Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   dzielenie dvd na rippy(ps2) (https://forum.cdrinfo.pl/f106/dzielenie-dvd-rippy-ps2-47298/)

Marylin 19.04.2003 09:50

dzielenie dvd na rippy(ps2)
 
Jakie programy są potrzebne i skąd je mogę ściągnąć aby przerobić grę z DVD na CD-może zajmować nawet kilka CD.I proszę o opisanie jak postępować.Słyszałem,że to się ripuje,ale nie wiem jak to się robi.Pomocy

Fantomas 22.04.2003 07:37

Witaj na Forum
Tu jest opis jak to robić:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...threadid=15321 - eleganckie wytłumaczenie kolejnych kroków przez Jaro (januszp) :)
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...threadid=18213 - takie tam moje odpowiedzi (może się przyda)
Miłego dnia

Marylin 22.04.2003 08:44

DVD na CD???
 
Dzięki Fantomas,ale nie chcę przerobić filmu tylko grę a dokładniej grę na Ps2 z DVD na CD a tego nie robi się Divixem.Pozdrawiam.Może wiesz jak to się robi??

Fantomas 22.04.2003 09:17

Ups. Bardzo przepraszam, przeoczyłem wyraz "grę" - zbyt szybko czytałem. Niestety w temacie gier Ci nie pomogę, nie mam ani konsoli, ani gier, ani temat za bardzo mnie nie interesuje - nie mam kiedy grać.
Miłego dnia
PS. Może ktoś inny pomoże Ci rozwiązać problem.
PS2. Jesli możesz, to wyedytuj pierwszy Twój post i dopisz to tematu przed "DVD" słowo "Gra" - o ile to możliwe. Albo niech zrobi to jeden moderatorów - będzie lepiej wiadomo o co chodzi w temacie.
Hej!

vengen 18.10.2004 19:38

[ps2] kilka płytek
 
Witam! Dostałem od kumpla gre na ps2 na 4 płytach
mówi on że trzeba wkładać po koleji płyty.A mooje pytanie jest takie czy da się je tak jakby połączyć na płyte DVD??


P.S: NIE wiem kto to napisał ale skopiowałem gre DVD Decrypterem i to naprawde działa

KaPi 18.10.2004 19:43

No wiesz, raczej się nie da, bo PS2 ma gry na DVD. Więc nie wiem czy znajdziesz na rynku płytę DVD o pojemności conajmniej 6 GB...

legion 18.10.2004 20:27

Cytat:

Napisany przez KaPi
No wiesz, raczej się nie da, bo PS2 ma gry na DVD. Więc nie wiem czy znajdziesz na rynku płytę DVD o pojemności conajmniej 6 GB...

juz jest na rynku o pojemnosc 8,5 wiec chyba wystarczy jak myslisz:D

Berion 18.10.2004 20:31

Cytat:

Napisany przez vengen
Witam! Dostałem od kumpla gre na ps2 na 4 płytach
mówi on że trzeba wkładać po koleji płyty.A mooje pytanie jest takie czy da się je tak jakby połączyć na płyte DVD?? [...]

Niebardzo...
Cytat:

Napisany przez vengen
[...] P.S: NIE wiem kto to napisał ale skopiowałem gre DVD Decrypterem i to naprawde działa

[?] Zaraz... jeśli dobrze zrozumiałem, połączyłes te cztery CD w jeden DVD [?] Jakim cudem się pytam?
PS: Jest przyklejony temat o nagrywaniu na PS2... ...
Cytat:

Napisany przez KaPi
No wiesz, raczej się nie da, bo PS2 ma gry na DVD. Więc nie wiem czy znajdziesz na rynku płytę DVD o pojemności conajmniej 6 GB...

Niekoniecznie... dawniej "wychodziły" też na CD np. Quake3. A płyta która ma ponad 6GB to przecież DVD DL... ...
"Cześci" które on ma to na 100% Rip'y. Nie ma takiej gry która zajmowałaby 4 płyty...

