Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Jak szybko przepisać trofea i savey na inne konto? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/jak-szybko-przepisac-trofea-savey-inne-konto-92616/)

TheDarkKnight91 16.08.2013 02:24

Jak szybko przepisać trofea i savey na inne konto?
 
Witam ;-) Mam PS3 SLIM - zbanowane. Kolega dał mi swoje ConsoleID, bo i tak nie gra Online. Wrzuciłem je do swojego SLIMKA, i Online w mojej konsoli ożył (pewnie nie na długo, ale jeśli będę bardziej się "krył" to może trochę dłużej pociągnę). Tak czy owak panowie z SONY zbanowali mi też konto PSN. Stworzyłem więc nowe konto na konsoli i nowe konto PSN.

Teraz chciałbym w jakiś błyskawiczny sposób przepisać wszystkie zapisy i trofea z starego konta na nowe i całość zsynchronizować.

Mam REBUG REX 4.46 - jest tam opcja Fake Save. Działa, ale wkurza mnie ten idiotyczny komunikat, który często wyskakuje ;-) Potrzebuje czegoś lepszego.

Czy jest jakiś program, lub metoda, dzięki której w szybki sposób przepiszę hurtowo wszystkie zapisy i trofea na nowe konto? Bo jakoś nie uśmiecha mi się mozolne przepisywanie każdego trofika i zapisu.

------------------------------------------------------------------

PS: Wiem, że na REBUGU mogę sobie odblokować trofea nie grając nawet minutę ;-) Jednak w tej kwestii chce być fair, a poza tym i tak się ich chyba nie da zsynchronizować ;-)

Berion 16.08.2013 10:54

Nie ma szybkiej metody. Za pomocą bodajże Brute Force Save Data możesz przepisać trofeum, ale każde z osobna i na dodatek aby pojawiło się w menu trzeba uruchomić grę, która dany zestaw instalowała.

Debugowa opcja Fake Save Data Owner z tego co wiem działa tylko z save'ami.

Trofea odblokowane za pomocą debugowych opcji synchronizują się, ale nie są brane pod uwagę w statystykach (nawet przy porównywaniu z innym użytkownikiem).

TheDarkKnight91 16.08.2013 12:22

Mhm ;-) No to mnie trochę zasmuciłeś ;-P Gdyby do przepisania było kilka saveów i trofików, to pewnie nie byłoby problemu, ale zrobienie tego z każdą z 150 gier ;D
Jeszcze gdybym miał pewność, że mnie nie banują, to pewnie bym się pomęczył, ale tak nie ma to głębszego sensu ;-)

Dzięki za pomoc.

A tak pytanie numer 2:

Czy ktoś używał tego 3k3Y? Jaka jest wykrywalność tego chipa? Bo zastanawiam się nad kupnem używanego PS3 i 3k3Y

Berion 16.08.2013 14:52

Ze względu na sposób w jaki działa, jest wykrywalny. To niestety nie jest czysty ODDE.

TheDarkKnight91 16.08.2013 15:00

Pobrałem sobie Brute Force Save Data. Czy wystarczy, że Odkoduje PFD, odblokuje save i zakoduje ponownie PFD? Wtedy SAVE ma niby działać na każdym koncie.

I jeszcze jedna kwestia ;-) Jest możliwość odpalania BLU-RAY ISO (filmów) na PS3? Z pełny menu itd. ?

I coś jeszcze ;-) Można na REBUG 4.46 zainstalować Linux'a bez konieczności formatowania dysku? Lub LINUXA tego odpalić z zewnętrznego nośnika? No i jak z trofeami? Bo wiem, że na 3.55 był problem

Berion 16.08.2013 20:54

Skoro masz Rebuga to włącz Fake Save Data Owner, po co sobie utrudniać życie.

Nie wystarczy. Ta opcja służy do przepisywania save pod konkretnego użytkownika (potrzebny AccountID i IDPS).


Temat nie jest o Linuksie na Rebugu ani filmach *.iso na PS3. Nie rób śmietniku. :P Jak masz inne pytania, niezwiązane tematycznie z aktualym to zakładasz inny temat.

