![]() |
Cytat:
Dzięki jeszcze raz za odpowiedź Berion! |
Apropo rozwijanych programów, a nie rozwijanych... Czyli tylko Open Loader i PS2PSX (zawsze mylę jego nazwę) są dalej rozwijane? Czy coś jeszcze?
|
Ze znanych mi projektów rozwijany jest jeszcze Linux dla PS2 i ściśle związany z nim kernelloader ;)
http://sourceforge.net/projects/kernelloader/ |
uLE, projekt hacku OSD dla HDD (w zasadzie to już działa od dawna, ale przydałby się instalator taki jak w FMCB i aby wstawał sam z dowolnego dysku, a nie tylko Sony), jeszcze są alternatywne moduły USBD bez obsługi FAT12/FAT16 (chudsze, dobre do MCSIO by były) i takie obsługujące iLink port (w części modelach był).
|
Kiedy możemy liczyć na nową wersję elf-packa?:P Tak, tak wiem, tylko OpenLoadera trzeba byłoby zupdatetować... więc pewnie nie ma sensu, i zawszę mogę osobno ściągnąć... :P
|
W zasadzie to miałem już to zostawić tak jak jest, ale "Projekt AIO" się przeciągnie pewnie w bliżej nieokreśloną przyszłość... :/
Do update'u jest wiele więcej rzeczy. uLE (te w *.psu też), MCA, SCUMMVM, OPL, coś by tam pewnie się jeszcze znalazło. |
Hm "Projekt AIO" ? Masz na myśli ELFPacka, tak ? Co z FAQ odnośnie PS3?
|
'Się robi się' ;]
|
Ja mam pytanie co do Open PS2 Loader;
Jak niedawno temu założyłem temat czy adapter USB HDD zostanie wykryty przez OPL. No nie wiem jeszcze, albo dziś albo jutro mam dostać przesyłkę, a w tym czasie prosiłbym was; Abyście mi napisali albo na priva albo tutaj, Jaki dysk twardy na USB albo pendraki używacie, które wam OPL wykrywa i gracie? dokładna nazwa firmy itp całe dane, bo chce wtedy kupić identyczny ;d a wolę nie wiedząc nie ryzykować ;d |
8GB i 32GB Patriot XT. Taki gumowy, czarny z czerwonym logiem. Tzn. czy z OPL działa to nie wiem (i wybacz, ale nie sprawdzę, nie są moje), z uLE na pewno, a mają chyba te same moduły.
|
Cytat:
Zawsze coś ;d I dzięki za tyle ;d wczoraj kupiłem 8gb Kingstona microSD za 4 dychy :) promocja była ;d a 32gb Patriot XT ? coś takiego mam chyba jak pamiętam też czerwone logo na czarnym ;d poszukam po szafach i kartonach ;d @EDIT Mam jednak :) i też 32gb ;d wygląda tak ;d http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...terxt-32gb.jpg Działa, Działa :) jedyny pendrive który mam... wykrywany przez OPL ;d |
Paczka softu w PSU
Ilość załączników: 6
Ostatnio odkurzyłem swoją PS2 i zrobiłem na memorce porządki. Przy okazji też backup.
Poniższe dwa archiwa są w postaci paczek *.psu (a więc można je po prostu wkleić via uLE używając opcji "PSU Paste"/"Wklej *.psu") zawierają: 1. Open PS2 Loader w wersji 0.8. Po Polsku. Domyślnie jest włączona opcja szerokokątnego ekranu i auto start menu USB. IDE trzeba sobie włączyć w ustawieniach, SMB podobnie + skonfigurować pod swoją topologię sieci w domu. 2. zawartość "mc0:/SYS-CONF/" dla FMCB 1.8b, w której skład wchodzą moduły do obsługi USB, skonfigurowany uLE v4.42a (dla "mc1:/" !), ESR GUI Test2 (direct/direct off nie ma), MCA v2.0 i seksowna ikonka reklamy antypirackiej Sony z czasów PSXa. ;) Wgranie tej paczki nadpisze cały istniejący folder, a nie tylko powtarzające się pliki! menu OSDh: Kod:
name_OSDSYS_ITEM_1 = unofficial Launch ELF |
@Berion: czy możesz uruchomić jakikolwiek link do pobrania twojej paczki? Proszę gdyż żaden link już nie działa i nie mogę ściągnąć ELF-PACK'a...
PS. Jeśli ktoś posiada tę paczkę również proszę o udostępnienie... |
Łap garść linków:
Kod:
http://www.multiupload.com/SR3QC3FXCA |
Cały czas jest tutaj: :P
http://www.cdrinfo.pl/download/8430173446 |
Dziękuję Szczuru i Berion za odpowiedź ale niestety żaden z podanych przez was linków nie działa... tzn. plik się ściąga lecz przy 100% wyskakuje komunikat: "Plik ELF-Pack_R8B.rar nie może zostać zapisany, ponieważ nie można odczytać pliku źródłowego. Należy spróbować później lub skontaktować się z administratorem serwera".
