Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   AIO Project, czyli płyta ze wszystkimi programami dla PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/aio-project-czyli-plyta-ze-wszystkimi-programami-dla-ps2-93698/)

Berion 06.08.2017 14:19

@Fera2: Bo to tylko preview, nigdy to nie działało bo ffg nigdy tego nie napisał. Wolę takie listy niż same lorem ipsum. Tam jest więcej nieścisłości. ;]
@Meanthord: Z mojej strony to będzie już ostatnia wersja i ostatni projekt na PS2. Na PS3 i PSV zostało mi dokończyć dosłownie dwa i też już będzie koniec. Wysiadam z tego pociągu i zawsze będę miło wspominać was (całą społeczność) i czasy tejże sceny.

- - -

Do ostatniego rylisu brakuje mi jeszcze:
  1. jednego programu w java, do którego update jest tylko online,
  2. DVD-Video zamiast placeholderu z ESR jak do tej pory, myślę nad logo z jakąś animacją (z szablonu ;p Adobe After Effects, w demo chyba mają takie rzeczy i chyba pozwolą zapisać do Mpeg2 bez znaku wodnego); ogarnia ktoś w ogóle ten temat? Jaką rozdziałkę użyć? Ile klatek na sekundę? Region 2?
  3. chyba poszukam jeszcze brakujących schematów dla modchipów, ale nie obiecuję (potwornie mi się nie chce bo to żmudne i czasochłonne),
  4. nie rozumiem czemu pluginy dodatkowe w PCSX2 1.4.0 nie pojawiają się na listboksach, nawet ten poppocośtam, który jest identyczny z tym w paczce,
  5. muszę jeszcze raz przeczytać wszystkie poradniki i wprowadzić drobne poprawki, aby je zPDFić i dodać do AIO (tak, wszystkie z CDRinfo dla PS2 :))
  6. poszukać zagraniczniaków, którzy przetłumaczyliby mi kilka dokumentów na ruski, hitlerowski, żabojadzi i cortezowy ;)
  7. dodać do AIO te wszystkie CHT/CFG/ART/cudawianki (ktoś chętny na wyręczenie mnie w tym? ;p)
  8. uporządkować nazwy folderów i wersji programów bo obecnie nie jestem wszędzie w tym konsekwentny
  9. zrobić skórę i skonfigurować BMM (zamiast uLE) jako menu AIO, a to dlatego że można go oskryptować (na razie to tylko pomysł)

Meanthord 06.08.2017 16:30

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1388324)
Z mojej strony to będzie już ostatnia wersja i ostatni projekt na PS2. Na PS3 i PSV zostało mi dokończyć dosłownie dwa i też już będzie koniec. Wysiadam z tego pociągu i zawsze będę miło wspominać was (całą społeczność) i czasy tejże sceny.

Z ciekawości: wysiadasz z pociągu konsol Sony czy pociągu konsol w ogóle? Bo jeśli to drugie, to co teraz będziesz porabiał - zbierał znaczki? ;)

Berion 06.08.2017 17:45

Ilość załączników: 1
Z pociągu scena. Grać nie przestanę dopóki będą pojawiać się dobre gry, warte poświęcenia im czasu. Inne hobby to ja już mam od dawna, po prostu to 'podziemne' mnie znużyło, a z racji braku zainteresowania (kiedyś, a dziś) tym bardziej mi jakiś wewnętrzny głos podpowiada że już nie warto i czas to zostawić na rzecz innych, być może nawet zupełnie nowych hobby. Ostatnio włóczę się i robię sWeEt f0tKi, takie jak niżej: ;)

Meanthord 15.08.2017 20:43

Czekam(y) na rilis... ;)

Berion 21.08.2017 23:12

W zasadzie to czekam już tylko na niemieckie readme. Reszta jest gotowa. :)

Meanthord 22.08.2017 14:56

Wypuszczaj teraz, kogo obchodzi jakies tam niemieckie readme ;P.

Iskander 22.08.2017 17:16

Kurka wódka, widziałem gdzieś na jakimś konsolowym forum zagranicznym temat z tą paczką programów, z twoją prośbą o tłumaczenie tego wstępu po angielsku na różne języki. Nawet zacząłem dokonywać przekładu na język "żabojadzki", ale wymiękłem po paru zdaniach podrzędnie złożonych. :D. Zresztą, wyszedłem z założenia, żeby najlepiej to zrobił jakiś frankofon. Ale widać, iż żaden zainteresowany tym nie jest.

