nieprzerobionej konsoli

Najważniejsze pytanie:

Cytat:
Napisany przez BERION
Cytat:
Oto gry które testowałem przy użyciu Open PS2 Loader v0.8:
Spróbuj wersji 0.9.
Czym różni się wersja 0.8. od 0.9., kompatybilność? Na karcie mam FMCB for Dummies a tam z automatu jest wersja 0.8. czy można zrobić jakoś podmiankę? Opłaca się?
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2013, 11:26   #5
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 14.08.2009
Lokalizacja: Polska
Posty: 83
habinka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0 pkt>
sam miałem hdd 160 gb w ps2 i wykrywało całość ale tez zależy od wersji hd loadera podobno te pierwsze właśnie miały limit teraz jest to zdjęte więc powinien smigać każdy dysk . polecam tę stronkę www.sksapps.com/index.php?page=ps2.html jest tam masa przydatnych programów jak HD loadery i inne

a tu masz jak podłączyć dysk lan poradnik zapożyczony ze strony playstationforum.pl/t-jak-podlaczy%C4%87-dysk-lan-do-ps2

Co jest potrzebne:
- Konsola z kartą sieciową wersja Slim lub adapter do konsoli Fat.
- Kartę pamięci z FreeMCBoot i programach na karcie SMS i OpenPS2Loader
- Kabel sieciowy
- PC z kartą sieciową lub router
- Program USBExtreme do przerabiania obrazu gry na swój dysk w PC
- Program Ps2client-gui do udostępniania plików multimedialnych do programu SMS na konsoliPodłączamy konsolę przez kabel sieciowy do PC lub Router. Po podłączeniu do PC wchodzimy do ustawień karty sieciowej. Wchodzimy przez panel sterowania do swoich kart sieciowych klikamy prawym przyciskiem myszy na karcie sieciowej i wybieramy właściwości. I ustawiamy tak jak na obrazku gdyż programy na karcie FreeMCBoot standardowo mają przypisane takie IP do komputera IP a konsola standardowo ma ip 192.168.0.10.

Screen1
Screen2
Screen3

Jeżeli do podłączamy konsole do routera już istniejącej sieci to musimy tylko pamiętać aby IP konsoli nie w chodziło w konflikt z innym komputerem gdzie ip dla konsoli może być zajęty przez inne urządzenie. W takim wypadku zmieniamy ip w konsoli.

Teraz aby nasza konsola widziała dane z PC potrzebujemy stworzyć dysk lub katalog o magicznej nazwie PS2SMB
gdyż program na karcie OpenPS2Loader tak ma ustawiony domyślnie odczytywanie z PC. I taki dysk lub katalog udostępniamy w sieci. Jeśli mamy system WinXp to wystarczy tylko udostępnić a jeżeli mamy Windows7 lub Vista trzeba uruchomić kategorie dla katalogu aby był dostępny dla wszystkich inaczej nasza konsola nie zobaczy danych z Pc bo są szyfrowane hasłem z tych dwóch systemów.

Udostępnianie Win7 Vista jak zdjąć szyfrowanie.

Tworzymy katalog PS2SMB i klikamy prawym i wybieramy właściwości, następnie wchodzimy w zakładkę Udostępnianie i robimy tak jak jest na obrazkach.

Screen1
Screen2
Screen3
Screen4
Screen5
Screen6
Screen7

Po ustawieniu wszystkiego klikamy OK. ta operacja też się przydaje dla tych co chcą aby WinXp miał dostęp do danych z Win7.

No to co konsola podpięta, komp z konfigurowany dysk udostępniony. To zostaje nam wgrać jakąś grę na dysk i odpalamy konsole.

Gry wgrywamy na dysk za pomocą programu USBExtreme.
Więc wybieramy sobie grę z DVD lub obraz płyty z grą uruchamiamy program

1 wybieramy z jakiego napędu będzie czytana płyta.
2 wybieramy czy to ma być płytka CD czy DVD
3 wybieramy na którym dysku ma się zapisać obraz
4 wpisujemy sobie nazwę jaka ma widnieć w spisie na konsoli
5 klikamy start i czekamy aż program skończy operacje i klikamy OKWięc mamy już wszystko gotowe aby odpalić grę na konsoli za pomocą sieci LAN.

