Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   ps2psxe (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2psxe-83736/)

tomx1989 01.10.2011 18:58

Cytat:

Napisany przez michael555voyag (Post 1183919)
Zdrawstwujtie mam pare następujących pytań:

1.Potrafi może ktoś rozwiązać ten problem:"Gierkę z Psx Alien Trilogy wypaliłem w Nero z szybkością 8x ( moja nagrywarka niżej nie zejdzie ) i odpalam na Ps2 za pomocą Swapa , gra się uruchamia , jest filmik , póżniej pokazuje się menu ale bez muzyki , póżniej pierwszy level - tak samo nie ma muzyki CD-AUDIO . W setupie wszysko okey - włączona muzyka i dżwiek . Tak samo dzieje się w grach - Mortal Kombat Trilogy , Alien Resurrection , Ufo Defense itd . Nie ma muzyki CD-AUDIO , bo taka samplowana jest , w naprzykład Mortal Kombat 4 czy Silent Hill . Myślałem że z nagrywarką coś nie tak , póki nie nagrałem Raymana , tam też muzyka CD - Audio a działa . Sprawdziłem w emulatorze epsxe 1.7.0 na komputerze te gry i wszystko działa - jest muzyka , więc obrazy nie są uszkodzone . Jeszcze jedno jak uruchamiam te gry bez swapa to konsola wykrywa je jako CD-AUDIO i wszystke tracki działają , to czemu nie działają w szasie gry?"I ta sama sytuacja jest w emu. Ps2psxe jak i w emu. PsxPsp, sprawdzałem pliki ccd obrazów img i iso - ścieżki audio są podane.

.

Przeważnie brakuje dźwięków jeżeli obraz gry na psx jest w postaci .iso . Jeżeli jest w postaci ccd to powinno być wszystko ok, o ile wybierasz odpowiedni plik z trzech które wchodzą w skład ccd.W jedym z tych plików są zawarte informacje o audio, więc wszystkie muszą się znaleźć na płycie. Emulator na pc ich nie potrzebuje dlatego są wszystkie dźwięki. Najlepiej do nagrywania używaj programu alkohol 120%.

michael555voyag 01.10.2011 20:58

Ale teraz to się też tyczy iso,img lub bin odpalanych w Ps2psxe(za pomocą ccd) jak i konwertowanych do postaci eboot na emu. psx w psp - gra na tych emulatorach nie ma scieżek audio bo na epsxe gro???

ffgriever 02.10.2011 12:10

Żeby tak można było sumować te megaherce, to świat byłby lepszy ^^.

Niestety nie jest to możliwe. Procesory VU są wysoko wyspecjalizowanymi jednostkami do obliczeń na wektorach, które w zasadzie w ogóle się tutaj nie przydają (odrobinę przy GTE). IOP ma za zadanie zawiadywać dostępem do urządzeń I/O, ale nawet z tym niezbyt sobie radzi. GPU jest dość mocny, ale to nie ma znaczenia. Z grafiką PSX radzi sobie bez problemu, to emulacja procka pochłania najwięcej zasobów. A to, że jedni podają 294 a drudzy 299 (czy nawet 301) dla EE to nie problem. Wszyscy mają rację. W różnych modelach konsol taktowanie właśnie tak się różniło.

Berion 02.10.2011 14:53

Cytat:

Napisany przez michael555voyag (Post 1183919)
2.Psone miał tylko 2Mb ramu więc zastanawia mnie to jak gry mieściły się w tak znikomej ilości pamięci

Gry się nie wrzuca w całości do RAM. Także jeśli coś jest potrzebne to się wczytuje na bieżąco z nośnika albo z wcześniej zbuforowanych "zestawów". Deweloper może ręcznie określać co i kiedy wczytywać, albo napisać jakiś manager np. manager VRAM, który sam decyduje co wrzucać, wyrzucać, wrzucać, wyrzucać itd.

Przykład:

Mamy np. scenę w Vagrant Story z żoną, gówniarzem i polaną z drzewem na środku. Wszystkie bitmapy, obiekty i ich tekstury nie zmieszczą się do VRAM, więc np. Winiarnia jest wyrzucana i w to miejsce wchodzą tekstury nieba, drzewa, podłogi, strojów bohaterów. Scenka się kończy, wywalane jest wszystko co było potrzebne do odegrania tej scenki a jest już zbędne i zastępowane czymś innym.

Swapowanie. ;]

Cytat:

a zastanawia jesze bardziej że niektóre pecetowskie odpowiedniki potrzebowały 16,32 mega + dysk twardy (który i tak ciągle brzęczał).
Stosowano jakąś super kompresje w locie z cd?
Gry na PC zwykle były w wyższej rozdzielczości, czyli nie 320x240, a 640x480 itd. A co za tym idzie przygotowywane były większe tekstury.

Na PSX standardem są 4 i 8 bitowe grafiki, 16 i 24 to luksus bo bardzo dużo zajmują i zwykle tylko pełnoekranowe menu się w ten sposób robi. ;] na PC nie było takich ograniczeń.


Oczywiście mówimy o "późnym PC" bo kiedy startował PSX, to wszyscy zbierali szczęki z podłogi na widok Virtua Fighter. :D

Cytat:

4.Czy R5900 jest zmodyfikowaną wersją procesora R3000, R4000 czy R8000 i czy jest on kontabilny z R4000?
Nie pamiętam już jak to jest, ale ten w PSXie jest zmodyfikowanym R3000. R5900 to chyba całkowicie nowy wynalazek. ;)

Cytat:

Ile oteksturowanych, oświetlonych i ze wszystkimi efektami graficznymi (niebo,ogień,woda) polygonów na sekunde potrafi wygenerować Psone i Ps2?
Niebo, ogień i woda to nie są efekty tylko tekstury. ;)
Ogień "świeci" ponieważ masz na np. pochodni sferę z light soursing. Nie wiem czego używali do animacji wody, ale kiedyś nie było pixel shaderów i nawet PS2 żadnego nie obsługuje (dlatego np. woda na Xbox'ie prezentuje się znacznie lepiej).

