Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   ps2psxe (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2psxe-83736/)

szczuru 03.09.2012 12:25

Cytat:

Napisany przez michael555voyag (Post 1220683)
Nie rozumiem co jest dla ciebie bez sensu i co trzeba odwrócić? I wiem że Ps2 ma 64-bit procesor tylko chodzi mi oto że pod względem technicznym mimo podobnej architektury Psp jest słabsza od Ps2 i ten emulator z Psp po przepisaniu mógłby działać lepiej od Ps2psxe.

I tu się właśnie mylisz - PS2 i PSP mają KOMPLETNIE inną architekturę. Niby jedna i druga jest oparta na MIPS-ie ale to jednak wiele nie zmienia. Może gdyby były dostępne źródła POPS-a to można by kombinować a tak to nikomu zbytnio nie chce się bawić w czasochłonny reverse engineering.

ffgriever 04.09.2012 11:13

Nie zapominaj, że PSP posiada 2 procesory, z których każdy może być taktowany 333MHz (główny CPU i ME - ME właściwie można wykorzystać jako zwykły CPU, tylko pozbawiony możliwości sprzętowych operacji na wektorach). ME ma do dyspozycji mało pamięci, ale przy rozsądnym użyciu DMA, problem przy emulacji PSX nie istnieje (zależy nam tylko na tym, żeby wykonywał skomplikowane operacje na małych ilościach danych, głównie liczbach całkowitych - operacje na stałoprzecinkowych sprowadzają się do operacji na całkowitych). PS2 niby ma IOP, ale raz, że on jest taktowany 36MHz tylko, a dwa, że cały dostęp do sprzętu idzie przez niego i wiele wątków zabija i tak jego znikomą moc, więc jedyne, co może robić, to czytać na zaś dane z obrazu płytki.

Przy wykorzystaniu tylko jednego CPU, PSP w kwestii emulacji PSX powinien wypadać tak samo jak PS2, ale ten drugi pozwala zrobić szybką (a przy tym idealnie kompatybilną) software'ową emulację GPU. Oczywiście ME został stworzony w innym celu (zastępował kilka innych koprocesorów, dostępnych w PS2, ale przy emulacji, oprócz IPU przy filmach, dodatkowy sprzęt w PS2 się nudzi - VU nie nadają się zbytnio do operacji stałoprzecinkowych i to na danych nieprzygotowanych do przetwarzania strumieniem). PS2 ma łatwiej z dźwiękiem, bo posiada ten sam układ dźwiękowy, co PSX i można go bez dużego problemu wykorzystać przy małym nakładzie mocy procesora, ale tutaj fory się kończą).

W każdym razie nawet revere engineering popsa dużo by nie dał. Te platformy po prostu zbyt się różnią, żeby niskopoziomowe optymalizacje z jednego na coś przydały się w drugim. Poza architekturą samych procesorów, konsol tych prawie nic ze sobą nie łączy.

Nie wspomnę już o tym, że sony miało do dyspozycji sztab ludzi oraz całą dokumentację i wsparcie, jakie tylko było potrzebne (a i tak nie wyszło idealnie, bo na popsie w wielu grach np. dźwięk w filmach się ciacha).

R4Zi3L 20.02.2013 11:37

Nie tylko z dzwiękiem są problemy w PSP. Także niektóre efekty graficzne się chrzanią podobnie jak np w pSX.

szczuru 20.02.2013 11:45

Cytat:

Napisany przez R4Zi3L (Post 1242504)
Nie tylko z dzwiękiem są problemy w PSP. Także niektóre efekty graficzne się chrzanią podobnie jak np w pSX.

Prawda jest taka, że jeśli chcesz się ustrzec glitchy to jedynym sposobem jest granie na realnym, dedykowanym hardwarze ;)

BTW. Dobrze Cię kojarzę ze skizo/emudreams? ;)

R4Zi3L 20.02.2013 14:19

Dobrze kojarzysz. Ale swoje hardware sprzedalem... pozatym uzywanie ISO jest wygodniejsze niz jechanie na zdechlym laserze. PSIO mialbyc jakis wybawieniem, ale jak narazie najlepszy emu to ePSXe plus softwareowy gpuBladeSoft plugin (nie jestem zwolennikiem HLE bo zawsze sa jakies przekłamania)

Halas19 11.02.2015 18:35

Mam problem z odpaleniem PS2PSXe r192 z wewnętrznego HDD. Próbowałem już na wiele sposobów ze skryptem radshella, ale na końcu i tak wyskakuje mi komunikat "not an elf file".
Kod:

fontsize 0.6
border 2 2

store reset.rsh
store mc.rsh
store mcx.rsh
store irx/usbhdfsd.irx
store irx/usbd.irx
store mass.rsh
store irx/poweroff.irx
store irx/ps2dev9.irx
store dev9.rsh
store irx/ps2atad.irx
store irx/ps2hdd.irx
store irx/ps2fs.irx
store hdd.rsh
store irx/romdir.irx
store rom.rsh
store irx/iomanx.irx
store irx/filexio.irx

script int:reset.rsh

set prompt "$$CD>"
set RSH_DIR "$CD"
set reboot "run rom0:OSDSYS"
set reset "script int:reset.rsh"

load rom0:SIO2MAN
load rom0:MCMAN
load rom0:MCSERV

load int:iomanx.irx
load int:filexio.irx

load poweroff.irx
load ps2dev9.irx
load ps2atad.irx
load ps2hdd.irx -o 4 -n 20
load ps2fs.irx -m 4 -o 10 -n 40

echo running hdd
mount pfs0:hdd:Worms_Armageddon
run ps2psxe.elf -bios="pfs0:/bios/SCPH-7502.bin" -cdimage="pfs0:/Worms_Armageddon.bin" -32bpp -nofps

ELF PS2PSXe + foldery znajduje się w roocie partycji Worms_Armageddon, razem z radshellem, jego plikami i folderami.
Pamiętam, że kiedyś mi działało, tylko że z "mass:/"...
Jest ktoś w stanie pomóc i powiedzieć co jest nie tak ?
Szukałem na różnych forach i były różne wersje skryptu dla "hdd0:/",
ale tak na prawdę różniły się nieistotnymi drobiazgami.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.