Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS3 "Jailbreak" (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps3-jailbreak-86545/)

M@X 07.09.2010 14:25

Podobno 3.42 lata exploit, moze ktos potwierdzic?

emesc 07.09.2010 14:38

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1116799)
Podobno 3.42 lata exploit, moze ktos potwierdzic?

PSFreedom rzecze:
"DO NOT UPDATE TO THE RECENTLY RELEASE FIRMWARE 3.42 AS IT FIXES THE EXPLOIT! This means that anyone with the 3.42 kernel will not be able to use PSFreedom."
Nie brzmi to bajlepiej

M@X 07.09.2010 14:40

Ja tam sie ciesze ;-)...

ethar 07.09.2010 14:43

Sony łata dziury w swoim systemie, mam nadzieję że to nie będzie wyglądać na zasadzie. Nowy firmware = Blokowanie Jailbreak'a
Zablokowanie Jailbreaka = Nowy update do niego
Nowy update = Nowy Firmware który znów go zblokuje
Jak tak to będzie w kółko powtarzało, to w końcu zablokują USB'ki w PS3 i znów okroją konsolę... Przez to przecież wykastrowali PS3 z linuxa, bo się bali magicznych Iso Loaderów, mam rację?

emesc 07.09.2010 14:46

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1116802)
Ja tam sie ciesze ;-)...

Dalszy brak opcji na homebrew, super ;p

Patrix 07.09.2010 14:46

No to użytkownicy będą musieli zrezygnować z trybu online...

emesc 07.09.2010 14:50

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1116806)
No to użytkownicy będą musieli zrezygnować z trybu online...

Chyba nie do końca:
"If you want to connect to PSN without updating, use of of the many proxy methods to bypass the update check. Search google for more information on this matter."

M@X 07.09.2010 15:20

Metoda proxy juz dawno nie dziala - zalatano ja przy okazji zamieszania z luka w OtherOS ;-)!

Symeonius 07.09.2010 15:46

ps3-hacks.com/2010/09/06/ps3-firmware-3-42-released/

sie nie da a sie da

Berion 07.09.2010 16:34

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1116811)
Metoda proxy juz dawno nie dziala - zalatano ja przy okazji zamieszania z luka w OtherOS ;-)!

Teraz znów działa.
Ku Twej irracjonalnej boleści z, jak sądzę, zamiłowania do klimatów Orwellowskich. :P

- - -

W regulaminie jest jednak wzmianka, że Sony może sobie robić rożne rzeczy z naszą konsolą online *bez* naszej wiedzy i zgody. Czyli mogą równie dobrze wprowadzić łatki na fw, płynące w tle i instalujące się przy kolejnym uruchomieniu konsoli.

Cytat:

Napisany przez FrogPL
@Berion napisz o co mam pytac to przejade po miescie do moich lokalnych elektronikow i zapytam. Moze jakims fartem maja cos. Tylko napisz dokladnie o co mam pytac bo nie ogarniam

O "devborada na USB", ale ja się pytam o "programator na USB" żeby nie straszyć ludzi. ;)

Wynalazków na mikrokontrolerach nie opłaca się składać bo tego potem nie update'ujesz. A już teraz wylazł PS2Groove v1.1 z upg hv jak przy GeoHotowym glitchu.

Ja szukam AT90, ale takiego z 16MHz i flashem co najmniej 32KB. Na 8MHz może nie dać rady, a flash po to aby przyszłe update'y sie mieściły - po co kupować dwa razy.

Np. ten jest "full wypas", ale zapytam się dla pewności na psx-scene.com (znam się na tym tak samo jak ty ;) ):
http://www.atmel.com/dyn/products/pr...p?part_id=3875

Tylko weź i znajdź coś takiego...

- - -

No i wreszcie! Doczekaliśmy się klienta FTP. Pełen dostęp do dev_hdd0, dev_usb (zgaduję nazwę ;]) i odczyt z dev_flash, dev_bdvd. A więc można robić kopię (tak przynajmniej mi się wydaje) save'ów z copy prohibited i kopię trophy!

- - -

Marzy mi się odczyt w jakiś magiczny sposób tego cholernego TPMa.

Patrix 07.09.2010 22:57

PS3 można złamać kalkulatorem :P
Coś mi się wydahe, że ten cały JB to po prostu odnaleziony tzw. "service key" - to wszystko.


emesc 08.09.2010 00:26

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1116852)
PS3 można złamać kalkulatorem :P

Jak na Unixie bazuje i ma kontroler USB z oprogramowaniem dostępnym to można i kalku, szkoda że Algebra FX 2.0 od Casio się nie da, skorzystałbym. A swojego czasu się zastanawialiśmy, po kiego wała USB w kalkulatorze.
Zresztą tymi kalkulatorami w ogóle dużo można. Ja sam dziękuje bodajże rosyjskim świrom programistycznym za manager plików do Casio i wygodną obsługę bmp. Egzamin z teorii fal dzięki nim przeszedł bezboleśnie :D
Oby się chociaz na mojego androida coś pojawiło to z telefonu skorzystam ;)

robotm 08.09.2010 01:36

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1116821)
Wynalazków na mikrokontrolerach nie opłaca się składać bo tego potem nie update'ujesz.

Upddate'ujesz :)
Każdy chip atmela z USB w nazwie ma bootloader i softem Atmelowskim można to aktualizować.
Kod obecnego groova po skompilowaniu ma około 11 Kb - po prostu trzeba mieć chip z przynajmniej 16 Kb pamięci :)
8MHz też działa ... - olimex.com/dev/index.html to jest działający board z 16 kilo pamięci i zegarkiem 8MHz.
Było to w Polsce do dostania za około 120 pln shop.kristech.eu/product_info.php?products_id=165 - ale zaspałem :(

seguro.pl/sklep/?zobacz=4708&producent= To jest najdroższe rozwiązanie ... ale też najmocniejsze :)
Tylko czy tyle będzie trzeba ??
W sumie rozchodzi się o pamięć - najtańszy chip to : seguro.pl/sklep/?zobacz=5127 - 19 pln.
Pozdrawiam :)

emesc 08.09.2010 10:22

Cytat:

Napisany przez robotm (Post 1116855)
seguro.pl/sklep/?zobacz=4708&producent= To jest najdroższe rozwiązanie ... ale też najmocniejsze :)

Te gotowe płytki do zabawy zawsze były drogie. Jak tylko ktoś lubi się bawić z projektowaniem i wytrawianiem to można z reguły w max 1/3ceny zrobić sobie coś podobnego.

Patrix 08.09.2010 11:30

Wystarczy schemat, drukarka laserowa mono, papier kredowy, płytka, żelazko... :]
Generalnie dużo zabawy z taką jedną pierdołą :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.