Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   AIO Project, czyli płyta ze wszystkimi programami dla PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/aio-project-czyli-plyta-ze-wszystkimi-programami-dla-ps2-93698/)

ethar 16.11.2014 22:33

W "software not included (polish)" (tyczy się też angielskiej wersji) jest literówka w 33 wierszu "- USB Advanve (ostatnia wersja: 3.0)" Z tego co pamiętam to był USB Advance.

By nie było że nikt nie czyta readme ;P - swoją drogą z tą grozą *.vir - mistrzostwo ;D

Edit: Jest tam dany SCUMMVM wersja 1.1.1 - dla PS2 jest nowsza pod tym adresem (1.4.1) http://sourceforge.net/projects/scum...znic&download=

Jeszcze jedno, o ile dodawanie programów PS3 do tej paczki mija się z celem, ale może by warto powrzucać rzeczy związane z PSX - rozumiem że homebrew/programy są oparte na licencji PS2SDK. Ale jakby nie patrzeć PS2 ma rdzenną emulacje PSX... Chociaż do PSX przychodzi mi na myśl jedynie ePSXe 1.9.0 - ale na pewno coś tam na niego powstało (BLEEM! - nie wymieniłem bo pamiętam że był płatny).

szczuru 16.11.2014 23:13

Cytat:

Napisany przez ethar (Post 1301367)
Jeszcze jedno, o ile dodawanie programów PS3 do tej paczki mija się z celem, ale może by warto powrzucać rzeczy związane z PSX - rozumiem że homebrew/programy są oparte na licencji PS2SDK. Ale jakby nie patrzeć PS2 ma rdzenną emulacje PSX... Chociaż do PSX przychodzi mi na myśl jedynie ePSXe 1.9.0 - ale na pewno coś tam na niego powstało (BLEEM! - nie wymieniłem bo pamiętam że był płatny).

Trudno byłoby to skompilować tak aby uruchamiało się na PSX i PS2. Chociażby dlatego, że to jest obraz DVD. Kwestie "launchera" można by dla PSX obejść poprzez dodanie PSX.EXE (PSX.EXE w przypadku PSX'a ma wyższy priorytet niż SYSTEM.CNF <- ten by pozostał dla PS2). Ale nadal przeszkadza nam to, że jest to obraz DVD :P Co do emulacji PSX na PS2 to sprawa ma się podobnie - PS2 w trybie PSX nie odczyta nic z nośnika DVD.

ethar 16.11.2014 23:16

No tak, bo w sumie jakby patrzeć, przerzucenie tego na nośnik USB niewiele da, bo zakładam że podczas emulacji PSX odłącza porty USB. Chyba że PSX2PS2 chyba działał tak że obsługiwał dalej porty USB... Mniejsza, no nic zostaje teraz do zrobienia paczka AIO4PSX :D

Berion 17.11.2014 00:41

Będą osobne AIO dla PSX, PS2, PS3 i Xbox (innych nie planuję). Zastanawiam się też nad AIO Mini, tak aby był bootowalny zarówno na PSX i PS2 - daje się "psx.exe" jako wykonywalny dla PSX'a i SYSTEM.CNF dla PS2 prowadzący do elfa (PSX zignoruje BOOT2 i wtedy poszuka pliku o starej nazwie czyli psx.exe); oczywiście też max 700MB dla całego obrazu CD (mode2 itd.)). Tylko w ten sposób da się to zrobić.

ethar 17.12.2014 14:14

Ja jestem za tym, a więc czekam na kolejne wersje. :)

MrFilox 01.11.2015 16:22

Można dodać zapisy z gier do AIO w następnej wersji fajnie by było. Mogę pomóc sprawdzać i ściągać save'y.

