Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Ps3 YOLD (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps3-yold-95120/)

MrFilox 28.10.2015 17:30

Ps3 YOLD
 
Czy w ps3 super slim moze wystapic yold w ps3 fat byly czesto w slimach rzadziej a w sslimach jak sony posbylo sie tej wady ?

misiozol 28.10.2015 17:46

Nawet ps4 ma TA wade, wiec sie nie pozbylo.

Trilu 28.10.2015 17:59

Nie ma takiej opcji ,aby tego się pozbyli ,gwarancja się kończy i ps3/ps4 zaczyna zdychać :)

mgit 28.10.2015 18:08

Gwarancje mogą unieważnić nawet w trakcie :szczerb:

Więc to, że konsola ma gwarancje to nie znaczy wcale, że ją ma :P

MrFilox 28.10.2015 18:47

Czyli jakbym kupił ps3 i gral bym czesto/odczasu do czasu maniakiem nie jestem. to po jakim czasie pojawil by yold 4-5 ? Czy raczej nie idzie tego przewidzieć.

mgit 28.10.2015 19:00

Cytat:

Napisany przez MrFilox (Post 1340658)
Czyli jakbym kupił ps3 i gral bym czesto/odczasu do czasu maniakiem nie jestem. to po jakim czasie pojawil by yold 4-5 ? Czy raczej nie idzie tego przewidzieć.

Nie idzie, równie dobrze może złapać po miesiącu od kupna, albo po dwóch latach.

Zresztą co się tym martwisz, jak padnie dasz do naprawy i ci naprawią (jak się uda to na gwarancji, a jak się nie uda, to zabulisz 150 zł i ci dowolny serwis konsol naprawi).... :fiu:

Trilu 28.10.2015 20:23

Ja mam trzecią ps3 ,o dziwo te po serwisie w Kielcach(mam trzy ps3) ,dłużej działają od tych seryjnie montowanych,nie ma reguły kiedy ps3 dopadnie YOLD,może nigdy ,a może od razu po rozpakowaniu paczki .

MrFilox 29.10.2015 05:11

A tak z ciekawosc mam 2 ps2 slim kupilem jeszcze jedno scph-70004 i tam zauwazylem ze procesor jest jakos dziwnie osadzony wiedz ten problem juz byl w ps2 na to wyglada.

misiozol 29.10.2015 08:54

A widzial ty kiedy ps2 co dostalo ylod ?

Berion 29.10.2015 10:14

Na oko, moja prywatna średnia wynosi 3000h dla PS3. Ale jak ją zamkniesz we wnęce z trzech stron to skrócisz ten czas.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć skąd się bierze YLOD/RSOD. A bierze się z braku kontaktu co najmniej jednej kulki płyty głównej z procesorem - a przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele (najczęstsza to kruszenie się cyny, ponieważ niewolno stosować ołowiu...).

Wszystkie PS2 mają procki na FPGA, a nie BGA, więc ten problem nigdy ich nie dotknie.


@mgit
Po pierwsze to serwis formatuje HDD, a jeśli oddasz bez HDD to i tak będziesz musiał go sformatować bo wsadzą swój i przypisany do konsoli zostanie ten nowy. Często ludzie mają setki GB danych na nim, a Ci bez CFW jak np. na PS4 mają demo P.T., które zostało usunięte z PSS, nawet z listy pobranych, a z backupu systemowego jak przywrócisz to już go nie aktywujesz.

Po drugie serwisy oszukują i zamiast reballing robią reflow, a przy reballingu wrzucą Ci takie samo gówno bezołowiowe jak wcześniej.

Po trzecie serwis może nie przyjąć do naprawy konsoli z CFW lub może w grać OFW...


Wiesz, takie porady to sobie sam wiesz co... ;p

ethar 29.10.2015 16:07

Ponoć jest gościu (już nie pamiętam skąd - gdzieś z Polski). Który ma taką renomę dot. reflow/rebailngu konsoli, że mu ino wysyłać :) Już nie pamiętam namiarów, ktoś o nim kiedyś wspomniał - jak mi padnie konsola to poleci do niego ^^ Chyba, że mówiliśmy o autoryzowanych serwisach od Sonego.

Trilu 29.10.2015 16:16

Pewnie chodzi o Spox'a ,serwis Kielce ,polecam ten serwis ,wszystko szybko i solidnie i działa :)
PS4 Reballing

mgit 29.10.2015 17:07

@Trilu

Ten serwis znam, natrafiłem na niego jak chciałem się zorientować ile będzie kosztować naprawa XboxOne... bardzo miła obsługa... gorzej jak dodzwonisz się do ich biura i nie ma serwisanta pod ręką. To w tedy czeski film i nic nie widzą.... Ale nic zarzucić poza tym im nie można.

@Berion
W przypadku XboxOne dane możesz mieć na dysku zewnętrznym usb w tym zainstalowane aplikacje to raz. Tym samym nic nie tracisz i nie musisz robić backup... wszystkie save, trofea z kolei są w chmurze... A dwa w przypadku Xbox One dysku nie formatują... odrzucają reklamacje z marszu, naprawiają tylko i wyłącznie pady... poprzez wymianę... więc o formatowanie nie musisz się martwić...

Prosty przykład mój.. reklamacja odrzucona... ba znajomy oddał na gwarancje bo nie było obrazu i zgadnij co? Reklamacja też odrzucona - uzasadnienie, uszkodzenie fizyczne :)

Zresztą - trzeba być *****em, by oddać konsole do naprawy z danymi na dysku... to samo tyczy się notebooka...

Berion 29.10.2015 17:21

Ale temat jest o PS3, nie o XBO. :P A z tą, a nawet PS4 jest tak jak napisałem.

MrFilox 29.10.2015 17:29

Mniejsza z tym :] a w xboxach tez byly "YOLD" :P nie wiem jak to sie nazywa w xboxach


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.