Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [KOMENTARZE] Obraz z programami dla PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/komentarze-obraz-programami-dla-ps2-82646/)

Berion 12.06.2009 22:08

[KOMENTARZE] Obraz z programami dla PS2
 
W tym topiku proszę umieszczać komentarze dotyczące ELF-Pack, czyli obrazu ze zbiorem najczęściej używanych programów scenowych dla PS2. Wszelkie uwagi i zgłaszanie błędów mile widziane.

Proszę NIE pisać postów NIE związanych z tematem, czyli pytania dotyczące działania danego programu (nie związanego z działaniem ELFpacka), wypalania programów, gier itd.!

Berion 12.06.2009 22:14

Planuję, ostatnią przed projektem AIO, wersję rzeczonej paczki o moim ulubionym numerku 7. ;) Lista zmian:

ELF-Pack 7 rc2

f przesunięty FMCB do root, tak aby nie było problemów z instalacją z płyty
f manager plików w głównym menu w uLE dla plików w DEV1/SM
+ kolejna drobna reorganizacja folderów/plików
+ dodany emulator silnika SCUMM (ScummVM v0.13.1)
+ dodany emulator GB (InfoGB v0.5j Rev5c)
+ dodany emulator SMS (PSMS Reloaded v0.4)
+ dodany emulator ośmio bitowych Atarynek (PVCS Reloaded v0.3)
+ dodany HDL v0.8c po angielsku
+ dodane stare moduły USB dla SMSa (nie linkowane)
+ update SMS do wersji 2.9 Rev3
+ update uLE do wersji 4.39 i 4.39z (BETA)
+ update RSH do wersji 0.6
+ update MCA do wersji 1.0a
+ update wszystkich *.psu do uLE 4.39

Jak ktoś chce przetestować obecne buildu, może pobrać je stąd:
wersja rc2
wersja rc3


Proponowane programy linkowane w menu uLE, są następujące (jeśli są jakieś obiekcje to rad jestem za wszelkie uwagi):

- różne/Manager Plików

- HD Loader v0.8c PL.elf
- Simple Media System v2.9 Rev3.elf
- Memory Card Annihilator v1.0a - gui.elf
- Lens Changer v1.0 beta6.elf
- FreeMcBoot v1.8b.elf
- Zone Loader v0.5.elf
- PS2FCEU v0.9.3 build955.elf
- SNES-Station (ffg) v0.2.4.elf
- PGEN (ffg) v1.51.elf
- ScummVM v0.13.1.elf

Niestety jest to maksymalna ilość pozycji w menu.


Jeśli ktoś chciałby, aby jakiś program znalazł się na płycie oprócz tych, które już są, niechaj pisze. Jestem otwarty na propozycje (byleby sensownie uargumentowane, a nie w stylu: "chcem Swamp Magic bo tak!").

ethar 12.06.2009 22:39

Do końca nie rozumiem czemu Lens Changer - jest w tej pozycji, rozumiem że przy wymianie napędu jest on niezbędny, ale nie wymieniam napędu co tydzień ;) Nie mam pojęcia co tam można by było wstawić bo w sumie dla mnie wszystko do szczęścia jest. Ale argumentuje, że to powinno odpaść jakby ktoś naprawdę znalazł konkretną "pozycję".

Berion 12.06.2009 23:00

Masz rację, w jego miejsce można dać np. emu GB.

skkn 16.06.2009 14:55

Jeśli brakuje pozycji w menu uLE wystarczy zrobić dodatkowe menu np. takie jak w sagatowej paczce:D

Berion 16.06.2009 21:50

Chcę aby był tylko jeden CNF, ale fakt było by to jakieś rozwiązanie, można dać w ten sposób max 10 menu.

W ogóle mi się to nie podoba prawdę powiedziawszy. Jak Dlanor się zgodzi to na potrzeby bootowalnego programu, wrzucę customowego uLE ze stałym menu, na cały ekran.

Berion 22.06.2009 14:18

ScummVM 0.31.1 wiesza mi się przy odczycie pendraka, z kolei na płycie nie może znaleźć IOMANX.IRX. :/ Z RadShellem v0.6 też nie mogę sobie poradzić.

Coś mi się widzi, że trzeba będzie zrezygnować z wersji 0.6 na rzecz 0.5; podobnie ze ScummVM jeśli się okaże, że 0.12.x też mają taką przykrą przypadłość.

FMCB dalej wywala, że nie znalazł zew. plików, więc wróci z powrotem do ./APP/. Trzeba będzie poczekać do nowej wersji FMCB i naprawienia tego błędu.


Wszystko inne zdaje się być. ok

Marszal 24.08.2009 19:36

Witam

Sciagnolem, wypalilem, prawie chodzi - tak moge to podsumowac ;d

mianowicie chodzi o sms'a wszystko fajnie odtwarza filmy etc ale niestety brak mi polskiego jezyka i co wazniejsze znakow ! Gdy chce zmienic jezyk z ang. na polski moge sobie klikac caly dzien w X'a a ps nie reaguje.

mogl by mi ktos powiedziec dlaczego i jak mam to naprawic ?



bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi ...

Berion 24.08.2009 19:43

Skopiuj na memorkę cały folder SMS i stamtąd go uruchom. Cała paczka jest przygotowana pod tym kątem. Z płyty wszystko wstaje z domyślnymi ustawieniami bo inaczej się nie da.

Marszal 24.08.2009 19:46

coz, ale moge skopiowac samego sms'a tak ? Jak mam to skopiowac ? (troche newbie jestem ;d)

cojote 24.08.2009 19:48

Witam. Możesz wrzucić aktualne linki do ELF-Pack 7 rc2

Berion 24.08.2009 19:56

O nie ma już heh. Szybko kasują.
Nie mam, tzn. mam tylko w plikach a nie chce mi się tego sklejać. Jak skończymy lokalizację Okami to się tym zajmę bo leży to już z miesiąc jak nie dłużej.

@Marszal
Wejdź w manager plików, w cdfs:/, zaznacz cały folder SMS i skopiuj go na mc0:/. Pod R1 masz menu kontekstowe.

Marszal 24.08.2009 20:20

odpalam plyte, wchodze w "konfiguracja" i jak mniemam to to jest ten menadzer tak ? Jezeli tak to jak sie to kopiuje ?

ok sory slepy bylem ;d;d

WIELKIE DZIEKI ZA POMOC :*

albo jeszcze cie troche wykozystam bo nie wszystko jest jasne ;d

skopiowalem to wszystko na memorke i co teraz ? jak odpalic tego calego sms'a ?

darek0920 24.08.2009 21:20

ELF-Pack 7 rc3
@Marszal
Tym menagerem wejdz na karte pamieci mc0:/ do folderu SMS i w nim uruchom SimpleMediaSystem 2.x.elf

SMBA 25.08.2009 19:23

Ponad 8mb ma ten plik :( ... Berion, proszę czy w finalnej wersji mógłbyś przygotować również wersję dla memorek 8mb z mniejszą ilością programów (bez emulatorów)? Nie chcę zostawać przy szóstce.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.