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1295054)
(...) która zainteresuje może z 10 osób, ale ok. Scena jest praktycznie martwa. Nasze pokolenie przestało grać, a więc Ci co się interesowali sceną przestali się nią interesować. Piraci z kolei albo przestali piracić (wyrośli, stać ich, etc.) albo przestali grać. Młodzi w ogóle nie mają pojęcia o technologii, technice, nie potrafią czytać, nie potrafią nieszablonowo myśleć, uzależniono ich od usług online. Cóż, no trudno. Będę mieć za to co wspominać na stare lata jak dożyję i pokazać wnukom co kiedyś dziadek montował. :czar:

Podsumowując: ja to w sumie robię dla siebie, trochę z sentymentu i trochę jako hobby.

Berion coż poradzić ???

Berion 01.11.2015 21:24

Nic się nie da na to poradzić, pogodziłem się z tym.

Co do save'ów: to nie jest dobry pomysł wg. mnie ponieważ:
1. niektóre gry po chamsku zrzucają tam kawałek RAM (w takim sensie, że nie tylko tablice z eventami, przedmiotami itp.)
2. jest kilka tysięcy gier, a więc co najmniej kilka tysięcy save'ów mnożąc jeszcze razy 4 (regiony)
3. jeśli wrzucić tylko do najlepszych gier, dlaczego nie do wszystkich?
4. których i tak się nie da bo niestarczy miejsca na płycie.

MrFilox 02.11.2015 05:25

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1340979)
Nic się nie da na to poradzić, pogodziłem się z tym.

Co do save'ów: to nie jest dobry pomysł wg. mnie ponieważ:
1. niektóre gry po chamsku zrzucają tam kawałek RAM (w takim sensie, że nie tylko tablice z eventami, przedmiotami itp.)
2. jest kilka tysięcy gier, a więc co najmniej kilka tysięcy save'ów mnożąc jeszcze razy 4 (regiony)
3. jeśli wrzucić tylko do najlepszych gier, dlaczego nie do wszystkich?
4. których i tak się nie da bo niestarczy miejsca na płycie.

2. Można wrzucić tylkl region PAL dla testu.
3. Można i te najlepsze ;)
4. Upchnąć na 8,5 GB albo zrobić oddzielną płytę.
5. I jeszcze trzeba te save'y sprawdać. k***a

szczuru 02.11.2015 10:19

W dzisiejszych czasach moim zdaniem nie ma sensu upychanie save-ów na płycie. Co do homebrew/narzędzi to ma sens bo dobrze mieć dla danej platformy wszystko w jednym miejscu ale co do save-ów to zawsze znajdą się niezadowolone głosy pytające dlaczego dodano save do tytułu ABC a nie do XYZ - wszelkie save-y znajdziesz na gamefaqs ;) Nośnik z save-ami miał sens za czasów PSX-a, gdy dostęp do nich i możliwość skopiowania ich na MC była ograniczona. Ale z drugiej strony nikt nie wzbrania się aby coś takowego powstało dla PS2, więc możesz sam zebrać 4,7GB (PS2 z zasady średnio radzi sobie z DVD9) save-ów i wydać ;)

MrFilox 02.11.2015 12:19

Zastanawiam się i chyba zrobie taką. O gamefaqs wiedziałem (chyba każdy to zna).

Berion 02.11.2015 13:42

No właśnie, po co Ci jestem do tego ja i AIO? :) Zrób! Tylko mam taką prośbę abyś najpierw ustalił założenia projektu. Na wzór tych poniżej (to są tylko propozycje, a nie Talmud).

1. Postaraj się aby nazwa pakietu była unikalna (AIO/AIOP zdecydowanie nie jest, ale to intencjonalnie ;]), aby łatwo było ją zapamiętać i skojarzyć z PS2.

2. Zadbaj o porządek na płycie (tak jak ja w AIO, czyli tak jak nigdy nikt do tej pory nie zrobił z różnymi AIO na PS2 (moje nie jest jedynym)). Proponuję wydzielić program bootujący do osobnego folderu (SYSTEM.CNF pozwala zagnieżdżać do więcej niż jednego poziomu). Proponuję także nie dzielić gier na regiony folderami. I proponuje przyjąć takie nazewnictwo:
"<pełna nazwa gry (zamiast regionu identyfikator) (krótki opis save'a)>.<format>", czyli np. "Okami (BLES-12345) (all unlocked).psu".

