Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PSX Classic (https://forum.cdrinfo.pl/f105/psx-classic-97506/)

szczuru 17.12.2018 11:16

Czyli podmieniłeś Toshindena na SH bez zmiany bazy?

Zrzuć bazę na pena:
Kod:

#!/bin/sh

mount -o rw,remount /gaadata

cp -R /gaadata/databases/regional.db /media/regional.db
cp -R /gaadata/databases/regional.db /media/regional.kopia

Bazę masz na penie jako regional.db a kopię zapasową jako regional.kopia

Zedytuj ją (regional.db) SQL Lite Editorem:

Id Polskiego Silenta to chyba SLUS-00707?

Tabela Disc:
https://i.imgur.com/t59A5Ek.jpg

Tabela Game:
https://i.imgur.com/Y4zNOUz.jpg

I zapisz.

Przygotuj sobie na penie folder "1" a w nim Silent Hilla. Nazwy plików powinny być:
SLUS-00707.bin
SLUS-00707.cue (pamiętaj, żeby zedytować ten plik notatnikiem aby odwoływał się do SLUS-00707.bin)
SLUS-00707.png - LINK - png o rozmiarach 226x226px
SLUS-00707.lic - pusty plik tekstowy lub skopiowany np z Toshindena
pcsx.cfg

Plik pcsx.cfg możesz zedytować:
Kod:

region = 1
frameskip3 = 1

Zmienia to region na NTSC i wyłącza frameskip

Czyli na penie masz:
-plik regional.db (zedytowany)
-plik regional.kopia
-folder 1 z Silent Hillem

Zawartość boot.sh

Kod:

#!/bin/sh

mount -o rw,remount /gaadata

rm /gaadata/databases/regional.db
cp -R /media/regional.db /gaadata/databases/regional.db
rm /gaadata/1/*
cp -R /media/1/* /gaadata/1/
killall ui_menu
/usr/sony/bin/ui_menu
sleep 5s
export PCSX_ESC_KEY=2
killall ui_menu
sleep 5s
cd /data/AppData/sony/pcsx
/usr/sony/bin/ui_menu --power-off-enable
sync

Usunie to całą zawartość folderu 1 i skopiuje tam Silent Hilla z poprawnymi nazwami oraz podmieni bazę danych aby zamiast Toshindena była wpisany Silent Hill. Po zakończeniu kopiowania plików UI konsoli się zresetuje.

MajsterPopsuj 18.12.2018 01:03

LOL oni CAŁY tekst na obrazkach zrobili... Na dodatek 32bit PNG.
Kod:

ROOTFS1.img|usr\sony\share\data\images\
Podejrzewam, że nie będzie problemu z dodaniem polskiego języka. W ostateczności się podmieni jakiś eurokołchoźniany na nasz pikny jak za czasów Pegazusa. :D

A co do szyfrowania partycji z grami to ja tam widzę klucz 4K zaraz po nagłówku i skip na 0x200. Nie testowałem, ale stawiam browara że to tak odjebali. :czar:

Ja nie widzę fuszerki. Ja widzę sabotaż. :} To miało być celowo łatwe do rozpykania.

A tak BTW: jest tam obrazek joypada do X360. Ciekawe są też sterowniki. ;)

A youkai of love 18.12.2018 16:10

Jest jakiś skrypt co mi bezpiecznie i na stałe, niezależnie od późniejszych modyfikacji, doda select + triangle jako wejście do menu z poziomu konsoli a nie jak czyta gry z USB?

Jolek 18.12.2018 16:30

Wciśnięciem "ESC" na klawiaturze. :D

Partyzant 18.12.2018 16:51

Silent Hill podmieniony, baza zedytowana, mam okładkę SH, ale gra nie rusza...

szczuru 18.12.2018 18:10

Cytat:

Napisany przez Partyzant (Post 1415147)
Silent Hill podmieniony, baza zedytowana, mam okładkę SH, ale gra nie rusza...

A ruszała gdy miałeś okładkę Toshindena? Pokaż zawartość pliku cue.
Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1415144)
Jest jakiś skrypt co mi bezpiecznie i na stałe, niezależnie od późniejszych modyfikacji, doda select + triangle jako wejście do menu z poziomu konsoli a nie jak czyta gry z USB?

Jest ale wymaga jednorazowej modyfikacji bazy danych.

A youkai of love 18.12.2018 18:19

Ok @szczuru, jak to zrobić? :)

@jolek, dej mnie 600+ cebulionów to sobie takową zakupię. :P

Partyzant 18.12.2018 18:35

Silent Hill ruszał bez najmniejszego problemu, gdy miałem okładkę Toshindena. Teraz wywaliłem iso SH PL z pena i chciałem wgrać Toshindena, wgrałem też kopię bazy danych i nawet Toshinden się nie odpala o.O

szczuru 18.12.2018 19:20

Cytat:

Napisany przez Partyzant (Post 1415157)
Silent Hill ruszał bez najmniejszego problemu, gdy miałem okładkę Toshindena. Teraz wywaliłem iso SH PL z pena i chciałem wgrać Toshindena, wgrałem też kopię bazy danych i nawet Toshinden się nie odpala o.O



A inne gry startują? Skopiuj całą zawartość folderu 1 z pamięcy konsoli na pena i obadaj co tam siedzi


Kod:

#!/bin/sh

mkdir /media/zrzut_1
cp -r /gaadata/1/* /media/zrzut_1/

Może coś sie namieszało w plikach, pokaż też bazę danych.