Berion 19.08.2013 17:23

Tak sobie myślę jeszcze, że przecież nie musisz używać GUI tylko gołych narzędzi Flatza. Wtedy masz dużo pisaniny, ale wszystko się zrobi jednym klikiem. ;p

TheDarkKnight91 29.09.2013 03:01

Witam. Wróciłem po dłuższym czasie. Nie bawiłem się w przepisywanie SAVEów i TROFEÓW :-) To znaczy do teraz. Czekałem czy zbanują mi nowe IDPS no i czy zbanują mi konto PSN. Nie zrobili ani jedno ani drugiego, a z tego co czytam na necie dali sobie już spokój z banowaniem kont i skupili się tylko na IDPS.

Tak więc przystąpiłem do przepisywania savów i trofeów. Ściągnąłem przez FTP wszystkie SAVY i TROFEA z konta głównego na komputer. Użyłem "Bruteforce Save Data" i podpisałem wszystkie zapisy i pucharki na nowe konto. Potem wrzuciłem całość na HDD konsoli tylko, że do folderu z nowego konta. Odbudowałem baze danych i efekt mam taki:

Zapisy przepisały się bezbłędnie. Przetestowałem kilka różnych gier i nie ma problemu. Gorzej z trofeami. W trybie OFFLINE widać wszystkie, jednak przy próbie synchronizacji z serwerem tylko część z nich się synchronizuje i widać je normalnie z poziomu strony. Z czego to może wynikać?

Np. Trofea z "The Last of Us" i "God of War Wstąpienie" synchronizowały się bez problemu, ale już z "Uncharted 1-3" i "God of War 3" jest problem, bo tych po synchronizacji nie widać. Jedynie w trybie offline są widoczne.

Jakieś sugestie?

szczuru 29.09.2013 04:43

Cytat:

Napisany przez TheDarkKnight91 (Post 1261988)
Witam. Wróciłem po dłuższym czasie. Nie bawiłem się w przepisywanie SAVEów i TROFEÓW :-) To znaczy do teraz. Czekałem czy zbanują mi nowe IDPS no i czy zbanują mi konto PSN. Nie zrobili ani jedno ani drugiego, a z tego co czytam na necie dali sobie już spokój z banowaniem kont i skupili się tylko na IDPS.

Tak więc przystąpiłem do przepisywania savów i trofeów. Ściągnąłem przez FTP wszystkie SAVY i TROFEA z konta głównego na komputer. Użyłem "Bruteforce Save Data" i podpisałem wszystkie zapisy i pucharki na nowe konto. Potem wrzuciłem całość na HDD konsoli tylko, że do folderu z nowego konta. Odbudowałem baze danych i efekt mam taki:

Zapisy przepisały się bezbłędnie. Przetestowałem kilka różnych gier i nie ma problemu. Gorzej z trofeami. W trybie OFFLINE widać wszystkie, jednak przy próbie synchronizacji z serwerem tylko część z nich się synchronizuje i widać je normalnie z poziomu strony. Z czego to może wynikać?

Np. Trofea z "The Last of Us" i "God of War Wstąpienie" synchronizowały się bez problemu, ale już z "Uncharted 1-3" i "God of War 3" jest problem, bo tych po synchronizacji nie widać. Jedynie w trybie offline są widoczne.

Jakieś sugestie?

Spróbuj odpalić grę, z której masz problematyczne Trofea (+ ewentualnie zdobyć jakiś pucharek) po czym ponów synchronizację.

TheDarkKnight91 29.09.2013 13:45

szczuru - no niestety nic mi to nie dało :( Odpaliłem np. Uncharted 2 i dostałem info, że save pochodzi z innego konta. Wczytało go, ale zablokowało trofea. Potem odpaliłem Heavy Rain. Save wczytało, żadnych komunikatów nie dostałem, ale po synchronizacji trofeów i tak ich w trybie Online nie widać.

Berion 29.09.2013 13:56

To coś nie tak z tym przepisaniem. A czy te brakujące trofea nie były odblokowywane przy włączonej debugowej opcji Fake Save Data Owner (chociaż nie sądzę aby miało to jakikolwiek związek z trofeami) albo nie były ręcznie odblokowywane w debug XMB?

TheDarkKnight91 29.09.2013 16:12

Nie. Nic takiego nie miało miejsca. Nie wiem prawdę mówiąc co jest.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.