Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   AIO Project, czyli płyta ze wszystkimi programami dla PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/aio-project-czyli-plyta-ze-wszystkimi-programami-dla-ps2-93698/)

Meanthord 19.10.2017 20:55

Wielkie dzięki dla każdego, kto wspiera scenę PS2, w tym przypadku - dla Beriona. Niech mu ziemia lekką będzie ;).

Berion 19.10.2017 21:08

Aha, zapomniałem dodać, że są tam też poradniki CDRinfowe, te poprawione, w lśniącym PDF.

Archiwum wieloczęściowe po 512MB, spakowane 7-Zip v16.04 (więc trzeba mieć jak najnowszy dearchiwizer do rozpakowania, a więc np. pierwsze WinRARy 5 i wszystkie natywne linuksowe nie ugryzą tego). Łącznie 2.4GB do pobrania (niestety patche zajmują 1.5GB), a około 2.8GB po rozpakowaniu.

@Fera2
Jeden błąd znalazłem, zamiast "HDLoader v0.8c" jest "HDLoader v0.8.c", ale dla takiej kosmetyki nie warto przechodzić znowu przez tą gehennę. ;p Raczej innych nie będzie, poświęciłem temu nawet za dużo uwagi. Jak komuś to bardzo wadzi to na adresie "0x00EDDB4A" i kolejnym należy zamienić "2E63" na "6320" (a ECC powinna naprawić nagrywarka podczas wypalania).

@Meanthord
Drobiazg. ;]

Jolek 19.10.2017 21:16

Edytowałem poprzedniego posta ale chyba za późno.
Najnowsze wLe czyli te z 09/09/2017:
https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2-ul...9/#post1391178.

Jutro sprawdzę, jak będę miał czas to może też wrzucę na jakiś schowek.

Berion 19.10.2017 21:19

Tak, to ten jest bootowalny.
Dzięki.

Jolek 20.10.2017 21:27

Mam problem z AIO 1.5 na SCPH-50004.

Sprawdziłem sumę kontrolna MD5 (ISO) i niby wszystko się zgadza:
Mam:
46c3f8e1db882c679affeeb80d34f8da
Powinno być:
46C3F8E1DB882C679AFFEEB80D34F8DA

Wypaliłem 3 płyty i za każdym razem mam disk error na SCPH-50004 (bez chipa).
Próbowałem różne prędkości (AWS (16x), 8x i 4x).
Więc wypaliłem (4x) na próbę jedną kopie gry a ta uruchamia się prawidłowo.
Weryfikacja płyt przebiega prawidłowo.

Ogólnie to rozpakowanie (archiwum) nie sprawia mi problemu na Linux Mint 17.3 (Archive Manager 3.6.3) i Win XP (WinRAR 5.31).

Mam za to problem z otwarciem obrazu (ISO) na Linuxie.

BTW niektóre nazwy plików są wg mnie trochę długie:
"Silent Hill 2 (v2.0) (Polish translation by belek666, destroytheardor, xychu, YaReX, greenmag, GimmyBreaker, ÂŻydolf) (SLES-50382).7z".

Musiałbym jeszcze poszukać ale chyba zamiast polskich znaków (w nazwach plików) są jakieś krzaki.

Berion 21.10.2017 11:38

Tak, zgadza się suma.

Kwestia wypalenia to już nie ode mnie zależy. :)

A to może zaktualizowali bo File Roller używał jak pamiętam 7-Zip 9.20.

Ano strasznie długie, ale przyjąłem zasadę: "<tytuł gry> <wersja łaty> <<język> by <autorzy>>". Co jeśli tę samą grę przetłumaczy dla tego samego języka np. dwoje różnych osób? Ten model wyklucza pomyłkę. A skoro taki model to trzeba wymienić wszystkich autorów. Joliet X i UDF pokrywają tak długie, a nawet i dłuższe nazwy.

