Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   ps2psxe (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps2psxe-83736/)

Berion 10.07.2010 18:31

Ilość załączników: 2
Pozwolę sobie wkleić małe porównanie (screeny pochodzą z forum psx-scene.com, wykonane przez ffg czyli autora projektu PS2PSXe). Wyobraźmy sobie tylko jak będą się prezentować MGS i Vagrant Story!

Tak powinny wyglądać emulowane gry z PSXa na PSP i PS3. Sony może się uczyć od naszego rodaka. :fiu:

skkn 11.07.2010 18:17

Niezłe:wow:, tylko pogratulować:spoko: Aż nie mogę się doczekać.

Berion 11.07.2010 20:35

Ilość załączników: 2
:)

To wrzucam jeszcze dwa, tym razem moje (zapomniałem niestety wyłączyć rozmazywania dla sprajtów, stąd hud jest taki obleśny ;]):

dziukers 20.07.2010 22:12

mam pytanie czy ten emulator będzie odpalał PAL jak i NTSC ?

SMBA 20.07.2010 22:45

Tak - wystarczy się przyjrzeć screenom ;)

Desden 22.07.2010 09:16

najlpsze w tym jest że ps2 sprzętowo wspiera psx'a a tu ukłon w strone jakby to była inna platforma do celowa niż ps2 :))

@Berion kiedy można liczyć na jakąś wstępno-finalną wersje do gwiazdki będzie?:)

szczuru 22.07.2010 09:20

1st Public Release ma "jakoś" się ukazać :]

Berion 22.07.2010 09:34

O, Desden żyje. Co te kobiety robią z ludźmi... ;)

Nie, wcześniej. Wiem tyle ile na psx-scene sam ffg napisał. Nie dopytuję się co 5min. ;] Na chwilę obecną wiadomo tyle, że walczy z rekompilatorem a pierwsza publiczna beta będzie bez obsługi dźwięku i z gui w trybie tekstowym.

ffgriever 23.07.2010 08:41

Powalczył i poległ. No, może nie do końca.

Z obliczeń wynikało mi, że o ile dostęp do sprzętu będzie wolniejszy, to wszystko nadrobi się na znacznie szybszej emulacji cpu. Tak jest, ale tylko w niektórych grach, głównie tych prostszych (przeważnie 2D). Tutaj zysk jest nawet 30%. Jednak w grach bardzo mocno korzystających z pełnego dobrodziejstwa sprzętu jest -15 do -20% nawet... Pomyślę, może zrobię dwa jądra. Jedno dla 2D, drugie dla 3D z możliwością wyboru przez użytkownika wersji rekompilatora (chociaż niezbyt mi się to podoba - ciężko utrzymywać taki ifdefowany kod, a nie chcę jądra z obydwoma na raz, bo powiększa to niepotrzebnie rozmiar i komplikację... no w sumie to tylko podmiana tablic jest konieczna, a rozmiar wzrasta o 15-17kB... tak czy inaczej, zastanowię się, czy w ogóle warto).

Po prostu przy przeliczaniu dwa tygodnie temu nie wziąłem pod uwagę kilku spraw. Wyszło to w trakcie pisania kodu i późniejszych testów. Gdybym to wszystko wziął od razu pod uwagę, to nie traciłbym czasu (11 dni siedzenia po nocach w plecy dla zysku w grach 2D, które i tak chodzą całkiem dobrze... w sporej części przypadków przynajmniej ;) ).

W****iony jestem, bo zmarnowałem kupę czasu. GUI pod release byłoby już gotowe i mógłbym w poprzedniej formie publiczną betę już puszczać... A teraz czasu będę miał nieco mniej,. to się na kilka tygodni odwlecze.

Berion 23.07.2010 08:49

Nie widzę problemu dać użytkownikowi wyboru w opcjach. Skoro zysk jest rzędu 30% to na pewno warto. Prędzej czy później nie unikniesz specyficznych opcji pod konkretne gry. Oswajał bym już z tym ludzi. ;]

SMBA 23.07.2010 13:50

Ja jestem ciekaw dwóch rzeczy:
-czy kod źródłowy będzie otwarty?
-czy emulator będzie używał biosu psx tego z ps2, czy trzeba będzie użyć zewnętrznego?

Berion 23.07.2010 15:08

Nie będzie.

A co do biosów to już było o tym w tym temacie, przejrzyj go. ;]

SMBA 23.07.2010 15:21

Aha, czy to za sprawą sprzedawców z allegro/ebaya? (podobnie jak było z FMCB?)
Cytat:

w żaden sposób nie wykorzystujący PS1DRV. Emulator napisany zupełnie od podstaw.
-Czyli trzeba będzie sobie bios załatwić... czy ściąganie biosu psx jest legalne mając tylko PS2, albo czy da się ten bios wyciągnąć z PS2?

Berion 23.07.2010 15:37

Cytat:

Aha, czy to za sprawą sprzedawców z allegro/ebaya? (podobnie jak było z FMCB?)
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ludzie Ci sprzedają coś co nie jest ich i do czego nie zostali upoważnieni. W pewnym sensie to kradzież.

Otwarty kod oznacza udostępnienie źródeł programu. Sądząc po Twoim komentarzu chyba coś Ci się pomyliło. ;]

- - -

Fw PSXa w PS2 jest mocno okrojony i różni się w obrębie wersji, więc jak by było z ewentualną kompatybilnością to nie wiem. Na pewno można używać zew. z SCPH-1000 i SCPH-7502. Są customowe biosy np. HLE, ale nie wiem czy jest możliwość implementacji.

Nielegalne. No niestety.

SMBA 23.07.2010 15:51

Wiem czym jest otwarty kod źródłowy, chodzi mi o to czy nie będzie udostępniany dlatego, że ktoś może wpaść na pomysł usunięcia informacji o np. licencji i autorze itp i sprzedawać tak zmodyfikowaną wersję.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.