Konsola:
Odpalamy program PS2 Loader lub inny program który potrafi odpalić gry z sieci.jak widać pokazały się obrazy gier w sieci Lan. Odpalamy i gramy.
jeżeli nic się nie pokazuje to patrzymy w ustawieniach po wciśnięciu Start wchodzimy do ustawień sieci i sprawdzamy czy wszystko jest tak jak na tym obrazku.Jeżeli są inne niż powinny być to zmieniamy i po wciśnieciu OK zapisujemy ustawienia w opcji Save Changes.

A teraz program ps2client-gui

Aby można było udostępnić dane multimedialne do programu SMS Avi czy mp3.

Odpalamy program i ustawiamy.

1 Dodajemy katalog lub dysk z filmami lub mp3
2 klikamy browse i dodajemy plik ps2client
3 sprawdzamy czy ip jest takie same jakie ma konsola
4 Przed kliknięciem Ok konsola już musi mieć uruchomiony program SMS i klikamy ok


Powinno nam się otworzyć okno dosowe które chowamy sobie na pasek zadań.

Jeżeli się okaże że konsola dalej nie widzi plików medialnych to sprawdzamy po wciśnięciu start czy jest ustawione żeby konsola automatycznie widziała sieć.Jeżeli wszystko mamy ok powinny się pojawić pliki multimedialne.To tyle na temat pracy konsoli w trybie LAN.
Na koniec wrzucam screen że Ps2 w trybie 1080i ma się dobrze i odpala filmy w tym trybie jeżeli dany film ma taką możliwość.


Ostatnio zmieniany przez habinka : 04.03.2013 o godz. 11:44
habinka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2013, 13:39   #6
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,469
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Olej HDLoader'a i przerzuć się na OPL'a 0.9

Tak, możesz bez problemu podmienić starą wersję na nową
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2013, 15:53   #7
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 154
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ściągnąłem stąd

w.w.w.psx-scene.com/forums/f150/open-ps2-loader-project-v0-9-a-62141/

OpenPS2Loader_0.9.1.

Włączyłem uELF'a i za pomocą managera plików skopiowałem z pendrive'a do folderu BOOT (na karcie pamięci) plik OPNPS2LD.ELF po czym zmieniłem jego nazwę na OPL.ELF, wcześniej usunąłem stary OPL (0.8.).

Działa ale czy na pewno dobrze to zrobiłem czy też istnieje jakiś lepszy, bardziej fachowy sposób?


Pierwsza zmiana to czarne tło na początku, wygląda fajnie, oprócz tego zauważyłem że po uruchomieniu gry pojawia się napis "loading configuration", można to jakoś usunąć? W 0.8. tego nie było, kwestia estetyczna ale jednak.

Na minus też to że nie da się wyjść z Mortal Kombat: Deception do browsera naciskając R1+R2+L1+L2+START+SELECT, pojawia się napis 'tryb niedostępny' (komunikat od TV), na 0.8. od razu wgrywał się browser.

Mam jeszcze pytanie co do ustawień, wygląda to tak:

Check USB game fragmentation - ON
USB delay - 3
USB prefix path - NOT SET
RTH prefix path - NOT SET
Automatic HDD spin down - 20

Czy ustawienia są OK czy też powinienem coś zmienić?

Habinka dzięki, póki co temat SMB odchodzi na dalszy plan, mam nadzieje że uda się z HDD
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2013, 17:12   #8
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 14.08.2009
Lokalizacja: Polska
Posty: 83
habinka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0 pkt>
hd loader śmigał mi ze wszystkimi grami może 1 lub 2 nie działały , krótsze loadingi generalnie polecam rozwiązanie ps2 +na +hdd

Ostatnio zmieniany przez habinka : 04.03.2013 o godz. 17:14
habinka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2013, 09:41   #9
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 154
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wczoraj przyszła paczka. Konsola model SCPH-30003, wizualnie stan bdb, wszystko działa.