O, a to ciekawe. Sprawdzę. Być może kpartx nie daje mount wystarczającej ilości w tym przypadku parametrów, lub w ogóle nie są obsługiwane takie kompilacje. Jest nietypowa ponieważ zawiera trzy tablice systemów plików: ISO9660 (to dla CDVDMAN, inaczej PS2 w ogóle nic by nie uruchomiła z poziomu OSDSYS), Joliet (to dla uLE bo UDF nie obsługuje, a ISO9660 przewiduje tylko nazwy 8+3), UDF dla wszystkich nowoczesnych systemów operacyjnych. Jest też taki niuans, że w każdym z nich znajduje się DVD-Video, a struktura takiej płyty demoluje ten standard i być może jakieś ułomne programy mogą z tego powodu odmówić zamontowania. DVDV jest jednak niezbędny dla możliwości uruchomienia AIO via ESR (dlatego "SYSTEM.CNF" w tablicy UDF jest zamieniony na "RELINK.UDF" bo inaczej Mechacon potraktuje to jak PS2 DVD, a nie DVD-Video, a że jest to DVD-/+R/RW to podkabluje firmware konsoli, że ktoś chce na lewo się uruchomić :D). A czy mógłbyś sprawdzić czy z v1.4 też są takie problemy? Jest identycznie zaprojektowana.

Błędy w nazwach to problem z obsługą Unicode przez system operacyjny w UDF. Strasznie dziwne, że Linux tego nie odczytuje jak trzeba bo nawet Explorer w Windows dla płyt (i z jakiegoś powodu tylko dla płyt...) widzi wszystko poprawnie. XP bez sterowników do UDF powinien widzieć ok, bo Joliet chyba używa lokalnego kodowania, a obraz składałem na Windows 7.

W każdym razie dzięki za testy. Czyli wszystko póki co w porządku. ;)

Jolek 21.10.2017 13:13

Raczej nie korzystałem do tej pory z tłumaczeń, ale czy ksywka ÂŻydolf jest napisana poprawnie.
Na Win XP i LM 17.3 mam to samo.

Z płytami i nagrywarką nie widzę problemu, ponieważ wypaliłem dla pewności dwie kopie gier na PS2 i wszystko śmiga.
Nie wiem czy dzisiaj znajdę czas i płyty na test AIO 1.4.

Jolek 21.10.2017 20:39

Jakoś nie mogłem znaleźć AIO 1.4.

Znalazłem za to AIO 1.3...

Mam nadal problem z odpaleniem tak nagranej płyty na PS2.
Na SCPH-50004 wyskakuje mi "disk read error",
na SCPH-79004 mam "disk cannot be read".

Dla 100% pewności nagrałem jeszcze jedną grę.
PS2 za pomocą ESR odpala ją automatycznie bez problemów na obydwu konsolach.

Sprawdzałem sumę kontrolną ISO i pokrywa się ona z tą w
"AIOP_001.30.All in One Project v1.30.checksums".

Sprawdzałem płytę na różnych nagrywarkach PC i jest ona normalnie obsługiwana.
Tzn mogę przeglądać płytę bez problemów, otwierać archiwa.

Dla pewności za pomocą ImgBurn zrobiłem obraz ISO z nagranej płyty.
Suma kontrolna również się zgadza:
https://s1.postimg.org/16q55is6fz/Zrzut.png

Nie patchowałem żadnej z płyt. Ani jeden z moich plejaków nie ma chipa.
Na jednym plejaku ma FHDB, na drugim FMCB.

Jolek 24.10.2017 16:36

Maiłem trochę czasu i płyt aby pobawić się z AIO.

Na razie mam problem z AIO 1.3 i AIO 1.5 (1.4 nie testowałem\znalazłem).
Ciągle dostaje komunikat "disk read error".

Jak uruchomię ESR direct i wrzucę płytę to mam czarny ekran jak rysskas:
https://forum.cdrinfo.pl/f106/aio-pr...ml#post1377559.