@Haker,
Metoda nr 1 opisana tu:
https://github.com/andshrew/psclassi...%20Application

Partyzant 18.12.2018 19:41

Wstawię już jutro po pracy bazę danych, chyba, że uda mi się moją metodą, tj - najpierw wrzuciłem Alien Trilogy zostawiając ten numer SLES czy SCUS taki jak był w oryginale, zmieniłem tylko tytuł i wydawce, wrzuciłem tym skryptem podanym przez Ciebie, który ma wrzucić całą zawartość folderu 1 i plik database, pojawiła się okładka gry w menu i tytuł zamiast cool boarders 2, ale AT nie uruchamiał się, wrzuciłem go jeszcze raz poprzez skrypt, który podałeś wcześniej i gra śmiga :)

szczuru 18.12.2018 22:47

@Partyzant, zmusiłeś mnie do działania i odkopałem sobie SHPL, zrobiłem obraz i... działa :P

Dowód:
https://twitter.com/szczuru_/status/1075158670810472449

A zrobiłem to tak - jako dawca poszedł Rainbow Six (numer 18).

Wyedytowana baza, którą mam na penie w katalogu db:
https://i.imgur.com/AzT5fNq.jpg

https://i.imgur.com/AoHpWsI.jpg

Poprawnie nazwany komplet plików z SH na pendrive w folderze SH:
https://i.imgur.com/goxJcxT.jpg

Zawartość boot.sh:
Kod:

#!/bin/sh

mount -o rw,remount /gaadata

rm /gaadata/databases/regional.db
cp -R /media/db/regional.db /gaadata/databases/regional.db
rm /gaadata/18/*
cp -R /media/SH/* /gaadata/18/
killall ui_menu
/usr/sony/bin/ui_menu
sleep 5s
export PCSX_ESC_KEY=2
killall ui_menu
sleep 5s
cd /data/AppData/sony/pcsx
/usr/sony/bin/ui_menu --power-off-enable
sync

Odpaliłem z penem, poczekałem aż skopiuje. Wyłączyłem konsolę całkowicie w prądu, wyjąłem pena i odpaliłem bez niego (bez pena, nie prądu :szczerb:).

Jolek 20.12.2018 20:31

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1415156)
@jolek, dej mnie 600+ cebulionów to sobie takową zakupię. :P

Zrób zdjęcia to sprzedaż graty i "se" kupisz. :D

A youkai of love 21.12.2018 14:55

@Jolek dobra dobra. :P


@szczuru, a nie ma jakiegoś prostrzego sposobu? Jakiś mały skrypt a nie kolejny brzydki kanał z okładką.

MajsterPopsuj 21.12.2018 15:06

PSX-PL Team. Kropla nostalgii w te święta. ;p

Jolek 21.12.2018 17:04

Powoli zakup tej konsoli staje się coraz bardziej rozsądny.

Można już ją dostać poniżej 300 zł (w KOM bodajże z X), więc nie jest źle,
co nie oznacza że sam bym to kupił.

mgit 21.12.2018 17:34

Nie żebym się czepiał, ale taka PS3 lepiej radzi sobie z emulacją gier z PSX :)

Jolek 22.12.2018 09:10

Cena spada z dnia na dzień, już jest za 275 zł (RTV...).
Może ludzie nie dali się "złapać" na sentyment, tylko zastanowili się czy warto?

Może $ony dostanie nauczkę i następnym razem bardziej się przyłoży?
Dla mnie ta retro-konsolka to lekki zawód.
Jednakże jestem ciekaw czy będą próbowali zrobić PS2 Classic?

Meanthord 23.12.2018 21:23

Moim zdaniem nie. PS2 nie jest jeszcze aż tak starą konsolą, ba - masa osób spokojnie jeszcze posiada ten sprzęt, poza tym nie ma żadnego problemu z dostępnością gier. Uważam, że za wcześnie na PS2 classic :). Swoją drogą "stary" model jest złamany na tak wiele sposobów, że właściwie po co byłoby kupować PS2C?

KaiQ 23.12.2018 21:28

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1415436)
Moim zdaniem nie. PS2 nie jest jeszcze aż tak starą konsolą, ba - masa osób spokojnie jeszcze posiada ten sprzęt, poza tym nie ma żadnego problemu z dostępnością gier. Uważam, że za wcześnie na PS2 classic :). Swoją drogą "stary" model jest złamany na tak wiele sposobów, że właściwie po co byłoby kupować PS2C?

jednym z najważniejszych jest wsparcie dla gier w wyższej jakości grafiki i HDM do podpięciaI. Możliwości oryginalnego PS2 są mocno okrojone w tym zakresie. Nadzieja jednak że wspomniany sprzęt nie był by takim rozczarowaniem jak PS1 mini czy jak mu tam.:P

Meanthord 23.12.2018 22:14

Mimo wszystko uważam, że za wcześnie :). Zwróć uwagę, że PS2 fabrycznie obsługiwała już sygnał component, więc w kwestii obrazu nie jest tak źle (pomijam już nawet fakt, że za miskę ryżu można kupić PS2HDMI i bez problemu podłączyć konsolę kablem HDMI). Inna sprawą jest fakt, że gry z PS2 wyglądają zwyczajnie źle na nowych TV. Sporo zależy od konkretnego tytułu (np. takie Okami w ogóle nie było widać różnicy czy LCD czy CRT), ale ogólnie szału nie ma. No cóż, retro, to retro :P.

