Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Odszyfrowywanie PS3 HDD (https://forum.cdrinfo.pl/f106/odszyfrowywanie-ps3-hdd-92014/)

Diabolique 10.08.2013 22:43

a mówiłem, ze bedzie dobrze jak da sie dysk pod windą podejrzeć. zaprzeczałeś :P

Berion 11.08.2013 00:15

Na razie to jest tylko odczyt, tylko niektórych Slimów i tylko niektórych Fatów. Wuj wie dlaczego, zabugowane. A mnie traktują jak idiotę i wmawiają, że mam uszkodzony HDD albo eid0 nieprawidłowy...

Nie może być nieprawidłowy bo po pierwsze jest identyczny z tym z metldr, po drugie miałbym perm bricka przy przejściu na DEX. HDD też jest sprawny bo PS3 na niego nie wybrzydza, S.M.A.R.T też ok. Ale oczywiście to nie program jest wujowy tylko user. ;)

Albo jest kilka rodzai tablic, albo co najmniej jeszcze jeden algorytm do wyliczania ATA Key. Innej możliwości nie ma. Ale to jeszcze trzeba mieć trochę dobrej woli, żeby się tym zainteresować...

Dlatego nie wróżę powodzenia w odczytywaniu, już nie mówiąc o zapisywaniu danych na PS3 HDD z pod nie tylko Windowsa ale nawet i Linuksa.

Berion 13.08.2013 00:35

Sformatowałem ścierwo i teraz mi wykrywa. Nie mam pojęcia czemu wcześniej nie chciał, wiem że miałem uszkodzony system plików (ale na tyle nieuszkodzony że nie przeszkadzało to w zabawie ;p), mimo to nawet gdyby stanowiło to problem dla programu to przynajmniej powinien znaleźć tablicę. Tajemnica Sagali.

Ważne, że na czystym działa i mogę już zrobić poradnik. ;)

Ba, wracam w takim razie na OFW. EID0 znam, IDPS znam, dump flasha mam, a więc mogę w razie W wyliczyć co tylko chcę, przepisać co tylko chcę i uratować konsolę. Skopiować save'y, licencje i trofea też mogę. BD też jeszcze sprawny. Normalnie Ameryka. ;)

DEFFCON 21.07.2014 09:46

Witam

Panowie chcialbym odzyskac zdjecia z ps3 slim czy jest obecnie jakis na to sposób ?

Berion 21.07.2014 10:36

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/p...odszyfrowanie/

DEFFCON 21.07.2014 11:18

@Berion dzieki art. juz dawno przeczytalem interesuje mnie czy np. da rade spiac konsole i przezucic foty czy moze do chumry ?
Problem bedzie odzyskac normalnie z dysku podpietego pod pc.

misiozol 21.07.2014 11:40

Rozwin mysl "spiac konsole" , jedyny sposob na odzysk danych z dysku z martwej konsoli masz w artykule .

Berion 21.07.2014 11:42

Nie rozumiem Twojego pytania. Jeśli konsola jest sprawna to możesz sobie skopiować na cokolwiek na USB. Jeśli jest niesprawna to musisz mieć klucz ERK bo inaczej nie odszyfrujesz danych.

"Spięcie konsol" ma sens jedynie w przypadku Transfer Data Utility, który to teoretycznie przerzuca dane z jednej konsoli na drugą (nie kopiuje tylko przenosi). Teoretycznie ponieważ już nie jednemu nie przeniosło, a z konsoli dawcy skasowało. Więc odradzam ten bubel.

misiozol 21.07.2014 11:50

A no prawda Berion ma racje , jest tam jakis taki bubel co mozna po sieci przegrac dane ale to i tak sie tyczy tylko dzialajacej konsoli i tak jak pisze ze to sliski temat.

DEFFCON 21.07.2014 16:39

Witam

Mam konsole juz u siebie gdyz wczesniej bledne info dal mi kolega o dysku obecnie po podlaczeniu mam takie cos na tv:

Nie można prawidlowo uruchomic oprogramowania systemu. Nacisnij przycisk PS, aby sprobowac zrestartowac system.

Jeśli nie można zrestartowac systemu trzeba ponownie sformatowac partycje systemowa dysku twardego i ponopwnie zainstalowac oprogramowanie systemu.
Podlacz nosnik zarwierajacy dane do aktualizacji wersji 4.56 lub nowej a nasepnie jednoczesnie nacisnij przyciski SART i SELECT.
Abdy sie dowiedziec jak uzyskac dane do aktualizacji, odwiedz witryne SCE opracowana dla twojego regionu.



Wina hdd uszkodzony mozna jakos naprawic ?
Czy jesli zrobie format to wiadomo all delete a koledze zalezy na foto z tego dysku.

pozdro

misiozol 21.07.2014 16:49

Jesli jest na CFW to szansa jest wsadzic inny dysk sformatowac go w konsoli zainstalowac system ,zrobic downgrade , odczytac EID key , odszyfrowac stary dysk na PC i odzyskac dane . Tylko jest jedno ale zakladamy ze konsola jest ktora da sie z-downgrade-owac czli slim do 0C data code lub 1A na maxa .

DEFFCON 21.07.2014 17:01

Dzieki za info konsola 1A code tylko musze sie dowiedziec czy miala CFW ewentualnie jak samemu sprawdzic ?

misiozol 21.07.2014 20:36

najprosciej spytac sie kolegi :P , a inaczej wsadzic dysk i sprubowac postawic CFW zapewne jakies 4.55 jak sie pluje o 4.56

DEFFCON 21.07.2014 22:40

Ok jutro podzialam i dam znaka jeszcze raz dzieki za pomoc i info :)

pozdr

Berion 22.07.2014 11:25

Jeśli chcesz odzyskać cokolwiek z tego HDD to musisz mieć klucz, który go szyfruje. Owy klucz możesz odczytać wyłącznie na CFW, czyli na hackowanym firmware konsoli, nieoficjalnym, przez niektórych nazywanym pirackim. Polecam Rebug 3.55.4 lub nowsze (w poradniku informacja o wymaganym fw jest przestarzała, ERK można odczytać na CFW do 4.20 włącznie).

Jeśli konsola miała oryginalny fw, czyli tzw. OFW to musisz zrobić tzw. downgrade (o ile w ogóle jest możliwy, tylko modele do CECH-25xx włącznie, z tym że te ostatnie tylko te które mają met loader (co można poznać po tzw. data code o których wspomniał Misiozol)). Downgrade polega na przylutowaniu do płyty głównej modchipa i wgranie "patcha" lub odczytanie kości z fw, spatchowanie ich na PC, a następnie wgranie całego spatchowanego obrazu kości.

Jeśli nie jesteś w stanie odczytać EID Root Key to NIE MASZ SZANS na odczytanie zawartości HDD przed rozpowszechnieniem w domach komputerów kwantowych (jakieś +30 lat ;)).

Zanim cokolwiek zaczniesz robić z tym HDD, zrób jego posektorową kopię.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.