Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.04.2013, 21:49   #1
scolopi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 8
scolopi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Plextor PX-B950UE

Witam serdecznie, to mój debiut na portalu, jak i z nagrywarka blu-ray.
Od kilku dni jestem w posiadaniu ww Plextora i mam problem.
Kupiłem go, bo w latach licealnych, czyli naście lat temu, zachwalano teac'a i plextora, którego mieli nieliczni. Z taką wiedzą:-) kupiłem plextora, bo to podobno najlepsza nagrywarka. Mam sporo swoich badziewi, nazbieranych kupę lat i chciałem sobie zarchiwizować. Nie instalowałem sterowników z dołączonej płyty, tylko same się pobrały z Windowsa. Udało mi się nagrać jedną płytę w Nero. Pozostałe 3 jak to się kiedyś mówiło "upałiłem". Mam prośbę, proszę mi powiedzieć, co mam zrobić, czy muszę mieć jakiś specjalny program, co może być powodem tego, że płyty nie są nagrywane.
Podłączyłem przez USB, płyty Panasonic.
Nagrywałem też bez efektu w standardowej opcji win "nagraj pliki na cd".
Bardzo dziękuję za pomoc.
scolopi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2013, 07:21   #2
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Napęd USB 3.0, podłączony był do komputera o tym samym standardzie ? Można jeszcze skorzystać z e-sata.
W jaki sposób zepsuły się nośniki ? Nic na nich nie ma, czy są do wyrzucenia ?
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 18:27   #3
scolopi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 8
scolopi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję za odpowiedź. Chyba nie, komputer chyba ma, a raczej na pewno USB 2.0. A jak się popsuły? Odnoszę wrażenie, że bufor nagrywarki uciekał. Nie wiem, coś się nagrało, ale w ataku szału wyrzucałem do kosza. Mam jeszcze nowego Mac Book'a Air, może tam spróbować? Czy da się?
scolopi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 19:00   #4
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Nie wiem jak reaguje komputer na spory transfer danych, możliwe że przepustowość łączą coś dławi.
Nie miałem styczności z nagrywarką BD na USB 3.0, z dyskami czy pamięciami przenośnymi nie ma problemu.
Bufor u mnie też skacze, ale tylko w przypadku kiedy zapisuję sporą ilość pojedynczych plików.
Najlepiej sprawdzić to na jakimś innym zestawie, i na płycie BD-RE Szkoda kasy.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 19:09   #5
scolopi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 8
scolopi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm, a chociaż wie Pan co może być z tą moja nagrywarką? Może jakiś program lepszy mam używać?
scolopi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 21:32   #6
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez scolopi Podgląd Wiadomości
Hmm, a chociaż wie Pan co może być z tą moja nagrywarką? Może jakiś program lepszy mam używać?
Program raczej nie. Proponuję ją sprawdzić na innym systemie. Na innym zestawie komputerowym, czy laptopie.
Ewentualnie przez USB można zobaczyć na minimalnej prędkości zapisu, czyli X2. Jak pisałem, warto w takich przypadkach zaopatrzyć się w płyty które można nagrywać wielokrotnie.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 21:38   #7
scolopi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 8
scolopi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK, testowałem na 2 komputerach. Jeszcze tylko MacBook został. Na jednym o drugim paliła płyty. Nagrywarka jest nowa.
scolopi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 21:49   #8
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez scolopi Podgląd Wiadomości
OK, testowałem na 2 komputerach. Jeszcze tylko MacBook został. Na jednym o drugim paliła płyty. Nagrywarka jest nowa.
Paliła płyty czyli jak ? Działa czy psuje ?
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 21:57   #9
scolopi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 8
scolopi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Paliła, nagrywała z 10 min i koniec błąd i szuflada się otwierała.
scolopi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 22:01   #10
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To że nowa, to jeszcze nic nie znaczy.
Weź jakąś inną sprawną podłącz u siebie i już wszystko wiesz. Choćby pożycz od kumpla.
Przecież metodyka i logika w takich przypadkach prosta jest.

Dylemat będzie dopiero, jak inne u ciebie też nie będą chodzić.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 22:02   #11
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez scolopi Podgląd Wiadomości
Paliła, nagrywała z 10 min i koniec błąd i szuflada się otwierała.
Wygląda to na brak kompatybilności, jednak coś zapisuje.
Proponuję sprawdzić na innym kompie. Przez USB nie ma jakiegoś "czary mary"
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 22:10   #12
scolopi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 8
scolopi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=grzeniu;1248044]To że nowa, to jeszcze nic nie znaczy.
Weź jakąś inną sprawną podłącz u siebie i już wszystko wiesz. Choćby pożycz od kumpla.
Przecież metodyka i logika w takich przypadkach prosta jest.

Racja Grzeniu, ale nie myślisz, że coś mogłem robić nie tak? Nagrywarka za 800 zł, niby mercedes, ja laik.... )
scolopi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 22:11   #13
scolopi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2013
Posty: 8
scolopi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Wygląda to na brak kompatybilności, jednak coś zapisuje.
Proponuję sprawdzić na innym kompie. Przez USB nie ma jakiegoś "czary mary"
Sprawdzałem na 2 laptopach. Asus i Lenovo. Nagrywałem wiele plików w sumie ok 25 GB 12x prędkością. W programie standardowym w Windowsie.
scolopi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 22:15   #14
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
[QUOTE=scolopi;1248047]
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
To że nowa, to jeszcze nic nie znaczy.
Weź jakąś inną sprawną podłącz u siebie i już wszystko wiesz. Choćby pożycz od kumpla.
Przecież metodyka i logika w takich przypadkach prosta jest.

Racja Grzeniu, ale nie myślisz, że coś mogłem robić nie tak? Nagrywarka za 800 zł, niby mercedes, ja laik.... )
Ten mercedes "M", to LiteOn w ładnym opakowaniu. Nie kombinuj z marką, to nic nie znaczy.

Plextor zawsze kupował napędy od LiteOn'a, nie wierzę, że robi inaczej.

Jak wszędzie robi takie jajca, to może zasilacz szwankuje ? Miałem taki przypadek sam w domu.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.04.2013, 22:23   #15
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kolego, cały zestaw który podłączasz do laptopów masz do sprawdzenia, tj. nagrywarka, zasilacz i kabel sygnałowy.
Sukcesywnie eliminuj po kolei.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.