Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   DEV2 hd0/__boot/boot.elf Czerwony Ekran Śmierci (PS2 70003 Modbo760+HDD) (https://forum.cdrinfo.pl/f106/dev2-hd0-__boot-boot-elf-czerwony-ekran-smierci-ps2-70003-modbo760-hdd-93529/)

FullMetalJacket 13.06.2014 12:04

DEV2 hd0/__boot/boot.elf Czerwony Ekran Śmierci (PS2 70003 Modbo760+HDD)
 
Witam serdecznie forumowiczów, ostatnimi czasy znalazłem swoją 75001 gdzieś w zakamarkach, nie posiadała ona ni to modbo ani innych "siupów". Gry które mam wszystkie w oryginale wywalają na mine środkowy palec, albo porysowane (kumplu pożycz gre) albo laser ma fochy, obecnie mam synka który ma 19 miesięcy i myśląc toroszke o zaszczepieniu w nim bakcyla na jakieś gierki (buduje też arcade cabinet) postanowiłem poczytać troszkę o tym jak to zrobić konsole bardziej niewrażliwą na upływ czasu i wpadłem na teskty o tym iż
można mieć w slimie hdd tylko ze wersji jak w tytule, znalazłem uwała zakupiłem, w drodze z giełdy nabyłem też modbo po chłodnym bro i jakiś 3~4 godzinach mogłem uruchamiać "kopie bezpieczeństwa" z dysku itp
Dysku użyłem Samsung 160gb/8mb/5400mpr dokładnie taki jak ten (i.ebayimg(.)com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/-6AAAOxyeR9TLXio/$_72.JPG).
Cały problem polega na tym iż chcę aby konsola botowana była tylko z dysku (uLaunchELF), co ja już nie robiłem, jakich tutorjali ja nie czytałem.
Zawsze po instalacji czy to linuxem live intaler (cały po hiszpańsku) czy matrix instalerem zawsze mam czerwnoy ekran
jedynie na innym dysku 6gb toshiba 2,5 cala udaje mi się botować ze wszystkich zainstalowanych programów.
Dysk formatowałem Winhiipem z ustawieniami 48 bit po formacie leciał matrix installer, który to informował, pytał, instalował potem konsole gasił, lecz zawsze wynik ten sam RSOD czsami po 4 minutach czasami odrazu. Kopiowałem też ręcznie do hdd0/__boot/boot.elf pamiętając o małych literach
Lecz jedno ale mnie zastanawia, jako iż dysk jest sprawny.
Jesli odpale Format (na ps2) to mówi mi ze mój dysk nie jest poprawnie sformatowny, a Winhiip na to że dysk ma posypane sumy kontrole i czy naprawić (każdorazowo)
Proszę serdecznie o pomoc nie jestem już w stanie nic sam wymyśleć
Dziś podstawie jeszcze 40 gb samsunga dla testu ale myśle że i 160 to troszke mało,
Pozdrawiam serdecznie Piotr

szczuru 13.06.2014 12:23

Prościej - zainstaluj FHDB (jest częścią ostatniego FMCB 1.93). Będziesz miał możliwość ustawienia dowolnej aplikacji na autostart.

A dysk pod WinHIIP-em formatowałeś na full, partial czy quick? Dla pewności wykonaj full format. Być może dysk zaczyna już umierać i niema gdzie relokować sektorów...

FullMetalJacket 13.06.2014 12:26

Jak tylko ogarne HelpDesk to sprawdze, dzięki szczuru

Berion 13.06.2014 18:19

Najpierw sprawdź S.M.A.R.T tego HDD. ;]

Mam nadzieję, że podajesz tę ścieżkę poprawnie. "__boot" z tego co pamiętam to partycja z PFS.

FullMetalJacket 13.06.2014 18:36

Nie jestem w stanie nic osiągnąć(z tego co pisze musi być sony browser 2.0, mój jest 1.40)
po ściągnięciu FMCB 1.93 i instalacji FHDB folder hdd0\__boot\ jest pusty i tym razem ekran pozostaje czarny a czerwony jest po jakimś czasie (zaznaczam ze w modbo760 mam ustawione dev2) Chyba przyda mi się jakas lektura coś robie nie tak FMCB odpalam z mass a wszystko z cd z UlaunchELF
Pozdrawiam

S.M.A.R.T na starcie nie zgłasza błędów dalej nie szukałem, gierki z niego odpalają ale jak trzeba to sprawdzę, po FHDB standardowo po pierwszej nie udanej próbie poleciał matrix dev2 installer (ulaunch) ale tez nic z tego, Jeśli ktoś by mi wskazał trop lub odesłał do jakiś info był bym ogromnie wdzięczny
Pozdrawiam Piotr

szczuru 13.06.2014 19:36

Za parę minut (góra godzinę) sprawdzę FHDB u siebie i dam znać co i jak.

Berion 13.06.2014 20:12

@FullMetalJacket
FHDB i DEV2 to są dwie różne rzeczy, działające zupełnie inaczej, a więc trzymają dane pod innymi nazwami w innych miejscach.

Fanty do DEV2 wgrywa się najwygodniej przez Infinity Installer, co już uczyniłeś. Jeśli nie działa to coś nie halo jest z tą partycją lub modchipem. DEV2 jest zależne od modchipa bo to modchip wymusza bootowanie programu z HDD. Nigdy tego nie używałem.

FHDB wgrywasz przez instalator FHDB (nie FMCB). Niezależne od modchipa, ale bierze na siebie wszystkie ograniczenia OSD Update i może kolidować z modchipem. Nie wiem czy nie potrzebne są dodatkowe kroki jak wgrywanie OSD2 i preparowanie partycji na programy. Również nigdy tego nie używałem.

Jeśli uruchamiasz coś przez uLE (bez znaczenia z jakiego nośnika) to upewnij się że masz włączone restowanie IOP (pamięci podręcznej w której siedzą aktywne moduły).

szczuru 13.06.2014 20:33

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1285636)
FHDB wgrywasz przez instalator FHDB (nie FMCB). Niezależne od modchipa, ale bierze na siebie wszystkie ograniczenia OSD Update i może kolidować z modchipem. Nie wiem czy nie potrzebne są dodatkowe kroki jak wgrywanie OSD2 i preparowanie partycji na programy. Również nigdy tego nie używałem.

Jeśli uruchamiasz coś przez uLE (bez znaczenia z jakiego nośnika) to upewnij się że masz włączone restowanie IOP (pamięci podręcznej w której siedzą aktywne moduły).

FHDB instalujesz przez instalator FMCB 1.9x ;)

Właśnie zainstalowałem. Jedyny błąd jaki miałem to brak uLe po instalacji ale dorzuciłem go ręcznie przez RESCUE.ELF ;)

Po instalacji na hdd na partycji __system pojawisię plik osdmain a na partycji __sysconf folder FMCB.

Cytat:

Napisany przez FullMetalJacket
Nie jestem w stanie nic osiągnąć(z tego co pisze musi być sony browser 2.0, mój jest 1.40)

Nie prawda ;) Żeby FMCB/FHDB zadziałały musisz mieć dowolną wersję OSD <2.00 (2.00 to tak zwany OSDSYS2/HDDOSD, który można dorzucić sobie na HDD - wprowadza obsługę klawiatury w Browserze i możliwość przeglądania HDD także w Browserze). W tym wypadku nie należy mylić wersji OSDSYS (np u mnie jest 1.20) z wersją firmware, który należy sprawdzić w przypadku instalacji FMCB (FMCB nie działa na wersji firmware 2.20 i ewentualnych wyższych).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.