Pierwsze wrażenie - może i jest większa ale jednak dumnie to wygląda na biurku, sprawia wrażenie sprzętu, Slim wygląda raczej jak zabaweczka Zauważyłem że konsola wcale nie działa głośniej od Slima, również nie nagrzewa się tak jak jej mniejszy odpowiednik. W zestawie był 20 GB dysk i mogłem już przekonać się jak wygląda granie z HDD, między innymi na przykładzie Tekken'a 5. Jak to śmiga! O ile sam fakt nie babrania się z płytami to ogromny komfort tak prędkość dogrywania to już w ogóle kosmos. Taki Tekken akurat i tak szybko się wgrywa ale jest wiele gier gdzie obniżony czas loading'u na pewno będzie przydatny. Także jestem bardzo zadowolony z zakupu, mam nadzieje że Network Adaptery nie są awaryjnym sprzętem i trochę mi ten zestaw posłuży.

Do tego oryginalna karta pamięci (razem z HD Loader'em - zrobiłem format i zainstalowałem OPL 0.9) - sądząc po czcionce bardziej przypomina oryginał niż zakupione przeze mnie w tym roku kolorowe karty. W zestawie znalazły się również cztery bezprzewodowe pady:

w.w.w..dragonpro-china.com/products_detail/&productId=79d9cc29-e805-4dae-a6d1-555a2e248044&comp_stats=comp-FrontProducts_list01-products_list2.html

Sprzedawca mówi jednak że baterie wytrzymują około 12 godzin grania bez wibracji, nie za dużo więc i tak chyba dokupię coś na kablu.


Dziś kupię przejściówkę IDE--->USB:
w.w.w.allegro.pl/066-adapter-usb-to-ide-sata-3-5-2-5-dysk-hdd-i3063652039.html

i zostanie mi jeszcze dysk. Spróbuje policytować tutaj:
w.w.w.allegro.pl/dysk-twardy-seagate-barracuda-400gb-7200-ata-i3066956303.html

jak się nie uda to raczej wezmę to:
w.w.w.allegro.pl/dysk-ide-400-gb-samsung-hd400ld-i3074780461.html

Według PS2 Hard Drive Compatibility List obydwa pasują:

w.w.w.ps2drives.x-pec.com/?p=list&v_brand=Seagate&v_modelnum=ST3400620A&v_si ze=&v_rpm=&v_buffersize=&v_fitting=&v_working=&v_v ersion=&v_adaptor=&v_postedby=

w.w.w.ps2drives.x-pec.com/?p=list&v_brand=Samsung&v_modelnum=HD400LD&v_size= &v_rpm=&v_buffersize=&v_fitting=&v_working=&v_vers ion=&v_adaptor=&v_postedby=

Trochę martwi że wszyscy testowali używając HD Loader'a, pozostaje mieć nadzieje że OPL 0.9 da sobie radę.


Na koniec mam jeszcze tylko dwa pytania:
 1. Postawiłem konsolę pionowo, o ile wiadomo że jest przystosowana do pracy w takiej pozycji tak zastanawia mnie co na to dysk twardy? Nie zaszkodzi to HDD?
 2. Gry będę odpalał z HDD poprzez OPL 0.9, czy potrzebny mi jest do czegokolwiek ESR? Z tego co wiem jest to disc patcher więc raczej nie. Czy nie stanie się nic jeśli usunę go z folderu BOOT? Można go jakoś odinstalowąć czy wystarczy usunięcie z karty? Nie robiłbym tego ale czasami po IGR zamiast do menu FMCB bez przerwy jestem przekierowywany do menu ESR (również po wyjściu z niego) i muszę wtedy wyłączyć i włączyć jeszcze raz konsole.
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2013, 09:52   #10
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,469
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y2J Podgląd Wiadomości
Na koniec mam jeszcze tylko dwa pytania:
 1. Postawiłem konsolę pionowo, o ile wiadomo że jest przystosowana do pracy w takiej pozycji tak zastanawia mnie co na to dysk twardy? Nie zaszkodzi to HDD?
 2. Gry będę odpalał z HDD poprzez OPL 0.9, czy potrzebny mi jest do czegokolwiek ESR? Z tego co wiem jest to disc patcher więc raczej nie. Czy nie stanie się nic jeśli usunę go z folderu BOOT? Można go jakoś odinstalowąć czy wystarczy usunięcie z karty? Nie robiłbym tego ale czasami po IGR zamiast do menu FMCB bez przerwy jestem przekierowywany do menu ESR (również po wyjściu z niego) i muszę wtedy wyłączyć i włączyć jeszcze raz konsole.
1. W praktyce ja na Twoim miejscu nie stawiałbym konsoli (a dokładniej moja SCPH-30003 z HDD cały czas "leży" )
2. Możesz śmiało go usunąć menadżerem plików
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2013, 10:14   #11
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,119
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y2J Podgląd Wiadomości
Dziś kupię przejściówkę IDE--->USB:
W jakim celu? ;]

