Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   ps2psxe (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2psxe-83736/)

Iskander 07.12.2009 13:30

OPS2LD to dopiero jest początek tego programu. Nie porównuj tego do PS2PSXe nad którym pracują 2 lata już.

Berion 07.12.2009 13:56

Może uporządkujmy parę spraw:

PS2PSXe pisany jest przez jedną osobę - ffgrievera. Ostatnio przygotowałem projekt GUI do tego emulatora, ale kiedy i w jakiej ostatecznej formie będzie zaimplementowany to nie wiem. Co prawda prace nad nim ffgriever zaczął już dwa lata temu, to jak sam wielokrotnie pisał, nie pracował nad nim regularnie (m.in przez loakizację Okami, którą robiliśmy). Nawet jeśli emu wyjdzie w tym roku, nawet jeśli już z gui to nie można od tego projektu oczekiwać 100% kompatybilności, idealnej prędkości i braku glitchy i innych błędów.

Co do Open PS2 Loadera to nie trzeba wyłączać modchipa. Ten problem mają posiadacze podróbek i podróbek podróbek ( niektórych można wyłączyć macrovision, który tutaj w jakiś sposób koliduje), niektóre chipy 3 generacji mają też problem z modułami usb - kolidują z większością aplikacji scenowych (np. Crystal Chip). Także nie jest to wina programistów OPS2LD tylko projektantów fw do chipów.

skkn 07.12.2009 14:13

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1064306)
Może uporządkujmy parę spraw:

PS2PSXe pisany jest przez jedną osobę - ffgrievera. Ostatnio przygotowałem projekt GUI do tego emulatora, ale kiedy i w jakiej ostatecznej formie będzie zaimplementowany to nie wiem. Co prawda prace nad nim ffgriever zaczął już dwa lata temu, to jak sam wielokrotnie pisał, nie pracował nad nim regularnie (m.in przez loakizację Okami, którą robiliśmy). Nawet jeśli emu wyjdzie w tym roku, nawet jeśli już z gui to nie można od tego projektu oczekiwać 100% kompatybilności, idealnej prędkości i braku glitchy i innych błędów.

Co do Open PS2 Loadera to nie trzeba wyłączać modchipa. Ten problem mają posiadacze podróbek i podróbek podróbek ( niektórych można wyłączyć macrovision, który tutaj w jakiś sposób koliduje), niektóre chipy 3 generacji mają też problem z modułami usb - kolidują z większością aplikacji scenowych (np. Crystal Chip). Także nie jest to wina programistów OPS2LD tylko projektantów fw do chipów.

Dzięki za wyczerpującą wypowiedz:).

Ps: Mam modbo 760 i niestety wyłączenie macrovision nic nie daje:(, chociaż z usbadvance zadziałało.

Iskander 07.12.2009 14:46

No w końcu Modbo to podróbki Matrixa. Chociaż przecież w sumie soft ten sam prawda?

skkn 07.12.2009 15:01

Poza napisem Modbo 760 niczym więcej soft się nie różni od matrixa.:taktak: Jeśli dobrze pamiętam:)

Ps: Wersja 0.41 działała bez zarzutu.

Iskander 07.12.2009 15:08

Wiem, że dużo osób ma problemy z netem w wersji 0.5. No ale nie gadajmy tu o OPS2LD, bo przyjdzie Berion i będzie rzucał .... ;)

szczuru 07.12.2009 15:48

Ja przed sekundą próbowałem po raz pierwszy testować ten wynalazek i... dupa :/ Gra - ICO, PD - 2Gb Data Traveller Kingstona. Grę zrzuciłem na niego przy pomocy USBUtil v2.0. Sam OPS2LD wykrył ją ale po uruchomieniu - zwiecha. Nawet ekran nie jest czarny tylko tak jakby GUI OPS2LD zamarło...

skkn 07.12.2009 16:08

Miałem to samo z ver. 0.5:( Ale gdy zainstalowałem freemcboot-a i wyłączyłem chipa to wszystko jak ręką odjął...działa bez problemu:).

szczuru 07.12.2009 16:11

:/ U mnie nie działa FMCB ("Tajemnicza" v4 - SCPH-30003 :/) Mam modbo i jak czytałem to są przez to właśnie problemy z OPS2LD :/

Edit

Jakimś dziwnym trafem udało mi się zainstalować FMCB :D (zanim miałem chipa było to praktycznie niemożliwe, ciągłe errory przy instalacji). Odpaliłem OPS2LD, wybrałem ICO -> Zielony ekran -> czarny ekran -> DŁUGI loading i... ICO działa :D

pietrak95 22.12.2009 11:19

Berion, kiedy to wyjdzie, w święta pogramy?

Berion 22.12.2009 11:50

Plany były na święta, ale i tak bez gui. ;] A kiedy wyjdzie, nie mam pojęcia *raczej* już nie w 2009. To ffgriever jest programistą, nie ja. Jak wyjdzie to wszystkie scenowe serwisy, które zajmują się jeszcze PS2 będą o tym trąbić (a lameria bez wyobraźni bumpować topiki: "po co emulator PSXa skoro PS2 odczytuje płyty z grami dla PSXa"). ;)

ula1982r 16.01.2010 00:39

Czy od ostatniego postu coś się zmieniło ?

Nurtuje mnie pytanie: czy bedzie jakaś możliwość załadowania save'ów z fizycznej karty psx na tą wirtualną (i na odwrót)?

Berion 16.01.2010 09:33

Nie pytam ffg codziennie kiedy wypuści emu. Jak będzie release na pewno o tym napiszę.

Co do save'ów: z poziomu emulatora raczej na pewno nie. Ale możesz skopiować save z karty dla PSX na pendrive i potem na komputerze włożyć go do obrazu karty. To żaden problem.

pavel54 28.02.2010 10:16

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1074954)
Nie pytam ffg codziennie kiedy wypuści emu. Jak będzie release na pewno o tym napiszę.

Co do save'ów: z poziomu emulatora raczej na pewno nie. Ale możesz skopiować save z karty dla PSX na pendrive i potem na komputerze włożyć go do obrazu karty. To żaden problem.

Witam, wiem że trzeba jak na razie cierpliwie czekać ale chciałem się zapytać czy coś się rusza w temacie tego emulatora w przeciągu 01.01.2010 do teraz :)

pozdrawiam;)

Berion 28.02.2010 10:29

Szpiedzy z krainy deszczowców donoszą, że trochę tak, ale nic więcej nie mogę napisać (np. dlaczego "trochę" ;]).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.