KaiQ 24.12.2018 21:27

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1415439)
Mimo wszystko uważam, że za wcześnie :). Zwróć uwagę, że PS2 fabrycznie obsługiwała już sygnał component, więc w kwestii obrazu nie jest tak źle (pomijam już nawet fakt, że za miskę ryżu można kupić PS2HDMI i bez problemu podłączyć konsolę kablem HDMI). Inna sprawą jest fakt, że gry z PS2 wyglądają zwyczajnie źle na nowych TV. Sporo zależy od konkretnego tytułu (np. takie Okami w ogóle nie było widać różnicy czy LCD czy CRT), ale ogólnie szału nie ma. No cóż, retro, to retro :P.

Heh... w tej materii niestety coś za coś. Ja oczywiście mam i kabel component, jak i też przejściówkę na HDMI, której stricte jeszcze nie przetestowałem. Mniejsza z tym... na tyle zależało mi na najlepszej jakości że pokusiłem się o kupno najlepszego telewizora z możliwych do testowania takich układów. Jeśli wejdziesz do mojej galerii to zobaczysz ustrojstwo... 50KG, ale jeden z nielicznych CRT z Component i HDMI. Obraz możliwe że najlepszy z możliwych, ale jak to mawiają .... pewnych rzeczy nie przeskoczysz przy zachowaniu oryginalnej architektury. Dla tego miał bym nadzieje że zwiększenie mocy na wersji mini mogło by coś zrobić. Tak by się sprzęt nie stresował :>:spoko:

.... a tak na marginesie Wesołych Świąt:party::balwan::balwan::balwan::banan4::banan 4::los::los::mikolaj::mikolaj::wesswiat::wesswiat:

Jolek 25.12.2018 08:34

Wrzuciłbyś zdjęcie tego CRT z HDMI, tak z ciekawości?

Już zapomniałem, że nawet w tych TV było to złącze.

Na prędko znalazłem tylko zdjęcie "Vazona" z HDMI:
https://assemblergames.com/threads/o...0/#post-885085.

KaiQ 25.12.2018 14:52

Cytat:

Napisany przez Jolek (Post 1415482)
Wrzuciłbyś zdjęcie tego CRT z HDMI, tak z ciekawości?

Już zapomniałem, że nawet w tych TV było to złącze.

Na prędko znalazłem tylko zdjęcie "Vazona" z HDMI:
https://assemblergames.com/threads/o...0/#post-885085.


... ależ już dawno wrzucone :P ;)
jeśli wejdziesz na mój profil to zobaczysz w galerii zdjęcie. Zresztą nie jedno. Mam tylko ten problem że to w moim własnym ale zarazem drugim domu oddalonym o 30 kilometrów, gdzie ostatnio bywam okazyjnie. Więc nie mam dostępu cały czas by pogiercować i potestować jakieś ciekawe kabelki do konsol, jak i starsze konsole.:ysz::fiu:

Jolek 25.12.2018 15:54

Ale żeby komuś tak grzebać po profilu. :P
Po co to komu. https://s3.postimg.cc/9dl7d0wpf/8d2ad9671de3.jpg
Poza tym jakiś czas temu dali mi dziwnie uprawnienia, więc mogę przez przypadek coś namieszać. ;)

Wrzuciłbyś normalnie, chociaż jedno.

KaiQ 25.12.2018 16:10

Linki do zdjęć na dysku Google:
https://drive.google.com/open?id=1nH...bwUTLxwXB3I9Q7

Model TV:
Philips 32PW9520/12

Jak będę miał już chwilę to przetestuję to HDMI z PS2 bo kabel component dawał ładne rezultaty na LCD. Tutaj dodatkowo rozmycie klasyczne dla CRT powinno dać parę punktów na jakości. Grałem na tym TV tylko na PS3 i super :respect::respect::D choć wiadomo że na LCD też przyzwoicie. Mnie po prostu oczarowała kolorystyka póki co. A sam TV nie jest jakoś straszenie drogi tylko masa i waga:buu::buu:

szczuru 26.12.2018 20:53

Temat z wigilii ale mamy już Retroarcha na PSC :)

A youkai of love 28.12.2018 12:17

@sczuru, jak przygotować ten kod, żeby mieć menu pod select + trójkąt? Próbowałem na goło kod w lolhack.sh:


Kod:

#killall ui_menu; export PCSX_ESC_KEY=2; sleep 2s; cd /data/AppData/sony/pcsx; /usr/sony/bin/ui_menu --power-off-enable

ale to nie działa i tylko sypie database, a tworzyć dodatkowy kafel do tego mi nie po drodze. ;)

szczuru 28.12.2018 18:39

@Haker, wrzuć na pena najnowszego BleemSynca i w katalogu lolhack olej lolhack.sh, natomiast otwórz boot.sh, skasuj zawartość i wklej:

Kod:

#!/bin/sh

#Access Esc Menu from Select + Triangle on controller by andshrew
sleep 5s
export PCSX_ESC_KEY=2
killall ui_menu
sleep 5s
cd /data/AppData/sony/pcsx
/usr/sony/bin/ui_menu --power-off-enable
sync

Btw jakoś emulacji rośnie po odpowiednim ustawieniu prędkości CPU:
https://www.reddit.com/r/Playstation...l_clock_speed/

Przykładowo Tekken 3 (koniecznie JAP) nie schodzi poniżej 58 klatek.

A youkai of love 28.12.2018 18:48

Ten kod jednorazowy czy za każdym razem muszę tego pena używać?

szczuru 28.12.2018 19:21

Za każdym razem ale po tym jak pojawi się menu główne możesz odłączyć pena i podłączyć np drugiego pada.