Cytat:
Postawiłem konsolę pionowo, o ile wiadomo że jest przystosowana do pracy w takiej pozycji tak zastanawia mnie co na to dysk twardy? Nie zaszkodzi to HDD?
Może być nawet na ukos, chyba że to HDD Majów. ;P

Cytat:
czy potrzebny mi jest do czegokolwiek ESR? Z tego co wiem jest to disc patcher więc raczej nie.
Znowu mylisz pojęcia. ESR to nie to samo co ESR Disc Patcher.

Jeśli nie masz zamiaru nigdy więcej odpalać czegokolwiek z płyty to możesz wyrzucić. Konsola nie wybuchnie, a pustych wpisów OSDh nie wyświetla.

Tak wystarczy wyrzucić. Mówimy o instalacji FMCB tylko dlatego, że KELF są podpisywane pod Twoją kartę i dlatego, że w przypadku instalacji multi, tworzone są linki symboliczne do tych samych plików. "Instalacja" każdego innego programu to po prostu kopiowanie pliku X miejsce Y.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2013, 11:09   #12
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,469
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
W jakim celu? ;]
Pewnie po to aby podłączyć HDD pod PC i instalować gry nań ;]
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:10   #13
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 31.01.2013
Posty: 154
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokładnie tak jak Szczuru piszę.

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Może być nawet na ukos, chyba że to HDD Majów. ;P
Mam nadzieje że masz rację, dla mnie ustawienie konsoli pionowo jest na plus pod każdym względem. Trochę panikuję bo na konsola.pl (chyba) w FAQ'u przeczytałem że taka pozycja skraca żywotność dysku HDD o 70%.

Co do ESR to właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, usunąłem, nic nie wybuchło, jest OK, dzięki

-----------------------------------------------

Co do samego 'wielkiego planu' i procesu 'zbrojenia' mojej PS2 to wchodzę pomału w ostatnią fazę. Zmówiłem ten dysk (dla bezpieczeństwa kurier):

w.w.w.allegro.pl/dysk-ide-400-gb-samsung-hd400ld-i3074780461.html

Zgrałem wszystkie obrazy płyt z mojej kolekcji (85), czekają na dysku zewnętrznym. Skompletowałem także okładki i theme dla OPL 0.9 - thm_NJoy16_9_Glass - bardzo fajnie to teraz wygląda.


Zanim przyjdzie przesyłka z dyskiem i konwerterem chciałbym zapytać jeszcze o parę rzeczy żeby potem wiedzieć na 100% co robić i nic nie zepsuć.
 1. OPL 0.9 przewiduje:

  * fix for DVD9 games

  czy taki obraz płyty zostanie poprawnie zainstalowany przez WinHIIP V1.7.6 i potem odczytany przez OPL 0.9? Z tego co wiem to problemy dotyczą głównie samego zrzucenia obrazu ponieważ nagrywarki nie odczytują płyt DL i trzeba kombinować przy użyciu DVD Decrypter/ImbBurn. Czy jednak posiadając już poprawnie zrzucony obraz również mogą wystąpić jakieś problemy?
 2. Czy chcąc korzystać z okładek/thm wystarczy dodać na dysku (kiedy ten jeszcze jest podłączony do komputera) folder o nazwie OPL czy też tak jak podane jest w instrukcji należy dodać partycję za pomocą uELF'a?

  w.w.w.opl.sksapps.com/index.php?opl=hdd.html

  Właściwa wydaje się druga opcja jednak szukając informacji spotkałem się również z pierwszą metodą.
 3. Czy jeśli konsole włączam codziennie (przynajmniej na 20 minut) powinienem wyłączać przycisk zasilania z tyłu? Moja Slim przez 8 lat utrzymywana była w trybie 'stand by', nawet w okresach gdzie grałem dosłownie raz na rok. Działa do dziś bez zarzutu (TV również utrzymuje w trybie 'stand by'), zauważyłem jednak że dotykając obszar PS2 pod logiem można odczuć delikatne ciepło, czy to normalne czy też taki stan jest naturalny i nie zaszkodzi konsoli?

