Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Action Replay - Max Evo Edition (maly problem) (https://forum.cdrinfo.pl/f106/action-replay-max-evo-edition-maly-problem-65670/)

Alucard1989pl 13.12.2012 11:54

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1234100)
Robienie tak długich łańcuchów loaderów, z których każdy walczy o przetrwanie nigdy nie będzie bezproblemowe. ;)

AR sobie od razu odpuść. To przestarzały badziew. Najlepszy obecnie cheat engine to Code Breaker.

Zrób tak: FMCB -> ESR GUI -> włóż grę i pozwól ODD zweryfikować płytę -> odpal CB opcją LaunchAPP. Wtedy cheat engine powinien widzieć nośnik i teoretycznie "sterowniki" ESR powinny jeszcze siedzieć w pamięci.

Jak to nie zadziała to już nic nie zadziała i zostanie Ci zabawa z HDL/OPL w taki sposób jak wyżej.

Wszystkie muszą i będą działać. Źle to robisz. Użyj Omniconvertera i wybierz adekwatną wersję AR. ;)

Berion czy ja napisałem, że mam problem z CodeBreakerem? -_-" . . . Opisałem problem z ARMaxem bo mi większość kodów tego typu prze konwertowanych na CodeBreakerze nie chcą działać po pierwsze. Po wtóre CodeBreakera ładuję z MC1 od pół roku ;). Po trzecie chciałem skorzystać z innego cheatera niż CodeBreaker. Ale dzięki za pomoc, zawsze można liczyć na Ciebie ;)
P.S: Co do konwertowania kodów to zawszę robię tak ActionReplay MAX -> CB RAW bo na CBv1 lub CBv7 nie chcą w ogóle mi kody działać tylko w trybie RAW(nie szyfrowanym). Oczywiście używam do tego OmniConvert 1.0.3

Berion 13.12.2012 12:02

A skąd ja to mogę widzieć? Polecam co lepsze. ;] A skoro nie działa to coś źle robisz. ;]

Te kody nie są magiczne, to są adresy do RAM i wartości które mają być tam zastąpione. AR itp. cheat engine dodatkowo zakodowują te informacje aby nie można było używać ich z konkurencyjnymi produktami. Na szczęście już wszystkie algorytmy dawno padły i można bez przeszkód konwertować jeden na drugi.

Alucard1989pl 13.12.2012 12:07

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1234111)
A skąd ja to mogę widzieć? Polecam co lepsze. ;] A skoro nie działa to coś źle robisz. ;]

Te kody nie są magiczne, to są adresy do RAM i wartości które mają być tam zastąpione. AR itp. cheat engine dodatkowo zakodowują te informacje aby nie można było używać ich z konkurencyjnymi produktami. Na szczęście już wszystkie algorytmy dawno padły i można bez przeszkód konwertować jeden na drugi.

Może i coś źle robię, ale mnie irytują takie kody ARMax gdzie są jedno liniowe typu qwer-ty12-34567 i za cholerę na CB nie da rady omniconvert przerobić ich :|

Berion 13.12.2012 12:09

To nie wiem, nie cheatuję. :D

Ale to na pewno są kody pod AR Max? Może starsze?

Alucard1989pl 13.12.2012 12:45

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1234115)
To nie wiem, nie cheatuję. :D

Ale to na pewno są kody pod AR Max? Może starsze?

Tak na pewno :) ewentualnie szukam też kodów ActionReplay lub GameShark. Ale ciężko znaleźć działający kod pod gry w wersji PAL ;) a konwersja kodów z NTSC na PAL mi nie wychodzi -_-". No trudno to muszę kombinować z CodeBreakerem :P.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.