Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   OPL - poprawienie prędkości przez SMB (https://forum.cdrinfo.pl/f106/opl-poprawienie-predkosci-przez-smb-93639/)

smolarz 02.08.2014 00:11

OPL - poprawienie prędkości przez SMB
 
Korzystam z OPL v.0.8 kompatybilność przez SMB jest super, jedyny problem to prędkość w niektórych grach (onimusha 2 zwalnia niemiłosiernie, psuje całą rozgrywkę, również czas ładowania gier jest wydłużony, a filmiki często się przycinają dosłownie co pół sekundy).

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje sposób na poprawienie prędkości gier przesyłanych przez smb?
Na forach takich jak psx-scene oraz gbatemp widziałem conajmniej kilka osób twierdzących że udało im się ustawić wszystko tak, że działa jak z płyty.
Obecnie mam podłączony router do pc, a do routera zwykły kabel ethernet cat5e który idzie do ps2. Może połączenie crossowanym, bezpośrednio pc z konsolą dałoby lepszy efekt? Jeśli to ma znaczenie mam w domu internet 40mbps.
Często z komputera korzysta narzeczona gdy ja gram na konsoli przez smb :P nie wiem czy ma się to jakoś do prędkości.
Obecnie gry udostępnione mam na dysku usb podłączonym do pc, lecz wcześniej miałem je w folderze na C: (działanie identyczne).

Berion 02.08.2014 12:08

Internet nie ma tutaj nic do rzeczy. Może router jest śmietnikowy i w jakiś magiczny sposób nie radzi sobie z... routingiem? ;d

A może problem masz w czym innym. Jakie opcje masz ustawione w OPL dla tej Onimushy?

smolarz 02.08.2014 14:07

Router to dość stary model d-link, dokładnie dir-300.
W OPL mam wszystko standardowo, jedynie musiałem wyłączyć mode 6 (IGR) w haunting ground, bez tego nie ruszało.

Problem pojawia się w około 50% gier, albo wolne ładowanie, albo mocne przycinanie filmików.

Dodam że pod ten sam router mam podłączonego klasycznego xboxa i zrzucając coś przez ftp programem FlashFXP maksymalna prędkość przesyłania danych to ~8mbps.

Berion 02.08.2014 20:12

Wątpię abyś miał mb/s, prędzej MB/s (u mnie zawsze miałem ~10). ;] Ale to Xbox, tutaj programy są dopracowane bo łatwiej ludziom pisać na x86 niż MIPS.

Omiń router i zobacz, ale wątpię aby to coś dało.

Jeszcze dochodzi kwestia wersji OPL. Może ludzie którzy pisali o Onimushy 2 używali starszej na której gra mogła chodzić lepiej albo nie oglądali wstawek FMV. ;]

misiozol 02.08.2014 22:05

Ja mam podpiete pod SMB , zasadnicze pytanie jaki masz system plikow na tym usb , u mnie wszystko chodzi jak trzeba na EXT3 na domowym serwerze nie na zadnym PC . Filmiki potrafia sie delikatnie przyciac raz na jakis czas.

smolarz 02.08.2014 22:21

Dysk usb sformatowany na NTFS, ten systemowy, z którego wcześniej odpalałem również, pewnie dlatego nie ma różnicy tutaj.

Może dałoby coś utworzenie partycji fat32 lub jak pisał misiozol ext3 (da radę utworzyć partycję w tym systemie pod windowsem??)

szczuru 02.08.2014 22:27

Cytat:

Napisany przez smolarz (Post 1289128)
Dysk usb sformatowany na NTFS, ten systemowy, z którego wcześniej odpalałem również, pewnie dlatego nie ma różnicy tutaj.

Może dałoby coś utworzenie partycji fat32 lub jak pisał misiozol ext3 (da radę utworzyć partycję w tym systemie pod windowsem??)

Dowolny program do partycjonowania utworzy Ci takową partycję. Problem możesz mieć z dostępem do niej pod Windowsem ale z tego co kojarzę są sterowniki do obsługi tego FS pod windą.

misiozol 02.08.2014 22:28

utworzyc da rade , ale nie bedzie czytal , ciekawi mnie defragmentacja tego dysku z grami oraz jego predkosc odczytu

szczuru 02.08.2014 23:31

Czytać będzie ;)

http://www.pendrivelinux.com/access-...-from-windows/

smolarz 03.08.2014 01:50

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1289131)
utworzyc da rade , ale nie bedzie czytal , ciekawi mnie defragmentacja tego dysku z grami oraz jego predkosc odczytu

Jest to stary dysk 2.5" włożony w kieszeń i podpięty przez usb (jedyna pozostałość po spalonym laptopie).

Póki co postaram się sprawdzić czy partycja sformatowana na ext3 zrobi różnicę, dam znać.
Dysk z którego obecnie odpalam gry był całkowicie formatowany około miesiąca temu, więc raczej żadne "śmieci" nie powinny tam wisieć.

Berion 03.08.2014 08:59

System plików nie ma znaczenia. Przecież PS2 się tym nie zajmuje.

misiozol 03.08.2014 09:45

Ale serwerowi robi znaczenie i jest bardziej wydajny :P

Berion 03.08.2014 11:03

Aby FMV zaczęły rwać przesył musiałby być mniejszy niż bitrate tychże filmików. Nie ma szans, aby fs mógł o tyle spowolnić lub przyspieszyć transfer.

smolarz 03.08.2014 12:09

Pozostaje więc sprawdzić połączenie ps2 bezpośrednio z pc i zobaczymy.
Jak myślicie czy kabel sieciowy cat5e może mieć tu znaczenie? Czy cat6 dawałby lepszy rezultat?

Berion 03.08.2014 18:51

Nie bo nie wykorzystasz nawet cat5e. ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.