Jest jeszcze możliwość, że zbiorę się w sobie i to dokończę, lecz musiałbym się przebić przez berionowy angielski (oczywiście bardzo dobry, z tym że dość zaawansowany składniowo ;) ).

Berion 22.08.2017 22:02

Ilość załączników: 1
Native speakers mają w żopie, więc ich strata. Nie morduj się (chyba, że chcesz ^^"). Ale musiałbym wiedzieć czy czekać.

Angielski jest Dizzy9, gdyby mój to byłaby masakra. :D Zresztą farewell, how to burn i wymieniony w firmware kawałek na nowy jest moim angielskim. Podejrzewam, że przepaść pomiędzy nimi jest jak Kanion Kolorado. Aha, nie wiem czemu z angielskiego tłumaczysz, jak jest po Polsku (chyba łatwiej? załączam jakby co do postu). ;p

Póki co tylko Włoch ładnie przetłumaczył, nawet postarał się o poprawki później. Niemiec na razie milczy, ale data w tym PDF była 24, więc zaczekam do 25 (może myśli że to jest deadline ;]).

Iskander 23.08.2017 17:51

O polskiej wersji nie wiedziałem. Ale i tak dam sobie spokój. Po co robić takie prezenty, skoro język angielski jest chyba zrozumiały. Zwłaszcza, że namęczę się przy tym kilkakrotnie bardziej niż Francuz, a i tak przetłumaczę gorzej. ;D

Programów ci nie będę oferował, bo przecież i tak masz ich więcej niż ja. :D Zauważyłem, że w readme brakuje jednej sumy kontrolnej MD5, dla RTE od Sony PS2 Linuxa. To chyba jedyna rzecz, którą mogę oferować. :D :
Kod:

9f27e292bf66f6be60cb2505d7bcc064
Tylko tam masz coś takiego:
Cytat:

PS2 Linux RTE CD (BlackRhino) v1.0 (PS2; Sony)
sum kontrolna MD5 obrazu płyty: ?
Z tym, że ten oryginalny RTE od Sony, nie służy odpaleniu BlackRhino. Do BlackRhino jest zmodyfikowana wersja od CERF4.

Berion 23.08.2017 20:31

A ja myślałem, że Czarny Nosorożec to jest właśnie od Sony. A ta zmodyfikowana wersja jest zmodyfikowanym oryginałem aby poszedł na innym HDD.

I tak, ReDump, mogłem użyć mózgu... ;p

PS: Zauważyłem jeszcze,że zamiast suma jest sum, i brakuje jednego (R) jako znaku. A nawet, że w angielskim są ryby kontrolne. ;}

Berion 05.09.2017 23:40

Ilość załączników: 1
Potrzebuję pomocy ludzi z Windows 10. :)

Doszła tam funkcja montowania obrazów płyt ISO z poziomu managera plików. W załączniku znajdziecie dwa testowe obrazy płyt. Zadanie polega na tym, aby zamontować każdy z nich i powiedzieć mi czy pojawia się niebieska ikona płyty na liście urządzeń i partycji w głównym menu wbudowanego w Windows managera plików (autorun.inf z nośników zewnętrznych nie może być blokowany bo nie zadziała).

Zła tam w środku nie ma. :P

Z góry dzięki.

mikhnal 06.09.2017 00:08

Ilość załączników: 1
Widać, dwuklik na ISO i się pojawia:

Załącznik 102430

Berion 06.09.2017 00:16

O, super. Dzięki za informację. To jeszcze jedna prośba, o której zapomniałem. Czy ta ikona dobrze wygląda w rozmiarze 256x256 (nie wiem czy nie zmienili formatu jak pomiędzy XP, a Vistą)? W managerze plików, w siódemce jest tryb widoku: bardzo duże ikony, nie wiem jak w 10tce, ale jeśli nie ma to powinien działać jeszcze CTRL+scroll w myszce w przód.

mikhnal 06.09.2017 00:28

Ilość załączników: 1
Myślę, że bardzo ładnie je widać:

Załącznik 102431

Berion 06.09.2017 11:29

Ok, dzięki za fatygę. Wszystko ok. ^^


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.