Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   [PS3] Custom Firmware (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ps3-custom-firmware-87638/)

mig25 30.01.2011 10:52

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1142369)
Gówno prawda :P Jeśli nie trzyma gier w hdd0: /game/LAUN12345 to nic mu nie usunie ;)

Czyli Twoim zdaniem jak trzymam backupy nie w LAUN12345 tylko w OMAN....
To po usunięciu Gaia Manager backupy nie znikną ?
To żebyś się przypadkiem nie zdziwił.
Najlepszą metodą przed odinstalowaniem jest sprawdzenie we wlaściwościach ile manager zajmuje miejsca. Jesli zajmuje tyle ile nasze backupy to na pewno je usunie :)

Nawet tych samych managerow potrafi byc kilka rodzajow i kazdy w inne miejsce sie instaluje, a jak sie zainstaluje w to miejsce z backupami to usuwajac usuniesz wszystko.

szczuru 30.01.2011 11:30

Być może też masz rację ale np ja od samego początku trzymam bekapy w hdd0: /GAMEZ i bakupami wachluje ostatnio non-stop i nic mi nie usunęły.

DanteKH 30.01.2011 14:08

A powiedzcie mi ludzie, da się zbrickowac konsole jak już jest przerobiona? Jakiś plikiem pkg, jakiś homebrew itp? czy mogę używać każdego homebrew bez obawy bricka? (Są jakieś tam emulatory PSX, odtwarzacze wideo i inne o których nie ma mowy na PSX scene itp)

Berion 30.01.2011 14:26

Nie chciało mi się ściągać oryg. SDK, więc nie wiem na ile pozwalają skrypty w paczkach, ale jeśli mogą działać na dev_flashach to owszem. Tak samo z danymi na dysku.

Na pewno jest możliwa taka sytuacja, że przykładowo pobierasz jakiś super mega wypasiony Backup Manager, a ten w tle się będzie łączyć z siecią i wyśle komuś Twój np. xRegistry.sys. Możesz się wtedy pogodzić ze stratą konta na PSS (chyba, że nie kupujesz to się bać nie musisz, ale mnie by chyba szlag trafił, wydałem ponad 1500zł :/). To jedna z wad otwartego systemu, który pierwotnie był zamknięty. Zabezpieczenia są dwa: nie podłączasz konsoli do sieci/blokujesz ją na routerze albo ściągasz programy ze stron autorów, którzy są znanymi scenowcami, a same programy mają otwarty kod (w zasadzie to ostatnie już decyduje o tym czy wałek przejdzie czy nie). Nie było jeszcze sytuacji, aby ktoś komuś zaiwanił ten plik (np. razem z plikiem gdzie są aktywacje NPDRM), ale jest to możliwe i *może* się tak zdarzyć. A skoro może to kiedyś się wydarzy.

Mając otwarty system trzeba mieć też otwarty umysł. ;]

DanteKH 30.01.2011 15:58

aha aha, a powie mi ktoś jak w routerze zablokować całe PSN? No wiecie, by sufrować na PS3 po sieci ale by nie łączyło się z Playstation Network (by bana nie dostać, nie trzeba być wpisanym a konsola się łączy przecież) PS: Jak kto się mnie zapyta "po co surfujesz po necie na PS3 skoro masz PC, to ja od razu mówię - nie ma to jak oglądać Anime online na telewizorze:)

chris996 30.01.2011 18:50

Całe PSN zablokujesz przez wyłączenie strony playstation.net lub podstrony z tematu:Sony szpieguje i wtedy sprawdź, czy ci działa internet.

demek 01.02.2011 16:08

czy zamiast z pena da sie wrzucic na konsole instalke i z poziomu konsoli to zainstalowac? jak tak to gdzie? ;]
nie mam pendriva dostepnego w tym momencie

Berion 01.02.2011 16:59

A jak wrzucisz to na konsolę, aby z jej poziomu odpalić? ;)

Także nie, podłącz cokolwiek na USB co jest rozpoznawane przez XMB.
FAT32 na MBR.

emer74 01.02.2011 17:41

Wczoraj zainstalowałem CFW 3.55 Kmeaw plus Multiman 1.14. (CECH-2004B)
Wnioski:
1. Działa ok 90 % backupów
2. Przy black screenie konsola sama wychodzi do XMB
3. Żadnych zwisów, dzisiaj non stop NFS HP przez ok 8 godz.
4. Miałem trochę cykora przed instalacją ale poszło bardzo gładko, reasumując jestem bardzo zadowolony, 2 tyg męczyłem się z jailbreakiem (płytka teensy 1.0) , niezdecydowanym polecam CFW Kmeaw bo naprawdę warto.

szczuru 01.02.2011 18:10

Da się instalować pkg bez pena.

Wygoogle-uj program PSN Demo Installer, wybierz w nim PKG, w pierwszym polu wpisz nazwę (w zasadzie cokolwiek) i kliknij Create .pdb, wybierz folder, w którym masz swoją pkg. Utworzy Ci w nim 3 nowe pliki. Te 3 pliki + pkg zuploaduj do dev_hdd0: /vsh/task/0000000x (x to cyfra - jeśli w task jest już jakiś folder to stwórz nowy z cyfrą o 1 większą). Zresetuj PS3 i w zakładce Game będziesz miał swoją paczkę gotową do instalacji (jak np demo ściągnięte z PSS).

ziomeq 01.02.2011 18:49

panowie, mam slima 3.41 + teensy. Czy opłaca się przechodzić na cfw? Głównym powodem jest to że irytuje mnie ciągle wyjmowanie kabla... Czy kopie gier chodzą bez problemow? Jak z awaryjnoscia, wieszaniem się konsoli?

Smartek 01.02.2011 18:53

Jak masz 3.41 to może wrzuć Hermesa CFW?
Podobno bezawaryjnie i bez zawieszek, działa wszystko to, co działało z JB.
Generalnie warto :).

ziomeq 01.02.2011 18:59

a ja właśnie słyszałem że hermes jest awaryjny i brickuje niektórym konsole...

arcade 01.02.2011 19:03

Cytat:

Napisany przez ziomeq (Post 1142838)
panowie, mam slima 3.41 + teensy. Czy opłaca się przechodzić na cfw? Głównym powodem jest to że irytuje mnie ciągle wyjmowanie kabla... Czy kopie gier chodzą bez problemow? Jak z awaryjnoscia, wieszaniem się konsoli?

HE to zwyczajny przedłużacz za 5zł z przełącznikiem sobie spraw i po zawodach.

szczuru dzięki

jak chciałby ktoś poprubować instalki demo :

tu>http://www.adres.pirackiej.strony

demek 01.02.2011 19:31

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1142830)
Da się instalować pkg bez pena.

Wygoogle-uj program PSN Demo Installer, wybierz w nim PKG, w pierwszym polu wpisz nazwę (w zasadzie cokolwiek) i kliknij Create .pdb, wybierz folder, w którym masz swoją pkg. Utworzy Ci w nim 3 nowe pliki. Te 3 pliki + pkg zuploaduj do dev_hdd0: /vsh/task/0000000x (x to cyfra - jeśli w task jest już jakiś folder to stwórz nowy z cyfrą o 1 większą). Zresetuj PS3 i w zakładce Game będziesz miał swoją paczkę gotową do instalacji (jak np demo ściągnięte z PSS).

dzieki
przetestuje w wolnej chwili


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.