Czy mogę prosić o uaktualnienie?? |
Ściągnąłem z CDRinfo.pl i u mnie wszystko ok.
Może masz coś dyskiem nie tak. |
Spróbuj inną przeglądarką :)
|
Mozliwe ze AV ci blokuje:) Lub nie masz prawa do zapisu w tym katalogu - zobacz bezposrednio na dysk c lub pulpit.
http://www.google.com/search?client=...w=1366&bih=619 |
Powiem wam że ja też to miałem kiedyś tam, ale nie pamiętam jak to rozwiązałem. W ostateczności ściągnij u kogoś innego :D
|
Witam mam modbo 760 wypaliłem na płycie Verbatim z 4x w programie ImgBurn i PS2 po włożeniu płyty wywala do biosu może mi ktoś powiedzieć co robię źle?Za pomoc z góry dziękuje.
|
Nie używasz interpunkcji. To tak na początek. ;)
|
Ja jako zwolennik wnikliwych opisow, ktorych wartosc logiczna rowna jest "1" odpowiadam :
Wszystko robisz dobrze. |
Skoro wszystko ok. to dlaczego płyta nie odpala.Nie chce marnować za dużo płyt.
|
Kiepska jakość nagrywarki i/lub płyt co przekłada się na jakość wypalenia co zależnie od stanu lasera w konsoli daje różne rezultaty. Wybierz sobie. Możliwe combo kombinacje. ;)
|
Temat zamarł, ale ja mam pytanie. Otóż kiedy uruchamiam FMCB i próbuję zainstalować, to najpierw informuje mnie, że brak w folderze INSTAL pliku "BOOT.ELF" i pyta czy kontunuować. Jeśli daję dalej, to wywala błąd przy "Signing DVDELF". Co robić?
|
Cytat:
|
Przeczytałem :) Jedyne na co wpadłem to to, że nie spatchowałem obrazu, bo pracuję na konsoli z chipem i chcę zgrać FMCB na moją kartę pamięci. Czy to może pomóc?
|
Fakt, nie ma. Pomyliłem z readme do nowego ELF Packa. ;p
Przekopiuj folder z FMCB na "mass:/" i z stamtąd odpal instalator. Wtedy znajdzie zewnętrzne zasoby. Chciałem to kiedyś zrobić na RadShellu, ale nie chce mi na nim działać napęd (oczywiście ładuję wszystkie potrzebne moduły ;]). PS: Nie musisz odpatchowywać, chyba że modchip robi coś z Macrovision albo rozpoznaje płytę jako DVD-Video. Wtedy mogą być problemy z uruchomieniem (nie spotkałem się jeszcze z tym). |
Niestety, dalej nie idzie, wyrzucając błąd przy "Signing DVDELF for Memory Card 1". Czy może być to wina karty pamięci? Jest nieoryginalna, 64 MB.
|
Karta nie wspiera Magic Gate, masz pecha bo nie wiele jest takich. Spróbuj z inną, ewentualnie spróbuj kilka razy - podróbki bywają bardzo wolne i to też powoduje różne błędy nie zawsze związane z komunikatem.
|
Ok, podłubałem i pogrzebałem, i w końcu FMCB na kartę wszedł. Teraz inne pytanie - w menu pojawiają mi się tylko opcje "launch disc", bez możliwości wybrania programów, które razem z nim miałby być (ESR, SMS, itp.). W dodatku, kiedy wkładam płytę z ELFpackiem i daję "launch disc" nic się nie dzieje, po chwili czarnego ekranu wracam do menu. Co robię źle?
|
Uruchom uLE jako RESCUE.ELF i wypisz jaką masz strukturę plików i katalogów na karcie.
|
Wygląda to tak:
-> BEEXEC-SYSTEM -> osd100.elf -> osd110.elf -> osd120.elf -> osd130.elf -> osd140.elf -> osd150.elf -> osd160.elf -> osd170.elf -> osd180.elf -> osd190.elf -> osd200.elf -> osd210.elf -> osd220.elf -> osd230.elf -> osd240.elf -> osd250.elf -> osd260.elf -> osd270.elf -> osd280.elf -> osd290.elf -> osd2main.elf -> osd2sys.elf -> FMCB.icn -> icon.sys -> BOOT -> boot.icn -> icon.sys -> SYS-CONF -> FREEMCB.cnf -> icon.sys -> sysconf.icn -> uinstall.dat Pierwsza strzałka to nazwa folderu, reszta to zawartość, trzy foldery oddzielone enterem |
Czyli za mało. To jest goły FMCB. Nie masz nawet modułów do obsługi USB. Tak wygląda zainstalowany FMCB jeśli nie znalazł zasobów o czym wyżej pisałem.
