Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Vita/PlayStation TV i co dalej? (https://forum.cdrinfo.pl/f106/vita-playstation-tv-co-dalej-95796/)

Berion 08.08.2016 22:34

Vita/PlayStation TV i co dalej?
 
Nie wytrzymałem i kupiłem. Dałem 150zł za ten kadłubek, ale nówka funkiel nieśmigana. ;)

Firmware 3.20. Wchodzić na 3.60 dla HENkaku czy coś na tym można więcej zdziałać?



//a może ktoś chce kupić kod na trzy gry? ;]

szczuru 08.08.2016 22:52

Na FW do 3.52 masz TNV (ePSP) i PSOne Loader. Na FW do 3.51 masz to samo + Rejuvenate. Na 3.60 tego nie masz (ale dziś wyszedł pierwszy działający backup Vitowej gry :P ). Więc sam wybierz :P

Berion 08.08.2016 23:26

Ok, dzięki. Na razie się wstrzymam, zobaczę jak rozwija się scena (zależy mi na emulacji PSP). Backupy gier witowych w ogóle mnie nie interesują, nawet własne.

To teraz zagadka. :) Jak bez logowania do SEN, zrobić act.dat (to jest ten sam format co na PS3?) i dopisać NP Account ID do ustawień? Zależy mi na tym aby być tym samym właścicielem save'ów i trofeów co na PS3.

Trilu 15.08.2016 11:25

Do tego pstv potrzebny jest pad od ps4?

Berion 15.08.2016 11:34

Działa również DS3. Nie wiem jak z grami bo jeszcze żadnej nie mam. DS4 ma smyracz, który być może się przydaje (nie wiem czy może emulować ekran dotykowy i/lub tylni smyracz Vity).

Trilu 15.08.2016 12:22

Jak przetestujesz to daj znać.Kupię to ustrojstwo,ceny obecnie zadawalające :)

Berion 15.08.2016 18:35

Ale co miałbym przetestować? Gier nie mam jak bo nie posiadam DS4, a te które mnie interesują używają tego cholernego touch screenu (np. LBP) lub dodatkowo jeszcze bardziej diabelskiego smyracza z tyłu (Uncharted).

Potrzebny jest CFW żeby jakoś to obejść (tablet na USB w tej roli? ;p) albo indywidualne hacki tych gier - póki co to nie wiadomo jak je odszyfrować, a na dodatek nie sądzę aby dało się obejść sprawdzanie podpisów (ale z drugiej strony... jakoś hombrew to kiwają). Potrzebne klucze.

misiozol 15.08.2016 18:39

Predzej czy puzniej pocieknie ;)

Berion 15.08.2016 18:49

Diabli wiedzą. Ale z tą nadzieją kupiłem VTV. ;) Nie lubię używanych konsol, a PlayStation TV jest rynkowo już martwe i skazane było na śmierć już w dniu premiery z takimi idiotycznymi ograniczeniami. Ciekawe ile jeszcze pociągnie Vita, ponoć ma wyjść jakaś nowa wersja: Vita Trinity. :hmm:

- - -

Plusy względem Wity widzę takie:
- aktualizacja nie wymaga content managerów, xml lub połączenia z internetem
- obecny port USB, z którego kiedyś scena zrobi użytek (liczę na normalny tryb MTP (albo MSC, zawsze mi się mylą te nazwy))
- wbudowana 1GB pamięć zastępująca drogą jak jasny gwint kartę pamięci
- zajmuje bardzo mało miejsca, w moim ręku zmieściły by się takie dwie konsole

Minusy:
- brak dotykosmyraczy ;]
- nie wyświetla natywnej rozdzielczości, więc na telewizorze jest lekki dramat
- GUI zaprojektowane pod dotyk, na joypadzie dziwnie się nawiguje

misiozol 15.08.2016 18:55

I tak wole vite w wersji z ekranikiem oled :P

loki7777 15.08.2016 19:25

Masz whiteliste ale wciaz nie wyobrazam sobie co ona daje w Uncharted np. bo co z tego ze da sie grac i chyba z tego co pamietam wylaczyc ktorys dotyk(to juz w opcjach gry) aby go nie uzywac ale drugi juz trzeba uzywac.

Berion 15.08.2016 20:16

Ano właśnie w Uncharted nic bo oprócz dotyku na ekranie używany jest tylni smyracz do "symulacji" wspinaczki (podobno), ale gdybym miał DS4 to już bym mógł ograć LBP. Takich tytułów jest pewnie więcej.

Jeśli kiedykolwiek będziemy w stanie edytować pliki wykonywalne gier, to albo powstaną dedykowane hacki (tak jak z tym letterbox w duszach) albo jakiś loader, który to mapuje na np. tablet, telefon etc.

misiozol 16.08.2016 09:05

Albo kupno normalnej vity :jezyk:

Berion 16.08.2016 11:10

Ale nie za takie pieniądze. Nowa Vita to od 400zł wzwyż. Jak na martwą konsolę z własnościowymi kartami i brakiem dostępu do danych użytkownika to o jakieś 200% za drogo. :P

VTV to kompromis. Też za drogi ale tyle jeszcze mogę dać.

W ogóle to nie denerwuj mnie bo zacznę żałować zakupu. ;(

loki7777 16.08.2016 12:55

Za 380 zl vita oled 3g+16gb karta - duzo, hmmm kwestia gustu czy lepiej doplacic 200zl czy miec kawalek plastiku pod tv;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.