I na koniec najważniejsza kwestia:
Jak wygląda sprawa z ustawieniem Master/Slave w HDD? W różnych tutorialach podane są różne informacje.
Żeby rozwiać wątpliwości, w moim przypadku krok po kroku:
 1. Podłączam HDD do komputera przy użyciu IDE--->USB converter'a. Dysk zostanie wykryty jako mass więc nie muszę nic przełączać czy też powinienem przestawić na Slave?
 2. Za pomocą programu WinHIIP V1.7.6 formatuję dysk i zaczynam instalować gry. Czy powinienem coś zmieniać w ustawieniach? Zmienić z 28bit na 48bit (dysk 400 GB)?
 3. Po zakończeniu instalacji defragmentacja. Czy wystarczy ta oferowana przez Windows XP? W przypadku gier na USB było OK. Spotkałem się jednak z opiniami że nawet Power Defragmenter nie jest za dobry, jeśli to prawda to jaki program będzie tu najlepszy?
 4. Po wszystkim bezpieczne usuwanie dysku i montaż w PS2. Czy dysk powinien być ustawiony na Master?

Przepraszam jeśli męczę w banalnych sprawach ale informacje w tutorialach nie są spójne a ja nigdy nie miałem do czynienia z dyskami (jedynie ostatnio zewnętrzny ale to co innego). Nie chciałbym czegoś zepsuć ani powtarzać parę razy procedury dlatego proszę o pomoc.
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 11:22   #14
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,469
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
1. Ja nigdy nie miałem problemu z odczytem DVD-DL w PC i WinHIIP za każdym razem bez problemu mi takowy obraz instalował.

2. Ja osobiście z okładek nie korzystam ale swego czasu (gdy korzystałem ) to trzymałem je na partycji "OPL", którą utworzyłem za pomocą uLe

3. Moja PS2 też jest non stop na czuwaniu


Co do zworki to u mnie musi być ustawiona na "Cable Select" aby dysk był widoczny w PS2.
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2013, 13:24   #15
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,119
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
I znowu pomieszałeś mnóstwo rzeczy.


Nie pamiętam kto pisał tamten FAQ, kiedy, ani nawet że istnieje mimo że mam tam moda. Stare dzieje. Bardzo starym HDD szkodzi inne ustawienie niż poziome lub pionowe. Obecnie produkowanym, zaryzykuję stwierdzenie że od dobrych kilkunastu lat, już nie.

Nagrywarki starożytnych nie odczytują DVD9 (DVD DL). Nie widziałem jeszcze żądnej nowej, która by nie odczytywała DVD-ROM DL. Płyty dla PS2 nie są żadne specjalne (w zasadzie są, ale mieszczą się w standardzie, więc można je bez problemu odczytywać na PC).

System plików na PS2HDD to APA>>PFS (dla przykładu, na USB HDA/OPL widzą tylko MBR>>FAT32). Niczym nie odczytasz tego na PC po za programami, które mają obsługę tego systemu plików (poza tym są niestabilne i łatwo można zniszczyć tablice (czyli wymagany potem format)). Gry dla HDL i OPL są wgrywane na APA>>RAW, w częściach po 128MB. Niczym tego nie defragmentujesz ani z poziomu PC, ani z poziomu PS2.

Na PS2: zależy od Network Adaptora. Teoretycznie Master, ale Szczurowi działa tylko na CS. Na PC tak jak Ci wymusza kontroler.

Bez znaczenia. Ja jako, że lubię porządek w kosmosie, nie zostawiam nieużywanych urządzeń pod prądem.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF

Ostatnio zmieniany przez Berion : 11.03.2013 o godz. 13:26
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
TrackbacksWyłączone
PingbacksWyłączone
RefbacksWyłączone


Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
PS2 Slim mooop12 Inne 1 21.02.2010 14:58
PS2 Slim NTSC + LCD 37" i kabel component darrkis Hardware 3 15.11.2009 17:26
PS2 SLIM I DYSK Damian666 Hardware 4 06.07.2009 14:53
PS2 Slim i blokady duchos Hardware 25 04.01.2008 23:45
pomocy jak wymienic laser ps2 slim 22adi2 Hardware 5 05.12.2007 12:03


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO