Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Action Replay - Max Evo Edition (maly problem) (https://forum.cdrinfo.pl/f106/action-replay-max-evo-edition-maly-problem-65670/)

cesare 21.08.2006 17:27

Cytat:

Napisany przez emcepl
W jakim celu? Żeby kopia AR działała na Ripperze :) Po stworzeniu kompilacji AR+CDL wszystko będzie działać.
Jestem w trakcie pisania kompleksowego (prawie 3 strony w Wordzie) tutoriala traktującego o cheatowaniu za pomocą AR we wszelkich możliwych konfiguracjach sprzętowych (chip, HDD, Swap).

Witam po dluzszej......przerwie

No i jak wyglada sprawa z tutorialem ??
A jesli juz nie tutorial na temat multikonfiguracji
to moze chociaz naprowadzisz nieco dokladniej
co zrobic aby kopia "AR Max" + "Ripper v3.41 uruchamiala
"zapasowe kopie" programow na DVD.

Co to znaczy "przebudowac" ?
Bo rozumiem ze nie chodzi tu tylko o podmiane jakis plikow
czy tez dodanie nowych do stworzonego obrazu i ponowne
wypalenie.

Bede wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam

Desden 23.08.2006 11:48

@cesare tutorial bedzie w drodze...

przebudowac znaczy wypakowac pliki z obrazu(np.*.iso)/p***322;yty na dysk,potem wzucic np. do nero i zrobic z tego nowy obraz - tak w skrocie ;)

cesare 23.08.2006 19:18

Cytat:

Napisany przez Desden
@cesare tutorial bedzie w drodze...

przebudowac znaczy wypakowac pliki z obrazu(np.*.iso)/płyty na dysk,potem wzucic np. do nero i zrobic z tego nowy obraz - tak w skrocie ;)

Witam

Wybacz, ale to co napisales nawet w skrocie nie jest "przebudowaniem" image'u (w/g mnie).

To co napisales to kopia posiadnej przeze mnie plyty robiona na "okraglo", a nie bezposrednio.

Jezeli chodzi o przebudowanie image'u AR myslalem ze chodzi tu o podmiane jakis plikow czy chociaz dodanie nowych.

Ale i tak dziekuje za info i oczywiscie Pozdrawiam !
(mam nadzieje ze Cie nie urazilem)

Desden 23.08.2006 19:35

Cytat:

Napisany przez cesare
Witam

Wybacz, ale to co napisales nawet w skrocie nie jest "przebudowaniem" image'u (w/g mnie).

To co napisales to kopia posiadnej przeze mnie plyty robiona na "okraglo", a nie bezposrednio.

na okrągło to się wypala płyty z obrazu :D

Cytat:

Napisany przez cesare
Jezeli chodzi o przebudowanie image'u AR myslalem ze chodzi tu o podmiane jakis plikow czy chociaz dodanie nowych.

No to musisz wierzyc ;)
Z angielskiego rebuild oznacza "przebudowe" i wygląda to tak w najmniejszym skrocie dla ps2. Bo czesto gry głównie w swapie wymagaja takich operacji.
Podmiana plików to jest patch'owanie/łatanie albo modowanie/hackowanie/crackowanie itd., zalezy tez, co masz zamiast robic ;)

Cytat:

Napisany przez cesare
Ale i tak dziekuje za info i oczywiscie Pozdrawiam !
(mam nadzieje ze Cie nie urazilem)

Ja tez cię pozdrawiam :spoko:

emcepl 23.08.2006 20:39

@cesare - tutorial jest w drodze, aczkolwiek beta testera gdzieś wywiało. Z tego też powodu (a także kilku innych...) wystąpiło to opóźnienie. Bardzo wczesna wersja tutka - niedokończona!!! Ma to tylko pokazać dość wysoki stopień skomplikowania całej procedury. Stay tuned :) Wersja ostateczna będzie posiadała oczywiście bogate "oscreenowanie".

Cheatowanie dzięki AR na chipie lub Swapie (scalanie AR z CDLoaderem)

Metoda taka sama jak powyżej, tyle że AR scalamy z CDLoaderem./ Metoda polegająca na scaleniu AR z CDLoaderem.
  • 1.) Wkładamy płytę z AR do napędu albo ładujemy obraz do virtuala i odpalamy ISOBustera. Wypakowujemy pliki do dowolnego katalogu. Pomijamy jednak pliki DUMMY.ZIP,BIG.DAT, BIG2.DAT oraz SYSTEM.CNF.
  • 2.) Pobieramy CDLoadera (http://www.swapmagicfix.com/CDLoader.zip lub dla konsol w wersji powyżej V7 http://www.swapmagicfix.com/CDLoader_V7_ALL.zip).
  • 3.) Ze ściągniętego z sieci obrazu kopiujemy wszystkie pliki i foldery do katalogu, w którym znajdują się pliki z AR.
  • 4.) W notatniku edytujemy plik MSYSTEM.CNF zmieniając jego pierwszą linijkę na \AR MAX EVO\cdrom0:\NAZWA_ELFA_AR;1 (na screenie jest to \AR MAX EVO\cdrom0:\SLUS_200.90;1). W razie wątpliwości, jaki plik należy tu wpisać warto zobaczyć zawartość pliku SYSTEM.CNF na płycie z AR.