3. Używaj formatu PSU, żaden inny nie powinien wchodzić w grę. Do dyspozycji masz PS2 Save Converter od ffgrievera, a dla formatów egzotycznych możesz posiłkować się PS2 Save Builderem. ABSOLUTNIE NIGDY nie rozpakowuj save'ów, ponieważ wiele gier używa dat jako zabezpieczenia.

4. Do każdego save'a, dodaj plik tekstowy o tej samej nazwie, w którym wpiszesz autora i szerszy opis.

5. Użyj wszystkich trzech rodzai tablic dla systemu plików na płycie, czyli ISO9660 (obowiązkowy), Joliet dla uLE aby pozwolić sobie na długie nazwy i UDF 1.2 aby dało się spatchować ESR.

6. Sprawdź każdy save z każdą grą (niewykonalne jeśli nie zamierzasz piracić :P)

7. Obraz płyty, razem z readme, spakuj za pomocą 7-Zip w wersji 9.20 do formatu natywnego, algorytmem LZMA2 (da to najmniejszy możliwy plik wynikowy archiwum, które obsługuje niemal każdy wrchiwizer).

8. Często opis na gamefaqs nie zgadza się ze stanem faktycznym... Podobnie jak region (bywają też grzebane, bywa też że idiota wrzucał save na np. GF i inny jest GID folderu, a inny save'a w środku co z oczywistych względów nie zadziała).

9. Dyskusyjna jest kwestia własności save'ów.

10. Wiele save'ów ma ikonki (*.icn + *.sys) podmienione przez programy, którymi były odczytywane. Możesz je zastąpić z innych save'ów bo zawsze będą takie same.

Jak to zbierzesz w myślach do kupy to stwórz nowy temat, dedykowany temu zbiorowi (z dwoma postami po sobie, pierwszy pusty, drugi z tym czego zamierzasz się trzymać). I wytrwaj chociaż do pierwszego release'a... Proponuję skupić się na początku na najlepszych grach, inaczej Ci się znudzi i projekt umrze (uwierz mi, że zwykle tak to bywa na scenie - stawiane są sobie nierealne założenia lub totalny spontan, który szybko prowadzi do chaosu, znudzenia i ostatecznie śmierci projektu). Jak to porządnie zrobisz, to zmontuję jakiś skin i logo do uLE (jeśli będziesz chciał oczywiście).

Trilu 02.11.2015 14:31

@Berion ,Potrafisz natchnąć człowieka :P

Osobiście nie widzę w tym sensu ,ale jak Chłopak ma się nudzić, to niech płodzi płytkę :)

MrFilox 02.11.2015 15:41

Żeś się rozpisał Berion xd. Narazie właśnie mam zamiar na tych najlepszych grach a potem dodawać nowsze wersje gdzie bedą inne save'y. A tak propo po co chcesz robic AIO dla psx ?

MrFilox 03.11.2015 12:48

A w aio pisales o tych warunkach ktore moge spelnic to takie pytanko jak wgrac save na ps2 w formacie PSU czy mam zrobic plytke z psu i ktos bedzie mogl sobie te save zgrywac i przerabiac na windowsie bo jak to taka plyta bez sensu by byla. Chce taka plyte zrobic z ktorej mozna zgrywac te savey odrazu na mc za pomoco ule.

Berion 03.11.2015 18:08

Oczywiście, że można zgrywać via uLE na PS2. Po to właśnie kontener PSU bo tylko taki obsługuje (i m.in dlatego też napisałem aby nie rozpakowywać save'ów bo "MC Paste" jest już niepotrzebna).

I nie "za pomoco" tylko "za pomocĄ". :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.