PSX podobno 300000, ale ja bym to raczej między bajki włożył, razem z PS2kowym 60000000.

Dużo zależy od silnika, jak będzie do dupy to nawet jeśli konsola będzie w stanie pociągnąć deklarowaną liczbę to silniku nie będzie stanie. ;)

michael555voyag 03.10.2011 13:40

Ale Psx miał jednak za mało ramu bo naprzykład porównując Psone z N64 i Pc gry Quake 2, wersja Psx nie miała np. wybuchających beczek (musiało zabraknąć miejsca w pamięci operacyjne bo autorzy napewno by o tym niezapomnieli )wersja psx Dune 2000 grafika polygonalna, a wersja Pc bitmapowa (lepsza,szczegółowa),Doom,Doom2 mimo takiej samej budowy leveli,wersja Psx była pocięta z detali i texstur i niebyło map13 miasta,w Duke nukem 3d i Xcom brakowało niektórych dzwięków otoczenia w tle, niebyło konwersji Unreal i Starcraft (a miały być) itd.Mam jeszcze jedną małą prośbe do Ffgrievera - mógłbyś dodać obsługe obrazu Psxpsp eboot do Ps2psxe?

Berion 03.10.2011 14:36

Cytat:

Napisany przez michael555voyag (Post 1184111)
Ale Psx miał jednak za mało ramu bo naprzykład porównując Psone z N64 i Pc gry Quake 2, wersja Psx nie miała np. wybuchających beczek (musiało zabraknąć miejsca w pamięci operacyjne bo autorzy napewno by o tym niezapomnieli )

Może tak, może nie. Zapytaj studio Hammerhead. ;]

Cytat:

wersja psx Dune 2000 grafika polygonalna, a wersja Pc bitmapowa (lepsza,szczegółowa)
I o czym to świadczy? O modelu biznesowym. ;]

Cytat:

Doom,Doom2 mimo takiej samej budowy leveli,wersja Psx była pocięta z detali i texstur i niebyło map13 miasta,w Duke nukem 3d i Xcom brakowało niektórych dzwięków otoczenia w tle, niebyło konwersji Unreal
Lenistwo.

Nie wiem jak ma się karta dźwiękowa PSX do ówczesnych na PC, więc na ten temat się nie wypowiem - nie ma to natomiast nic wspólnego z RAM.

Cytat:

i Starcraft (a miały być) itd.
Ale to już ma. Zresztą strategie na konsolach to bardzo niebezpieczny grunt nawet dziś.

StraCraft w wersji na N64 możesz sobie sprawdzić. Jest "gdzieś" beta.

Cytat:

Mam jeszcze jedną małą prośbe do Ffgrievera - mógłbyś dodać obsługe obrazu Psxpsp eboot do Ps2psxe?
Wątpię aby ffg dodał obsługę PBP. PSAR, czyli kontener w którym znajdują się obrazy płyt w paczkach *.pbp mogą - i w oficjalnych releasach są - kompresowane (np. Vagrant Story zgnieciono do 100MB). Nie sądzę żeby przy takim szczypaniu z ilością miejsca było jeszcze na unpacker w locie.

Ale ja się nie znam, więc kto tam wie. Pomysł w każdym razie już zgłaszany.

Skrapi123 29.10.2011 20:22

Jest planowana kolejna wersja emulatora?

SMBA 29.10.2011 21:06

Raczej tak, ale jeśli chodzi o termin "when it's done" jak to mawiali twórcy DNF ;)
Czyt. może kilka miesięcy, może za pięć lat XD

Berion 30.10.2011 08:45

Obecny build to R202.

Skrapi123 31.10.2011 16:57

Berion będziesz wrzucał nowe wersje emulatora? Wrzuć R202 jak możesz

Berion 31.10.2011 17:45

Ilość załączników: 2
Wrzuciłem też tłumaczenie na język polski. NIE testowane, napisałem o tak na szybko, więc byłoby fajnie jakby ktoś je sprawdził i napisał czy np. nic nie wyłazi poza ramki.

Skrapi123 31.10.2011 18:42

no i o to mi chodziło sprawdzę zaraz polską wersje.

Wcześniej sobie skołowałem już emulator z neta.Moje spostrzeżenia Crash Bandicoot 2 stał się grywalny są tam lekkie ścinki ale lajt. Zapisywanie ustawień działa nie trzeba za każdym razem od nowa konfigurować:)

edit: U mnie jest dalej po angielsku może coś źle robię

Berion 31.10.2011 20:33

nazwij plik lang.lng :P

KyRol 01.11.2011 22:37

A ja odbije nieco od tematu. Mam niemodyfikowaną ps2 w wersji pal i oryginalną kopię gry psx w ntsc. Chciałbym uruchomić tę kopię bez żadnych swap-ów/zabawy w przekładanie płyt. Na ile możliwe jest to możliwe? (mam na myśli tryb ps1drv).

Właściwie domyślam się, że nie jest to możliwe przy niemodyfikowanej ps2, ale tu pytanie: czy można (choćby teoretycznie) blokadę regionalną obejść programowo? czy to było by trudne wyzwanie?

Berion 02.11.2011 08:07

Zgadza się jest to niemożliwe.

Pewnie by się dało tylko jaki to ma sens? Trzeba by zrobić nakładkę na ROMy konsoli ze zmodyfikowanym fw jak również zhackować fw napędu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.