Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [PS3] Custom Firmware (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps3-custom-firmware-87638/)

Berion 28.01.2011 22:51

Tutoriale są w drodze. ;]

dolores 28.01.2011 23:23

Witam serdecznie! Małe pytanko do wiedzących: Czy jeśli obecnie, kopie gier na dysku konsoli mam w folderze OMAN z uwagi na OM 2.1h, to czy po wgraniu CFW od Kmewa i np. Multimana lub Rogero, kopie te będą widoczne i będzie możliwość ich odpalenia? Czy będę musiała je poprzenosić do jakiegoś innego folderu a jeśli tak to do jakiego?
Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam forumowiczów ;)

Berion 29.01.2011 00:42

Paczki z CFW gmerają wyłącznie na dev_flash, dev_flash2 i dev_flash3. Nie mają też nic wspólnego z widzeniem gier przez programy zewnętrzne. Widzenie a obsługa to też dwie różne rzeczy.

frog 29.01.2011 07:17

@Sonic bedziesz mogl grac na kopiach swoich org. plyt. Zrobisz backupy w multiMANie np. i bedzie grac gitara.
pkg to pliki instalacyjne aplikacji na ps3. Np multiMAN.pkg, ftpserver.pkg lub updatow do gier tez w postaci pkg. No wszystko co instalujemy na ps3 poprzez Install PAckages....
I PRZESTANCIE GADAC O BANACH CZY I ZA CO MOZNA DOSTAC BO JESZCZE NIKT NIE DOSTAL !!!! Takze nikt nie odpowie za co mozna a za co nie. Pomijam palantow czitujacych w Call Of Duty bo im sie nalezalo ! ;P A najbezpieczniej jest nie podlaczac konsoli do neta wtedy bedziecie 100% pewni ze nie dostaniecie !

dolores 29.01.2011 10:17

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1142189)
Paczki z CFW gmerają wyłącznie na dev_flash, dev_flash2 i dev_flash3. Nie mają też nic wspólnego z widzeniem gier przez programy zewnętrzne. Widzenie a obsługa to też dwie różne rzeczy.

Odpowiedziałeś mi jak nie przymierzając pan Premier związkom zawodowym :haha:, proszę o konkret, będzie działać tj. będą kopie widoczne czy trzeba ingerować i przenosić do jakiś innych folderów, np. jak wspomniałeś wyżej, dev flash?

M@X 29.01.2011 11:08

Reputa za analogie do premiera poszla ;-)!

Berion 29.01.2011 15:16

dev_flashe to banki NANDa na którym jest fw. CFW jedyne co robi to tam wgrywa/nadpisuje pliki. Na dysku twardym, czyli dev_hdd0 tylko pliki konfiguracyjne XMB. Także nie ma to nic wspólnego z zewnętrznymi programami na dysku.

Będą widoczne, chyba że sobie je skasujesz to przestaną. ;]

DanteKH 29.01.2011 15:48

Całe to widowisko przypomina mi pierwsze CFW do PSP, emulatory i masa zabawy dopóki DAX nie wydał 3.03 OE-C. Z PS3 jest i bedzie tak samo, pomęczyć się trochę menagerami aż wyjdzie soft który zezwoli na odpalanie gier prosto z XMB :)) Brakuje mi tej wygody :D

dolores 29.01.2011 17:14

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1142318)
dev_flashe to banki NANDa na którym jest fw. CFW jedyne co robi to tam wgrywa/nadpisuje pliki. Na dysku twardym, czyli dev_hdd0 tylko pliki konfiguracyjne XMB. Także nie ma to nic wspólnego z zewnętrznymi programami na dysku.

Będą widoczne, chyba że sobie je skasujesz to przestaną. ;]

Dzięki Berion, trochę mi rozjaśniłeś w główce :), jednak w dalszym ciągu obawiam się, że jeśli zmienie manager z OM 2.1H na inny, np. Multiman a prawdopodobnie to zrobię bo ma wbudowany lv, to w tym managerze być może nie będę mogła uzyskać dostępu do kopii zapisanych w OMAN. Chyba, że się mylę, niemniej to jest sedno mojego pytania i na to oczekuję odpowiedzi.

mig25 29.01.2011 17:47

Mylisz się :)
Też mam wszystkie Backupy w OMAN.... i multiman je widzi i uruchamia bez problemu.
Tylko przypadkiem nie usuwaj w XMB gaia manager lub innych ,bo Ci razem z backupami usunie.

dolores 29.01.2011 17:54

O i o taką odpowiedź chodziło, dzięki, dzięki :) Pozdro all !

chris996 29.01.2011 18:16

No i szykuje się kolejne firmware z numerkiem 3.60, jeśli info jest wiarygodne. Będzie dodana nowa funkcja zapisania stanu gry w "chmurze". Oznacza to, że będzie możliwość nie tylko zapisać stanu gry na dysku twardym, lecz użytkownicy będą mogli przesyłać swój stan gry na serwer, łącząc się zdalnie.

szczuru 29.01.2011 18:55

Cytat:

Tylko przypadkiem nie usuwaj w XMB gaia manager lub innych ,bo Ci razem z backupami usunie.
Gówno prawda :P Jeśli nie trzyma gier w hdd0: /game/LAUN12345 to nic mu nie usunie ;)

sonic01 29.01.2011 19:29

Cytat:

Napisany przez frog (Post 1142221)
@Sonic bedziesz mogl grac na kopiach swoich org. plyt. Zrobisz backupy w multiMANie np. i bedzie grac gitara.
pkg to pliki instalacyjne aplikacji na ps3. Np multiMAN.pkg, ftpserver.pkg lub updatow do gier tez w postaci pkg. No wszystko co instalujemy na ps3 poprzez Install PAckages....
I PRZESTANCIE GADAC O BANACH CZY I ZA CO MOZNA DOSTAC BO JESZCZE NIKT NIE DOSTAL !!!! Takze nikt nie odpowie za co mozna a za co nie. Pomijam palantow czitujacych w Call Of Duty bo im sie nalezalo ! ;P A najbezpieczniej jest nie podlaczac konsoli do neta wtedy bedziecie 100% pewni ze nie dostaniecie !

Wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu.
Cytat:

Napisany przez Berion
Tutoriale są w drodze. ;]

Jesteś wielki.

Berion 29.01.2011 23:17

Jakby kogoś interesował GeoHotowy:
>> http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-cfw/


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.