KaPi 18.10.2004 21:32

Nie ma takiej gry na PS2? Skąd wiesz... wszystko możliwe. Może wersja kolekcjonerska ;)

Berion 18.10.2004 21:44

Cytat:

Napisany przez KaPi
Nie ma takiej gry na PS2? Skąd wiesz... wszystko możliwe. Może wersja kolekcjonerska ;)

Zaprawdę powiadam Ci: <[ NIE MA ]> Trochę się tym interesuje... ...
PS: Wszelkie edycje kolekcjonerskie (tu głównie Jap) są na dwóch/trzech nośnikach (np. gra + soundrack, gra + trailer, gra + demo dosc itp. ...)

@vengen
Ta gra już została tak z'rip'owana, niestety... Być może są jakieś progsy to "łączenia na powrót", ja takowych nie znam... ...
Płyty podmieniasz "na słuch" czy pojawia się jakiś "komunikat"? Miałem kiedyś GTA3 w ten sposób z'rip'owany. Syf nieprzeciętny... ...

M@X 18.10.2004 23:04

Pewnie chodzi mu o polaczenie RIPa ponownie w "pseudo full dvd" (bo na pewno cos tam ripperzy pociachali). Ja bym se dal siana, bo to najczesciej nieskuteczne a przysparzajace nerwow :-(...

jqb1 29.01.2005 21:10

dzielenie dvd na rippy(ps2)
 
siema
chciał bym się dowiedzieć czy jak bym ściągnoł so obraz gry ps2 która mieści się na dvd(ponad 1 gb) da rade się jakos podzielić na załóżmy 3- 4 płyty cd??
widziałem u kumpla że miał kiedyś jakąś giere na 2 cd. To będzie działać na zasadzie dochhodzenia do pewnego momentu( w grze) i zmiana cd?? Jak to będzie odbierać konsola??
Pozdro!!

Berion 29.01.2005 21:22

@jqb1
Jeśli chciałeś zadać tego typu pytanie powinieneś zrobić to tu:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=46245

A co do twojego pytania:
Nie znajdziesz osoby, która wytłumaczy newbie arkana rip'owania DVD na PS2 ;) Sam nie potrafię... :D
Jest to naprawdę skomplikowany proces wymagający sporej wiedzy... W odpowiednim topic'u z M@X'em nakreśliliśmy nieco sytuację innemu użytkownikowi, który wpadł na ""pomysł"" podzielenia obrazów (ot tak sobie) w Alcohol'u XD... ...

songojk 10.05.2005 12:07

jakim programem zripowac gre dvd9 do dvd5?
 
mam oryginalną gre na ps2, zajmuje cos ok 5,5GB czyli jest na plycie dwuwarstwojej, chce zrobic sobie kopie zapasową z tym ze filmiki na tej plycie zajmuja 1,5GB , filmiki sa mi niepotrzebne i mozna by je wyrzucic tak abym mogl nagrac reszte plikow na dvd5, ma ktos jakis pomysl?

icemac 10.05.2005 12:18

moze skorzystasz z kopii zapasowej z netu ;)

bo nie znam takiego programu

songojk 10.05.2005 12:21

w necie sa ale tylko w proporcjach 1:1 niema dzialajacych ripow, a wydawac 30zł na dvd dl i to jeszcze bez 100% pewnosci ze zadziala troche mi sie nie chce :)

loki7777 10.05.2005 15:47

No to kup oryginal, 100% ze dziala, kosztuje tylko ok 200 zl.Wybor nalezy do ciebie.W obecnych czasach malo osob zajmuje sie okrajaniem gier, a jak juz robia to na pc to potem wychodza addony, albo takie ripy nie dzialaja do konca

paulo007 10.05.2005 16:44

wnioskuję że w temacie chodzi o grę Gran Turismo 4. Jeśli mam racje to na dzień dzisiejszy nie da się jej poprawnie skopiować

songojk 11.05.2005 07:21

paulo007 zgadles :)

edit:
czyli nikt nie wie :( szkoda


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.