Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PSX Classic (https://forum.cdrinfo.pl/f105/psx-classic-97506/)

Partyzant 11.12.2018 16:12

Przetestowałem kilka tytułów z lolhack'iem, po pierwsze, żaden nowy pendrive (chyba USB 3.0) nie działają z nim, udało mi się wyrwać jednego starego pena 8GB od koleżanki, który z tym działa. Gry jakie przetestowałem - Tekken 2 NTSC-J, Medievil z łatką PL, Vagrant Story. Dwie pierwsze chodzą zaryzykowałbym stwierdzenie - idealnie, co do Vagrant Story, mam wrażenie, że dźwięk przy save poincie jest nieco zniekształcony, poza tym gra chodzi również tak samo jak na PSX.

Boli trochę to, że jak pendrive z inną grą, to nie drugi kontroler, próbowałem USB splittera z podpiętym pendrakiem i padem, Tekken 3 już zamula w menu z takim combo, a konsola nie widzi ani drugiego pada ani pena, czekam na jakiś tool, który pozwoli wywalić kilka crapów z wewnętrznej pamięci.

A youkai of love 11.12.2018 17:05

Same gry mi nie przeszkadzają, z wyłączeniem pomijania klatek i wymuszenie NTSC dla każdej gry daje prawie idealny gameplay. Sam czekam na coś bardziej friendly i wywalić totalne crapy na rzecz dobrych gier. Mi osobiście drugi pad służy jako zapasowy. xD

MajsterPopsuj 11.12.2018 22:55

@Partyzant
Podejrzewam, że nie musisz czekać skoro można odpalić swój skrypt i wiadomo gdzie są gry i że nie są walidowane. Więc wystarczy spreparować rm dla gry i jego obrazka, edytować bazę, przekopiować z pendraka grę na eMMC (a jeśli gaadata jest montowany -ro to przemontować mapper z -rw). Ale to tak teoretyzuję, nie mam konsoli, więc teoretycznie można tak zbrickować sobie sprzęt (jeśli gry jednak są w jakiś sposób weryfikowane).

A youkai of love 12.12.2018 17:06

Jako stockowy złomek to ps1 classic się nie nadaje, po modach (dopiero początek a już można całą listę zastąpić i odpalać z USB ale nie jednocześnie, albo NAND albo USB) ale po zhackowaniu jednak emulacja jest na przyzwoitym poziomie jak się ustawi frameskip na off i wymusi NTSC w grach PAL. Po USB działają praktycznie wszystkie pamięci USB 1.1 i 2.0, to co na USB 3.0 nie jest w ogóle wykrywane. Link do hacka.

Partyzant 12.12.2018 17:53

Tak na szybko zerknąłem w readme, chyba jest tylko opisany sposób na dorzucenie gier na USB a nie podmiana w pamięci konsoli, która mnie interesuje o wiele bardziej, chciałbym wywalić crapy a'la Battle Arena Toshinden, poza tym ręczna edycja plików cfg :sciana:

A youkai of love 12.12.2018 18:14

No na to czekamy. ;)

Jolek 13.12.2018 12:48

A jakby tak uruchomić gry z PS1 na SNES Classic zamiast PlayStation Classic:
https://www.youtube.com/watch?v=ol12g5GxI7Y.

A youkai of love 13.12.2018 13:05

A gdzie w polszy kupić rozdzielacz? Do konsoli microUSB a do adaptera zasilanie microUSB i port USB dla pendrajwa.

Jolek 13.12.2018 13:25

O so si hozi?

A youkai of love 13.12.2018 13:53

Noś pisał o odpalaniu PSXa na SNES mini, to może napisz jak. XD

Jolek 13.12.2018 14:03

Obejrzałeś chociaż ten filmik?

misiozol 13.12.2018 14:57

On tez nie klika w nieznane linki :hahaha:

A youkai of love 13.12.2018 15:56

Nie o to chodzi, na alledrogo i OLX nie kupi się tego ustrojstwa w wersji kompatybilnej.

Jolek 13.12.2018 17:14

Wrzuciłem filmik z porównaniem jak Ridge Racer działa na
SNES Classic i PlayStation Classic.
PlayStation Classic jest według specyfikacji mocniejszy,
ale chyba używa innej wersji emulatora. SNES Classic uses PCSX ReARMed from RetroArch.

Nie wiem jak autor tego filmiku był w stanie wrzucić, uruchomić, wiec nadal nie rozumiem o co chodzi.

Poza tym:
Cytat:

Just to let everyone know Ridge Racer on the PlayStation classic is running in NTSC mode not all the games are in Pal just half of them. Without making any changes the emulator its already set to auto if I manually switch it to Pal mode it preforms much worse on the PlayStation Classic. And if i change region to NTSC it performs the same as leaving it on Auto. Also after further review I still feel the PlayStation Classic is underpowered for todays standards but the main issue seems to be the Emulator not being coded/ported properly causing a very poor performance with this game. The whole point of this video is The PlayStation Classic should play its own games better without any mods or hacks but sadly it doesn't. Maybe the only way to correct the gameplay would be to port a new emulator on the PlayStation Classic or recode the existing one.ďťż

A youkai of love 13.12.2018 17:20

Jak się wyłączy frameskipping i wymusi NTSC dla gier PAL to wszystkie działają przyzwoicie.

Do ps1 classic mini wystarczy coś› na USB w wersji max 2.0, do SNESa mini trzeba dorwać‡ kompatybilne urządzenie OTG.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.