A youkai of love 28.12.2018 19:31

Szkoda, że nie można wstrzyknąć na stałe, ale lepsze to niż ładowanie brzydkiego kafla. xD Thx, szczuru. :)

szczuru 02.01.2019 20:56

Kawał dobrej lektury :)
https://github.com/andshrew/psclassi...%20-%20ui_menu

Meanthord 24.01.2019 23:10

Wreszcie zapoznałem się osobiście z tą "porażką" ;). O ile na premierę kijem nie warto było tego tykać, tak teraz po prostu jest OK. Do emulacji się nadaje i to najważniejsze.

Cena obecnie oscyluje wokół ~ 270 zł, więc nawet taniej, niż nowy SNES classic. Szybkie ogarnięcie https://modmyclassic.com/bleemsync/ i już mamy maszynkę zdolną odpalić NESa/SNESa/PSX/MD i wybrane tytuły MAME.

Konsolka na tle emulacji po prostu trzyma normę - ani się nie wybija na plus, ani specjalnie nie denerwuje. Znienawidzony przeze mnie Retroarch daje radę.

O ile wgrywanie ISO/ROMów było na NESie/SNESie classic totalnie w.kur.w.iające, tak przy PSX classic jest to już proste i przyjemne (polecam lekturę z podanego linku). Z tego powodu uważam ten sprzęt za lepszy na chwilę obecną, niż SNES/NES classic. Sprawdziłem jakiś najprostszy hub USB (bez własnego zasilania) i tak, działa - na hubie śmigały dwa pady, a w drugi port wpięte było "zuo" ;).

Polecam, czytał Jerzy Rosołowski ;].

MajsterPopsuj 24.01.2019 23:18

Jak spadnie do stu to biorę do zabawy. :D Będzie pewnie już wtedy dopracowany BleemSync, a może i "CFW".

@Szczuru Straciłem jakoś chęć do tego reskina, mam nadzieję że nie czekałeś zbytnio. Tam jest taka ilość tych grafik, na dodatek dla każdego języka z osobna, a wygląda na to że i tak nikt tego już używać nie będzie bo będą/są lepsze rozwiązania, że zmiękłem.

Meanthord 24.01.2019 23:25

Już jest dobrze :P. Aczkolwiek również uważam, że nawet 270 zł, to za dużo. Góra 199 i można brać. W tej cenie mielibyśmy NOWY (a nie używkę po januszach z olx) sprzęt do fajnej emulacji, w fajnej obudowie i łatwej obsłudze. Mi pasuje.

MajsterPopsuj 24.01.2019 23:45

Poczytałem FAQ i nie widzę tutaj łatwej emulacji ani tym bardziej łatwego wgrywania gier. Do wszystko dalej jest garbate. Czekam na rozwój wydarzeń.

Meanthord 25.01.2019 00:00

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1417125)
Poczytałem FAQ i nie widzę tutaj łatwej emulacji

W kwestii jakości emulacji się nie wypowiadam, dla mnie po prostu wszystko działa i już ;).

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1417125)
ani tym bardziej łatwego wgrywania gier.

Wgrywanie gier jest banalne, bo nawet nie ma określonego "sposobu", po prostu wrzucasz na pałę pliki bin/cue/iso/md/sfc jak leci na USB i wskazujesz je potem ręcznie w retroarch. Cała filozofia.

No chyba, że chcesz bawić się z okładkami w bleemsync, podmieniać theme`y itp. Tutaj się nie zagłębiałem, bo szkoda moich nerwów :P. Zawsze się wtedy coś *******i ;).

szczuru 25.01.2019 00:12

@Ber... MasterPopsuj :P Na skina nie czekałem aczkolwiek mógłbyś domyślny spolszczyć ;) Aktualnie BleemSync (na obecną chwilę v1.0) jest teoretycznie bardziej skomplikowany niż wcześniejsze wersje ale coś za coś (o tym na końcu postu). W gruncie rzeczy sprowadza się to do skopiowania odpowiednich plików na pena i podłączenia PSC do PC w celu wgrania gier, otwieramy przeglądarke i tyle (wgrywa się je poprzez interfejs webowy - hostem jest w tym wypadku PSC).

A czemu coś za coś?
-obsługa exFat i NTFS
-w tle serwer telnet i ftp (z dostępem co całej wewnętrznej pamięci)
-obsługa dwóch padów poprzez hub
-"znienawidzony" RetroArch, który daje rade przy starszych systemach i nie tylko (np jest w miarę działający emu PSP) + obsługa innych padów przez usb
-w stockowym UI widzimy teraz wszystkie gry (tzn z usb i pamięci wewnętrznej)
-gry w stockowym UI są posortowane alfabetycznie
-opcja odpalania gier ze stockowego UI za pomocą emulatora z RetroArcha (ponoć trochę lepiej działa)
-wbudowana, prosta opcja do zdumpowania całej wewnętrznej pamięci.

A plany do wersji 1.1 lub dalszych
-obsługa wifi (via usb)
-obsługa usb-otg na tylnym porcie usb (wtedy pen siedział by z tyłu i eliminowało by to konieczność używania huba aby podłączyć dwa kontrolery z przodu).

KaiQ 25.01.2019 07:09

Nie chciał bym tutaj marudzić, bo może to i ciekawa alternatywa na jeden sprzęt do emulacji jesli ktoś nie ma innych sprzętów. Ale czy za 250 nie dorwie używanego laptopa juz z hdmi do emulacji. RetroArch może być albo znienawidzony, albo pokochany. Uważam jednak że jest to fajne rozwiązanie na czymś mocniejszym. Bo mordowanie słabej architektury dodatkową emulacją raczej zawsze będzie sie wiązać z kombinowaniem żeby cos poszło, a jesli pójdzie to by nie zacinało.
Może to za wcześnie bym to oceniał bo sprzentu jeszcze nie testowałem ale takie odnoszę wrażenie.