Ale nie reinstaluj bo nie ma sensu tylko sobie samemu dograj. Programy, które nie używają zewnętrznych zasobów takie jak np. ESR wrzuć sobie do "mc0:/BOOT/", pozostałe do root karty, moduły USB i mój FREEMCB.CNF do "mc0:/SYS-CONF/". Wszystko to jest na płycie. |
Ok, skopiowałem co chciałem, czyli SMS, Annihilatora, ESR, HDLoader, uLE i Open Loader. Teraz, kiedy wchodzę w menu, mam do wybrania oprócz standardu jeszcze "Launch CD/DVD", "Simple Media System" i "Open Loader". W jaki sposób w takim razie mam dostac się do Annihilatora czy uLE?
|
MCA weź sobie z downloadu bo ten w paczce jest brzydszy, stary i trochę uboższy.
Ścieżki bezwzględne po których FMCB szuka plików zapisane są w "mc0:/SYS-CONF/FREEMCB.CNF" (otwórz go na komputerze np. notatnikiem i edytuj względem swoich potrzeb - nie pamiętam skąd wczytuje u mnie MCA i uLE). |
Wszystko już elegancko hula, jakby co to będe pisał. Ogromnie dziękuję za pomoc!
|
PS2 FAT "this disc cannot be played due to regional restrictions"
Jakiś czas temu zakupiłem konsolę PS2 w wersji grubszej (chyba to się nazywa FAT). Niedawno wzięło mnie do grania, ale nie mam za dużej biblioteki gier na tą konsolę. Z dołu konsoli, w miejscu, gdzie powinna znajdować się czarna naklejka od Sony informująca o tym, że konsola nie jest przerabiana, u mnie znajduje się biała naklejka z czerwonymi napisami, która informuje o tym samym, tylko w innych słowach i przyklejona jest troszkę nierówno i wygląda jak słaba próba podrobienia oryginału. Ja mam nadzieję, że konsola jest przerobiona, gdyż nie chce mi się z nią bawić. Płyty, na które nagrywałem, to Verbatim DVD+R 4.7GB, program do patchowania, to ESR disc patcher GUI v0.24a, program do nagrywania, to ImgBurn. Nagrywałem płytki z prędkością x4, ponieważ była mi polecona. Nagrywa się wszystko poprawnie, ale plik, który mam np: God of War (Dokładny link do gry znajdziecie w załączniku w pliku .txt) i jest jednym plikiem ISO nagrywa mi się na płytkę w 15 plikach (pliki mają różne końcówki np: TOC, IRX, CNF, PAK) Nie wiem czy to jest dobrze, ale po włożeniu płytki do napędu konsolki, wyskakuje mi czarny ekran i napis: "this disc cannot be played due to regional restrictions". Nie mam pojęcia co to jest oraz pewnie będziecie mięli pytania typu: Czy jest przerobiona jakaś karta, Co dokładnie było przerabiane w niej itp. Jeśli moglibyście do tych pytań dodać krótkie instrukcje jak daną rzecz zrobić, byłoby bardzo miło. Jestem laikiem w podeszłym wieku i tego nie ogarniam. Wiem tyle, że kartę mam 8MB, jeśli to coś pomoże.
|
Masz zainstalowany FMBC na karcie pamieci z ESR ? to lepiej iso wrzucic na pena i dopalic za pomoca opl , i wywal ten link bo Berion zaraz zawalu dostanie :D
tu masz wszystko czytaj http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2generalfaq/ |
Wiec tak, nie wiem czy mam zainstalowane FMBC i czy jest to potrzebne. Jesli jest, to czy moge to zrobic sam w domu bez pomocy jakiegos speca? A jesli chodzi o wielkosc, to calu folder ma 7gb ale w srodku sa dwa obraxy. Jeden to god of war 4gb a drugi to god of war 2 i tez tyle wazy. Jesli chodzi o tego pendriva to nierozumiem o co chodzi. Czy moge w jakis sposob sprawdzic czy mam zainstalowane FMBC na karcie ESR i czy ta karta ESR to ta karta memory ktora podczepiam pod konsole?
PS link usuniety |
|
Określenie "konsola przerobiona" odnosi się do wlutowanego modchipa lub używania jakiegoś exploitu (określenie jest idiotyczne i skrajnie nieprecyzyjne, unikajmy go ;)). Jest to jedyna możliwość uruchomienia kopii zapasowych lub jakichkolwiek nielicencjonowanych programów.
Jeśli Twoja konsola jest goła to nie masz żadnej możliwości "przerobienia" inaczej jak wlutowanie modchipa lub instalację exploitu na "konsoli przerobionej". |
Jak masz zainstalowany to po włączeniu konsoli bez płyty powinieneś ujrzeć coś takiego:
http://bootleg.sksapps.com/tutorials...8/sony_men.jpg A wchodząc na kartę pamięci powinieneś mięć takie "ikonki" klik |
Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:36. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.