Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Hardware

Hardware Problemy, dyskusje o konsolach, akcesoriach i sprzęcie.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.01.2018, 23:50   #16
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 01.02.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Konsola kupiona W Media Markt, ostatni zestaw w promocyjnej cenie - 1249 zł. Do tego gra Star Wars Battlefront II którą postaram się od razu sprzedać za jakieś 100 zł.

Dziś wróciłem do domu, wszystko podłączone i okazuje się, że obraz migocze, śnieży i nie ma nawet głosu. Podejrzenie padło od razu na switch i sam zasilacz, ale po paru próbach okazało się, że to kabel HDMI.

http://allegro.pl/show_item.php?item=7099716526

Gość pisze o pełnym wsparciu dla Ultra HD a kabel nie dźwiga nawet PS3.


Czy jesteście w stanie polecić jakiś kabel HDMI który się nada? Bo ja już zgłupiałem.

Póki co PS4 podłączona jest 3 metrowym kablem od PS3. Wrażenia bardzo pozytywne. Kiedy ponad 4 lata temu kupiłem pierwszą grę na PS3 (Mortal Kombat) pomyślałem wtedy - fajne, grafika lepsza niż na PS2, ale tyłka nie urywa.. Teraz tradycyjnie również zacząłem od Mortala i muszę przyznać, że trochę urwało
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.01.2018, 23:58   #17
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Odpal Uncharteda 4 to Ci urwie łeb przy samej dupie
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2018, 09:45   #18
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 01.02.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Póki co próbuję ogarnąć temat podłączenia żeby móc w końcu dosunąć meble i cieszyć się konsolą

Szczuru, jakie Ty masz kable HDMI?

U mnie sytuacja wygląda tak:

PS4 podłączone grubym kablem HDMI (którym przez ostatnie lata podłączone było PS3):

- działa bezpośrednio podłączone do TV
- działa podłączone przez switch

To samo PS3.

Ten trzymetrowy kabel z aukcji którą wkleiłem wcześniej nie daje obrazu w żadnej konfiguracji (ewentualnie śnieży).

Podłączyłem więc PS3 tym kablem który dostałem w zestawie z PS4 i wygląda to tak, że

- działa bezpośrednio podłączone do TV
- nie działa podłączone przez switch

I teraz pytanie, czy ten switch jest skopany czy po prostu kabel dodawany do PS4 jest tak kiepskiej jakości?

Jedyne co odróżnia ten działający w każdej konfiguracji kabel to fakt, że jest wyraźnie grubszy niż te dwa pozostałe. I chyba takiego pozostaje mi szukać, będzie to łatwiejsze niż odsyłanie i szukanie nowego switch'a.

Jesteście w stanie polecić jakieś forum gdzie można dowiedzieć się więcej na takie tematy?
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2018, 14:11   #19
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 01.02.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawa rozwiązana.

Kupiłem w miejscowym sklepie porządny, gruby 3 metrowy kabel, podłączam PS3 i nadal śnieg. Ostatnią opcją była wymiana kabla który łączył switch z telewizorem. Tym razem podłączyłem przełącznik kablem który był w zestawie z PS4 i działa

Także okazuje się, że oba kable

http://allegro.pl/show_item.php?item=7099716526

Zarówno 3 jak i 1 metrowy, to lipa nie z tej ziemi. Poczytam później i zobaczę czy opłaca mi się w ogóle robić zwrot.

Póki co mogę w końcu podłączyć wszystko jak należy


Szczuru, u mnie poza Mortal Kombat XL czekają już na półce Assassin's Creed Unity i Syndicate, Yakuza 0 i Kiwami oraz Batman: Arkham Knight, także na trochę grania wystarczy

Jest coś na co powinienem zwrócić uwagę jako nowy użytkownik PS4? Coś odinstalować? Jakiś odpowiednik PlayStation Home albo zbędne aplikacje?

Póki co wyłączyłem głośnik w padzie i zmniejszyłem stopień jasności światła na 'ciemny'.
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2018, 17:49   #20
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,686
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Zakladaj konto psn w stanach , najlepsze ceny
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2018, 20:07   #21
bkt1916
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.10.2017
Posty: 72
bkt1916 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
@Y2J
Nie powiedziałbym, że mogę polecić ale ja mam coś takiego. Podłączone pod to jest PS3, Blu-Ray i komputer. Wszystko działa jak należy żadnych problemów, a nie ma tam dodatkowego zasilania. Działa to tak, że urządzenie które jest włączone jako ostatnie jest nadrzędne, czyli jak mam włączony komputer i uruchomię PS3 to widzę na TV konsolę, jak włączę Blu-Ray to widzę już jego. Jeśli się zdarzy, że są włączone wszystkie urządzenia i chcę wybrać to, które nie jest wyświetlane na TV naciskam przycisk Select. To w zasadzie cała filozofia.
Mam to samo i dziala bez problemu, z aliexpress dalem ze 4 zl
Sa modele na 5 wyjsc z pilotem ale tego nie testowalem.
bkt1916 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
PS3xploit dla OFW A youkai of love Homebrew 92 12.10.2018 13:43
mkv na ps3 lysyadin DivX, Xvid, Matroska i inne 8 09.10.2012 01:09
Dla Was.. i dla Ciebie Kochanie... Martin_TP Off topic 13 10.03.2003 18:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.