Meanthord 25.01.2019 10:33

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1417139)
Ale czy za 250 nie dorwie używanego laptopa juz z hdmi do emulacji.

Twoja teoria jest słuszna pod warunkiem, że ktoś nie ma alergii na granie na PC ;).

KaiQ 25.01.2019 12:29

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1417157)
Twoja teoria jest słuszna pod warunkiem, że ktoś nie ma alergii na granie na PC ;).

Wiem... mam tu jednak na myśli że taki układ mimo wszystko jest najbardziej optymalny. No chyba że ktoś konkretnie nie lubi komputera. Moim skromnym zdaniem (popartym dość dużymi doświadczeniami z kablaniną w konsolach różnych i użeraniem się z uporządkowaniem tego, a tym bardziej łatwym dostępem) parowanie joysticków pod laptopem, nawet z przelotką dla oryginalnych padów jest dużo łatwiejsze niż na zablokowanych konsolach, gdzie można może nie tyle usmażyć, co zbrickować sprzęt całkowicie. Owszem lubię jak mi na PS3 pójdą gierki z PS2 i PS1, ale tutaj zarządzanie tym jest dość... no trudniejsze dla Kowalskiego. :rozwal:


Tak na marginesie, moje zdanie nie przekreśla tego że się da. Oczywiście pochwalam całą MakGajwerkę związaną z sceną. Po prostu uważam niektóre rozwiązania za mało komfortowe.

BTW. Starsze laptopy mają tę zaletę że czasami ekran jest 4:3 więc nie widać czarnych pasów, które dopiero mogą irytować. He he... nadejdzie jeszcze rok monitorów 4:3 ;) :P

Meanthord 22.02.2019 11:00

Pomijając odpalanie gier przez Bleemsynca czy jest jakiś w miarę prosty sposób na stałą podmianę fabrycznych gier na własne czy nadal trzeba bawić się w edycję bazy?

A youkai of love 22.02.2019 13:08

Nope, bardziej plug&play to załadowanie pendrive'a i całkowite olanie gier z pamięci wewnętrznej. Ja bym chcał możliwość wgrania samego RetroArch bo cały ten BleemSync nigdy nie będzie wspierać ani DS1 ani wibracji a skoro i tak bawimy się w hacka, to czemu nie wgrać samego RetroArch i gier w formacie PBP bo zajmują mniej jak bin i cue?

szczuru 22.02.2019 16:37

Bleemsynciem najłatwiej podmienić gry - montujemy partycje jako rw i podmieniamy przez ftp (+edycja bazy).

Meanthord 23.02.2019 06:33

W sumie korzystając z tego tutoriala https://gbatemp.net/threads/howto-re...lassic.531528/ zrobiłem co trzeba i okazało się to wcale proste :). Przy okazji korzystając z https://gbatemp.net/threads/howto-up...lassic.531600/ podmieniłem emulator. Taki miałem kaprys zrobić sobie fabryczną wersję "definitive edition" konsoli. Swoją drogą byłby niezły mindfuck, gdybym oddał konsolę do sklepu, nikt by jej nie sprawdził, poszłaby znowu na półkę, ktoś by ponownie kupił, uruchomił, a tam Vagrant Story, Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, FF7 w polskiej wersji itd. ;) A w ogóle wczoraj wyszła nowa wersja Bleemcasta :) - https://www.reddit.com/r/Playstation...ally_released/

szczuru 24.02.2019 00:19

Ja tam czekam na wersję 1.1 z obsługą OTG co by nie szpecić konsoli hubem usb :P

Warto też dodać, że w międzyczasie wyszedł core Dreamcasta dla RetroArcha pod PSC oraz "natywny" (tj odpalany zewnętrznie jak RA) ScummVM.

Meanthord 24.02.2019 10:53

W ogóle tak rozpracowali ten sprzęt, że w pale się nie mieści. Naprawdę jeszcze chwila, jeszcze dopracują poszczególne cory, jeszcze ze dwie wersje bleemsynca i będzie to najlepsza konsolka do (bezproblemowej) emulacji. Pierwszy klocek będzie mógł spokojnie w tej kwestii odejść na emeryturę.

A youkai of love 24.02.2019 11:45

Nie zapominajta, że na wewnętrznym emu ps1 nigdy nie zadziała DS1 i wibracje co skreśla dla mnie tę wersje totalnie. Ja bym chciał internal RetroArch z grami ps1 w formacie PBP ale nadal nie ma dumb-proof możliwości a bawienie sie w linuchy nie dla mnie.

KaiQ 24.02.2019 19:08

Zgadzam się z poprzednikiem. Bez wsparcia dla pełnych padów czy standardowych zamienników z pc, ta konsolka to nadal dla mnie ciekawostka, którą można byle netbookiem zastapic tez podpinając TV po HDMI

szczuru 24.02.2019 22:25

W v1.1 ma być wsparcie dla DS3.

