Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   problem z odpalaniem filmow przez SMS (https://forum.cdrinfo.pl/f106/problem-z-odpalaniem-filmow-przez-sms-78929/)

itq5 06.07.2008 05:24

problem z odpalaniem filmow przez SMS
 
Witam ja mam taki problem z programem sms wypaliłem obraz kilku programow min. swap magic sms jakies emulatory itd... smiga pięknie wbijam w sms ładuje pokazuje pliki z dvd wiec niby działa... zmieniam płyte wkłądam dvd z divxami i jest reading disc potem costam ze dysk jest nielegalny nie pamietam i zebym dał cross jako akceptacje daleszego szukania czy cos takiego... daje krzyzyk i sie nic nie zmienia a pisze waiting for media press start to menu klikam start to mam menu wychodze trójkątem i juz nawet startu dac nie moge wszystkie sie zwiesza... przez mediaplayera tez próbowałem tam wogle nie wyszukuje mi niczego :/ moze ktoś wie w czym tkwi mój problem... próbowałem także odpalać to na zasadzie wkładam dvd z programami odpalam z niej swap magic 3.8 przez niego odpalam sms i zmieniam płyte ale jest to samo co bez sm dodam ze ps2 to wersja slim przerobiona modbo760... mam nadzieje ze ktos mi tu pomoze bo pisze juz w wielu miejscach i zero odzewu a mecze sie około 4 dni z tym prubowałem juz odpalac z cd filmy z dvd jakies bajki anime filmy itd nic nie działa :/

niewiem do płyty z filmami mam dodać jakiś dodatkowy plik czy coś?? może inaczej wypalać wypalam w nero jako dane... czytałem ten temat http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2divx/strona10.php
tutaj na screenie są dodane 2 pliki sms.elf i system.cnf
wiec tak system.cnf moge zrobić sam kozystajac z tego poradnika
pobrałem też od was sms 2.8 ale nie mam tam zadnego pliku .elf wiec niewiem z kąd go wyczarować i ewentualnie dodać... pozatym czy wogle jak mam płytke z wypalonym waszym obrazem z tymi wszystkimi magicznymi programami to potszebuje jeszcze sms na dvd z filmami bo jak mówiłem narazie próbowałem odpalać metodą wsadzałem dvd z waszym obrazem odpalałem sms ottwierałem klape zmieniałem płyte na taka z filmami bez zadnych dodatkowych plików i mi pokazywało reading disc potem ilegal disc itd... i lipa nic nie wyszukiwało już niewiem co robić mam nadzieje że mi łopatologicznie to opiszecie...

Trilu 06.07.2008 09:45

Musisz odpowiednio przygotować płytkę , dodaj pliki video_ts i audio_ts i na przyszłość trochę lepiej przeszukaj forum.Jest cały temat poświęconY SMS tam jest wszystko o przygotowaniu płyty i itp.

Berion 06.07.2008 12:39

@itq5
Poplątałeś wszystko.

Zacznijmy od tego, że to bios napędu decyduje o tym czy płyta zostanie "przepuszczona" czy też nie. Zostanie jedynie jeśli kompilacja do PS2DVD, PS2CD, CDAudio (czyli np. w tym przypadku to UMCDR lub CDX, które obsługuje SMS) i DVD-Video. Teraz tak: Modbo7xx mają taką funkcję jak Sleep Mode, przez co po zabootowaniu programu chip się wyłącza (sam aż do następnego uruchomienia konsoli i tego nie da się wyłączyć). Dlatego właśnie trzeba przygotowywać pod SMSa płytę, tak aby była rozpoznana jako DVD-Video.

W tutorialu masz trzy sposoby:

PS2CD i PS2DVD, które zawierają SMSa i filmy czy co tam chcesz sobie wrzucić. Tutaj płyta będzie rozpoznana ponieważ nie zmieniasz jej na inny nośnik, a więc przeszła już weryfikację i bios konsoli ma już do niej dostęp (a skoro on ma to i programy).

DVD-Video natomiast może być wyjmowane i wkładane ile się razy chce, ponieważ zawsze taka płyta przejdzie pomyślnie weryfikację (bios napędu sprawdza jedynie system plików i czy są w tablicy dwa foldery o nazwie VIDEO_TS/AUDIO_TS).


Widzę, że umknęła Ci jedna rzecz dlaczego nie rozumiesz powyższego: po wciśnięciu eject przerywana jest weryfikacja płyty (jeśli jest w trakcie). A więc jeśli zmienimy nośnik to i weryfikacja musi odbyć się na nowo. A skoro chip już w tym momencie śpi... :taktak:

---

Generalnie to IMO szkoda płyt na to. Wygodniej przez sambę albo mass odtwarzać.

I jeszcze podsumowanie: na tym chipsie (czyt. modchip-ie) zapomnij o odtwarzaniu filmów z kompilacji, które nie są PS2CDVD, CDDA i DVD-Video.

Na cholerę za to komu ten Sleep Mode? Po to aby można było grać online (choć IMO to bez sensu. Powinni zostawić użytkownikowi wybór).

---

Cytat:

pobrałem też od was sms 2.8 ale nie mam tam zadnego pliku .elf
bez komentarza. :sciana:

itq5 06.07.2008 20:23

ok czyli o ile dobrze rozumiem to wystarczy że nagram płyte tym sposobem http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2divx/strona10.php chodzi o dvd to odali mi odrazu sms i wyłapie wszystkie filmy czy zmarnuje płyte a lepiej żebym nagrał dvd video za tymi folderami i wpakował coś w małego w video i oddzielnie filmy a smsa odpalił przez wcześniej wypaloną płytke z nim kturą już posiadam

Berion 07.07.2008 08:25

Tym sposobem czyli jakim? Bo masz tam PS2DVD i DVD-Video. Jeśli PS2DVD to po podmianie też Ci ta płyta nie zostanie wykryta, ale bez, naturalnie, że tak.

//Słyszałeś kiedyś o interpunkcji i ortografii? :(

itq5 07.07.2008 09:27

dobra już sobie poradziłem wypaliłem filmy wraz z smsem i system cnf i wszystko ślicznie chodzi;) teraz mam jedeno pytanie jeszcze ps2 nie odpala płyt wielo sesyjnych? tzn. bo nagrałem na dvd film sms i nie zamknołem sesji teraz dograłem kolejny+napisy i widzi tylko ten pierwszy zaś drugiego i napisów wogle nie wyłapuje pytam ponieważ napisy były w formacie .txt a film a raczej anime było w divx ale 1200x780 i niewiem czy to nie tego wina chciałem sprawdzić czy coś tak mocnego pójdzie na tym...

Berion 07.07.2008 20:15

żadna konsola nigdy nie odczytywała płyt wielo-sesyjnych (zawsze będzie widziana tylko pierwsza). Wyjątek to Dreamcast i current geny.

Zapomnij o filmach w HD na PS2. Czego Ty oczekujesz po 333MHz procesorze i 32MB RAM? Odpalić to i może odpali, ale nie masz szans na to, aby chodził płynnie.

Cytat:

zamknołem
:sciana:

Pele144 09.07.2008 18:26

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 945499)
Zapomnij o filmach w HD na PS2. Czego Ty oczekujesz po 333MHz procesorze i 32MB RAM? Odpalić to i może odpali, ale nie masz szans na to, aby chodził płynnie.

można mieć namiastkę http://home.casema.nl/eugene_plotnikov/pitrz/manual.htm :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO