Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [ARTYKUŁ][PS2] FreeMCBoot i ESR (https://forum.cdrinfo.pl/f106/artykul-ps2-freemcboot-esr-79552/)

Berion 01.07.2010 22:16

>> ESR FAQ

przekliniak 08.07.2010 23:50

Witam

Ponieważ nie posiadam przerobionej konsoli zmuszony byłem zakupić kartę z wgranym FMCB. Jest on zainstalowany na jakiejś podróbce karty i chciałem wykonać zapasowy egzemplarz na oryginalnej 8MB karcie (na czarną godzinę, aby ponownie nie placić za wgranie).
Zgodnie z instrukcją ze strony cdrinfo.pl dotyczącą instalacji FMCB posiadając już kartę z tym programem, przygotowałem pendrive z installką.
Problem polega na tym, że po odpaleniu instalatora nic się nie dzieje, czarny ekran, kompletną paczkę z instalką pobrałem ze strony psx-scene.

Czy problemem może być to, że na pendrivie mam inne katalogi? Czy nośnik pamięci masowej ma zawierać tylko katalog Install i plik instalacyjny *.ELF ?
Pendrive to kingston datatraveler i nie ma żadnego problemu z kompatybilnością.
Gdzie leży błąd?

Berion 09.07.2010 08:29

Cytat:

Napisany przez przekliniak (Post 1105964)
Witam

Ponieważ nie posiadam przerobionej konsoli zmuszony byłem zakupić kartę z wgranym FMCB.

Lepiej było kupić np. Swap Magic i samemu wgrać. No cóż, stało się, ku przestrodze jednak. ;]

Cytat:

Problem polega na tym, że po odpaleniu instalatora nic się nie dzieje, czarny ekran, kompletną paczkę z instalką pobrałem ze strony psx-scene.
Spróbuj z innym pendrakiem, telefonem, aparatem, czymkolwiek co daje automatyczny dostęp. To że uLE go obsługuje, nie oznacza że FMCB też. Jak rozumiem system plików to FAT32, a nie FAT16?

Cytat:

Czy problemem może być to, że na pendrivie mam inne katalogi? Czy nośnik pamięci masowej ma zawierać tylko katalog Install i plik instalacyjny *.ELF ?
Oczywiście, że nie. To bez znaczenia co tam jest.

przekliniak 09.07.2010 11:06

Udało mi sie zainstalować FMCB przy użyciu karty pamięci, tj. przegrałem installke z pendrive na MC i odpaliłem program instalacyjny (po zainstalowaniu usunąłem installkę z karty).

Problem z pendrive wynikał z tego, że posiadam jedynie 4GB. A jak wyczytałem na jednym z tutoriali zamieszczonym w sieci, instalator toleruje pamięci masowe nie większe niż 1GB.
(Sprawdzę tą informację jak tylko odnajdę starą 256MB.)

Pozdrawiam

loki7777 09.07.2010 12:18

@przekliniak
Sam uzywam 4gb OCZ


@bogusia53
Nie ten dzial i temat
http://www.dobreprogramy.pl/VLC-medi...ows,13060.html powinno sobie poradzic

Lyska 16.07.2010 16:52

Mam takie pytanko. Nie mając na karcie FMCB ani ESR, ani nic... Czy można użyć tutoriala http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/P...SR/strona9.php (10.Nagrywanie programów) i nagrać sobie powiedzmy przykładowo emulator NES'a? Czy płyta będzie działać czy dopiero gdy wgram programy na memorkę? pozdrawiam

przekliniak 16.07.2010 16:58

Cytat:

Napisany przez Lyska (Post 1107139)
Nie mając na karcie FMCB ani ESR, ani nic...

Konsola płyty nie odczyta.

Lyska 16.07.2010 17:02

Myślę że kolega się myli, przecierz to nie gra, ani program --> nie sam .elf z .cnf (dobrze napisałem?) a niby "DVD-Video" a wiadomo DVD-Video może być, e... no nagrane=] więc dlaczego miało by nie odczytać?

chyba że źle zrozumiałem działanie nagranego DVD-Video z programem?
Plik elf powiedzmy "emulator.elf" ----->czyli jakis emulator który będę używał
i system.cnf
Cytat:

BOOT2 = cdrom0:\emulator.ELF;1
VER = 1.00
VMODE = PAL
hmm... źle kombinuje?

Przepraszam jeśli zrobiłem dubel.

przekliniak 16.07.2010 17:08

Cytat:

Napisany przez Lyska (Post 1107141)
Myślę że kolega się myli, przecierz to nie gra, ani program --> nie sam .elf z .cnf (dobrze napisałem?) a niby "DVD-Video" a wiadomo DVD-Video może być, e... no nagrane=] więc dlaczego miało by nie odczytać?

chyba że źle zrozumiałem działanie nagranego DVD-Video z programem?