Partyzant 16.03.2019 21:06

@Szczuru ratuj, potrzebuję skrypt do ponownego wgrywania sejwów do pamięci konsoli, zrobiłem ich backup skryptem wyszperanym w necie, niestety nie mam pojęcia jak potem ponownie to wgrać, mam problem ze spolszczonym FF VII, gdy weapon atakuje Midgar i powinna zacząć się z nim walka za każdy raz wywala mnie do menu głównego konsoli :/

Oto jakiego skryptu użyłem do backupu sejwów:

#!/bin/sh
mkdir /media/backup/
mkdir /media/backup/data/;cp -R /data/* /media/backup/data/
mkdir /media/backup/data/1/;cp /gaadata/1/pcsx.cfg /media/backup/data/1/
mkdir /media/backup/data/2/;cp /gaadata/2/pcsx.cfg /media/backup/data/2/
mkdir /media/backup/data/3/;cp /gaadata/3/pcsx.cfg /media/backup/data/3/
mkdir /media/backup/data/4/;cp /gaadata/4/pcsx.cfg /media/backup/data/4/
mkdir /media/backup/data/5/;cp /gaadata/5/pcsx.cfg /media/backup/data/5/
mkdir /media/backup/data/6/;cp /gaadata/6/pcsx.cfg /media/backup/data/6/
mkdir /media/backup/data/7/;cp /gaadata/7/pcsx.cfg /media/backup/data/7/
mkdir /media/backup/data/8/;cp /gaadata/8/pcsx.cfg /media/backup/data/8/
mkdir /media/backup/data/9/;cp /gaadata/9/pcsx.cfg /media/backup/data/9/
mkdir /media/backup/data/10/;cp /gaadata/10/pcsx.cfg /media/backup/data/10/
mkdir /media/backup/data/11/;cp /gaadata/11/pcsx.cfg /media/backup/data/11/
mkdir /media/backup/data/12/;cp /gaadata/12/pcsx.cfg /media/backup/data/12/
mkdir /media/backup/data/13/;cp /gaadata/13/pcsx.cfg /media/backup/data/13/
mkdir /media/backup/data/14/;cp /gaadata/14/pcsx.cfg /media/backup/data/14/
mkdir /media/backup/data/15/;cp /gaadata/15/pcsx.cfg /media/backup/data/15/
mkdir /media/backup/data/16/;cp /gaadata/16/pcsx.cfg /media/backup/data/16/
mkdir /media/backup/data/17/;cp /gaadata/17/pcsx.cfg /media/backup/data/17/
mkdir /media/backup/data/18/;cp /gaadata/18/pcsx.cfg /media/backup/data/18/
mkdir /media/backup/data/19/;cp /gaadata/19/pcsx.cfg /media/backup/data/19/
mkdir /media/backup/data/20/;cp /gaadata/20/pcsx.cfg /media/backup/data/20/

MajsterPopsuj 16.03.2019 21:24

Jesteś pewien, że to są save'y?

szczuru 16.03.2019 21:30

@Partyzant, jakiego hacka używasz? Obstawiam BleemSync poniżej 1.0? Przejdź na v1.0 lub wyższą - będziesz miał dostęp do pamięci konsoli z poziomu PC za pośrednictwem FTP ;)

Też miałem problem ze spolszczonym FF7 - też wywalało mnie do menu - problemem okazało się to, że użyłem skompresowanych *.pbp - gdy przeskoczyłem na *.bin/*.cue - problem ustąpił.

Partyzant 16.03.2019 21:34

@MajsterPopsuj - tak, w folderze backup jest AppData, dalej sony->pcsx i w folderze finala 7 czyli 4 mam memcards i pliki .bak i .mcd

@szczuru - nie śledziłem tematu, mam nadzieję, że będziesz miał czas pomóc poprzez messengera, kopię sejwa mam, zaraz wywalam grę z pamięci konsoli tymi starymi skryptami od Ciebie i wrzucam na nowo, mam nadzieję, że sejw zostanie, jak nie to mam kopie i będziemy działać :)

Meanthord 16.03.2019 21:58

Cytat:

Napisany przez Partyzant (Post 1419827)
potrzebuję skrypt do ponownego wgrywania sejwów do pamięci konsoli, zrobiłem ich backup skryptem wyszperanym w necie, niestety nie mam pojęcia jak potem ponownie to wgrać

Weź normalnie używaj retroarcha jak biały człowiek, wtedy możesz kopiować co chcesz, na co chcesz i kiedy chcesz, a nie bawisz się w modyfikacje wewnętrznej pamięci konsoli. Zainstaluj bleemsync 1.0.1 i bądź już grzeczny ;).

Partyzant 18.03.2019 20:06

Biały człowiek jest grzeczny i używa już najnowszego Bleemsync, niepotrzebny mi retroarch, jakość emulacji w tytułach w które gram mi wystarcza, poza tym oryginalny interfejs mi się bardzo podoba.

Gdyby ktoś grał w Finala 7 z patchem PL, zarówno patch v1.00 jak i v1.01 wykrzaczają grę na cd2 w momencie ataku weapona na Midgar, mam sejwa z 3cd i nawet się nie uruchamiał z patchem, podmieniłem cd2 i cd3 na wersje angielskie i wszystko śmiga, szkoda... ;)

Meanthord 19.03.2019 08:36

Na retroarch po prostu łatwiej byłoby Ci kopiować save`y, bo i tak zapisują się na penie. Co do FF7, to byłoby kiepsko - ciekawe czy dzieje się tak tylko na Twojej wersji gry czy po prostu spolszczenie coś krzaczy. I znów - gdybyś miał retroarcha mógłbyś to sprawdzić na innym corze-emulatorze PSX-a - ostatnio KMFD wypuścił naprawdę fajną paczką z poprawionymi na maxa corami. Większość gier Dreamcasta chodzi w fullspeed, MAME też nie grymasi, nawet w Burnouta na PSP da się pośmigać. Kto by w grudniu 2018 przypuszczał, że PSClassic będzie najlepszą konsolą do emulacji :).