    TRZEBA DOPISAĆ I PRZETESTOWAĆ!!!

  • 5.) Otwieramy CDGenPS2. Teraz trzeba przenieść i upuścić wszystkie pliki i katalogi z AR oraz CDLoaderem do naszej kompilacji.
  • 6.) Klikamy na IMG i czekamy aż się utworzy obraz.
  • 7.) Po utworzeniu obrazu nagrywamy go na CD (?) lub DVD za pomocą Alcohola 120% lub innego tego typu programu.
  • 8.) Za pomocą konsoli ze Swap Magic***8217;iem lub modchipem uruchamiamy wypaloną kompilację.
  • 9.) Po załadowaniu CDLoadera należy zmienić opcję RESET IOP na ALWAYS.
  • 10.) Pojawi się kolejne menu - naciskamy X.
  • 11.) Po załadowaniu AR wybieramy kody i naciskamy START. AR poprosi o włożenie płyty z grą. Zamiast tego wciskamy X na padzie.
  • 12.) Konsola zacznie czytać płytę i wróci do pierwszego obrazu (patrz pkt 8), tyle tylko że teraz nie trzeba zmieniać ustawień RESET IOP, po prostu nie zmieniamy nic, tylko wciskamy X.
  • 13.)Teraz właśnie zamieniamy płyty z AR na GRĘ. Chwilę czekamy na rozpoznanie płyty (lewy dolny róg ekranu) i wciskasz X. Gra powinna uruchomić się razem z cheatami :)


// wyedytowałem ździebko. No i czekam na full version :) - dop.Berion

cesare 24.08.2006 14:42

Witam !!

B A R D Z O dziekuje za "przepis" i za DOKLADNY opis co i w ktorym momencie.
Wieczorkiem jak znajde chwilke czasu to wezme sie za "rzezbienie" ;-)
Mam nadzieje ze juz zakoncza sie problemy z ladowaniem gierek na kopiach.
Raz jeszcze DZIEKUJE i serdecznie pozdrawaim.

DZIEKI

emcepl 24.08.2006 18:10

@cesare - napisz***281; to jeszcze raz: to jest niedoko***324;czony tutorial! Brak jest w nim najwa***380;niejszej cz***281;***347;ci, zatem tylko zmarnujesz p***322;yty. Za par***281; dni (w weekend) go sko***324;cz***281;. Prosz***281; wi***281;c o cierpliwo***347;***263; :)

cesare 24.08.2006 18:17

@emcepl - no to pieknie ;(
ale dobrze ze poniformowales bo juz zaczalem sie brac za to.
To znaczy dwie plytki wypalilem i faktycznie.....nie dziala
OK, w takim razie do Weekendu

emcepl 27.08.2006 21:25

Ci***261;gle potrzeba beta-tester***243;w :D

Brakuj***261;ca cz***281;***347;***263;:
4a. Teraz nale***380;y wyedytowa***263; plik SYSTEM.CNF od AR. Pierwsz***261; linijk***281; zmieniamy na link do pliku CDLoadera:
BOOT2 = cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
Reszt***281; tre***347;ci pozostawiamy bez zmian.

cesare 27.08.2006 22:03

@emcepl

U mnie wyglada to tak:

SYSTEM.CNF
BOOT2 = cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
VER = 1.00
VMODE = PAL

MSYSTEM.CNF
\AR MAX EVO\cdrom0:\SLUS_200.90;1
\MENU 2\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 3\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 4\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 5\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 6\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 7\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 8\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 9\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1
\MENU 10\cdrom0:\PS2LOAD.ELF;1

A efekt widziales na obrazkach
Nie wiem czemu tak sie dzieje i chyba sobie juz nie poradze.
To znaczy zatrzymalem sie chyba w miejscu.

Nadal po zaladowaniu "kopii" twierdzi ze NO VALID MEDIA
, a po zalodowaniu oryginalu rozpoznaje ze to PS2 DVD

emcepl 29.08.2006 17:29

Spróbuj odpalić grę BEZ kodów lub użyć innej płyty/gry.

cesare 29.08.2006 21:03

niestety
nadal NIE ROZPOZNAJE kopii na nosniku DVD

...Pozdrawiam...

emcepl 31.08.2006 18:32

A gdyby***347; za drugim razem r***243;wnie***380; ustawi***322; IOP Reset na Always?

cesare 31.08.2006 22:38

@emcepl
Niestety
Nadal to samo
nie rozpoznaje nosnika DVD

BlackAfgan 26.02.2007 21:20

Ale sie uśmiałem:rotfl:
żeby odpalić AR Max Evo trzeba mieć pendriva!!!
Bo z płyty nigdy się nie uruchomi.
Dlatego że chip bootuje najpierw AR i potem nie ma jak z bootowac drugi raz gry:sciana:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.