Ponieważ konsola zakomunikuje:
Cytat:

This disc cannot be played due to regional restriction
Sztuczka z nagraniem płyty jako DVD-Video służy jedynie do oszukania nieprzerobionej konsoli aby czytnik chciał płytę odczytać. Przy próbie odpalenia bez karty z FMCB wyskoczy powyższy komunikat.

EDIT: Spróbuj, płytka to nie majątek :)

Lyska 16.07.2010 18:03

regional restriction? regionalne ograniczenia? no cóż może się uda. Kto wie, może to nawet wypali jako DVD-Video z FMCB? Czyli taka płytka do przerobienia memorki, to by było na rękę nowicjuszy =)

EDIT OFT: a moje kopie gier który używałem ze swap magica zadziałają z FMCB & ESR? (sorry za offtop ale zbieram informacje bo mam szansę odzyskania ps2 którego sprzedałem zeby kupić 360;p)

SMBA 16.07.2010 18:18

Nie zadziałają, no chyba, że są dodatkowo spatchowane ESR disc patcherem, bo tylko takie płyty on uruchamia. (Kwestia zabezpieczeń, tylko te płyty [no - i jeszcze Audio-CD] nieprzerobione chipem uruchamia, jeśli są nieoryginalne).

A gdyby nagranie takiej płytki było możliwe nikt by się nie męczył ze Swapami i instalatorami FMCB na już przerobionych konsolach ;)

Berion 16.07.2010 19:11

Cytat:

Napisany przez przekliniak (Post 1107140)
Konsola płyty nie odczyta.

Konsola płytę odczyta, jak najbardziej i... odpali zawarty na niej 1s film. ;]

Cytat:

Ponieważ konsola zakomunikuje:
Cytat:

This disc cannot be played due to regional restriction

Na konsolach z odczytem region2 owszem (czyli chyba wszystkie PAL i część NTSC). ;]

- - -

@Lyska
Nie kombinuj, jakby tak się dało to po co ffg pisał by ESR? Ja wiem, że jest gorąco na dworze... ;P

OSDSYS (czyli tzw. browser) na zweryfikowanej płycie jako DVD-Video, poszukuje ifo (a nie cnf) po czym przekazuje sprawę dvd playerowi. Do tego dochodzą nieco inne tryby odczytu takich płyt - stąd i wymagana aplikacja, ESR i stąd też fakt, że nie wszystkie gry są kompatybilne.

-

Kopie gier "których używałeś do SM" nie zadziałają jeśli uprzednio nie były patchowane dla ESR (czyli bez tej modyfikacji UDFa).

tkaczu 26.07.2010 09:31

Karta pamięci
 
Witam. Mam wgrane na kartę pamięci fmcb 1.8. Na karcie napisane jest że karta ma pojemność 8 mb jednak gdy wchodzę w browser i przechodzę na ikonkę free mcboot i wciskam enter to piszę że zajmuje ona 37mb. Jest to jakiś błąd czy naprawdę on tyle waży? Oprócz tego mam jeszcze dwa pliki: sys-conf folder i boot folder. Podobno fmcb waży ok 2mb a nie jak mi pisze 37mb... Drugie pytanie to czy można jakoś wgrać sobie na nowo tego samego fmcb? Chodzi mi o taki reinstal.

Berion 26.07.2010 10:32

To nie jest błąd, ale i FMCB tyle nie waży. Przy instalacji wersji multi tworzone są linki symboliczne do tego samego pliku o innych nazwach (bowiem, różne modele konsol poszukują różnych nazw), dlatego OSDSYS traktuje każdy z nich jako oddzielny. Najwyraźniej też instalowany był bez slimowych DVDPLE (czyli w Twoim przypadku FMCB waży ~1.5MB + to co tam jeszcze masz dograne).

Jak chcesz nową instalację to tutaj masz tutorial:
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2-FreeMCBoot-ESR/

Z poziomu instalatora sformatuj kartę (nie inaczej bo potem nie uruchomisz FMCB (nie będzie go tam ;])) i zaraz potem instaluj wersję multi lub normal.

FMCB jest w mc0:/BxEXEC/, w mc0:/BOOT/ masz jakieś programy, w mc0:/SYS-CONF/ są trzy ważne pliki dla FMCB: FREEMCB.CNF, to jest jego plik konfiguracyjny i dwa moduły *.irx do obsługi USB.

Reszta nie jest istotna dla działania FMCB (zawartość jak i obecność folderu BOOT też nie, tam masz po prostu jakieś programy np. ESR).

tkaczu 26.07.2010 11:31

To karta ma 8 mb czy tam 35mb+? Czy jak zrobię reinstalke to odzyskam te 35 mb które zajmuje fmcb? Którą wersje lepiej zainstalować? Normal czy może multi?>


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.