Meanthord 24.05.2019 15:34

Post pod postem, ale jest już USB OTG!!! OGIEŃ!!! :)

misiozol 24.05.2019 15:45

Eee tam wybaczymy ci , a nie zedytuje bo beda krzaki ;)

Jolek 24.05.2019 19:09

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1422786)
a nie zedytuje bo beda krzaki ;)

Próbowałeś wyczyścić dane przeglądania (ciasteczka, pamięci podręczna aplikacji...)?
Najlepiej usunąć te dane z całej historii.

misiozol 25.05.2019 10:34

Wina forum :P poruszane wielokrotnie , :bicz: za nie czytanie :D

Jolek 25.05.2019 14:21

Mi pomogło. :P
Wyczyściłem praktycznie wszystko poza historią.
Już od paru miesięcy nie mam z tym problemu,
zarówno na Vivaldi 2.5.1525.46 (64-bit) PC, jak i Android System WebView 74.0.3729.136.

A youkai of love 25.05.2019 18:49

Zaktualizowałem kernel z BleemSync 1.1, wibracji pada jak nie było tak nie ma przez adapter 8bitdo, ale cholerna strzałka znika w samej grze, w menu nie wpieniało jak w grze.

Meanthord 25.05.2019 20:49

Jaka strzałka? ;)

szczuru 25.05.2019 23:14

PsClassic działa na linuxie i po podłączeniu adaptera 8bitdo, który po części emulował także klawiaturę (aby można było wejść w menu konfiguracji wbudowanego emulatora PCSX) pojawiał się kursor od myszy na ekranie.

Meanthord 26.05.2019 08:40

Dzięki za wyjaśnienie, czyli już działa dobrze, a wibracje... kto w ogóle używa wibracji? ;) Dla mnie to był fajny bajer w latach 90. (coś nowego), ale dzisiaj już by mnie tylko w****iał :P.

Jolek 26.05.2019 12:43

Wibracje chyba pomagały w jakieś walce w MGS?

Mi osobiście się ten bajer podoba...
Trzęsienie ziemi, dzwon w jakiś wyścigach, mała ilość życia...
Jest tego trochę, więc zależy jak zostanie to zaimplementowane.

A youkai of love 26.05.2019 13:19

Szczuru wyjaśnił, teraz to lepiej działa, ale nadal nie ma idiotoodpornej metody podmiany gier w pamięci wewnętrznej i 1.1 nie ładuje gier przygotowanych dla BleemSync z USB w tej wersji ale na to pomaga retroarch, w którym widzę opcję włączenia wibracji dla kompatybilnych rdzeni ale chyba samo 8bitdo nie wspiera, jeszcze.

W sumie fajny myk, idiotoodporny aktualizator 8bitdosów z poziomu windy i linuxa i oddzielna apka do parowania DS3.

Meanthord 27.05.2019 19:43

Na GBAtemp jest bardzo dokładny tutorial jak podmienić stockowe gry i naprawdę nie jest to trudne jeśli wykonuje się procedurę punkt po punkcie :). Serio - trzeba byłoby mieć dwie lewe ręce żeby coś s*******ić :P. No, ale jakieś minimalne ryzyko jest zawsze, to coś jak stosowanie gumek - niby zabezpieczają, ale wpadki się zdarzają ;P.

szczuru 27.05.2019 20:14

Tym bardziej od czasu wydania BleemSync 1.0 - masz dostęp do wewnętrznej pamięci przez FTP. Wrzucasz swoje gry, edytujesz bazę - banał.

damian1994 07.06.2019 09:50

Promka z okazji Days of Play - 119-129zl
Playstation Classic za 119 zł w Mediamarkt / Redcoon!

  • Mediamarkt: – 119 zł
  • Redcoon: – 119 zł
  • Euro RTV AGD: – 129 zł
  • Mediaexpert: – 129 zł

A youkai of love 07.06.2019 15:05

Tak, muszą się pozbyć, żeby za dużo nie stracić. xD

Meanthord 08.06.2019 12:17

Włączyli niskie ceny ;].

M@X 15.07.2019 14:49

PlayStation Classic za ~93 PLN (płatność w funtach Revolutem) z brytyjskiego Amazonu z dostawą do Polski dla użytkowników Amazon Prime. Nic nie stoi na przeszkodzie by włączyć miesięczny trial i z niego zrezygnować.

https://zeropln.antyweb.pl/promotion...-classic-93-zl

Meanthord 10.11.2019 21:18

Dobra, tak się złożyło, że mam klasycznego Xboxa zmodowanego do 128 MB pamięci i PS Classic. Nie lubię dublować bytów, dlatego pytanie - biorąc pod uwagę emulację co sobie zostawić, a co puścić do żyda waszym zdaniem? Sprawa jest poważna ;].

KaiQ 10.11.2019 23:14

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1429160)
Dobra, tak się złożyło, że mam klasycznego Xboxa zmodowanego do 128 MB pamięci i PS Classic. Nie lubię dublować bytów, dlatego pytanie - biorąc pod uwagę emulację co sobie zostawić, a co puścić do żyda waszym zdaniem? Sprawa jest poważna ;].

Chciałeś powiedzieć 128 GB?
Nie mam PS Classic, ale wiem że Xbox ma duże możliwości. Jedyną wadą starego Xboxa jest jak dla mnie brak łatwego podpięcia TV lub monitora po HDMI. Mam kabel component co prawda, ale nie mam telewizora pod nosem.
Trzymał bym obydwa sprzęty :P :taktak:

Meanthord 10.11.2019 23:33

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1429163)
Chciałeś powiedzieć 128 GB?

Nie, dokładnie 128 MB RAM, a nie GB. Fabrycznie było 64 MB.