Z kopiami zapasowymi nie mam problemu.

Tym razem zmieniłem sprzęt na SCPH-77004 i nagrywarkę LG GSA-4163B.

Płyty (Verbatim DVD-R) nagrywałem z prędkością 4x
za pomocą ImgBurn.

Z AIO 1.2 robi się trochę ciekawiej (BTW linki do AIO 1,2 z Dropbox i Mega są martwe).
Jak włożę płytę to uruchamia mi się DVD player i dostaję następujący komunikat:
"Play halted due to malfunction".

Jak uruchomię ESR direct i wrzucę płytę to jestem w stanie ujrzeć ekran AIO uLe.
Niestety nie każdy program z lisy daje się uruchomić np:
OPL 0.9.2 GSM zacina się na różowym tle.
Jak wybiorę "Playstation 2 Identification Tool" dostaję "This file isn't an ELF".

Posiadam konsole z FMCB 1.953 (żadna nie ma chipa).
Nie ważne czy FMCB znajduję się w 1 czy 2 gnieździe i tak nic to nie zmienia.

Czy jest możliwość zrobienia obrazu tylko dla konsoli z FMCB i ESR?

Berion 24.10.2017 21:32

Wersja 1.3 i 1.5 (1.4 nie było :czar:) są dokładnie tak samo zbudowane.

Jeszcze nie próbowałem wyłączyć modchipa i spróbować załadować z samego ESR. Tak samo jak jeszcze nie próbowałem montować obu wersji na Linuksie.

Nie da się zrobić AIO tylko dla ESR. Można co najwyżej tylko dla modchipa. ;)

Prawdopodobnie PS2Indent przekracza ilość znaków dla Joliet, dlatego nie znajduje. Tylko dziwne, bo wybrałem w ImgBurn opcję Joliet X. Może nie działa?

Dzięki za poświęcony czas.

Meanthord 25.10.2017 13:09

Ja tylko wpadam na chwilę - wypaliłem najnowsze AIO jakimś antycznym Alcoholem (Sony DVD-R) i nie działało. Wypaliłem na Maxell DVD-R i wszystko śmiga jak ta lala :).

Jolek 25.10.2017 16:30

Na razie jedyne co mi przyszło do głowy to zmiana programu do nagrywania (z ImgBurn 2.5.8.0 na BurnAware 10.6).

Niestety nic to nie dało.
Skoro u innych działa, to jedyne co mi zostało to chyba tylko zmiana nagrywarki lub płytek.
W sumie to dziwne, że kopie zapasowe śmigają bez problemu.

Berion 25.10.2017 18:57

Właśnie, dziwne. Być może ma to związek z obecnością Joliet (ale ten musi być) lub jeszcze jeden mam pomysł związany z ISO9660 (ale nie pamiętam nazwy opcji w ImgBurn, więc nie napiszę).

Na chwilę obecną TODO do v1.51:
- przy okazji dodam v1.8 PSVCD
- dwa POPStartery (finalny i ostatnią betę akceptującą conf_elm)
- muszę znaleźć jeszcze te OPL z PSX'em za APPS (kojarzy ktoś chociaż nazwę projektu?).
- poprawić wpis do PS2Indent (@Meanthord za każdym razem się wczytuje? dasz radę sprawdzić czy wszystkie programy się odpalają z menu?)

A youkai of love 25.10.2017 19:04

@Berion, nie czasem Nighty Builds? Albo raczej Daily? Łap lynk. :P

Berion 25.10.2017 19:19

Dzięki za link.

To ja już zgłupiałem teraz. Czy nie jest tak, że oficjalny OPL obsługuje tylko USB+IDE+SMB+APPS, a nieoficjalny jakichś tam dodatkowo PSX? Czy nie jest tak, że Kraken z jakiegoś tam powodu postanowił "uniekompatybilnić" POPStartera z tymi OPL co obsługują PSX?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.