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1429163)
Nie mam PS Classic, ale wiem że Xbox ma duże możliwości. Jedyną wadą starego Xboxa jest jak dla mnie brak łatwego podpięcia TV lub monitora po HDMI. Mam kabel component co prawda, ale nie mam telewizora pod nosem.
Trzymał bym obydwa sprzęty :P :taktak:

Nienawidzę zagracać mieszkania :P.

A youkai of love 11.11.2019 10:51

Lepszy Xbox, bo Xbox'a tak łatwo nie da się zaemulować (a trochę exclusive'ów jest wartych ogrania), tak PS1 i inne 8/16bitowce to lepiej i tak na PC. Xbox sobie nie radzi z N64 (a co sobie radzi? xD). Także wolałbym zostawić Xboxa jakbym był zmuszony, zwłaszcza, że te dodatkowe 64MB RAMu robi swoje dla emulatorów. ;) No i część z nich nadal ma wsparcie.

misiozol 11.11.2019 15:03

Zdecydowanie bym zostawil xbox-a

misiozol 11.11.2019 15:05

Cytat:

Napisany przez KaiQ (Post 1429163)
Chciałeś powiedzieć 128 GB?
Nie mam PS Classic, ale wiem że Xbox ma duże możliwości. Jedyną wadą starego Xboxa jest jak dla mnie brak łatwego podpięcia TV lub monitora po HDMI. Mam kabel component co prawda, ale nie mam telewizora pod nosem.
Trzymał bym obydwa sprzęty :P :taktak:

Teoretycznie powinno dac sie podpiac xboxa pod port VGA , kwestia monitora ;)

KaiQ 11.11.2019 19:41

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1429164)
Nie, dokładnie 128 MB RAM, a nie GB. Fabrycznie było 64 MB.
Nienawidzę zagracać mieszkania :P.

Wybacz, mój błąd... zrozumiałem że pisząc o pamięci masz na myśli miejsce na dysku. Mam taki dysk IBM pod IDE o pojemności właśnie 123GB.... taki niestandardowy ;)


Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1429215)
Teoretycznie powinno dac sie podpiac xboxa pod port VGA , kwestia monitora ;)

Jak zakończę temat PS2 to siadam do starych Xbox-ów, których mam 2 sztuki, to będę to chciał sprawdzić. Piszesz tutaj że "teoretycznie" i że pod VGA... ja bym powiedział że to kwestia przelotki, albo kabla... ale takiego nie widziałem. Dreamcast miał jakiś dedykowany kabel pod VGA, PS2 można tak pod component podpiąć, jak i z przelotką pod HDMI, jeśli o Xboxa idzie to mam kabel component, ale ani HDMI, ani VGA nie znalazłem.???

BTW...
Nigdy nie miałem GameCube, ale tam wiem że niektóre modele miały dodatkowy port, który pozwalał na podpięcie czegoś o lepszej rozdzielczości.

Aha.. i ten argument z tym że Xboxa nie można emulować nigdzie za bardzo, całkowicie mnie przekonuje.

A youkai of love 12.11.2019 16:13

Dremcast dla 95% gier ma wsparcie VGA czyli bez różnicy z jakiego regionu gra, a te 5% da się wymusić pod VGA, chodzi o rozdzielczość 640x480 czyli 480p.


GameCube jest w pełni emulowany na PC, Wii i WiiU tak samo, dolphin emulator. Z grami PAL zapomnij, tylko gry NTSC mają wsparcie 480p. Kabel component to koszt $150 w górę, a te HDMI mody to samo, ceny od $200 za lepsze rozwiązanie.


Xbox, tutaj sprawa ciężka, są emulatory na PC, ale to dopiero początek, sama 360 ma z tym problem, emulacja jest porządna, ale mało kompatybilnych tytułów, około 50%. Najlepiej zaopatrzyć się w kabel component i transcoder YPbPr do VGA.

misiozol 13.11.2019 12:41

Ilość załączników: 2
W zasadzie to nie temat o tym ale sie wypowiem zeby dokonczyc , TAK da sie podlaczyc xbox klocka pod monitor na vga, pod KAZDY monitor ale zeby to zrobic trzeba zrozumiec kilka spraw klocek nadaje sygnal RGB plus sychronizacje w composite, ten sygnal sam sam w sobie moze byc uzyty do wyswietlania jako composite tak jak jego nazwa wskazuje ma wszystko w sobie . Teraz trzeba zrozumiec ze sygnal VGA sklada sie z tego samego RGB ale i tu jest ale wymaga tylko rozbicia sygnalu na H / V synchronizacje ktora jest w zasadzie jako tako zawarta w sygnale composite i tu z pomoca przychodzi uklad LMH1980 jest on w stanie rozbic sygnal na to co potrzeba a jako ze jest montowany powierzchniowo da sie praktycznie wszystko upchnac we wtyczke , a zeby bylo weselej sa nawet gotowe projekty plytek wystarczy zlecic firmie wykonanie plytki i jak sie dobrze zagada to nawet wlutuja elementy koszt nie wiekszy niz 30-40zl , malo tego nawet 5V zasilanie jest w porcie VGA kwestia odorobiny checi i myku do zrobienia kabelka ;)

Profilaktycznie dodam schemat :P

Załącznik 146023

Załącznik 146024

SzymonMicraK11 13.11.2019 23:06

@misiozol taki uklad mozna znalezc w telewizorach crt i monitorach crt, choc mi sie nie udalo, warto szukac ;] mam w planach zrobic playstation 2 z wyjsciem vga, to bedzie w ogole inna rozgrywka

misiozol 14.11.2019 08:49

Po co szukac jak mozna kupic nowy za pare zl ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.